Aile Planlaması çok yetersiz hissediyorum kendimi

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
artık devlet bu tip konuları çok iyi takip ediyor özellikle hamileleik aile planlaması falan.ben evleneceğim zaman sağlık ocağının ebesi beni aradı.nikah için başvuru yaptığımızda direk onlrın haberi oluyor.ve bana bir sürü şey sordu yeni adresimi hamilelik hakkında düşünüp düşünmediğini.istediğim zman uğrayabileceğimi hamilelik durumunda haber vermem kayıt yaptırmam gerektiğini falan.yani senin gitmene bile gerek kalmıyor kendileri arıyorlar.fakat her yerin işleyişi farklıdır aramalarını bekleme ve git evleneceğini ve aile planlaması hakkında bilgi almak istediğini söyle.evlendiğindede yeni adresinin olduğu sağlık ocağına kayıt yaptır iki ayda bir gitsen ziyaret etsen onlar sana yardımcı olurlar karşılarlar herşeyi.tabi herkes bunu böyle takip etmek zorunda değil dileyen dışardan alır

Nikah işlemleri sırasında ana-çocuk sağlığına yönlendirdi beni aile hekimim, orada kan aldındıktan sonra yan odaya gitmemi söyledi hemşire bilgilendirme yapılacakmış :KK53: oradaki dr hanım ücretsiz d.k hapı verdi ben hap kullanmayı düşünüyorum dediğim için, prezervatif de veriliyormuş, sağlık ocağından ücretsiz alınabilirmiş ikisi de. Hapı bıraktım ben birkaç ay önce, tavsiye de etmem, iki tarafın sağlığı için kondom daha iyi. Prezervatifler bir arkadaşında dediği gibi geniş bir fiyat aralığında,ayrıca çok çeşitleri var bence de bunları araştırabilirsiniz, mix alırsınız önce içinde her çeşitten oluyor size en uygununu belirleyebilirsiniz. Yada sağlık ocağından ücretsiz alırsınız. Çok sıkıntı yapılacak bişi değil bence :KK34:

doğum yapmadan spiral takılmaz diye bir kanı var ama takılıyor ,bende doğum yapmamıştım ama mirena spiral taktırdım (diğerlerine nazaran küçük olduğu için ) 2 yıl korundum bir dr,la görüş istersen..

X