Çok moralim bozuk

Dediğim gibi şimdiye kadar hiç sert olmam gerekmedi, 150 kişilik sınıfta susun bile demem gerekmedi. 30 kişilik sınıfta sorun yaşamak garip geliyor. Yapı olarak güler yüzlüyüm ama suratsız bir şekilde ders anlatmam gerekiyor sanırım burada.

Devlette böyle bir durum yaşanmıyor, tüm özellerde de yaşanmıyordur, bunlar bina üniversitelerine özel. Öğrenciler oraya sadece para ile geliyor, sınava çalışıp bir emek vermiyorlar ki.

Rica ederim.Dışarı çıkarmanız ya da konumunuz gereği haddini bildirmeye çalışmanız karşı tarafı daha da kışkırtacaktır.Ki okul yönetiminin ciddiyetsizliğinden dolayı sonuç alamayacağınız kesinken;onu kışkırtmaktan başka bir işe yaramaz.Aynen söylediğiniz gibi normal bir psikolojide olsa bu davranışı yapmaz.Ayrıca bu davranış baba parasıyla özel üniversitede okuyan şımarık öğrenci profiline hiç uymuyor.Bu etiketteki öğrenciler en fazla ukala,egolu veya saygısız olabilir.Sizin karşınızdaki basbayağı psikolojik problemleri olan biri.Sabırla dönemi tamamlamanız dileğiyle...

Devlette böyle bir durum yaşanmıyor, tüm özellerde de yaşanmıyordur, bunlar bina üniversitelerine özel. Öğrenciler oraya sadece para ile geliyor, sınava çalışıp bir emek vermiyorlar ki.

Haklisiniz hocam bu onlara has. Kendi uni. Yillarimi dusunuyorum da saygida kusur etmezdik biz. 100 kisiydik bir sinifta cit ses olmazdi. Asla incitmezdik ya da kirmazdik hocalarimizi. Derste bu saygiyi korurduk mesela ama aralarda birlikte kahve sigara icebilecek kadar da dosttuk ayni zamanda. Keske hepsi kapansa bu sacma binalarin da kurtulsak bu yuruyen egolardan

Hocam çok geçmiş olsun. Böyle öğrenciler var oldukça ben aslında daha çok mutlu oluyorum niye biliyor musunuz uğraşmayı seviyorum hocam,öğrenci psikopatsa ben de psikopata bağlıyorum. Bu arada ben de akademisyen adayıyım yani sizi iyi anlayabiliyorum. Şöyle yapabilirsiniz, vizede verin yüksek notu öğrenci size yaptığı saygısızlığı unuttuğunuzu sansın aha da finalde,bütte geçme notunu vermeyip dersten bırakın da aklı başına gelsin. Yani inşallah gelir :)

Kişisel problemlerin notlara yansımasını hiç etik bulmuyorum.Hakettiği neyse o olmalı notu.

Kişisel problemlerin notlara yansımasını hiç etik bulmuyorum.Hakettiği neyse o olmalı notu.
Saygının alınan nottan çok daha değerli olduğunu düşünüyorum. Kaldı ki öğrenci öğrenmek için azim bile göstermiyor. Üniversite çağına gelmiş bir insan saygı duymayı öğrenemediyse hocasına ve sınıfına karşı, istiyorsa dersten en yüksek notu alsın. Üniversitenin sadece sınav yapılan,ders anlatılan bir yer olduğunu düşünmüyorum.

Kesinlikle ben de saygının nottan çok daha değerli olduğunu düşünüyorum.Ama bu yaşına kadar ailesinden edinemediği saygı,terbiye gibi değerleri hakkı olupta alamadığı not sayesinde edinebileceğine inanmıyorum.Yaşamı boyunca olumsuz davranışları kişiye zaten kaybediş olarak geri dönecektir.Adil olunması taraftarıyım.

Suratsız demeyelim de ‘yetişkin’ gibi davranmayanlara biraz daha sert ve net olmak diyebiliriz sanırım..

Suratsız demeyelim de ‘yetişkin’ gibi davranmayanlara biraz daha sert ve net olmak diyebiliriz sanırım..

Gerçekten hata bende mi diye merak ettiğim için soruyorum. Sınıfa girdim günaydın dedim gülümsedim, ders anlatmaya başladım. Öğrenci bu tür davranışlar sergileyince bende uslubuna dikkat etmesini söyledim ve devamı bu şekilde ilerledi. Karşımda böyle biri varken ben davranışlarımla engelleyebilir miyim böyle bir durumu? Ben engelleyemem diye düşünüyorum çünkü karşımda bırakın hocaya saygıyı, toplum içinde nasıl davranılması gerektiğini hiç bilmeyen bir insan var. Benle bu münakaşaya girmeden önce de diğer öğrenciler onun tavırlarına gülüyordu. Benim bu durumda yapabileceğim tek şey hiçbir şekilde umursamamak ya da idareye söyleyip öğrenciye uyarı vermek.

Dediğim gibi bu kadar kafaya takıp genellemeyin. Psikolojisi bozuk belki de sadece dikkat çekmeye çalışan henüz ergen kalmış biri. İkili tartışmalara girmenizi hiç tavsiye etmem. Bütün uyarılarınızı genel olarak sınıfa yapın ve dersi anlatmaya devam edin. O öğrenci de bu şekilde devam ederse gerekeni yaparsınız zaten. Kendisi düşünsün, kalacak olan o sonuçta.. Bu kadar canınızı sıkmayın.

Bu kişisel bir problem değil, öğrencinin terbiyesizliği. İstesem çok rahat öğenciyi bırakabilirim çünkü sayısal bir ders olduğu için soruları tam olarak çözen çok az olur, insiyatif kullanarak gidiş yolundan puan veriyorum, bazen hiç verilmeyecek yere bile veririm, vermezsem kimse neden verdin diyemez. Ama ben başkasına bir puan veriyorsam ötekine de veriyorum, başka türlüsü kul hakkı olur, benim onda hakkım olsun, onun bende değil.

Çok teşekkür ederim.

Evet öğrencinin terbiyesizliği ama hakettiği notu yaşanılan olaydan dolayı alamazsa kişisele dönüşür.Haketmiyorsa notu zaten almamalı.Tabiki çok rahat bırakabilirsiniz.Kul hakkı tam olarak kasdettiğim bu.

Allah yardımcınız olsun ben burda sinir oldum. Artık ortaokul öğrencisi bile eğitimciye saygı duymuyor. Eğitimcilere nasıl bakıyorlar ne gözle bakıyorlar bilemiyorum. İdare ile konuşun bence.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…