Coronavirüs Türkiyede

Aman eksik kalmayın oradanda yazın
Twittera falanda taşıyın

sizinle aramızda ki fark ben terbiyemden ödün vermeden düzgünce konuşabiliyorken sizin bunu başaramayışınız.. siz normal hayatınızda da insanlarla farklı fikirlerde olunca muhtemelen küfür hakaret falan ediyorsunuzdur.
ben sizi twitter gibi özelime giren bir durumda hayatıma almam. benim hayatımda saygısız insanlar yok..

Arkadaşlar bilen varsa yazabilir mi ? Bu virüsün hayvanlara etkisi var mı, onlara da bulaşıyor mu ?
Aslında hayvanlarda insanlara bulaştığı söyleniyor, özellikle yarasalardan ama siz sanırım kedi köpek kuş gibi evcil hayvanları kastediyorsunuz. Şu ana kadar bu virüsten ölen veya virüsün bulaştığı düşünülen evcil hayvan rapor edilmedi diye biliyorum.

ben de o beyin yakan soruyu ne zaman soracaksınız diye bekliyordum inanın.
buyrun yukarıdaki link sizin sorunuzla ilgili. IMF' nın yardım (aslında kredi) desteği haberi 6 gün önce verilmiş üzerinden nerdeyse bir hafta geçmiş vaka dün çıkmış.
neyiz biz? millet olarak fırsatçı mı? lüften artık beni alıntılamayın çünkü konu bambaşka yerlere gidiyor size sağlıklı ve iyi günler dilerim.

İnsallah , ama sonunda zarar yine ulkemin guzel insanina olacak , cunku fiyatlar artacak bu sefer alim gucu dusuk insanlar makarna bile alamaz hale gelecek , bambaska bir kriz yasanacak, bunlari ongorememek de cok kotu
Insallah öyle bir durum olmaz. Belki 1 ay ülkemiz de etkilenecek ama sonrasında virüsün yayılma etkisi düşücek, bağışıklığmız daha güçlenecek ve virüsü yeneceğiz.

Aynen... Risk grubunda olmayip bana bir sey olmaz, kolayca atlatirim diyen cok insan var. Bulaştırma riski var. Herkes extra dikkat etmeli aslinda. Sadece kendisi icin degil yakinlari icin.

Erkeklerin cogu yere tukuruyor. Ayy igreniyorum. Bir gun cok pis kavga edecegim biriyle kedi gibi cirmalayacagim.

merak etmeyin cocukların dogal bagısıklığı var gibi tahmin ediliyor etkilenen cocuk vakası yok henüz . siz kendinize cok dikkat edin . iyi beslenin , iyi uyuyun . umarım hepimiz sorunsuz atlatırız

59 sayfayı okuyamadım, geldim. Şahsi fikrim gözümü, kulaklarımı birkaç mecra dışında haberlere, insanlara kapamaktan yana. Yapılacak şeyler belli. Güzel beslen, temizliğine dikkat et, kalabalık yerlerden olabildiğinde uzak dur. Gerisini de kaderci bir yaklaşımla kabullenişte buluyorum. Çocuklarım için endişeleniyordum ama 0-9 yaş arası risk grubuna girmiyor diyorlar ama 2 yaş altı risk grubunda söylentileri de var. Bu konuda doğru bir bilgi bulamadım sanırım.

Büyük kızım kreşe gidiyor, onu göndermeye devam edeceğim. Yani göndermesem, nereye kadar göndermeyeceğim diye düşünüyorum. Maske almadık. Göz mukozasından da bulaşabiliyor deniyordu ama ya. Eve yiyecek stokunu biraz abartı buluyorum. Gerçi çok mantıklı bir insan olan eşim bile az önce eve azıcık bir şey stoklayalım diye mesaj atmış. Gönlü olsun diye birkaç paket makarna, kuru bakliyat alalım bari. Ay ben niye bu kadar soğukkanlıyım, cehalet mutluluk mu getiriyor bilmiyorum ama insanların bu kadar panik olması bana çok şaşırtıcı geliyor.

Tek erkekler olsa iyi geçen hafta bi enteresan sesler duydum anladiniz siz
Bi baktım orta yaş üstü bi teyze yuh artik

Ne zaman vazgeçecekler bundan ya, 25 sene her sabah işe giderken ölümüne sövdüm bi bitmediler arkadaş ya
Mendil icat oldu mendil niye bu kadar eriniyorlar kullanmaya anlamıyorum

Gözardı ben öyle kurtuldum :)

Virüs 26-27 ° C sıcaklığa maruz kaldığında öldüğü için , sıcak bölgelerde yaşayamamaktadır. Ayrıca sıcak su ve sıcak içecekler

Virüs sıcak ülkelerde de görülüyor ve yayılıyor dolayısıyla ölüyor gibi bir şey yok. Sadece sıcakta açık havada daha çok dolaşacağımız, AVM gibi kapalı alanlarda aynı havayı solumayacağımız için yayılım hızı bir derece yavaşlayacak olabilir ama virüs kaybolmayacak. UNICEF yazmışlar altına ama UNICEF ne alaka? UNICEF bir sağlık kuruluşu değil ki Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu. Yalan yanlış söylemler toplayıp altına UNICEF yazıp paylaşılmış gibi duruyor. Kaynağın doğruluğundan şüphe ettim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…