Coronavirüs Türkiyede

Ucakta kasıtlı gorevliye hapşurmus ya biri. Yabanciydi sanirim. Maalesef dengesiz insan da cok.
Çinde gösteriyordu kadın asansöre binerken kasıtlı düğmelere falan tükürüyor .Ben ölecem başkalarıda ölsün diyor yani.Ama biz temiz bir ülkeyiz inşallah çok yayılmadan kontrol altına alınır .Tuvaletten çıkınca el yıkama oranı yüzde 90 larda diğer ülkelerde bu oran çok az hele çinde yok gibi birşey

Of herkes doktor kesilmiş, birbirine saldırıyor. Kaynım şunu dedi tarzı whatsapp grup mesajlarından medet umacaginiza unicef vb kurumların madde madde açıklamaları var, onları okuyun. Hala gelmiş eczaneler maske dagitsa diyorsunuz.

Allah duyarlı ve itidalli insanlardan razı olsun ve onları cogaltsin!

milli egitim bakani okullari tatil etmek istiyor, ama edemiyor.

su an icin “okul tatil olursa egitimi nasil devam ettiririz”in uzerinde calisiliyor, online egitim uygulanabilir ama maalesef altyapida o guc yok. buyuk ihtimalle ya tatil edip egitimi bir sure sonra baslatacak ya da altyapi sorununu halledip direkt tatil edecek. tabi izin alabilirse.

bilerek ve kasitli panik ve korku yaratmak isteyen insanlar var bu insanlardan nefret ediyorum. Güvenlir kaynaklarin tahmine göre enfekte olanlarin yüzde 58 hastalaniyor. Ve tahminlere göre gercekten enfekte olanlarin sayisi cok cok daha fazla tahminine sadece yüzde 22 nin tesbit edildig düsünülüyor.

Bu panik yaratan insanlar yüzünden Almanyada marketler yagmalandi. Normalde elini yikamaktan aciz insanlar evlerine desenfekte ve maske depoluyor. Hastanelerde litrelerce desenfekten calindi.

Burada suan 1200 vaka var ve okullar sadece vakalarin cok oldugu yerde kapatildi. Her enfekte olan ölmüyor. Bellirli bir risk gurubu var. Lüften bilgilenin ve güvenilir uzmanlarin dediklerine uyun. O maskeler hicbir ise yaramiyor.

Asil ihtiyac sahibleri o maskelere, desenfektelere ulasamiyor suan.

aynen ya. hastanelerde bu virüs için test yoksa pozitif ilk vaka nasıl tespit edildi o zaman

virüsten çok sebep olduğu panik daha zararlı. Ben market fiyatlarının firlamasindan korkuyorum.

eldiven kullan. al kutuyu koy yanına bir saatte bir değiştir.
vallahi yakında onuda yapacam. Allah affetsin öyle tırnaklar gördüm ki(El Demiyorum) kirden nasır bağlamış ,kesilmemiş içleri dolu. (hasta, mantar olanlar da gelıyor ama onları asla yadırgamıyorum) dilekçe doldururlarken mecbur yardım edıyorsun .ve daha niceleri.
takıntılı değildim ama gerçekten bunları gördükçe kimlik de kalemde benim için sıkıntılı olmaya başladı.

Bu gun hastaneye gitmem gerekiyordu maske alalim dedik maske yok olan yerlerde basit bez maske 2 liraya aldığımız maske simdi 10 lira olmus bi tik uzerini sordum 65 tl dedi .. karaborsaya düşmüş

virüsten çok sebep olduğu panik daha zararlı. Ben market fiyatlarının firlamasindan korkuyorum.

aynen öyle ben hep diyorum virusten degil insanlarin yapabileceklerinden korkuyorum. Hastaneden desenfekte calmak ne demek. Ne zaman bu kadar egoist oldular. Ilk kisiler marketleri yagmalayinca olacak o zaten. Suan burada gida degil ama desenfekte normal marketlerde bile 2-3 kat fiyatina. Birde Türkiyede asgari ücretle calisan insan evine nasil gida depolasin. Toplumda (her ülkeden bahsediyorum) bilerek panik yaratmak isteyen insanlar var cünkü bundan karlari var yada bundan besleniyorlar. Birde cahil kesim var. Her duyduguna inanip cevresine yayan. Lütfen güvenilir kaynaklari takip edelim. Ben korkmuyorumda paniklemiyorumda ama ellerimi s1k yikiyorum disarda yüzüme sürmüyorum.

Ben mi yanlış düşünüyorum bilmiyorum ama neden yurt dışı yasağı neden getirilmedi? Dört tarafımız çevrilmişken
Bu çok zor bir karar.
İzole bir hayatı ülkeye dayatmak sanılanın aksine pekçok prosedür gerektiriyor.
İthalat, ihracatı da geçtim, sağlık problemi ile gidip gelen insanlar da mevcut.
Keza işi seyahat etmek olan insanlar, özellikle havayolu çalışanları en kötü ihtimalle aktarmalı uçuşta, yerde maruz kalacaktı.

Aynı şekilde mültecilerin durumu belli, illegal şekilde geçip ülke üzerinden Yunanistan vb ülkelere gitmeye çalışıyorlar ama geri gönderilenler, dönenler mevcut.
Kara sınırı olan bir ülkede giriş çıkışın yasaklanması mümkün olamaz, yasak olsa bile prosedür işleyemez.
Bakan zaten ‘yurtdışı’ bağlantısına vurgu yapıyor, dikkat çekiyor, olabildiğince ‘kıçınızı kırın da oturun, zorunlu olmadıkça gitme bir yere’ diyor.
Bizim millet hala maske takıp uçağa da binerim gezerim in peşinde.

Bu gun hastaneye gitmem gerekiyordu maske alalim dedik maske yok olan yerlerde basit bez maske 2 liraya aldığımız maske simdi 10 lira olmus bi tik uzerini sordum 65 tl dedi .. karaborsaya düşmüş

o maskeler hicbir ise yaramiyor zaten. Enfekte riskini artiriyor. Asil takmasi gerekenler hastalar zaten

Ama Allah muhafaza savaş olsa kapatacağız, halbuki virusler savastan çok insan öldürüyor.
Bir de normal gripten daha fazla insan ölüyor. Hangisi daha tehlikeli?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…