Aile Planlaması çok yetersiz hissediyorum kendimi

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

diekatze

hayalime kavuşuyorum
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2010
348
4
konuyu cinsellik bölümüne mi açmam lazımdı bilmiyorum ama şu an gerçekten dertten yazıyırum bunu..
8 sene üzerine evleneceğiz sevdiğimle..mayıs sonunda. doğum kontrol yöntemlerini araştırdım ettim hap veya iğne düşünüyordum.
yalnız benim varis sorunum var ve kafama göre bişey yapmak istemediğim için kadın doğum doktoruna gittim.
korktuğum doğru çıktı varis olduğu için iğne veya hap kullanmam önerilmiyorumuş. bana bi fitilden bahsetti ama şimdi internetten araştırdım o da çok güvenli bişey değil.
ne yapacağımı şaşırdım. acaba risk alıp hapa mı başlasam ki bugün adetimin ilk günü iki gün içinde karar vermem lazım.
ya da ne yapayım fitile güvenemedim kullanan hiç duymadım.
offf. sanki bütün kendime güvenim gitti. bu yaşımda varisim olduğu için..
çok üzgünüm çokkk...

kendini neden bu kadar sıkıyorsun ki. illaki kadınlar korunacak diye bir kural yok. sağlığını bozacak şeyler kullanma madem doktor ilaç yada iğne kullanamazsın demiş nişanlına söyle o korunsun bir zahmet.

eşimin korunmasına karşı bi kaç isteksizliğim var..
1.si rahat olmak isterdim. onun da rahat olmasını isterdim..
2.si prezervatif çok itici geliyor. ayrıca çok pahalı. ilk zamanlar için epey külfetli olur sanki. ayrıca hiç bi erkeğin bunu istemediğini duydum defalarca.
3.sü gerii çekilmeye de güvenemiyorum. onun da ilk olacak tecrübesizlikle acaba yapamazsa diyorum...

bence arkadaşın dediğini yap haklı o korunsun yha bu kadar onu düşünme birazda kendini düşün sağlığını düşün

ilk zamanlar karşı taraf korunsun idare etsin biraz çocuk oluncada spiral taktırırsın.. sağlık bu sonuçta 2 tarafında fedakarlık yapması lazım Allah yardımcınız olsun

bence sen kendini çok zorluyorsun.
madem ki bir rahatsızlığın söz konusu, müstakbel eşinin bunu anlaması ve kalan yollardan birini tercih etmesi lazım.
kendini şimdiden bu kadar kasarsan ileride bıkkınlık gelir ve başka problemlerle karşılaşabilirsin.
sen onun rahatını düşündüğün kadar, o da senin rahatını düşünmeli.

1.si hiçbir rahatsızlığı yok.
2.si prezervatif temizliktir,pahalı değil ana sağlığa giderseniz bedava verirler.kimden duydunnsa yanlış duymuşsun,her erkek bir değildir.baştan beri eşim prezervatifle korunur.benim hap kullanmamı istemedi.
3.sü bencede güvenme

prezervatif pahalı olabilir ama sağlık ocaklarında bedava veriyorlar.... bazı erkekler istemez doğru ama karısının sağlığını düşünen erkekler değil onlar.... geri çekilme yönteminde haklısın bazen kaçamak olabiliyor.

boşuna dert etme ben bebek istıyorum korunmuyoz cocugumuzda olmuyor mıllet hamıle kalmak ıcın ugrasıyor

arkadaşım çok sorun etmişsin bu konuyu.madem sağlığını tehdit ediyor hap iğne eşin korunsun.yukarda saydıkların eşinin korunmaması için bahane değil.pahalı demişsin kondom için sağlık ocağına git ebeye söyle yığınla ücretsiz veriyolar.hap alsan hapı devlet karşılamıyor en az ayda 15 tl verceksin hap için.bence bahane olmamalı bunlar.sen daha önemlisin unutma.

her sağlık ocağı veriyor mu peki onu. nasıl söyleyeceğimki ben bundan istiyorum diye birde eğer bedaayla da veriliyorsa neden parayla satılıyor ki

geri çekilmeyi guvenılır bulmayanlar bunu neye nazaran soyledınız eşler dayanamıyor ve geri çekemıyor dıye mı yoksa zewk suyundan da hamıle kalınabılıyor mu

boşuna dert etme ben bebek istıyorum korunmuyoz cocugumuzda olmuyor mıllet hamıle kalmak ıcın ugrasıyor

aynen aynennn. bide evlenince 1.5 sene korunduk

geri çekilmeyi guvenılır bulmayanlar bunu neye nazaran soyledınız eşler dayanamıyor ve geri çekemıyor dıye mı yoksa zewk suyundan da hamıle kalınabılıyor mu

zevksuyundan hamile kalan çok oluyomuş. bizde geri çekilmeyi kullanıyoduk. bide dalga geçiyodum "1.5 yılda bende niye olmadı yok öyle bişey gayet güvenilir" diye. meğer benim çocuğum olmuyomuş

her sağlık ocağı veriyor mu peki onu. nasıl söyleyeceğimki ben bundan istiyorum diye birde eğer bedaayla da veriliyorsa neden parayla satılıyor ki

Devletin cinsel sağlık ve doğum kontrol konusundaki politikası sayesinde bedavaya veriyorlar, insanları bilinçlendirmek için. Okullarda süt dağıtılması filan gibi, devlet tarafından karşılanıyor, özel sermaye de üretim, dağıtım bedelinin üstüne karını ekleyip satışa sunarak her yerden erişilebilir kılıyor ve farklı türleri piyasaya sürüyor bu yüzden de insanlar almaya devam ediyor.Ebeye de doğum kontrol hakkında bilgi almak istiyorum diye gidersen, prezervatifi pahalı bulduğundan söz edersen verir bence. Bir de fiyatları ne kadar ki ortalama?

canm markasın göre değişiyor ortalama 5 tlden 15 tlye kadar var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…