Çok mu hassasım

bayanmutsuz80

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2024
44
7
Arkadaşlar lütfen bana yardımcı olun, düşünmekten kafayı yiyeceğim.

Ben 8 senedir evliyim, senede 1 kez aileme giderim bana uzak mesafedeler ve sadece bir kere görebiliyorum, sıkıntı şu ki ben ne zaman aileme gitsem bir ay kalırım mutlu bir şekilde günümü geçiririm ama ne zaman ki eve dönsem evim bana cehennem gibi geliyor benimseyemiyorum ailemin evine geri dönmek o kalabalık sofrada oturmak onlarla yaşamak istiyorum, biliyorum evliyim benimde sorumluluklarım var ama aşamıyorum kalbim sıkışıyor evde hiç bir iş yapmak gelmiyor içimden kendimi o kadar yalnız hissediyorum ki yazarken bile gözlerim doluyor. Ben mi çok hassasım acaba diyorum. Çevremdeki insanlarda ailelerine gider gelirler ama onlar 2 günde evlerine hayatlarına alışıyorlar ben neden böyleyim bilmiyorum. Ailemin yanına taşınacak dururmumda yok. Evime yeni geldim ama sanki cehennemde hissediyorum kendimi sürekli annemi arıyorum ağlıyorum, desem ki annem bana çok bağlı ondan böyle ama yok o Bi kaç gün sonra alışıyor yokluğuma hayatına devam ediyor iyide yapıyor peki ben neden böyleyim ne olur bana bişey yazın arkadaşlar (

Ben de böyleyim, Geçenlerde anneme gittim kalmaya. O evin kokusu huzuru bana çok farklı geliyor, Kendi evime gittiğimde ise düşünmeden kendimi alamıyorum. Oturduğum sandalyeden dahi tiksinmeye başlıyorum. O zamanında bir durum olduysa eşinizle, tatsızlık yaratıyor. Ben de bu şekilde çünkü. Yine 8 yıllık evlisiniz ben daha 1 yıl. Hassaslık olabilir dediğiniz gibi.

Peki aileniz size yakın mı yoksa uzak mı, ben normal hayattada çok hassas biriyim söz konusu ailem olunca daha kötü oluyorum, ( bende herşeyden tiksiniyorum siz ne kadar sürede alışıyorsunuz acaba??

Peki aileniz size yakın mı yoksa uzak mı, ben normal hayattada çok hassas biriyim söz konusu ailem olunca daha kötü oluyorum, ( bende herşeyden tiksiniyorum siz ne kadar sürede alışıyorsunuz acaba??
Alışamıyorum, Yakınım haftanın 3 günü oradayım neredeyse, Bazen kalıyorum. Annemde bana bağlı ama dengeyi kurmaya çalışıyorum. Kendime bir ortam yaratıyorum, dün izinliydim. Koltukları birleştirdim kendime kahve yaptım, kitap okudum. Böyle olunca akılda fazla bir şey kalmıyor. Bir deneyin bakalım, Çalışıyor musunuz?

Bu arada uzak olması da bir etken olabilir belki, özlem duygunuz ağır basıyordur

Çok güzel en azından aynı yerdesiniz sizin 1 senelik daha çocuk olunca haftada bir anca gidersiniz belki. Çalışmıyorum evdeyim mesela 2 gün oldu geleli eve ama kendimi o kadar kötü ve yalnız hissediyorum ki sanki dünyanın sonu gibi hissediyorum

Size gelseler? Ne kadarlık bir mesafe ki bu

Aramızda
8 yılda alışamamak tuhaf açıkçası. Neden senede 1
Aramızda 14 saat var uzak yani, birde senede 2 3 defa gidersem dönüşte çok kötü oluyorum ailem çok değil ama ben aşırı bağlıyım onlara, annemi günde kaç kere aradığımı bilmiyorum bile öyle ki bazen bunaltıyor muyum kadını diyorum kendi kendime

Çok enteresan geldi bana valla. Yani hadi 1-2 senelik evlilik tamam ama 8 sene olmuş yani

14 saat var aramızda Malesef, aslında ailemle aynı yerde yaşasam belki bende her gün gitmem nasılsa yanı başımda derim ama gel gör ki uzakta olunca kendimi kötü hissediyorum bu hassaslıktan da öte bişey

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…