Concerta acill yardım zor durumdayım...

Diğer konunuzla birlikte bu konunuz gece rüyama girdi ailemden kaçıyordum. Eğer anlattıklarınız tamamen doğru ise gerçekten istismarcı ve kriminal yani tam Müge Anlı’lık bir aileniz var. Sim kart yakmalar, şaibeli şekilde ilaç vermeler, sokağa çıkartmamamalar bunlar düpedüz istismar. Kaçın ve polise gidin durumu anlatın belgeleyin gerekirse. Hiçbir koşul şu içinde bulunduğunuzdan kötü olamaz.
Annemden markete gitmek için izin aldım az ònce, abinide al git dedi ama abim şuan duşta annem görmeden tek başıma cikicam hastaneye gidiyorum, polise gitmek konusunda tereddütteyim eğer yolda cesaretimi toplayabilirsem polise de gidicem

20221220_144103.jpg
abim duştan çıkmadan odasından aldım bu bana verdiği ilac bu şekil kırıyor hepsini yarıdan bugün de kutunun üstünde duran kırıp parçayı vermişti, birazdan gidip doktora göstericem

İlaç doğru gibi tatlım bendeki pembe ama miligramı yüksek belki o yüzden fark vardır. Gidebildin mi hastaneye?
Evet gittim hastaneye bilgisayardan kayıtlara falan baktı, doktorun sana concerta yazmamış cipralex yazmis dedi şok oldum :KK57:

İlaç doğru gibi tatlım bendeki pembe ama miligramı yüksek belki o yüzden fark vardır. Gidebildin mi hastaneye?
Bu ilacı nerden temin ettin dedi, orda maalesef korkum yenik düştüm AA pardon yanlış ilacı getirmisim bu abimin ilaciymış falan dedim hemen uzaklaştım ordan😞

:KK57::KK57::KK57: Beynim yandı
Diğer konunu da okudum. Ailenin amacı ne çok merak ediyorum ancak fikir yürütemiyorum çünkü kafam zaten gidik beynimde son kalan 2-3 nöronla hayatımı sürdürmeye çalışıyorum. Burda çok zeki hanımlar var CSI: KK düzeyinde detektif gibiler hemen aklıma gelen iki arkadaşı etiketleyeyim Katibin Ruhu Katibin Ruhu MissCherryBlossom MissCherryBlossom

Bu konu ilaç yan etkisinden çıkmış yalnız. Durumunuz şuan polise gitmenizi gerektiriyo aile içi samimiyetinizi anlamadım tam olarak ama anneniz de durumun farkında gibime geldi. Annenizi sıkıştırsanız ?

:KK57::KK57::KK57: Beynim yandı
Diğer konunu da okudum. Ailenin amacı ne çok merak ediyorum ancak fikir yürütemiyorum çünkü kafam zaten gidik beynimde son kalan 2-3 nöronla hayatımı sürdürmeye çalışıyorum. Burda çok zeki hanımlar var CSI: KK düzeyinde detektif gibiler hemen aklıma gelen iki arkadaşı etiketleyeyim Katibin Ruhu Katibin Ruhu MissCherryBlossom MissCherryBlossom
aklım bu kızda kaldı
girdi ama yazmamışta
Cloudsofpink_sky Cloudsofpink_sky canım haberdar et bizi

Müsaadenizle size bir şey sormak istiyorum, yani açıklaması biraz uzun bir mesele ama😅 doktor bana concerta adlı ilacı yazdığı zaman abim eczaneden 3 4 kutu falan aldı, bayağı var yani bizde şuan, ve abimle bu yıl tanıştık o yüzden ne yapıp yapamayacağını bilmiyorum😰 ama kendisi biraz çok bilmiş bir adam, yani etrafındaki insanlara kafasına göre concerta kullandırabilecek biri , birine kullandirdiginindan şüpheleniyorum tam öğrenemedim ama o kişiye de; sende dehb var al sende kullan diyormuş ve açıkçası abime de pek güvenemiyorum dediğim gibi bu yıl tanıştık ve doktorda şöyle bir sahne oldu; ilk içeri girdiğimizde doktor şikayetin nedir dedi, ben kesinlikle bir dikkat eksikliğinden bahsetmedim, (kendimde öyle bir şey olduğunu düşünmüyorum çünkü) sadece depresif hallerimden bahsettim, mutsuzum falan dedim, stres sinir vs bu şekil ve ben bu belirtilere antidepresan yazılmasını umud ediyordum😐😐😐 sonra işte doktor başını salladı iki üç soru sordu, sonra abim araya girdi sen çık ben doktorla konuşçam dedi, bir 10 dk falan konuştular, sonra doktor beni çağırdı ben şimdi sana bir ilaç vercem bunu sabahları içersin falan dedi? ama ilacın adını söylemedi😖 abim kağıdı alıp çantasına koydu, sonra eve döndük akşam da eczaneden ilacı almıştı, 4 kutu 36mg concerta ama bana vermedi işte, kırıyor yarıya bölüyor her sabah veriyor şimdi ben şüphede kaldım, ya doktor antidepresan yazdıysa abim bunu aldıysa? yada doktora ben çıktığımda dikkat dağınıklığım olduğunu söylediyse? offffff ne yapmam lazım çok tereddütte kaldım ve dikkat bozuklugum olduğunu da düşünmüyorum😔 öte yandan ilacı kullandirdigi bir diğer kişi? Sonuçta eğer söylediklerimde haklıysam ikimize de doktor tavsiyesi olmadan yasa dışı ilaç kullandiriyor olacak? Ve dün okuduğum bir yazıda bu ilacı kullanan kişilerde anı ölümler meydana gelebildiği yazıyordu 😨 doktora girmeme de izin vermiyor ne yapmam gerek sizce?
Doktorun yazdığı hiçbir ilacı 4 kutu olacak şekilde eczaneden alamazsınız.

Abinizle bu yıl tanışmışsınız, nasıl oluyor bu?

Ayrıca abiniz neden başkasına kullandırsın ilacı, bundan ne karı olabilir? Kendi kullanıyor deseniz hadi bir nebze ama bir sözüyle 4 kutu birden alabiliyorsa bu ilacı gayet doktora gidip kendisi için de yazdırabilir.

Anlattıklarınız çok çelişkili. Sizin acaba farklı bir rahatsızlığınız olabilir mi? İlacı size vermemeleride enteresan. Belki kendinizi iyi sanıyorsunuz ama belkide bu yazdıklarınızı kafanızda kuruyor olabilir misiniz?

Kızlar merhaba ben yaklaşık 2 haftadır düzenli olarak concerta kullanıyorum (doktor tavsiyesiyle tabiki ) sorum şu bu ilacı her kullandığımda evet çok güzel odaklanabiliyorum fakat akşama doğru aşşşırı derecede stres yapıyor ağlayasim geliyor durduk yere sinirleniyorum herseye elim ayağım titriyor qma maalesef bu kadar kısa zamanda bağımlılık yaptı ve bırakamıyorum ne yapmam lazım ne olur yardım edin 🥺🥺🥺
#Cloudsofpink_sky: ilk Başta çok geçmiş olsun. Doktorunuz Concerta yazarken muhakkak onun öncesinde Başka Bir ilaç yazmıştır. Concerta Dikkatli ve düzenli kullanıldığı taktirde Son derece iyi ve çok başarılı sonuçlar veren Tedavi'de başarılı olan kırmızı reçeteye tabi Özellikle dhb,narkolepsi ve kronik yorgunluk sendromu tedavisinde sıklıkla reçete edilen merkezi sinir sistemi uyaranıdır. Beklenen tedaviye cevap vermemişse. Eğer Concerta dışında aldığınız başka bir ilaç varsa eğer. Onunda yan etkisi size işliyor olabilir. Önemli olan burda Sizin elinizdeki Concerta kaç mg ve siz günde kaç tablet kullanıyorsunuz. Concerta Genellikle Dikkatli kullanılması durumunda çok iyi sonuçlar veren bir İlaçtır 36 mg, 54 ve 72 mg olarak Eczanelerde bulunmaktadır. Çoğu zaman Hasta Doktorun önerdiği Dozun da bir tık ilerisine giderek dozu artırmaktadır. Buda istenmeyen duygu durumu değişikliklerine neden olmaktadır. Tabi Eğer Doktorunuz size yeni yazdığı bir ilaç ise bu yan etkilerinden de kaynaklanıyor olabilir. Tam tanı ve teşhis için size İlacı reçete eden doktorunuza yada bir psikiyatr Doktoruna başvurmanız daha da iyi olacaktır. Ayrıca İnternette İlaçla ilgili daha detaylı bilgilere ve olası yan etkilerede bakabilirsiniz. En iyi tedavi bilgisini doktorunuz. Size söyleyecektir.

Eklentiler

• Picsart_23-03-04_03-48-38-268.jpg
    Picsart_23-03-04_03-48-38-268.jpg
    39,2 KB · Görüntüleme: 380
Concerta dikkat dağınıklığı için kullanılmıyor mu niye bağımlılık yapsın antidepresan mı bu
Size ağır geldiyse biraz daha hafif muadili olan ritalin var doktorunuz ona geçebilir ritalin bende daha etkili olmuştu concertadan memnun kalmamıştım. Ayrıca bu ilaçlar tak diye kesilmiyor azaltarak bırakmak gerek. Başlarken bile önce bir süre yarım, sonra tam tablet içiliyor
Concerta 18 mg, 27 mg, 36 mg veya 54 mg' ve Ritalin erişkinlerde günlük ortalama doz 20 – 30 mg fenetilamin grubuna ait, dikkat eksikliği-hiperaktivite bozukluğu, narkolepsi ve kronik yorgunluk sendromu tedavisinde Doktorlar tarafından sıklıkla reçete edilen merkezi sinir sistemi uyaranıdır. Dikkatli kullanılmazsa Kişide bir süre sonra bağımlılık yapma özelliğine sahip bir ilaçtır. Ayrıca Kişiler Doktor tavsiyesine uydukları taktirde Her iki ilaç Tedavide Çok iyi sonuçlar verdiği de gözlemlenmiş bulgular arasındadır. NOT : RİTALİN VE CONCERTA İLAÇLARINI AİLE HEKİMLERİ YAZAMAZ VE SAĞLIK BAKANLIĞI TARAFINDAN KONTROLE TABİ OLDUKLARI İÇİN ECZANELERDEN REÇETESİZ ALINAMAZ.

Eklentiler

• Picsart_23-03-04_03-48-38-268.jpg
    Picsart_23-03-04_03-48-38-268.jpg
    39,2 KB · Görüntüleme: 190
Ritalin daha hafif, kısa süre etkili (2-4 saat), concerta ise bi tık daha ağır, uzun süre etkili (5-6 saat) olduğu için doktorum bana önce hafif olan ritalini başlattı sonra concertaya geçtim. Ritalin daha hafif olmasına rağmen ilk hafta yarım tablet şeklinde aldım. Eminim concerta için de böyledir. Ritalinden concertaya geçtiğim için concertayı yarım kullanmadım tabi, ben bu ilaçlara ilk başta başlanırken böyle başlanıyor anlamında söyledim. Concertadan garip bi şekilde daha az verim alınca ritaline geri döndüm ve ilacı bırakırken yarım yarım içip sonra kullanmayı kestim. Kısaca azar azar başlanır, azar azar kesilir. Birden başlayıp birden bırakmak ağır geliyor. Sizde bağımlılık yaptığını düşünmüyorum bence dozaj ayarlaması yeniden yapılabilir doktor tarafından veya ritaline geçmek isteyebilirsiniz
RİTALİN VE CONCERTA GİBİ BÜTÜN ANTİ DEPRESAN DEHB VE DAHA DİĞER BİRÇOK TANI VE TEŞHİŞ İÇİN PSİKİYATR DOKTORLARININ ÖZEL REKLİ REÇETELERE TABİ TUTTUĞU KIRMIZI REÇETEYE TABİİ MERKEZİ SİNİR SİSTEMİ UYARANI BİR İLAÇLARDIR. HİÇBİR İLAÇ BÖLÜNEREK,PARÇALANARAK VEYA EZİLEREK ALINAMAZ. BU VE BU GİBİ İLAÇLAR KULLANILDIĞI ZAMAN SON DERECE DİKKAT İSTEYEN VE DOKTORLARIN TAVSİYESİ İLE KULLANILDIĞI TAKTİRDE SON DERECE ÜSTÜN BAŞARI VEREN VE TEDAVİLERE CEVAP VEREN SAĞLIK BAKANLIĞI TARAFINDAN DA KONTROLE TABİ TUTULAN İLAÇLARDIR. HERKES ELİNİ KOLUNU SALLAYA SALLAYA DOKTORA GİDİP HOCAM BUGÜN CANIM ÇEKTİ MÖNÜNÜZDE BUGÜN NEVAR HA ÖYLEMİ O ZAMAN ŞURDAN ŞU KADAR PAKET CONCERTA ŞURDAN DA ŞUKADAR RİTALİN VE ŞURDAN DA ŞU KADAR ŞU,ŞU,ŞU İLAÇLARI REÇETEYE YAZIN DİYEMEZ KALDIKİ DESE DE HİÇBİR DOKTOR ZEVKİNE REÇETE EDEMEZ. VE HİÇKİMSE DE TRİLYONLAR DAHİ VERECEK OLSA HERHANGİBİR ECZANEYE GİDİP DE ŞU KADAR CONCERTA ŞU KADAR RİTALİN VEYA SARI,GRİ,YEŞİL,KIRMIZI REÇETELERE TABİİ BİR İLACI ECZANEDEN TEMİN ETMEYE ÇALIŞAMAZ ALAMAZ VE KULLANAMAZ. REÇETE EDİLEN BU İLAÇLAR AİLE HEKİMLERİ TARAFINDAN DA YAZILMIYOR. VE SON BİRŞEY DAHA BU GİBİ İLAÇLAR MERKEZİ SİNİR SİSTEMİ UYARANI İLAÇLAR OLDUĞU İÇİN DİKKATLİ KULLANILMADIKLARI HALDE SON DERECE BAĞIMLILIK YAPMA POTANSİYELİNE SAHİP İLAÇLARDIR.

Eklentiler

• 20230227_224427.jpg
    20230227_224427.jpg
    88,3 KB · Görüntüleme: 84
Kızlar merhaba ben yaklaşık 2 haftadır düzenli olarak concerta kullanıyorum (doktor tavsiyesiyle tabiki ) sorum şu bu ilacı her kullandığımda evet çok güzel odaklanabiliyorum fakat akşama doğru aşşşırı derecede stres yapıyor ağlayasim geliyor durduk yere sinirleniyorum herseye elim ayağım titriyor qma maalesef bu kadar kısa zamanda bağımlılık yaptı ve bırakamıyorum ne yapmam lazım ne olur yardım edin 🥺🥺🥺
Yan etkisi olabilir. Ben de çok yan etki yaşadım Concertada. Ama bunun çözümünü kk'da bulamazsın. Psikiyatristinle görüş. Doz veya ilaç değişimi yapabilir.

Concerta dikkat dağınıklığı için kullanılmıyor mu niye bağımlılık yapsın antidepresan mı bu
Size ağır geldiyse biraz daha hafif muadili olan ritalin var doktorunuz ona geçebilir ritalin bende daha etkili olmuştu concertadan memnun kalmamıştım. Ayrıca bu ilaçlar tak diye kesilmiyor azaltarak bırakmak gerek. Başlarken bile önce bir süre yarım, sonra tam tablet içiliyor
Concerta ve ritalin de bağımlılık yapan ilaçlar grubunda.

X