Çok kilolu hamile kalan Ocak ve Şubat 2013 anneleri

sezaryende, yağlardan dolayı dikişlerde sorun olabilir mi ?

evet tabiki sorun olur.bir insanda özellikle karın bölgesi ameliyatlarında ne kadar çok yağ varsa kesi alanı yada dikiş sayısı diyelim o kadar büyür.mesela 70 kiloluk insanda 8 dikişlik ameliyat 100 kilolukta olur 10 küsür.bu bi yere kadar önemli.ikinci ve asıl önemli olan ise kilolu insanlar genel anesteziyi narkozu zor tolere ederler ve ayılmaları çok zordur kilodan dolayı daha çok anestezik maddeye ihtiyaçları var sanırım.ben bademcik ameliyatı olmak istiyorum ama doktor kilo ver öyle gel ben seni nasıl ayıltıyım risk alamam diyor mesela.

biz kilolu hamileler normal dogum yapamayacak mıyız?

tam tersine biz kilolu hamileler normal doğum yapmaya adeta mecbur gibiyiz.bizim için en iyisi bu.asıl siz sezaryenden daha çok korkun bence.hele hele gereklilik olmadan korku vs gibi gereksiz sebeplerle asla sezaryeni tercih etmeyin.tabikide muhakkkak kiloda öenmli ama normal doğumun seyrini bebeğin kilosu, makat veya baş geliş oluşu,sizin açıklık durumunuz,çatı genişliğiniz ve doğuma katkınız etkiliyo.kilonun o sırada aman aman bi etki önceliği olmadığını göreceksiniz.bunu bu kadar kafaya takıp kendinizi üzmeyin lütfen.hep güzel düşünelim,hayırlısını isteyelim inşallah.

merhaba ben de 90 kiloyla 6. haftamdayım.10 gün sonra diyetisyene başlamayı düşünüyorum,ilk 3 ay kilo verdirip sonra kontrollü gderiz demişti.inşallah daha fazla almadan hayırlısıyla doğum yaparız..
:emir_bebek:

Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah. Kilo kontrolü önemli ama her doktor seni önemsemiyor maalesef.Benim doktorum beni 1 kere bile tartmadı,sadece yemene içmene dikkat et kilo alma dedi.ne komik di mi :)

selamm kızlaarrr ben malesef henuz hmıle deılım ama topıgı bastan sona okudum cok hosuma gıttı dayanamadım yazıyom:KK39:bende fazla kılolarla bası belada olan bırıyım malesef:KK43:şuan yaşım 21 boyum 1.78 civarı ve bu aksam tartıda rekoru gordum tam 93.9 ramazanda tam 9 kılo almısım kahroldum resmen
:84::84:15 yaşımdayken sara tedavisi gördüm bi kaç yıl tabi onun yanında agır psıkolojık cökuntuyle bırlıkte şizofreni tedavisi gördüm yok yere ve ilk 3 ayda 25-30 kılo aldım ılaclarla ve veremedım daha sonra kaldı hepsi..
1 yıllık evlıyım ve hala bende tık yok bebekte olmuyo bende oldu olcak derken çay içmeyi hep erteledim çok moralim bozuk evlendıgımden beride sureklı kılo alıyom 75 kıloydum evlendıgımde...
cok kafaya takmaya basladım napcam ben kızlar
:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

Kilolu olman hamile kalmana engel değil,bizleri görüyorsun canım.Önemli olan doğru zaman,doğru yer. gerçekten istediğinde Allah veriyor. Ama sakın strese girme, bebek olmuyo diye stres olduğun an olmuyo zaten.

evet tatlımm kaderımız aynı sanki:)senın sayende buldum bu topiğide çok saol bi cok soruma cevap buldum:KK16:

hoşgeldin o zaman :)

evet tabiki sorun olur.bir insanda özellikle karın bölgesi ameliyatlarında ne kadar çok yağ varsa kesi alanı yada dikiş sayısı diyelim o kadar büyür.mesela 70 kiloluk insanda 8 dikişlik ameliyat 100 kilolukta olur 10 küsür.bu bi yere kadar önemli.ikinci ve asıl önemli olan ise kilolu insanlar genel anesteziyi narkozu zor tolere ederler ve ayılmaları çok zordur kilodan dolayı daha çok anestezik maddeye ihtiyaçları var sanırım.ben bademcik ameliyatı olmak istiyorum ama doktor kilo ver öyle gel ben seni nasıl ayıltıyım risk alamam diyor mesela.

tam tersine biz kilolu hamileler normal doğum yapmaya adeta mecbur gibiyiz.bizim için en iyisi bu.asıl siz sezaryenden daha çok korkun bence.hele hele gereklilik olmadan korku vs gibi gereksiz sebeplerle asla sezaryeni tercih etmeyin.tabikide muhakkkak kiloda öenmli ama normal doğumun seyrini bebeğin kilosu, makat veya baş geliş oluşu,sizin açıklık durumunuz,çatı genişliğiniz ve doğuma katkınız etkiliyo.kilonun o sırada aman aman bi etki önceliği olmadığını göreceksiniz.bunu bu kadar kafaya takıp kendinizi üzmeyin lütfen.hep güzel düşünelim,hayırlısını isteyelim inşallah.

Çok saçma , 4 kere ameliyat geçirdim 110-120 kilolarla, hepsinden de şıp diye ayıldım Allaha şükür. Anestezinin kilolu olmakla ilgisi yok çok fazla, akciğerlerin sağlam olacak.Ayrıca sezaryen dediğin 15 dk sürüyor, benim ameliyatlarım 4er saat sürmüştü.
Ben mesela bel ameliyatlarımdan dolayı mecburum sezaryene, normal doğum yaparsam belimdeki vidalar fırlar zorlamaktan :) ama yağlı bir karnın dikişi zor olabilir tabi o da ayrı. o da doktorun becerisine kalmış.

Son düzenleme:
2012 kasım annesı olucam ınsallah boyum 1.63 103 kg ıle hamıle kaldım 6 ayın sonunda 109 kıloyum.testlerım herseyım ıyı cıktı cok sukur.seker ve tansıyon problemım yok sımdılık

normal doğumdan korkuyordum ama kendımı normal doğuma hazrrladım artık cunku göbek bölgemdekı yaglar dıkıslerı olumsuz etkılıcek.doktorumda tansyonunda bı sorun olmazsa normal doğum yapabılecegımı söyledı

allah hepımıze saglıklı bebekler versın ınsallah

uzun zamndır yazmıyorum umarım herkes ıyıdır ıyı gıdıyordur 17,5 oldu benım bebegımde ve bende 121 oldum almamak ıcın dırenıyorum buarada kıloyla sezaryanın hıcbır alakası yok benım ılk bebgım sezaryan lokal anestesı yaptırdım hemen ayaklandım ve hıcbır sorun yasamadım bu tamamen genetık yapınızla ılgılı bırsey ama su var ben nekadar kılolu olursam olayım hıcbırzamn karnım olmamıstı takkı sezaryanla dogum yapana kadar karnım dustu ve kaldı

Arkadaşlar merhaba,

Çok kilolu (90+) hamile kalan anne adaylarının gebelik sürecini,neler yaşadıklarını burada paylaşalım istiyorum. Diğer anne adaylarına göre daha fazla risk taşıyan bu anne adaylarının eminim ki birbiri ile paylaşacağı bir dolu tecrübe olacaktır.
Etrafındaçok kilolu hamile kalmış tanıdıkları olan dostlar da bizimle paylaşımda bulunabilirler diye düşünüyorum.

Herkese sağlıklı bir gebelik ve sağlıklı bebişler diliyorum.

merhaba bende 90 kıloyla hamıle kaldım malesef :KK43:( şuan 6 haftalık gebeyim ne gıbı sıkıntılar olucak bilmiyorum :KK43:(

merhabalar. geçen nisan ayında 102 kiloyla hamile kaldım. 7 haftalıkken düşükle sonuçlandı malesef. şimdi tekrar bebek istiyorum ama 103 kiloyum. biraz kilo vereyim diye bekliyorum ama hipotiroidim var çok zor kilo veriyorum. kilolu hamile arkadaşlara sormak istiyorum bebek kaç haftalıkken karından ultrasonla göründü? 6 haftalıkken benim görünmemişti alttan baktılar. korkuyorum hamileliğimde sıkıntı olursa diye bir de 1. sınıf öğretmeniyim bütün gün ayakta miniklerin peşindeyim çok zor olur mu sizce? Allah herkese sağlıklı hamilelik hayırlı evlatlar versin...

Kilo sorunu olan ve anne olmak isteyen biriyim.Eşimde sperm azlığı olduğu için tüp bebek öneriyorlar.Bursa da bir doktor ile görüştük geçen yıl (aynı zamanda dayımın arkadaşı dayımda doktor kendisi) 110 kiloya düş gel dedi.ama ben hala düşemedim.Dayım kesinlile kilo vermeden olmaz diyor.Şekeri var tansiyonu var bilmem ne diyor ve tedaviye başlayamıyoruz.Senin doktorunu merak ettim inşallah yakın bir yerdir oraya gidelim bari.Ben Balıkesirde oturuyorum.cevap yazarsan çok memnun olurum.teşekkür ederim.
ne güzel bi topik açmışsınız arkadaşlar tebrik ederim. Bende oldukça kilolu (113kg) hamile kalanlardanım. bizim 6 sene çocuğumuz olmadı doktorlar tüp bebek yapılması lazım dediklerinde bu kilo ile hayatta olmaz dedim. tedaviye başlayacağımız zaman doktoruma kilo vereyimmi diye sorduğumda gerek yok biz ne kiloluları hamile yaptık dedi. bende doktora kilolarımla beraber teslim oldum.Allahıma çok şükür ilk denememizde hamile kaldım. tabi kilolu olduğum için bebiş geç görüldü doğru dürüst ultrason fotosu bile çekilemiyo. ama kızım çook sağlıklı teyzelri. şu an 21 haftalık gebeyim. çok bulantıları ve tiksinmem olduğu için ilk 4 ay nerdeyse 7 kilo verdim ama nasıl diye sormayın resmen kan kustum ölüyodum bulantıdan.şimdi 108 kg oldum ve doktorum herşey çok iy gidiyo diyo.umarım herşey yolunda gider ve bebişlerimizi alırız kucağımıza.:emir_bebek:

herkese merhaba üşenmeden bütün yazıları okudum :)
bende 89 kilo ile hamile kaldım ilk 3 ay falan bulantılarım oldu sadece çorba içebiliyodum 83 kiloya düştüm işte zamanda geçtikçe bulantılarda bitince tekrar kilo aldım ama 91 le doğurdum hemde normal doğum !!! ne şeker ne tansiyon hiç bir sorunum olmadı çok şükür dünyalar güzeli bir kızım oldu .. ben doğumdan sonra kilo aldım yani 95 i gördüm şimdi 93.800 gidip geliyorum ilk 3 ay emdi benim kızım hiç istekli değildi benimde sütüm yoktu zaten :/ benim en büyük destekçim eşim ve doktorum du. kiloyu hiç sorun etmedi doktorumun yanına giderken böyle suçluluk değil de hep mutlu olarak gittim inanın doktorun tepkisi de çok önemli neyse çok konustum ben :)) tüm tombiş annelere sağlık huzur diliyorum Allah güzel evlatlarınızı kucagınıza almayı nasip etsin inş ..

ayy bende tombişim hasamatom var ama tüm hormonlarım normal ama 11 aydır gebe kalamadım 4 kilo verdim szin hamiş ve bek haberlerinizi okuyunca çok sevindim aslında klilo vermek gbe kalmayı kolaylaştırıyor hemde geblikte oluşacka sorunları önlüyor biliyorum ama napim ben hiç zayıf olmadımkiiii rabbim bana da versiin hayırlı bir evlat dua edin bana lütfen

ayy bende tombişim hasamatom var ama tüm hormonlarım normal ama 11 aydır gebe kalamadım 4 kilo verdim szin hamiş ve bek haberlerinizi okuyunca çok sevindim aslında klilo vermek gbe kalmayı kolaylaştırıyor hemde geblikte oluşacka sorunları önlüyor biliyorum ama napim ben hiç zayıf olmadımkiiii rabbim bana da versiin hayırlı bir evlat dua edin bana lütfen

tebrik ederim duaların kabul olmuş :nazar: Allah kucağınada almayı nasip etsin inşallah

ya herkez incecikmi hamile kaldı:KK43: tüp bebekle kilo hamile kalan varmı kızlar 90 +lardan:):KK52:

ya herkez incecikmi hamile kaldı:KK43: tüp bebekle kilo hamile kalan varmı kızlar 90 +lardan:):KK52:

canım ben ılk bebegımı tüp bebkle hamıle kaldım 117 kıloydum sorun yasamadım ALLAha sukur sekerım bıle cıkmadı tek sorun tüp bebkle hamıle kalınca hareketlerını kısıtlayan doktorun ve bebek tüp bebek olunca ona bısey olmasın ye gıtsın dusuncesı 7-8 aylıkken 145ı buldum korkunctu hersey kacla doguma gıttım bılmıyorum ama 7 ay ıcınde 117ye gerı dustum ve yıne hamıle kaldım sımdı 32 haftalık gebeyım neyazıkkı 129 kılo oldum yıne neysekı ılk gebelıgıme gore daha az kılo aldım mumkunse zayıfla yoksa benım gıbı felaket olursun ama kılo gebelıge engel degıl ALLAh nasıp ederse oluyor

canım ben ılk bebegımı tüp bebkle hamıle kaldım 117 kıloydum sorun yasamadım ALLAha sukur sekerım bıle cıkmadı tek sorun tüp bebkle hamıle kalınca hareketlerını kısıtlayan doktorun ve bebek tüp bebek olunca ona bısey olmasın ye gıtsın dusuncesı 7-8 aylıkken 145ı buldum korkunctu hersey kacla doguma gıttım bılmıyorum ama 7 ay ıcınde 117ye gerı dustum ve yıne hamıle kaldım sımdı 32 haftalık gebeyım neyazıkkı 129 kılo oldum yıne neysekı ılk gebelıgıme gore daha az kılo aldım mumkunse zayıfla yoksa benım gıbı felaket olursun ama kılo gebelıge engel degıl ALLAh nasıp ederse oluyor
ay canım benim nekadar çok mutlu oldum hem senin bebegin oldugu için hemde bana umut oldugun için:)

buarada ikinci bebegi normal yollamı hamile kaldın

Slm....Ben 98 kg ile hamiş kaldım şu an 37+6 haftalığız ve kilom 105 kg oldu...Bebişiminde 3200 gr ...
Mümkün oldukça almamaya gayret etmek gerekiyor tabi hiç kolay değil .Benim en büyük avantajım aş ermemek ve bulantımın olmaması oldu.Sezeryan ile doğum yapacağım kısmetse bu cuma..Doktorum kesiğin biraz normalden geç iyileşebileceğini söyledi kilodan dolayı .Biraz daha nazik olacak kısacası ...Şimdiden anneciklere allah kolaylık versin efenim...:KK49:

Son düzenleme:
Slm....Ben 98 kg ile hamiş kaldım şu an 37+6 haftalığız ve kilom 105 kg oldu...Bebişiminde 3200 gr ...
Mümkün oldukça almamaya gayret etmek gerekiyor tabi hiç kolay değil .Benim en büyük avantajım aş ermemek ve bulantımın olmaması oldu.Sezeryan ile doğum yapacağım kısmetse bu cuma..Doktorum kesiğin biraz normalden geç iyileşebileceğini söyledi kilodan dolayı .Biraz daha nazik olacak kısacası ...Şimdiden anneciklere allah kolaylık versin efenim...:KK49:

kilodan dolayı ultrasonda karından görülememe gibi bir durum yaşadınız mı? kaç haftalıkken göründü? ben de 101 kiloyum bebek istiyorum bu ay bekliyorum bakalım:) daha önce bir düşüğüm olmuştu. Allah bebeklerimizi bize bağışlasın inşallah...

kilodan dolayı ultrasonda karından görülememe gibi bir durum yaşadınız mı? kaç haftalıkken göründü? ben de 101 kiloyum bebek istiyorum bu ay bekliyorum bakalım:) daha önce bir düşüğüm olmuştu. Allah bebeklerimizi bize bağışlasın inşallah...

Alttan bakıldığında hiçbir sorun çıkmadı...Karın üzerinden ara ara zorluk yaşandı fakat yinede olukça başarılı göründü...Doktor önemle alabildiğince az kilo almaya bak ki doğumda sorun çıkmasın dedi.Valla ben 1,5 haftalıkken gördüm ...Miyomum var düşük tehlikesi bende bekliyodum ama ona yakın tutundu sıpam...:))))...Amin cnm hepiciği sağlıklı sıhhatli gelirler kucaklarımıza inş.

tüp bebekle kilolu hamile kalanlar varmı arkadaşlar bende başladım tüp bebek tedavisine

Merhaba arkadaşlar bende 91 kiloydum 6. haftalarda şimdi 13. haftadayım ve 93 kilodayım.
İnsülin direncim vardı ilaç alıyordum hamileliği öğrenincede insüline geçtim.Hipo troidi hastasıyım.10 günde bir diyabet dr uma görünüorum.diyet uyguluyorum dr verdi.7 .haftamdada kanamam olmuştu progestan ve bol istirahat ediyorum haladaediyorum kendi annemle altlı üstlü oturuyoruz bakıyo gül gibi Allah razı olsun ana gibisi yok.Tetkiklerimi ssk da yaptırıyorum doğumuda bilmiyorum heralde ssk da yapcam çünkü bişey olursa özellere güvenemiyorum.Bu arada boyum 1.64.Temmuz sonu Ağustos başı gibi doğuma giricem Allah nasip ederse İnşallah 100 kiloyu bulmam doğuma kadar.

birde arkadaşlar benim kasıklarımda ağrım oluyor.
Ağda yapamıyorum iki büklüm olup bebeğe bişey olacak diye.
Doğum yapmış olan arkadaşlar sizler özeldemi devlet hastanelerinemi gittiniz doğumu nerede yaptınız acaba.

2 li testi yapan dr göbeğinden bebeği zor buldum dedi sonrada fazla kilo alma anomali riski var dedi.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar bende 91 kiloydum 6. haftalarda şimdi 13. haftadayım ve 93 kilodayım.
İnsülin direncim vardı ilaç alıyordum hamileliği öğrenincede insüline geçtim.Hipo troidi hastasıyım.10 günde bir diyabet dr uma görünüorum.diyet uyguluyorum dr verdi.7 .haftamdada kanamam olmuştu progestan ve bol istirahat ediyorum haladaediyorum kendi annemle altlı üstlü oturuyoruz bakıyo gül gibi Allah razı olsun ana gibisi yok.Tetkiklerimi ssk da yaptırıyorum doğumuda bilmiyorum heralde ssk da yapcam çünkü bişey olursa özellere güvenemiyorum.Bu arada boyum 1.64.Temmuz sonu Ağustos başı gibi doğuma giricem Allah nasip ederse İnşallah 100 kiloyu bulmam doğuma kadar.

birde arkadaşlar benim kasıklarımda ağrım oluyor.
Ağda yapamıyorum iki büklüm olup bebeğe bişey olacak diye.
Doğum yapmış olan arkadaşlar sizler özeldemi devlet hastanelerinemi gittiniz doğumu nerede yaptınız acaba.

2 li testi yapan dr göbeğinden bebeği zor buldum dedi sonrada fazla kilo alma anomali riski var dedi.

canım merhaba öncelikle tebrik ederim allah sağlıkla bebişine kavuşmayı nasip etsin sana.

Benim de birkaç aya hamilelik düşünen ve kilolu biri olarak sana sormak istediğim birkaç şey var izin verirsen.

Birincisi sen şeker hastası mısın yoksa insülin direnci mi sadece? Bende de insülin direnci var 1 yıldır ilaç kullanıyorum. 7. ayda kontrole gititğimde insülin direncim testlere göre kalmamış görünüyordu ancak doktorum yine de ilacımın dozajını arttırdı. Sende insülin direnci ölçümlerin nasıldı mesela rakam olarak hatırlıyormusun? Ben 112 kg'dan şu an itibarı ile 86,5 kg ya düştüm. Oh ne güzel çok iyi kilo verdim sıkıntı olmaz dediğim zamanlarda böyle şeyler okuyorum. demekki halen çok riskleri mevcut

Diğer sorum boyun kaç, ayrıca ne kadar sürede hamile kaldın, tedavi gördün mü? BUnları yanıtlarsan öok sevinirim :)

X