Coronavirüs Türkiyede

Çok tesekkurler canim ben ilk kez duyduydum

Probiyotik tursu nasil oluyor?
sauerkraut turşusu yazarak tariflere bakabilirsiniz. Ben lahanayı yıkadım ince ince doğrayıp tuz ile ovdum bir gece beklettim sulandı. Onu da kavanozlara basıp üzerine altta çıkan suyunu ekledim. Bir hafta 10 gün boyunca kapağını ara ara açıp kapattım. Hemen oldu zaten

Gaziantepin bi ilcesinde yasiyoruz aksam burda bir adam ölmüs akciger hastaligi varmis ve ingiltereden gelmis suan heyet bekleniyor ankaradan cenazeyi vermemisler. Korkmuyordum ama korkmaya basladim esimde oglumu okula gondrrmek istemiyor simdiden bu kadar evham yapmali miyiz

Hanımlar,
bana ister kızın, ister sinir olun şu an gerçekten bunu önemsemiyorum, tek önemsediğim sizin bir virüs yüzünden ki henüz bir salgın yokken, bu virüsün belli hastalıkları olan insanlarla, belli yaş üstündeki insanlarda daha riskli olduğunu göz önünde bulundurursak, sağlıklı genç nüfusun hafif atlattığı istatistikler olmasına rağmen, sanki dünyanın sonu gelmiş gibi davranıp birbirinizi yiyor oluşunuz.

Ülkemizde daha önce vardı veya yoktu, şimdiye kadar açıklandı veya açıklanmadı ne fark eder? Belki de varsa da açıklamamalarının sebebi böyle panik yapmamanız içindi.

Corona zaten var olan bir virüs, belki bazılarınız yakalandı da hafif atlattı nereden biliyorsunuz?
Sanki dünyanın sonu gelmiş gibi davranmayın biraz soğukkanlı olun, hijyen kurallarına dikkat eder hasta insanların yanına yaklaşmazsanız, beslenmenize dikkat ederseniz grip gibi de atlatabilirsiniz.

Evcillerden bahsedilmiş, aşıları tam, temizlik kurallarına uyarak bakılan evcillerde sorun olmaz ama bu haber yayılırsa ben sokak hayvanları için korkuyorum, zaten her fırsatta zehirlenen, öldürülen hayvancıklar hastalık yayacaklar bizi öldürecekler diye telef edilecektir
Kuş gribinde hatırlarsınız o da zoolojik bir virüs olduğundan sağlıklı kanatlı hayvanlar dahi imha edilmişti

Uzmanlara kulak verin lütfen, el dezenfektanları, bulamazsanız yüksek derecede alkollü kolonyalar, en az 30 saniyelik el yıkamaları, ağız ve burun içi temizlik kişisel hijyen için yeterli, maske ve eldiven kullanımı virüsü yakalanmanızı engellemiyor, aksine doğru kullanım olmaması durumunda coronaya maruz kalmanıza katkı sağlıyor, sağlıklı kişilerin ve genç bireylerin maske ve eldivene ihtiyacı da yok, bırakalım bu tip tıbbi ürünleri sağlık personelleri, kronik hastalığı olanlar ve riskli grup denen 50-80 yaş grubu insanlar kullansın.

Ayrıca normalde sağlıksız ama uzmanlar şu dönemde yaşadığınız yerlerin hijyeni için kullanmanız iyi olur diyor, çamaşır suyuyla evleri dezenfekte edebilirsiniz diyorlar ama yoğun olarak değil seyreltilmiş olmalı, örneğin 5 litre suya 1 çay bardağı çamaşır suyu kullanılmalı.

Rica ediyorum korku ve paniğiniz yüzünden birbirinizi kırmayın, siyasi ve dini yorumlar yazıp olayı kıyamete, hükümet politikalarına getirmeyin.

Arkadaşlar, bir avm içinde spor salonuna gidiyorum ama herkes gibi tedirgin oldum açıkçası, abartma diyorum kendime aslında ama bilemedim ,sizce üyeliğimi dondurmalı mıyım?

Ben çok kızıyorum ya bu virüs aylardır tüm dünyada vardı herkes yok Türkiye de var saklıyorlar bilmem ne neler dediler kılını kıpırdatmadılar şimdi orayı burayı yağmalıyorlar zamanında alsaydın önlemini boş boş çene yapmak daha kolaydı. Asıl şimdi o kaosun kalabalığın içinde alışverişe gidilmez

30bin nufuslu kucucuk bir ilcede bile asiri panik vardi markette eksik yok ama alisveris arabalari cok doluydu.
Ben haftaici buyuk bir otele yer ayirttim ne yapsam bilmiyorum yarim saatlik yol iptal hakkimda yok 2 gun daha bekleyip cuma karar verecegim
Ben sporada gidiyorum yarin aksam var acaba gitmesemmi cok kalabalik degil

Ağzına sağlık abla maskelerin peşini bırakın lütfen biz sağlıkçılar stok sıkıntısı çekiyoruz stok yok üç kağıtçılara paralarınızıda kaptırmayın eczanelerde ürün tedarik edemiyor zaten.

Benim de maldivlere balayı rezervasyonum vardı Ağustos'da parama mı yansam hayallerime mi bilemiyorum

Maske aldım demedim ki

Cansız yüzeylerde tam olarak ne kadar yaşadığı hakkında net çalışma yok ama tahmini 12/72 saat aralığında hemfikirler. Zorunlu değilse erteleyin bence

Minicik.bi ilcedeyim maskeler karaborsa esimde veteriner hekim her yer pahali fiyattan satmaya calisiyor firmacilar sende varsa 3 kati fiyatina bize sat diyorlarmis. Bu kadar panik yapmak bizi oldurecek sanirim

Ben de spor konusunda çok kararsız kaldım , sonuçta kalabalık ortamlar , ne kadar sağlıklı olabilir ki diye ama bilemedim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…