Çok kilolu hamile kalan Ocak ve Şubat 2013 anneleri

ben de kilolu hamilelerdenim 78 le hamile kaldım boyum 1,68 iyiki biraz boyum uzun :) mide bulantısından 4 kilo verdim şuan da 23 haftalık hamileyim 2 kilo aldım 76 kiloyum çok şükür inşallah bundan sonra da çok almam

Diyetisyene gitmedim canim. Herhangi bir listede takip etmiyorum. Ne istersem yiyorum aslinda ama nirmalde cok tatli severdim hamileligim biyunca tatli yemek istemiyorum hic. Biraz sans oldu acikcasi.

Kilo alimim hizlanirsa diyetisyene gitmeyi dusunuyorum. 22 haftadayim artik 500gr aldim bakalim :) 7kilo ile tamamlanak hedafim

Mrb hanimlar 25+3 um 118 ile hamile kaldim suan sabah tartildim 112.4 tum kilo alamıyorum 20+5 de kilomuz iyiydibebegimin bakalım simdi ne kadar oldu bal kızım pazartesi kontrolumuz var inşallah gelisimi iyidir seker testide kötü çıkmaz

Super olmus senin icin kilo vererek ilerlemissin :) merak etme melegin iyidir. O senden besleniyor. Var olan rezervlerini tuketiyor. Cok sanslisin

Ay inşallah canım oyledir herkes rejim mi yapion bebek beslenmez seker vardir ondan kilo alamiyorsun diyo moralim bozuluyor birde neler aldiniz ilk bebeğim annem rahmetli oldu soracak kimsem yok eksikleri tamamlmaya çalışıyoruz simdiden teşekkür ettim bide bu hamilelik takvimini nasil olusturabilirim

Benim imzamin altinda var oraya tikalayarak hamilelik gunlugunu imza alanina ekleyebilirsin :)

Ben henuz bisey almadim. Ama kisin dogacaklari icin uzun kollu tulum, patik, corap, pamuklu hirka ve yelek almak lazim. 0-3 ay icin pek bisey alma cok cabuk buyuyorlar. 3-6aya agirlik ver :) birde hastane icin 5li setler oluyor 2 tane hastane cikisi seti alman yeterli. Bebek bezinide 1 numara hemen kuculdugu icin sadece 1 paket alabilirsin ya da direk 2 den de baslayabilirsin ama stok yapma. Bazi bebeklere bazi bezler alerji yapabiliyor, bebegin cildine gore alirsin :)

Sen aldiklarini ya da almayi dusunduklerini iletirsen bende kendimce yardimci olurum canim sana :)

Canim bi tane 10 lu 3 tane 5 li 2 tanede alt ust seklinde hastane setim var ilk hevesle aldim sonra bir polar battaniye 1 kalin bez battaniye 1 uyku seti yorgani carsafi falsn var 6 aylik 4 tane tulum minik coraplardan agiz mendili 1 tane havlu 2 tane puf batik 1 tane alt acma besik ve 5 tane yarim kollu ve kolsuz citcitli badi aldim daha 1 bornoz 1 polar battaniye 3 tane kilotlu corap 5 6 tane alt pijamasi ve uzun kollu citcitli badi 3 4 tanede 3 aylik tulum almayi düşünüyorum cok mu olur

Hastane cikislari seni baya goturur. Yeni aldiklarini 3-6ay icin al bence canim. Cunku yesyeni kalacak onlar. 3. Ayda sikacak ancak 2 ay giydirebileceksin.

Agiz mendili 6-7tane olmasinda fayda var. Cok kusuyorlar ilk zamanlar. Surekli yikayamayabilirsin. Battaniyede pelus degilde penye seklinde olanlardan al bence agzina tuyu falan kacmasin. Biraz daha buyuyunce pelus kullanirsin.

Yeni dogan islak mendil, sampuan, bornoz, burun aspiratoru, yeni dogan biberonu, ana kucagi falan alabilirsin.

Kiyafete cok yuklenme hediyede getiren olur cunku. Elinde kuculup kalmasinlar. Ihtiyaca gore sonradan da ek alirsin.

Hediye gelmesi dusuk ihtimal olan seylerden al bence :)

Ayri oda yapacaksan, nem ve sicaklik olcer, telsiz ihtiyac oluyor. Kulak ici sicaklik olcer. Pisik kremi. Besik icin donence goz gelisimi icin onemli diyorlar. Renkli hareketli donencelerden alabilirsin

Ve kendin icin alisveris yap. Gogus pedi, gogus ucu kremi, emzirme sudyeni. Belki emzirme ortusu. Calisiyorsan sagma makinesi :)

Ins sag salim aliriz kucagimiza bebeklerimizi

Annemi 2 yil oncesi hastaliktan kaybettim babami ve baba tarafimi sildim ana tarafimda pek hayirli sayilmaz oyle hediye gelecegini cok düşünmüyorum acikcasi canim tulumlari 3 -6 aylik alayim o zaman evim sobali ayri oda yapamicam o yuzden kucuk bi besik aldi teyzemiz sonrada oyun parki aliriz dedik calismiyorum su an kendime gecelik çamaşır göğüs pedi kremi bunlari alicam önce kizimin eksikleri tam olsunda benimki tamamlanir canım :)

Hayirlisi olsun canim, bir suru sey almissin zaten :) hallolur hepsi yavas yavas. Dert etme hic

[QUOTEulbasak, post: 42908425, member: 700477"]Hayirlisi olsun canim, bir suru sey almissin zaten :) hallolur hepsi yavas yavas. Dert etme hic[/QUOTE]
Boyle derde can kurban :)

bende kilolu hamile kaldım ama şimdiye kadar hiç kilo almadım. hergün tartılıorum. 83 kiloyla hamile kaldım ve hala aynı kilodayım, akşamları bazen 1-2 kilo fazla çıkıyorum ertesi sabah tekrar 83 çıkıyorum. çok şükür, inşallah da almam ama son aylarda alırsın diyorlar korkuyorum biraz

bende senin gibiydim 6, aydan sora almaya başlarsin:)

Kızlar ben maalesef 4 yıldır bebek tedavisi yüzünden +30 kilo almış ve şuan 90+ kilo ile hamile kalmış bir anne adayıyım. Korkularim çok fazla iki kaybim var. Haftaya çarşamba kalp atışı duyucam Rabbimin izni ile .. Kalp atışı duymadan doktorumla konuşmak istemedim. Ama ilaçlar beni maf etti sisirdi. Neler yapmalıyım bilmiyorum bu duruma çok uzuluyorum

78le hamile kalmistim 89 kiloyum şu anda ve yarın sezeryana giricem.21. Haftaya kadar hiç kilo almadım ama sonra nasıl aldım anlamadim☺

Size destek olmaya geldim canlarim:) ben doguma 98 kilo ile girmistim. Size 1 iyi 1 kotu haberim var, iyi haber eger derdinuz kiloysa lohusalik doneminde aldiginiz butun kilolar hatta fazlasi gidiyor. Kotu haber ise emzirme doneminde dolap kapaklarini kemireck kadar acikirsaniz benim gibi kilolar hoooppp geri aliniyor. Su an 80 kilonun uzerindeyim ve yine anne olmak istiyorum.

Not: Bebegim cok saglikli dogdu. Anne ve babasinin bazi sorunlu genlerini almis sadece. Metabolizmasi yavas bu yuzden tosuncuk ve alerjik. Kiloyi hiiiiccc takmayin.

Unutmadan, kilolarina takip (87 ile hamile kalan ) ve diyet yapan bir arkadasim erken dogum yapti. Ilk trimestrda tamam diyet yapin. Diyet derken dikkat edin.oyle 60 gram et ve yesillikle gunu bitirmeyin sakin. ama 3 ayin sonrasinda aslllaaaa.... Sevgiler....

ben hamile kaldığımı ilk öğrendiğimde 97 kiloydum ve çok panik oldum tabi ki. şimdiye kadar pek iştahım olmadığından sıkıntım yoktu ama bu haftadan sonra iştahta artış olabilirmiş. 12 haftanın içindeyim 95-96-97 arası gidip geliyorum. kendime hamilelik sonuna kadar 10 kilo alma sınırı koydum ama bakalım evdeki hesap çarşıya uyacak mı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…