Coronavirüs Türkiyede

Biz esimin kafasini, yuzunu ve boynunu dezenfektan alkolle siliyoruz Saf miyiz simdi biz

Biz hala markete gitmedik. Şu an için ekstra alacak bir şey yok diye düşünüyorum. Bir paket nohut benim için 6 7 defa pişirmek demek. Mercimek aynı şekilde. Un v.s evdeki her gıda.

Savaş dönemi değil ki bu şükür. Karantina altına alınsa bile 14 gün sonra serbestsin.

14 günde dünyayı yiyemez kimse.

Sokağa asla çıkılmaz diye de bir kötü tabloya gerek yok, Bir kaç aya biter bu kaos Insallah.

Is okul, devam edecek. Bir şekilde o evden çıkmak zorundayız.

Halk boyle yapınca ahlak yoksunu firsatcilara gün doğuyor.

Makarna ya makarnaya kendilerince zam getirdiler.

Lütfen herkes fotoğrafını çekip şikayet etsin . Vatandaşlık görevi haline getirin.

Çok var ve geneli ciddiye alınmak için gerçekçi bilgiler sıkıştırıyor araya. Bilmem nerede sağlıkçıyım, eşim bilmem ne hastanesinde doktor vesaire. Evindeyken maske ve doktor önlüğü giyip video atanlar bile var doktormuş gibi, yurt dışında örnekleri var. Teyitsiz hiçbir bilgiye güvenmeyin, benim yazdıklarım bile buna dahil. Kendinizi gaza getirmeyin, sürekli güncel bilgi veren uzmanlar var onları takip edin. Twitter'da Esin Davutoğlu Şenol, Özlem Kayım Yıldız, İngilizce biliyorsanız Müge Çevik sürekli güncel bilgi paylaşıyorlar.

Zaten amerikada hastanede karantinaya alinanlar agir vakalar , agir ilerlemeyenler evlerinde kendilerini tecrit ediyorlar
Tanidigim corona bir haftadir ev tecritinde ve bugun itibariyle atesi dustu , nefes alisi normale girdi
Hangi ülkede?

Bende eski anksiyete hastasıyım. Kendimi sakinleştiriyorum ama eşimi susturamıyorum. Bak medya büyütüyor. Ebola %90 ölüme sahip bu %3,sars tipi influenza gibi evrim geçirmiyor diyorum. Çok hafife alıyorsun çook diyor. Şurda bu ölmüş burda şu ölmüş, şu kadar hasta konuşup durdu. En son bağırdım ben kendimi sakinleştiriyorum sen abartıyorsun, ölelim de kurtulayım senin aptallığından diye. Twitterı kapattım bir ay kadar önce, bu sürekli haber okuyor ordan. Valla okuyup, inceledikçe daha kafayı yiyor insan. Benimkinin gitti akıl makıl.

Her limon kolonyası da etkili değil zaten. 80 derece olmalı. Millet kendini rahatlatıyor.
Bugun markette kalan 2 tane 80 derece vardi. Onun birini aldim. Evdeki 60 dereceydi. Digerini de cocuguyla gelen bir kadina biraktim. Yoksa eli bos donecekti.
Millet resmen kapis kapis almis. Kasiyer dediki sirf bi adam 12 kutu kolonya aldi dedi. Bugun benden sonra gelen 4 kisi eli bos dondu. Keske insan gibi davransalar

Sizin dediginiz gibi herkesin olayi karsilama biçimi farklıdır..Siz tedbir alip hayatiniza devam edebilirsiniz pekala ama biz panik atak ve anksiyete hastalari için durum olaya espri karıştırmakla olmuyor malesef..sizin yureginiz pirpir atmiyodur belki uyku sırasında acaba ilaci asisi bulundumu diye internet internet de gezmiyor olabilirsiniz ama ne yazikki ben o.insanlar grubundayim..Hayata espri katip karistiramicak kadar gerginiz..Sizin ohh trafik de rahatlar diye espri yaptiginiz cumlenizi biz hayretler icinde okuyor olabiliriz..Ayrica sizi kimseden sorma ya dinlemeye ihtiyacim yok soyleminiz beni rahatsiz etti sizi tanisalarda bilselerde iyi aksamlar saglikla kalin

Marketletlerden fazla fazla alışverişi yapanlara kızıyordum.
Babam, siz çok rahatsınız desem de almazsınız diye alışveriş yapmıs bizim için bakliyat, temizlik malzemesi, bez en önemlisi kolonya
Sizi geçtim birşey olursa torunlarım sıkıntı çekmesin diyor.
Komşum kolonya bulamadım diyordu, ona verdim 2 şişe.
Ben ne kadar sakinsem etrafımda ki herkes panik halinde.

Doğru kaynaklardan teyit edemiyorsanız ve her gördüğünüz bilgiden etkileniyorsanız sosyal medyadan uzak durmanızı tavsiye ederim ben de. Çünkü bir hashtage tıkladığımda dahi yalan yanlış olduğunu bildiğim ancak insanların inanabileceği yüzlerce bilgi görüyorum. Sürekli ölenleri görüyorsunuz çünkü ölenler haber değeri taşıyor. Medya 1000 kişinin iyileştiğini değil, 100 kişinin öldüğünü haber yapar. Size hastalığı ciddiye almayın demiyorum ancak panik yapmanız sadece size zarar.

Söylediklerinizi uyguluyorum zaten, dün yazdığınız dezenfektanı aldım bir de bağışıklık güçlendirici bu kadar yeter. Dünya tarihinde birçok salgın görüldü, muhtemelen görülmeye devam edilecek. Dişe dokunur milyonları aşan can kaybı yaşanan salgınlarda bile bu kadar telaş olmamıştır eminim. Dediğiniz gibi millet resmen çevreye korku, endişe, tedirginlik vermekten zevk duyuyor. Söylediğiniz sayfalara bir bakacağım, teşekkür ederim.

Kuzum siz antibakteriyel el sabunuyla duş alıyor musunuz? :) mesajda bundan bahsediyorlardı. Onu bende yapıyorum sürekli :)
Tabi ki hayir, isin sakasi benimki Antibakteriyel sabun bile almadik. Normal yikayip alkolluyoruz elleri.

Ben zaten disari cikmiyorum, esim de geldigi gibi hic bir yere dokunmadan ustunu cikartip giristeki dolaba koyuyor elbiselerini. Sonra eller yikaniyor, saclari, yuzu enseyi, dezenfektan ile silip ardindan yikiyoruz. Tuzlu su ile agiz burun gargara. Tedbir bizden takdir Allah'tan. Elimizden geleni yapiyoruz.
Bulundugumuz ulkenin nufusu 500 Bin. Kesinlesmis vaka 7 karantina altindakiler 65. Ve okullar bile tatil edilmedi. Sinirimiz bozuluyor.

Tabi ki. Sosyal medya bir yandan nimetken bir yandan çok büyük bir kaos aracı. Dolayısıyla doğru ve yalan haberin ayrımını yapabilmemiz çok önemli. Twitter'dan takip edebileceğiniz birkaç hekim ismi verdim, onların paylaştığı bilgilere güvenebilirsiniz. Gayet şeffaf bir şekilde, gerçekçi bilgiler paylaşıyorlar emin olun. Bilmediğiniz kaynaklara itibar etmeyin, en büyük zararı virüsten çok onlar veriyor.

Yani bakanın açıkladığından ayrı mı bu da? Istanbulda olduğu ile ilgi söylentilerde var. Bilemiyoruz ki ülke olarak inşallah en hafifiyle atlatabiliriz. Sonumuz hayrolsun.
Bakan avruoadan geldi dedı ama bizim buradaki umreden gelen buradaki kesın cunku kucuk bir ılcedeyız esim mudur okulda İl saglık mudurlugunden gelip soyledı ler ama tabi basın acıklamıyor kaos olmasın diye.

Saglik bakani 60 derece ve üstü kolonya kullanilabilir dedi akşam üzeri yaptigi konuşmada

Siz sağlıkçı mıydınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…