Çok kilolu hamile kalan Ocak ve Şubat 2013 anneleri

Seninle ayni kaderi paylasiyoruz.3 kere ameliyat oldum bel fitigindan ve son ameliyatta 4 adet vida takildi belime.

Kilomuz da ayni.

İnsulin direncim var.

Tansiyonum arada bir yukselir.

Ve 11 haftalik hamileyim:)

Kader arkadasim :)
Benimde belimde 4 vidalik yer var dedi dr ama heyet toplanti takilsinmi takilmasin mi diye
sonra takilmamasina karar verdiler.zaten evlendiktn sonra cok kilo aldim
Sen benden 2 hafta ondesin.yediklerimize dikkat etmemiz lazim.bol meyve ve yogurt ye.yogurtta cok yag yakiyo

Çook sevindim, Allah kucağına da almayı nasip etsin bebişleriniii :)

valla ben ne kadar dikkat etsem de kilo almaya devam ediyorum. hamile kaldığımdan beri 4,5 kilo aldım . insülin direnci yapıyo bunu sanırım,haftaya ikili test için randevum var,doktora sorucam bunu da.
çok canım sıkkın gerçekten. sabah tartıda 119,5 gördüm,kan beynime çıktı.

Arkadaşlar,
Hamile pantalonu sorununu nasıl çözdünüz? Tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı? Ben bir önceki hamileliğimde bu halimden oldukça zayıftım ve LCW'den alıp çok rahat etmiştim.
Şimdi bakıyorum,sadece 46 bedene kadar var ki bu beden bana çok küçük artık.

Canım sanırım C&A 'da bulabilirsin. Sormanda fayda var ama hamile pantolonu giyecek kadar göbek olmaz ki henüz bizde. zaten mevcut göbeklerimiz var :))

Canim bak ben endokrine gidiyorum diyetsynede baslamistim hamile kalmadan once.
Ve cok sıkılarak gittim dietsyne.ama kilo verdim.ve o sekilde yemege alistim sonra kilom durdu cok uzuldum.endokrinci dediki insulin direnci yuksek olanlar inanilmaz zor kilo verir dedi ne desen haklisin dedi.
Ve inanilmaz actim ya saka gibiydi doymuyordum. Ve sadece gobek cevresinde yaglanma olur dedi.erkek gobegi deriz dedi.benimde o sekil zaten.bacaklarim kilolu degil gobegim var :)
Su ic bol bol.bana sut inanilmaz gaz yapip sisiriyo.sendede olabilir.kimisinide yogurt yapiyormys.ac jalkiyorum hep sofradan ((

2 gün önce sabah 117 çıktım aynı tartıda, bu sabah yine aç karnına 119,5 . mümkün olamaz böyle birşey. ters giden birşeyler var.
Gebelik te söz konusu ilaç da alamıyosun,elin kolun bağlı kalıyor.
benim vücudumda kilo dağılmış durumda, göbek mide bacaklar kollar orantılı.
doktordan insülin direnci için ilaç isticem kullanabileceğim birşey varsa..

şimdi ne alemde kilo durumun ?

Canım sanırım C&A 'da bulabilirsin. Sormanda fayda var ama hamile pantolonu giyecek kadar göbek olmaz ki henüz bizde. zaten mevcut göbeklerimiz var :))

Hemen bakacağım oralara.Benim 3. hamileliğim,bu sebeple karnım şimdiden sertleşti.Mevcut pantalonların önü dar gelmeye başladı.

Peki ilaç mide bulantısı yapıyor mu sende?

önceleri çok aşırı bulantım oldu bişey yiyemiyodum ve açlıktan ilaçlarımı içemiyodum tüpbebek olunca ilaçlarımda çok fazla saolsun görümcem geldi yardıma düzenli yemek yiyince ben pişirmiyorum yemekleri ve saatinde yiyince herşeyim düzeldi sadece kokuya hassasiyetim var oda olsun artık diyorum işin sırrı midenin aç kalmamasında vede çok aşırı yememekte

yok yok ben de çözücem bu işi, hem de hamileyken kilo vericem :)

hanımlar merhaba.

dukan diyeti kitabında gebelerin de bu diyeti uygulayabilecekleri, ve ne yapmaları gerektiği ayrıntılı olarak yazıyor. bir göz atın isterseniz.

insülin direnci olup ilaca ragmen kilo vermekte zorlanip da, dukanla ayda 7 8 kilo veren biri olarak soyluyorum bunu.

İncelicem bu diyeti çok teşekkürler. umarım yıllardır ezberlediğimiz bir kibrit kutusu peynir klasiklerinden uzak bir diyettir :)

Mesajının altında yazan 102,5 'u 182,5 okudum bir an :) (Allah korusun)

İncelicem bu diyeti çok teşekkürler. umarım yıllardır ezberlediğimiz bir kibrit kutusu peynir klasiklerinden uzak bir diyettir :)

Mesajının altında yazan 102,5 'u 182,5 okudum bir an :) (Allah korusun)

aman allah korusun.

yok yok kibrit kutusu ile alakası yok.

protein agırlikli bir diyet.

yag ve karbonhidratı dusuk.

soyle soyleyeyim, bol bol tavuk, et, balik, yumurta, peynir, yogurt, sut ve sebze yiyorsunuz. hepsi yagsiz pismek kosulu ile.

bir de yulaf kepegi var (arastirirsaniz ogreneceksiniz bunun ne oldugunu)

normalde meyve ve ekmek yok, ama gebeler icin olan kisminda yanlis hatirlamiyorsam bir de gunde 3 meyve ile 2 dilim tam tahilli ekmek vardi.

en guzel kismi da: bunlarin disina cikmamak sartiyla HER SEYDEN İSTEDİGİN KADAR YEMEK SERBEST. zaman sure miktar sinirlamasi yok.

tamamen saglikli ve besleyici bir diyet.

mutlaka bakin.

allah saglikla bebeklerinizi kucaginiza almayi nasip eder insallah.

Cok tskler.Benim bir zamanlar yapip oldukca ise yarayan karbonhidrat rejimine benziyor.proteinlerden sinirsiz(istersen otur koca bir tavuk ye),karbondan da gunde 40 karbonu gecmiceksin.meyve ve ekmek yoktu.

evt bu konu baslıgı altında bende olmalıyım benım ıkıncı gebelıgım ılkındede kıloluydum 117 yle gebe kalmıstım 8 aylıkken 145 gördum ondan sonra tartılmaya korktum artık kacla doguma gıttım bılmıyorum ben hastalıkların bırazda pskolojık oldugunu dusunenlerdenım ne sekerım nede baska bır hastalıgım oldu okadar kılo almamın sebbeıde tüp bebek tedavısı ve bebegımın tüp bebek olmasıydı doktor dusuk tehlıkem olmamasına ragmen bel sorunum oldugu ıcın sureklı yatak ıstıratı verdı öylekı ıkı merdıven ınmem yasaktı derken kızım dunyaya geldı ve ben dıyete basladım kızım 11 aylık ve gerı 117 kıloya dusmustumkı busefer dogal yolarla yıne gebe kaldım cocugum olmuyor rahatlıgının cerebesını cekjıyorumbusefer kılo almamak ıcın dıkkat edıyorum ama dıyetı bırakınca ıster ıstemez kılo alınıyor bılıyorsunuz daha 7 haftalık bende 119.500 gördum gerıama sunu belırtmek ıstıyorum kılo gebelıge engel olusturmadıysa hasta olmanızada bır sebep yok lütfen kıloluyum yok seker cıkıcak yok bılmme ne cıkıcak dıye strese gırmeyın benım hıc öyle takıntılarım olmadı cok şü
ürkü öyle bir sorunumda olmadı pskolojınızı pozıtıf tutun ve burda bırbırımızı uyaralım mesela ben karar verdım 4 ay bıtene kadar enfazla 121 olabılırım ve doguma en fazla 127yle gıdıcem dıye cıta koydum sızde kendınıze cıta koyun boylece öylen fazlamı yedınız aksam meyveyle gecıstırerek kılo alımını yavaslatabılırız lütfen bırbırımıze destek olalım ve enaz kıloyla doguma gıdelım sımdıden ALLAHım herkesın bebegını kucagına koysun sızı takıp etcem baktık kılo alıyoruz hemen bırbırımızı durduralım tamm bu baslık super olmu ay ınanın cok sevındımemir_bebek:

bende bırakmam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…