Coronavirüs Türkiyede

ikinci bir vakka durumunda konusalack bir konuyymus

Dezenfektan almak isteyenler %99.9 izopropil alkol alabilir bugun annem icin internetten aldim 2 litre kargo dahil 50 TL. %30 oranda su ile karistirmaniz gerek. El dezenfektani diye aratinca fiyatlarin cilginca uctugunu gordum. boyle cozum buldum kendimce. Bir de tanesi 29.90 TL olan yikanabilir n95 maske buldum. Onu da aldim buraya kargo ile gonderecek ailem.
50 lik kutusu 30 lira olan maskeler 150 -200 tl olmus. Bu bana cok kansizca geliyor..

dedem almanyadan donunce medeniyet gormus adam tabi bahceye bir wc yaptirdi ozaman soba borusunu acip tuvalet tasi niyetine koydular ayni sizin dediginiz gibi assagisi acik hava pat pat iniyor
acayip domates yetisiyordu orda ama

Evet boyle birsey duymustum bende. Oytun hoca mi dedi bunu bilmiyorum ama Asyali erkekler bu virusten en cok etkilenecek demisti. Fransa'da bir Turk öldü malesef. 64 yasindaymis. Ama bunun bir cok etkeni de olabilir tabi.. Mesela sigara icmekte cigerlerdeki bahsi gecen o proteini arttiriyormus. Adam sigara da kullaniyor olabilir. Keske dedikleri gibi olsa. Daha ne isteriz

Gecen hafta 50 li maske almistim 20tl falandi simdi 300tl olmus. Cok ayip valla.

gecmis olsun

Öyle ses kayıtlarına itibar etmeyin . O tür kayıtlar herzaman her olayda çıkıyor. Depremlerde diğer durumlarda. Hep yalan onlar. Ve çok tehlikeliler.
ama bilim kuruluşu demişsiniz. Bilim kuruluşları zaten birçok vaka olduğunu düşünüyor. Evet şaşırmayın öyle düşünenler çok.
Politikacılar politik davranırlar herzaman için. Bu tür durumlarda. O yüzden kendi aklımla karar veriyorum.
ve evet durum çok kötü değil ama ülkemizde birçok vaka olması da gayet doğal beklenebilir bir durum.
bu güne kadar resmî kaynaklardan birçok yanlış bilgi paylaşıldı kimse linç falan yemedi. İnsanlar tek bir kaynağa güvenmek zorunda değil. Bakanın kendisine bile sorsanız kabul eder birsürükişinin taranmadığını. Ülkemiz çok kalabalık bir nüfusa sahip.
herkes istediğini düşünmekte serbest. Kendi düşüncesi olduğunu belirttiği sürece. Yani yalan yanlış ses kayıtları falan yapmadıkları müddetçe.
ben kesin demiyorum ama biraz mantıklı düşününce böyle bir gerçek var. Benim düşüncem ( kesin değil) birçok vaka olduğu. Sadece 1 değil. Özellikle yurtdışından gelenler. Hepsi şifa bulur iyileşirler umarım. Ben de kendi çapımda önlem almaya çalışacağım ama çok panikleyecek bir durum yok. Ben risk gurubundayım. Kronik hastalıklarım var. Biraz da o yüzden Önlem alacağım. Tek bir kişide olduğunu düşünüyorsanız zaten önlem Almaya gerek yok. Ben öyle olduğunu düşünsem hiç uğraşmazdım.

lütfen yakınlarınızada söyleyin hasta olan arkadaşlar grip vs lütfen maske kullanın. Sağlıklı bir insanın maske takmasındansa hasta insanların takması çok daha faydalı olacaktır. Basit bir soğuk algınlığı bile olsa lütfen dikkat edelim. Bu virüs için sıcağa direnösiz olduğu söylenmişti. Peki ya Arabistan 45 derecede nasıl hayatta kalıyor bu virüs.

İnternetten aldık biz mecburen. 1,5 lt +700 ml 42tl di.
Düsün 6-7 saat önce 37 tl falandı gittikçe artıyor.

Bende a101 den promosyon olarak 3 4 ay once 4 kutu almistim aktivex 10tl üstü alisverise 5tl ye almistim. 2 kutu kalmis evde.42tl cok fazla. ALLAH islah etsin

Bir de benim dikkatimi cekti. Belki sadece rastlanti olabilir bilemiyorum. Yakin zamanda Acun'un yengesi vefat etti zaturre dediler. Rahmetli Baris Akarsu'nun ablasini yogun bakima kaldirdilar cigerlerinde agirlasmis zaturre dediler. Malum corona da zaturreye sebep oluyor. yeni olan seyler bunlar bakabilirsiniz netten.

Hanımlar neden bu kadar abartı ya?
Tamam stok yapın, belki karantina falan olur diyoruz ama abartmak çok komik.
20 paket makarna alanı gördüm 2 saat önce markette markette. Eşi önden kendisi arkadan gidiyordu, 2 alışveriş sepeti doldurmuşlardı. Kilo kilo unlar, kilo kilo zeytinler,sanki kıtlık baş göstermiş gibi bakliyat stoklamalar falan.. Tamam fazla fazla alıyorlar ama bu kadarı da çok abartı.
Burada da yapan varsa böyle yapmayın ya valla aradığımı bulamadım markette. Tuvalet kağıdını anlarım, deterjanı da anlarım ama oda kokusundan ne istediniz akfndjnde

Hayır birde de aynı ikide de aynı, kaos değil panik değil sakin bir şekilde gereklilikleri yapmak bence zor olmasa gerek?
canim ne bileyim beni vurus degil insanlarin relasinpaniklihi etkiliyor vidden dun esimle oturuyorsuk sinif anneleri paylasmisti bi durumu kendime zor geldim toplumu etkilyen hersey bende acayip heycan korku kaygiya nesen oluyor olum korkusi degil degisik bise.

Zaten Allah korusun panikten ölecek insanlar. Abartıyı seviyoruz maalesef millet olarak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…