Çok mu hassasım

Normal olmadığını biliyorum bu yüzden buraya yazıp sizlerden akıl almak istedim çünkü işn içinden çıkamıyorum bunu gerçekten gözden geçirmem lazım ama kalbim aşırı hassas sanırım
Öncelikle evlilikten problem sıkıntı ne bunu bir düşün.. sonra çözüm için ne yapılabilir bunlar üzerine eşinle iletişime geç. Eğer evliliğini benimsersen evini de benimsersin

O kalabalik aile sofralarini ben de özlüyorum babam gittikten sonra o sofralarin tadi kalmadi maalesef... O açıdan belki aile ozlemi belki kalabalik icinde vakit gecirmek iyi gelmis olabilir ama ben mesela evli degilim.yalniz yasiyorum ve 1 hafta bile cok gelebiliyor eve geldigimde yine sizin gibi bir boşluk hissi yasiyorum ister istemez aileden kopmanin bir hüznü oluyor ama sonra hayatima.devam ediyorum. Sizinkisi normal degil bence bir uzmandan destek almalisiniz sanki psikolojik bir sorun gibi geldi (depresyon gibi). Ya da kendinizle ne kadar barisiksiniz belki tek basina yapacak bir sey bulamiyorsunuzdur. Hobileriniz var mi, arkadas ortaminiz/sosyal iliskileriniz nasil? Esinizle gezer misiniz ne durumdasiniz? Bunların hepsi etken bence.
Senede 1 kez 1 ay yerine 2 kez ikiser haftalik gitseniz mesela ? Yani çözüm sizde ama ben de kendimce önerilerimi yazdim belki faydası olur

Teşekkür ederim yorumunuz için.. Depresyonda olabilir çünkü istemediğim bir hayatı yaşıyorum bazı şeyleri içimde halledemiyorum adapte olamıyorum hiç bir şekilde ve sanırım destek almam lazım sorun şu ki ben aşırı aşırı bağlanan biriyim söz konusu ailem olunca dahada kötü oluyor gidip gelmemek değil aslında ailesi ile aynı yerde olanlara bakıyorum maşallah gıpta ile izliyorum ne güzel yan yanalar bende öyle olsam belki bir sorun kalmaz

Boşan

Yani aileye baglidan ziyade bagimli olabilirsiniz ki bu da sağlıklı degil
Aileyle ic ice olma dusuncesi bana biraz ters yani yalniz yasiyorum kardesim yakinimda ve iki uc gun art arda gorussek yalnızlığımı özlüyorum o yuzden sizi anlayamam tam olarak (bu sevmekle alakali değil kendi basina kalabilmekle ve bununla da barisabilmekle alakali).
Aileniz/esiniz vs haricinde hic mi hayatınız yok? Yeni bir alan acmayi neden dusunmediniz mesela? Orgu olur, kitap kulubu olur vs

Malesef ki yok Bi çocuğum var kendi kendime diyorum ki herkes ailesine yakın değil ki kendine gel şükret en azından sağlar görüntülü konuşma var senede bir defada olsa görüyorsun ama sonra yine aynı yerdeyim benim bir yardım almam lazım bu yazılanlardan sonra randevu aldım kendim için umarım iyi gelir bana y

Benim de aynı değil ama benzer durumum var Yaza geliyorum eve.Kendi evime donerken yolda kaza yapsak da ölsek diyorum.Ama benim nedenim belli.Eski yaşadığım yeri severdim.Bir haftada unuturdum.isim ,arkadaşlarım derken mutluydum.Esimin diretmesiyle tayin istedik keşke bosansaydim da istemeseydim diyorum şimdi.Cenazem gidiyor resmen

Bence bir işe girin.Hem paranız daha çok olur, sigortaniz olur, belki çevre edinirsiniz

Bence hem evliliğinizde çok mutlu değilsiniz hem de çalışmadığınız için sıkılıyor kafaya takıyorsunuz. 8 senede insan ne olsa alışır yani.
Bence de mutlu değil.Ama 8 senede ne olsa alışır kısmına katılmıyorum.Bazi insanların ,benim gibi , alismaya karşı bağışıklığı var.Tayinim çıkalı 3 sene oldu.Hala bir arpa boyu yol katedemedim.20 senede kalsam alışmam.Mantigima , yasam tarzıma ters bir yer

Ölsem diyecek durumda olan insanların istemedikleri hayatta devam etmesini asla anlayamayacagim. Bir şey diyemem o yüzden.

Dediklerinize dikkat edin,saatine gelir gerçekleşir Allah korusun

Sizin işinizde çok zor keşke bu dünyada herkes ailesiyle sevdikleriyle Bir arada yaşasa nede güzel olurdu.. Hiç bir deneyimim yok iş konusunda. Bir kere boşanmaya kalktım tamam dedim artık çalışırım hayatımı kurarım ama olmadı tekrar bu cehenneme geri döndüm

Ölsem diyecek durumda olan insanların istemedikleri hayatta devam etmesini asla anlayamayacagim. Bir şey diyemem o yüzden.
Ben de başima gelmese anlayamazdim.Uzun hikaye ama özet olacaksa.Devlette öğretmenim.Bu şartlarda bu eğitimle başka iş bulamam.Eski çalıştığım yere tayin çıkması imkansıza yakın.Cocugum var ne olursa olsun köye doneyim de diyemem.Cikis yolu bulmaya çalışıyoruz ama zor

Bilinçaltımız imadan, şakadan, sitemden anlamaz.
Bu düşünceleri ve söylemleri gerçek kabul ederek eyleme dökmeye, gerçekleştirmeye çalışır.
Acilen bu düşüncelerden ve konuşmalardan uzaklaşın.
Yoksa günün birinde o kaza gerçekleşir Allah korusun.

Teşekkür ederim.Mantikli düşününce ailemi ,eşimi ve çocuğumu seviyorum.Sanirim en önemlisi bu.Ama derinlemesine düşünunce deliriyorum...Söylediklerinizi yapmaya çalışacağım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…