Coronavirüs Türkiyede

Sık sık el yıkamak ve kolonya-antiseptik kullanmak bir süre sonra ellerinizi tahriş edebilir. O yüzden iki kremi kullanmanızı önereceğim: Lubex Lotion Plus ve Dermoskin Ato Probiyotik Balm. Bunlar cildin flora dengesini sağlamak ve nemlendirme için uygun.

bende merak ediyorum bu hastalıga yakalananlar nasıl iyilesiyor tedaviside yok ki. 2 kez domuz gribi oldum bağışıklığım çok düşük şansım vardı onun ilacı vardı 15 günde atlattım bunun yok ama

Haber linklerinde ulke ulke atlatan insan sayilari yaziyor. Ne kadar surede atlattıklari yazmiyor. Su kadar kisi de tespit edildi,su kadar kisi taburcu edildi gibi. Sanirim bazi kişilerin tedavisi daha uzun suruyor. Tedavisi yok dense de. Taşıyıcı olmaya devam etselerdi taburcu edilmezlerdi.

Beni asil şaşırtan risk grubunda olmayan insanların rahatlığı. Gencim atlatırım, geyiğini de yaparım.

Grip ilacsiz da atlatilir , bir tanidigim corona , kendini evde karantinaya aldi
Bugun itibariyle atesi dustu ve nefes almasi normale girdi , yazmisti doktorun verdigi ilaclari , ama burdan yazmak istemiyorum zaten turkiyede farkli isimlerle vardir o ilaclar
Ama doktorun en onemli soyledigi , atesini cok dusurme , bol bol c vitamini , d vitamini , magnezyum , cinko ve proboyotik al

Mesleki alanınız değil biliyorum lakin yorumu görünce sormak istedim. İzotretinoin bazlı cilt kuruluğuna da iyi gelir mi bunlar acaba?

Zaten amerikada hastanede karantinaya alinanlar agir vakalar , agir ilerlemeyenler evlerinde kendilerini tecrit ediyorlar
Tanidigim corona bir haftadir ev tecritinde ve bugun itibariyle atesi dustu , nefes alisi normale girdi

Bugün marketteydim talan başlamış. Belli markaların temizlik ürünleri bitmişti reyonlar yok satıyor. kolonya desen hak getire. Adamın biri 3 er 4 er alıyor herşeyden. Bu ne düşüncesizlik? Bu bireysel bir durum değil ki sen istediğin kadar temiz ol komşun alamamış senin talan ettiğin ürünlerden temiz kalamamış hop kapmış virüsü eee o kolonyalar kurtaracak mı seni? Yazık gerçekten herkes ihtiyacı kadar alsın ki herkese yetsin dimi? Daha ilk günden durum bu ilerleyen günlerde ne olacak?

Inanin sirf şu mesaja yorum yazmak için girdim bu saatte.Size sonuna kadar katiliyorum.Ben panik atak hastasiyim anksiyetem de var.Bugun gorumcemden bir mesaj aldim ses kaydi..Ses kaydinda istanbul ölü kayniyormus saklaniyormus marketlere koşun stok yapin deniyordu..Bunu okuyunca elim ayağım titredi cunku zaten ben hastayim..Sakin olmaya calisip aklimi kullandim,ölü dolu ve soylenmiyor mumkunmu elbette kesinlikte ve katiyen hayir..Bakin benim hic bir sosyal medya hesabim yok tv haberleri ve guveniilir internet sitelerini takip ediyorum ve herseyden haberim var..Bu ölen kisilerin ailelerini gectim arkadaslari komsulari komsularinin komsulari vs vs sosyal medyayi yikardi bundan eminim..Yok öyle ölü falan..Aklinizi kullanin lütfen..Saklamakla ele ne geçer adami linc ederler bu ülkede bu vebal nasil alınır..Cok sacma..Ve gorumceme gereken cevabi verdim bu tur sacma ses kayıtları videolar yada herneyse sakın itibar edip kimseye yollama bunun dayanagi nerde kaynagi kim sadece aptal saptal bir ses kaydi..Koskoca bakan a degil bilim kuruluna degil bir ses kaydina inanalim o halde..Inanin o ses kaydi beni nasil etkiledi anlatamam ama toparladim Allah akil vermis kullanalim LÜTFEN...Bu arada toplu alisveris bir süre yetecek kadar bende yaptim ama asla yagma seklinde degil..1 alacagima 2 aldim gibi..En azindan 2 hafta alisveris icin cikmak istemiyorum tedbir alicaz buna kimsenin abarti demeye hakki yok ama halki gereksiz yere panik ve kaosa surukleyenlerden sakinarak...

kanalizasyon ne alaka ya
bende kendimi panik uç dusunceli sanirdim siz arşa cikardiniz şuan olayi yani

Geçmiş olsun ne kadar sürede toparlandı?

Be ölümden bahsetmedim ki herkes evinde kalacagı için trafik rahatlar saçmalamayın ya asıl size yazıklar olsun
Nasil bir temenni dir bu..aklim almadi..Hanfendi varsin trafik sıkışık olsun insanlarin bu virüse kapilip ölmesi yada ölüm olmasa bile can korkusu ile evde beklemesi daha mi iyi..Nasil zihniyettir Yarabbim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…