Coronavirüs Türkiyede

Manisa diye bılıyorum hatta bizim ilçe umreden. Gelen bir kısı de cıktı suan ailesi kendisi karantınada
Yani bakanın açıkladığından ayrı mı bu da? Istanbulda olduğu ile ilgi söylentilerde var. Bilemiyoruz ki ülke olarak inşallah en hafifiyle atlatabiliriz. Sonumuz hayrolsun.

Yalnız ateşli hastalık geçirmek iyi birşey.
Hatta yeni oluşan kanser hücrelerini bile cogalmadan yok ediyor.
Doktorlar bu konuda hemfikir.
Ateşli hastalık geçirmeniz lazım.
Gecirmiyorsaniz da mesela basit bir gripte iyice ortunup dışardan ateşi yükselterek yakın etkiyi vermeniz lazımmış.
Yaşlılarda virüsün özellikle tehlikeli olmasının sebebi ateş mekanizmasinin artık çalışmıyor olusundan.
Çocukların kolay atlatma sebebi de bundan.
Korkutmak gibi olmasın yani ama hiç ateşlenmemek hasta olmamak övünülecek birşey değil.

Trump da şey demiş ya - her yıl ABD de soğuk algınlığından yetmiş bin kişi ölüyor zaten abartmayalım ,diye

Kişisel temizliğime özen göstermeye çalışıyorum ve bağışıklığı artıracak şeyler tüketiyorum. Öğretmenim ve çocuklarla hep iç içeyiz. Şu süreçte okulların tatil olmasın bence de ama okulları günlük adam akıllı temizleseler, Haftasonu da öğrenci yokken ayrıntılı bir dezenfekte olsa çok iyi olur. Öğrencileri ve velileri bilgilendiriyoruz temizlik hijyen ve beslenme konusunda. Grip, hasta olanı da direk eve gönderiyoruz.

Ömrumde hamur yogurmamis ben gidip maya aldim herkesin icindeki yetenek ortaya cikacak

Simdi a haberde türkiyeye zaten geldi vebircok insan gribal olarak atlatti diyor. Bende gecen ay cok agir bir grip gecirdim 20gün öksürdüm afedersin burnum yemyesil akti ateslendim oglumda ayni sekilde hastalandi cok zor iyilestik doktor domuz gribi dedi acaba diyorum bizdemi corona virüs gecirdik. Kardesim turizm isinde ve cinli turistlerle calisiyor . Kafamda deli sorular

Umut ışığınızsin... Bende hala oksuruyorum iki haftayı geçti

Tabi ki abla ama bu tarz dusuncede olanlar sayesinde temel ihtiyac malzemeleri bulamicaz bu gidisle zaten bi kac market var tutup stok yapip markette bisey birakmazlarsa vay halimize. Ooo esim zaten tarhana sehrinden asla evde eksik olmaz. Hem uretebilmek acisindan hemde cok sukur nimet acisindan zengin bi ulkedeyiz o sıkıntilarin olacagini dusunmuyorum ama yine tabi ki herkesin bilincli olmasi lazim

Ayni durumu bende yasadim minicik bi ilcede. Kolonya botanikecza.com da var bu arada bende bulamayinca oradan aldim

Biz öyle insanlarım olduğu bir ülkedeyiz ki
Belirli oturmuş düşünce yapımız olmadıgından uçların ülkesiyiz biz....
Bundan dolayı da en çok ve en az panik yapan insanlar biz de diye dusunuyorum
Ondan dolayı diğer ülkelerde salgının davranışa dönüşüyle bizim insanlarımızın ki daha farklı olacak göreceğiz

ayrıca çok da bilinçli değiliz ama en çok biz biliyoruz
Jdjdjd kıtlık çıkarsa biz birbirimizi yeriz onu da söyleyeyim

Ay inanır mısınız ben ve ailemde 1,5-2ay önce cok agır grip geçirdik. Hatta kayınvalidem falanda öyle oldu. Yatak dösek yattık günlerce gecmek bilmedi. Hele annem cok zor iyilesmisti doktorlar bile hastalıgı bulamayıp yanlıs tedavı uyguladı 2 kere.
Bu korona muhabbeti yoktu o zaman ama. Benımde aklımdan gecmedi degil.

Beni meraklarda birakan bir konu daha var ki;hastaligi atlatanlarin durumu. Yani bunlarla ilgili hic bilgim yok. Hastaligi atlatanlar normal hayatlarina devam ediyorlar mi?tekrarlama olasiligi nedir?virus bir organa yapisip kalabilir ve hasara sebep olabilir mi? Ya da mesela ankarada bir hastada ciksa karantina kisminin kanalizasyon kismi bizim kanalizasyona karisirsa bisey olur mu? Off panik seviyem artti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…