Pilav Tarifleri CookPlus Sponsorluğunda : Pilavlar Yemek Yarışması Yarışmacı Röportajları

Oooo oooo be sefer röportajları da oku oku bitiremeyeceğiz , o kadar çok katılım var ki.

Nevreste çok güzel olmuş yine , cevapları keyifle okuyorum .

Bakalım bu sınav stresi arasında bende röportaj verebilecek miyim

ADİLEMİR RÖPORTAJI

ADİLEMİR

1)Yarışma hakkında düşünceleriniz?

1- Yarışmanın biz ev hanımlarına güzel tarifler kattığını düşünüyorum

2)Yarışmadan beklentileriniz?

2-Yarışmadan beklentilerim ; yeni arkadaşlar kazanmak, yeni tarifler öğrenmek ve tencereleri kazanıp onlarla çocuklarıma lezzetli yemekler yapmak.

3)Yarışmanın kurallarını beğeniyor musunuz?

3-Evet.Kurallar olmadan olmaz.

4)Yarışmaya neden katıldınız?

4-Yarışmaya kendimi denemek ve tencerelere göz koyduğum için katıldım tabi ki..

5)Aileniz yarışma hakkında ne düşünüyor?

5- Eşim ben mutlu olduğum için mutlu.çocuklarımın ise haberi yok..kazanamazsam üzülmelerini istemediğim için söylemedim.

6)Yarışma birinciliği sizin için ne kadar önemli?

6-çookk önemli ...kendime güvenim artacaktır yemek konusunda..ve tencereleri almayı istiyorum, bu yüzden önemli benim için .

7)Hediyeler hakkında ki fikirleriniz?

7- Hediyelere bayıldımm..Bu yüzden burdayımmm...Katılmak için cesarete ihtiyacım vardı..Tencereleri görünce cesaret buldum zaten.

8)Yarışma devam etmeli mi?

8-Elbette devam etmeli.

9)yemek yapma konusunda iddianız?

9- Elimin lezzetli olduğu herkes tarafından söylenir..yaptığım her yemek lezzetli oluyor nasıl oluyorsa.

10)Oylar sizce nasıl veriliyor?

10-Oylar anket ile verilmiyor mu? yemeğin resimlerini ve tarifini beğenenler oy veriyor.

11)Rahatsız olduğunuz durumlar?

11- Rahatsız olduğum durum yok..

12)Yarışma için yaptığınız hazırlıklar?

12- Hafta sonu çocuklarla babaları ilgilendiği sırada yaptım pilavımı..malzemeleri ise özenle seçtim..Taze taze aldım sebzelerimi.

13)Yarışma sonrası hisleriniz?

13- Yarışmak güzeldir..İyi olan kazansın..Tencerelerini güle güle kullansın.

Nevreste yine çok emeğin geçti canım teşekkür ederiz..
Ben teşekkür ederim

Röportajlar oku oku bitmeyecekMaşaallah katılım çok fazla
İnşaallah verebilirsin canım bekliyorum

ADRA RÖPORTAJI

ADRA

1)Kategori belirlenince önce bir düşünüyorum katılsam mı katılmasam mı diye.Gözüm alıyorsa katılıyorum.Heyecanlı ve renkli oluyor yarışma.

2)Birinci olsam fena olmaz:)Ama bu kategoriye çok fazla katılım var.Arada kaynamaktan korkuyorum.

3)Kuralları hiç mi hiç beğenmiyorum.Herkesin her yemeğe oy verebilmesi gerektiğini düşünüyorum.Böyle çok basite indirgeniyor.Herkesin her üyeden oy almaya hakkı var.

4)Bensiz yarışma mı olur hiç.Tek tarif olduğu,aksiyon olduğu ve yeni bir tarifin beni heyecanlandırdığı için katılıyorum.

5)Onlar da alıştı.Pazara giderken o da lazım mıydı diye arıyorlar artık:)Tabi yine birinci olamayacaksın niye katılıyorsunu da araya sıkıştırıyorlar.Bak ödül var birinci olursam fırın alırız belki diye kandırıyorum onları.

6)Bu sefer çok önemli:)Mini fırınımız eskidi.Yeni bir fırın lazım bize.Onu alsam hiç fena olmaz.

7)Sponsorun verdiği çekle hediyeler alınacağı için hediyeyi artık birinci seçiyor.Kendi arzusuna göre seçmesi çok güzel.Sponsorların artmasını diliyorum.Mesela ikinciye,üçüncüye hatta sondan birinciye bile ödül verilsin.

8)Etmemesi için bir neden yok katılım böyle çok olduktan sonra.Devamı gelir inşallah.

9)Canım isterse yemeği güzel yaparım.Elim yatkındır yani.

10)Ooo piti piti karameli sepeti şeklinde verilmediği kesin:)Arkadaş çevresi ve yemeğin üyelere hitap etmesi etkili oluyor.

11)Oylama sisteminden rahatsızım.

12)Hangi pilavı yapsam diye araştırma yaptım.Herkes pirinç pilavı yapıyor ben de bulgur mu yapsam dedim ama bulgur beni cezbetmedi.Katılımdan da anlaşıldığı gibi pirinç pilavını daha çok seviyoruz.Sonra fotoğraf çekimi için yeğenimi bir hafta önceden şımartmaya başladım.Bana pahalıya mal oluyor bu yarışma.Karşılığında benden bugün kontür ve yeni bir mause bekliyor.Benim de sponsora çok ihtiyacım var.

13)Oylama başladıktan sonra kimin birinci olduğu az çok belli oluyor.Ondan sonra oylamanın bitmesini beklemek ve yeni kategorinin ne olacağını merak etmekle geçiyor.Mutlu oluyorum katılmaktan.Emeği geçenlere de çok teşekkür ederim.

Nevreste'ciğim teşekkür ederim emeğin için.Tüm röportajları keyifle okudum.Devamını da bekliyorum.

Nevoşum röportajların hepsini bir solukta okudum,
tekrardan emeklerine sağlık canım, harikasın

VOLERE RÖPORTAJI

VOLERE

1) lezzetle yarışmak çok güzel yeni birşeyler öğreniyoruz bide aklıma takıldı bende dahil herkes pirinç pilavı yaptı acaba neden hiç bulgur pilavı yapmadık :26:

2) yeni tarifler öğrenmek brde forumda daha sıkı dostluklar kurabilirim daha cok üye taniyabilirim

3)evet bir sakıncası yok

4) heyecanlı bir süreç ve lezzetinden emin oldugum tatları herkes deneyip tatsın

5) eşim biliyor düşüncesini söylemedi çocuk gibi heveslenmem güldürdü onu

6 )tabiki bişeyleri kazanmak büyük mutluluk heleki mutfak konusunda yapmayı en sevdiğim şeylerle birincilik kazanmak beni mutlu eder

7 )benim icin güzel hediyeler

8 )arada bir bence yapılmalı boyle etkinlikler guzel

9) her zaman mütevaziyimdir yani insanlar tadip yorum yapmalı bence ama ben mutfağı çooook seviyorum tek iddiam bu :)

10) inanın bir fikrim yok ama forumda daha aktif olup daha cok arkadaşı olanlar şanslidir

11 )su an yok

12)ne yapacağımı cok düşündüm yani hem pratik hemde lezzetli olması önemliydi tabiki eksik market alışverişini tamamladım yalnız oldugum icin fotograf çekmek biraz zor oldu

13 )cok heyecanlıyım icim kıpır kıpır :) herkese basarılar herseyin sonu mutluluk olsun

HanimKelesimiGetir RÖPORTAJI

HanimKelesimiGetir

1)Sonuna kadar desteklediğim,ama her seferinde katılmak isteyip son anda vazgeçtiğim yarışma..Çok güzel,değişik tarifler oluyor,ben bile neler öğreniyorum her seferinde..Öğrenmenin yaşı yokmuş mesela,banada tecrübe oluyor her seferinde

2)Adil bir yarışma olsun yeter,hak eden kazansın diyorum..:13:

3)Evet beğeniyorum,gerçi tek sıkıntı başka yemekleri de beğenip oy verememek oluyor kararsız kalıyorum bazen..

4)Değişiklik olsun dedim,hemde kendimi sınamak istedim burada..Her ne kadar yakın çevrem yemek olayımı çok beğenselerde,buradada bunu göstermek istedim..Elimden geldiği kadar bişeyler yapmaya gayret ettim.Birde benim kankişkerim varya sürekli hadi sende katıl diyorlardı,herkese süpriz yapıp katılmaya karar verdim,iyiykide katılmışım diyorum

5)Eşim ve kızım biliyor sadece,sağolsun eşimede ilk söylediğimde çok destek verdi bana

6)Benim için birincilik önemli değil,önemli olan burada birşeyleri paylaşmak,beğeniye sunmak,sonuncu bile olsam buradaki yaşadığım tattığım,heyecanı hayat boyu unutamamak olacaktır bana,buda yeter diye düşünüyorum.

7)Hediyeler tek kelime ile süper zaten,kaç gündür siteyide takip ediyorum çok cici ürünler var,gözüme kestirdiklerimde var gerçi

8)Kesinlikle etmeli diyorum,çok farklı lezetler çıkıyor ortaya ,her seferinde değişik şeyler öğreniyoruz hepimiz..Bu imkanı sağlayan sevgli Kazene'de teşekkürlerimi sunuyorum

9)27 yıllık evlilik olunca hayli iddialı olduğumu söyleyebilirim,ama benim bile bilmediğim yada beceremediğim yemekler yok değil.Örneğin içliköfte,desem ancak uzaktan bakar yada hazıra konup yerim

10)Arkadaşa gidiyor genelde,bana göre buda yanlış..Emeğe, sunuma,lezzete oy vermek daha adilane olacaktır..
Burada kimse bana oy vermedi diye düşünmesin,oy vereceksem de arkadaşım diye değil yapılan yemeğe oy vermek isterim açıkcası..Çok ta güzel yemekler çıkıyor ortaya karar vermek bu sefer cidden zor olacak..

11)Rahatsız olduğum öyle bir durum yok,ama dediğim gibi hak eden kazansın yarışmayı,bizlerde alkışlayalım kendisini tebrik edelim arkadaşmızı

12)Çok fazla bir hazırlık yapmadım açıkcası,çoğu malzeme evde vardı zaten,alışverişte eksik olanı aldım sadece..Ama heyecan yoktu diyemem,daha bir özendim dikkatli yapmaya çaba gösterdim

13)Yemek hazırlığı bitti fırına vereceğim zaman,allahım ne olur utandırma beni bu kadar emek boşa gitmesin dedim..Bu işler tecrübeyle de olmuyor,şanssızlık oldumu devamı gelir zaten.Yemeği yerkende tamam dedim bu iş bu kadar,emeğime değdi dedim.Eşim sağolsun çok destek verdi kendiside yerken düşüncelerini açıkca ifade etti beğenisini sundu

LAMBRUSCO RÖPORTAJI

LAMBRUSCO

1)Yarismayi cok eglenceli buluyorum. Özene bezene yemekler yaparken ayrica yaratici yanlarimizi da ortaya cikariyor. Bir de yarismaya katilmadigi halde bu tariflerden yararlanan pek cok kadin oldugu kanisindayim.

2)Benim tek beklentim eglenmek ve yeni insanlar tanimak. Bir de olur da cidden birkac kisi yemeklerimi begenirse, aldigim yorumlarla mutlu olmak.

3)Evet yarismanin kurallarini begeniyorum ama zira asama asama fotograflama olayi da kural haline gelse cok daha iyi olacak. Böylece fotograflarin konu sahibinden geldigine biraz daha emin olabiliriz ve dogabilecek haksizliklar önlenmis olur.

4)Daha önce de katilmistim, cok eglenmistim, vaktim varken kendimi bu eglenceden mahrum birakmak istemedim. Bir de dedigim gibi uzun zamandir cok emek vererek bir yemek hazirlamamistim, esime bonus oldu. Hem de tarifimin tadini begendigim icin, denemek isteyenler icin tesvik olsun istedim.

5)Aslinda sadece esim biliyor. Yarismayi cok seviyor cünkü midesi bayram ediyor.

6)Benim icin cok önemli degil, elbette birinci olmak insani sevindirir ama gercekten ben yemeklerim denendiginde ve olumlu geri bildirimler aldigimda cok mutlu oluyorum.

7)Hediyeler cidden harika ve mutfakta eksikleri tamamlamak icin de büyük bir firsat!

8)Kesinlikle devam etmeli, ben katilmasam bile, kim ne pisirmis diye mutlaka bakiyorum, gözlerim bayram ediyor. Degisik tarifleri de denemeye calisiyorum.

9)Yaklasik 16 yasindan beri yemek yapiyorum ve özellikle evlendikten sonra yemek yapmak benim icin bir zevke dönüsmeye basladi. Bunun en büyük nedeni; kendi tariflerimi yaratiyor olmam. Dünya mutfagindan da cesitli yemekleri tatmayi cok seviyorum, yani mutfakta yeniliklere acik biriyim. Her ne kadar dünya mutfagindan esinlenerek, kendi yaraticiligimi da katarak yemekler pisirsem de onlar sadece tadimlik ve sadece degisiklik icin. Türk mutfaginin "öz" tariflerlerinin bozulmasina karsiyim. Burada da gelenekci yanim agir basiyor olsa gerek.

10)Bence gercekten kendi kriterlerine göre ve begendigi icin oy verenler azinlikta. Genellikle oylarin coklugu popülerlik ile dogru orantili. Fakat bunun kacinilmaz oldugunu hepimiz biliyoruz. Yine de bazi kategorilerde gercekten güzel yemekler oy topluyor.

11)Beni en rahatsiz eden sey, degisik tariflere cok acik olmayisimiz. Eger bastan sonra kategorileri gezerseniz, cok büyük oranda bilindik yemeklerin ragbet gördügüne sahit olacaksiniz. Farkli tarifler ise sonlarda yer aliyor. Elbette yemege oy verirken tadini bildigimiz bir yemek, psikolojik olarak bizi cekiyor ama gercekten emek verip farkli tariflerle yarisan arkadaslara haksizlik etmeylim diye mesajimi göndereyim.

12)Bol bol düsünmek, markete gitmek, mutfagi temiz olsa da temizlemek, sunum icin fikir üretmek.
Iki kisilik bir aile olunca öyle cok büyük hazirliklar yapilamiyor malesef.

13)Yarismaya rekor sürede katildigim icin Pro üyelige yükseltti beni Kazen. Beni cok sasirtti ve sevindirdi, cok tesekkür ediyorum bir kez daha. Umarim daha ilk aksamdan pilavimi ekleyisim yarismanin katilimini büyük oranda etkilemistir. Onun disinda yarisma sonrasi ben göklerde ucarcasina bir rahatlik ve mutluluk hissine kapiliyorum, güzel yorumlarla da ayrica mutlu oluyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…