Cok üzgün ve kararsızım

mavibeneklikiz777

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2020
249
172
Merhabalar ben 28 yaşında meslek sahibi genç bir kızım fakat hayatımda biri yok. Bunu bazen sorun etmekle birlikte bazen de hayırlısı diyebilecek olgunluktayim. Fakat son zamanlarda ailem özellikle annem tarafından çok ciddi baskıya maruz kalıyorum. Benimle aynı mesleğe sahip bir uzak akrabayla görüşmemi istiyor ben kabul etmedikçe daha şiddetli şekilde baskı yapıyor artık çok bunaldım. Fotoğrafını gördüm çok ısınamadım açıkçası ama baskı yapıldıkca acaba baksam mi demeye başladım. Bir de annemin akrabası olması da pek tercih edeceğim bir şey değildi normalde. Baskı ve ısrar öyle bir noktaya geldi ki zamanında ben üzülmeyim diye benden saklanan "evde kaldi" temalı saçma sapan akraba sözlerini bile önüme serdi. Gerçekten bu kadar ümitsiz bir yaş mı 28. Ben sevip sevilerek bir şeyler olsun istiyorum bu şekilde görücü usulü gibi istemiyorum. Öyle olmayacaksa da gerekirse hiç olmasın diyorum. Ama evde kaldı gibi şeyler söylenmesi de beni çok çok üzdü. Diyen insanlar ciddiye almaya değecek insanlar kesinlikle değil ama benim hayatımı yaşadıklarımı travmalarimi bilmeden benim hayatımla ilgili yorum yapma hatta hakarete küçümsemeye varan sözler söyleme hakkını nereden kendilerinde bulduklarına anlam veremeyip sinirlendim. Bir şeylerin hayallerimdeki gibi olmasini istiyorum. Mesela evliliğin zorlama sekilde yaşın geldi bunu kaçırma zihniyetiyle değil de gerçekten istediğim ve beni isteyen kişiyle olmasini tercih ederim. Zamaninda cok istediğim biri olmuştu fakat ailem kabul etmediği icin olamadik. Bundan mıdır bilmiyorum ama ailem engel olduğu için ailemin bulduğu insanları hiç kabul etmek istemiyorum. Ve o zamanki gibi kimseyle olamazmışım gibi de geliyor. Bunları da buraya niye yazdığımı bilmiyorum dertleşmek istedim. Bir fikir beyan eden, bir moral veren olursa şimdiden teşekkür ederim.

Millet istiyor diye kimse ile evlenme, evlenince de dert bitmiyor
Gönlünün istediği insanla içine sinerse evlen. Elalem ve ailen ne derse desin hiç umursama, dört duvar içine koca ile girecek olan ve onun sülalesi ile muhatap olacak sensin onlar değil

28 yaşında evde kalma mı olur gözünü seveyim ya. Bu millet her yere konuşuyor evlenirsin koca kaçıyor muydu acelene noldu derler evlenmezsin evde kaldın.
Elbet karşına içinin ısınacağı biri çıkar boşver konu sahibi, akrabayla hiç girme o işlere.

Bu hayat senin. Yapacağın her seçim kendi tercihin olsun, ne güzel meslek sahibi kazancı yerinde bir insansın. Kimsenin fikir dayatmalarıyla hareket etme. Elalemin ne konuşacağıyla ilgilenme ağzı olan herkes konuşur. Sen günü gelene kadar hayatını mutlu bir şekilde anın tadını çıkartarak yaşa.

Gönlüne uygun sana denk biri ile evlen. Yoksa inan evlilik yükten başka bir şey değil. Annen bugün başını bağlamak için evlendirir yarın evin içinde yaşayacak olan sensin. Herif kötü olsa boşanmana da karşı çıkarlar muhtemelen uğraş dur ondan sonra.

Buradaki kadınlar bazen beni şaşırtıyor açıkçası.aşk için geç mi kaldım tarzı konular açılıyor bazen.birileri yazıyor yok 45 yaşında aşık oldum 2 aylık bebeğim var, yok 47 yaşındayım hayatımın aşkını yeni buldum hamileyim tarzı.bana da çok ütopik geliyor ama bu tarz mesajlar gelebilir yani.beni motive etmiyor açıkçası çok imkansız geldiği için ama seni eder belki ne diyeyim.

Annenize sorar mısınız evliliğinde çok mutlu mu ki sizi evlendirmeye çalışıyor. Ya ben anlamıyorum minnet evliliğinde mutlu değil ama gidiyor başkasına evlen diye baskı yapıyor. benim çektiğimi sen de çek demek için bence. Ben şahsen kimseye evlen demem baskı yapamam vebalini alamam.

Bende zamanında sizin gibi filmlerdeki gibi güzel bir tanışma ve evlenme düşünmüştüm görücü usulünü bırak arkadaş tanıştırmasına bile iğrenerek bakardım kendim rastlantısal olarak tanişmaliyim diye şimdi gelinen noktada görücü usulü candır diyorum :)..Bence bir tanışın ısınamazsaniz ısınamadım dersiniz belki de annenize inat hayatınızın aşkını kaciriyorsunuz,fotoğraf ile canlı farklı olabiliyor bir kere yüz yüze görüşmede fayda var

28 yaş asla geç değil hatta biriyle tanışmak için çok uygun bir yaş bence, ama anneler genelde baskıcı olabiliyor bu konuda çok kafana takıp moralini bozmaya hiç değmez canım . Ama ben olsam fotoğrafına bakıp karar vermez görüşürdüm(asla kabul etmeyeceğim hiç beğenmediğim bir tip değilse). Damat adaylarıyla görüşmek erkeklere dair tecrübe katabilir insana ve bu görücü usulü gibi değil bence görüşüp sevgili olabilirsiniz illa hemen evlenmenize gerek yok diye düşünüyorum

İçinden geleni yap veya yapma. Milletin lafı, dedikodusu bitmez. Evlilik diye ölen varsa nikah tazeleyip yeniden düğün yapsın. Başkasının hayatına maydonoz olmasın.

Aynı yaşta, aynı durumdayız. Çalışıyorum. Kimseye bir yüküm zararım yok. Gözlerine batıyor bekar olmam. Geç kalmışlık hissi veriyor panik oluyorum. Bu panikle hareket edip de yanlış yaparsam diye de korkuyorum. Muhtemelen bu korkum da beni ilişkilerden daha da uzak tutuyor. Sana bir faydam olmaz ama bunu yaşayanın tek sen olmadığını bil, yalnız hissetme

Anneniz istiyor diye değil ama isterseniz bir şans verip görüşün derim..Resimlerde herkes fotojenik olmuyor.Belki konuşması hareketleri sempatik gelecek ve görüşmek isteyeceksiniz.En azından hayatınızda bir deneyim olur..Yoksa evlilik çok ta matah birşey değil yani..Ruh ikizin olunca eminim ki güzeldir.O da sayıca çok değildir yani.. yoksa evde kalmak falan ooo 100 yıllar öncesinin düşüncesi..Evlilik zor iş boşanmak daha da zor..Evlenmek için değil dediğim gibi tanışmak için tanışırdım ben olsam..

Neden ütopik olsun ki? Menapoza girene kadar doğal yollardan anne olma durumu mevcut

Belki sen de öyle yazarsın ilerde 44 yaşındayım hamileyim diye, kader kısmet bu işler

11 yıllık evli olarak çevremde ben dahil gördüğüm bir yığın örneklerden sonra kesinlikle ailelerin anlaşması evliliği etkiliyor.
Şulan görüştüğün biride yokmuş,e bir tanı et,ne kaybedersin ki?
Ön yargıli bakma.
Ailene güven,onlar senin iyi olmamdan başka birşey istemez.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…