Çok büyük bir derdim var:(

Tekrar barışmanızı onaylamıyor sanırım..Eee belki de haklıdır ya da yanılıyordur ayrı konu ama..Sizi sırtınızdan vurmak olarak adlandırmanız belki de biraz fazla bir suçlama gibi geldi bana..Belki de ben yanılıyorumdur bilemem..CADIARZU

Bu arada Gurbiş, anama babama da güvenmezsem kime güveniyim yav?:1no2:

denizim elbette görecelidir bu durum...
ben de isterdim güvenmeyi, tek başıma üstesinden gelemeyeceğim durumlarda evvela onlara danışmayı, ağlamaya hasret kaldıgımda omuzlarına yaslanmayı ama hayat öyle acımasız ki vermiyor her istedigini insana...
yaşadıklarım bana bunu ogretti malesef...

bencede gurbaa haklı kımseye guvenmıyeceksın hanı bı laf vardır ''babama cok guvenıordum onuda anamın ustunde gordum '' dıe.. anladınız siz onu...!

Yaptığı şuydu benim nişanlımla aramda problemlerim vardı ve ben nişanı atmıştım sonra bir şekilde tekrar barışmak gibi durumumuz oldu sorunlarımızı kendi aramızda çözmeye karar verdik hatta o da beni bu konuda desteklemişti ama şimdi de gene üzülürsen ........vs. vs.... gerisini siz tamamlayın ...yani sorunlar yaşadık tamam ama herkes hata yapar sevdiğim de şimdi değişti şu an çok ta mutluyuz neden beni üzmeye çalışıyor anlamayamıyorum:çok üzgünüm:

Şaşırdım açıkçası..
Ablanızın sizin nişanlınızdan ayrılmanızdan ne gibi bir çıkarı olabilir ki??
Üzülmüşsünüz ve sizin daha fazla üzülmenizi istemiyor
Belki üslubu yanlıştır..bilemem..
Ama ben sırtından vurmak gibi birşey göremedim;eğer sorun buysa.
Bence siz ya çok hassassınız ya da sadece bu konuda hassassınız
Bir büyüğünüz olarak muhakkak bir bildiği vardır.
Çözebileceğiniz bir durum;konuşarak halletmeye çalışın.

Yaptığı şuydu benim nişanlımla aramda problemlerim vardı ve ben nişanı atmıştım sonra bir şekilde tekrar barışmak gibi durumumuz oldu sorunlarımızı kendi aramızda çözmeye karar verdik hatta o da beni bu konuda desteklemişti ama şimdi de gene üzülürsen ........vs. vs.... gerisini siz tamamlayın ...yani sorunlar yaşadık tamam ama herkes hata yapar sevdiğim de şimdi değişti şu an çok ta mutluyuz neden beni üzmeye çalışıyor anlamayamıyorum:çok üzgünüm:

Kendimi senin yerine koyabilmem için olayı iyi anlamam lazım canım ve net olarak ablanın seni nasıl''sırtından vurduğunu'' anlamadım açıkcası..

Yani bir zamanlar nişanlınla sorunlarınız vardı, ayrıldınız sonra hallettiniz tekrar biraya geldiniz, ablan da onay veriyor..eeee?

Ablan nişanlınla ayrı olduğun günlerdeki problemleri mi hatırlatıyor tekrar tekrar?

Ben tam olarak anlamadım canım..

Arkadaşların çoğu, olayı ''genel anlamda insanlara güvenebilir miyiz?'' gibi bir platforma taşımışlar ama ablanızın sizi nasıl sırtınızdan vurduğunu anladılarsa bir zahmet bana da anlatsınlar..hihoyyyt

Kendimi senin yerine koyabilmem için olayı iyi anlamam lazım canım ve net olarak ablanın seni nasıl''sırtından vurduğunu'' anlamadım açıkcası..

Yani bir zamanlar nişanlınla sorunlarınız vardı, ayrıldınız sonra hallettiniz tekrar biraya geldiniz, ablan da onay veriyor..eeee?

Ablan nişanlınla ayrı olduğun günlerdeki problemleri mi hatırlatıyor tekrar tekrar?

Arkadaşların çoğu, olayı ''genel anlamda insanlara güvenebilir miyiz?'' gibi bir platforma taşımışlar ama ablanızın sizi nasıl sırtınızdan vurduğunu anladılarsa bir zahmet bana da anlatsınlar..hihoyyyt

eğer yanlış anlamadıysam abla geçmişte yaşadıklarını hatırlatarak tekrar başlamamasını sağlamaya çalışıyor...
ama buna sırtından vurmak demek çok enteresan...
bazen iyilikle anlatırsın anlamaz karşındaki...işte o zaman hatalarını hatırlatırsın...ablanız da bunu yapmaya çalışıyor...ve bunun için uğraşan bir ablaya sırtından vurmak tabirini nasıl yakıştırdınız anlamadım...
hayatta herkes sizi sırtınızdan vurabilir...ama bazıları vardır ki asla...
o bazıları olmasa bu hayat çekilmez....

Öncelikle sırttan bıçaklama tabiri yanlış olur yani beni sırtımdan bıçakladı şeklinde yorumlamadım olayı...Evet seninde yazdığın gibi aynen de öyle oluyor ne yazıkki (Ablan nişanlınla ayrı olduğun günlerdeki problemleri mi hatırlatıyor tekrar tekrar?)yani durum şudur ki ben sorunlarımı anlattım ve kötü oldum yani eskiden yaşamış olduğum sorunlarımı tekrar tekrar karşıma çıkarmaya çalışması hemde herşsey oldukça yolunda giderken bunu yapması hiçte doğru gelmiyor bana ...sırtımdan vurdu diyemem ama beni çok ama çok üzdü hayal kırıklığına uğrattı dersem yeridir.

Ya pardon sırtından vurdu tabiri nerden çıktı evet?

Ben kullandım ama sanki burda bir mesajda okudum da kullandım, öylesine uydurmadım yani bu tabiri ama bulamıyorum şimdi.

Ya pardon sırtından vurdu tabiri nerden çıktı evet?

Ben kullandım ama sanki burda bir mesajda okudum da kullandım, öylesine uydurmadım yani bu tabiri ama bulamıyorum şimdi.

Hakikaten yahu..bana da öyle gibi geldi
Uydurduk mu ne yaptık anlamadım ki kafamçokkarıştı

ablanın bnce kotu bır nıyetı olmaz yanı bn oyle umuyorum cunku ablan o senın ne kadar kotulugunu ısteyebılır kı..?

Ee sen de takma ablanı kafana, ''biz hallettik abla, geçmiş geçmişte kaldı'' de, geç..Duyma, ne diyim..

Bu kadar sorun yapma, elin ayağın tutmayacak kadar neden yıpratıyorsun kendini..?

ablanız belkide nişanlınıza hala güvenemiyordur. tekrar aynı acıları yaşamanızdan korkuyordur. o yüzden sizi sevdiğinden devamlı hatırlatmak ve uyarmak ihtiyacı duyuyordur. bu bir çeşit ablalık içgüdüsü olabilir... sizin acı çekmemeniz için yapılan hatırlatmalar.....

Dün bir kez daha anladım...Hayatta her zaman yalnızsınızdır aslında...
Ben bir hata yaptım... yaptığım hata ;bir zamanlar sevdiğim insan ile aramızdaki sorunları ablama anlatmış ve üzüntümü dile getirmiş bulunmam şimdi ise zamanıda yaşamış olduğum o sorunlarımı (aşılmayacak sorunlar da değildi halbuki...) ve de üzüntümü onunla paylaştığım için çok ama çok üzgünüm.Ve pişman etti beni açıkçası bundan sonra kendimden başka kimseye güvenmek istemiyorum ne acıdır ki canın bildiğin bile bir zaman sonra senin ona verdiklerin yani üzüntülerini gün gelir sana koz ...muş gibi kullanmaya çalışırmış çok acı bir şekilde öğrendim biliyorum ki bunu yapmayan bri çok insan var ama benim çok sevdiğim değer verdiğim saygı duyduğum o insan bile bile canımı yakıyor ve ben sadece üzüntümden kahrolmak ile kalıyorum öyle üzüldüm ki hayatımda ilk kez dün bir den bir e ayaklarım tutmadı inanın yürüyemedim ve kendi yatağıma kadar yürüyecek takati bile bulamadım...
İnsan sevmek ,sevilmek ve de güvenmek istiyor en yakınına hiç hesapsızca dertlerimizi anlatıpta karşımıza silah gibi geldikten sonra hayatın da gözümde değeri pek kalmıyor bilmiyorum arkadaşlar açıkça anlatabildim mi özür dilerim sizden içimden geldiği gibi yazdım umarım beni anlayacak teselli verebilcek birileri vardır aranızda ...üzgünüm çünkü...:çok üzgünüm::a015:

bunları tek tanımla birleştirdik denizim güneşim...

insan en yakınlarından destek bekler,
ya da en azından köstek olmamasını..
'güwen' bence insanın ekmek gibi,su gibi ihtiyacıdır,
aksi halde kuşkucu olur,septik olur insan..
ama bildiğim birşey war ki;
o da ;
İNSANIN ÖNCE KENDİNE GÜWENMESİ GEREKTİĞİ
WE DİĞER HERKESE
MAXİMUM % 99 GÜWENMESİ..

kusura bakma ama abartmışsında abartmışsın.
bir kere ailen(istisnalar hariç) sana kötülük düşünüp yapacak en son topluluktur.
belliki sen barışmanızın ardından yaşadığınız sorunları unutmuşsun ama ablanın endişeleri evam ediyor.endişelerinin yersiz olduğu konusunda onu ikna edeceğine kalkmış sanki ablan sana dünyanın kazığını atmış gibi birde dram yapıyorsun.seni üzüp ayrılmanıza sebep olan sevgiline değil,seni uyaran ablana kızıyorsun.
o senin ablan.tabii ki senin iyiliğin için hissettiği neyse onu söyleyecek.el değil ki aman bana ne desin.
ablan için yazdıkların çok yanlış.
benim kardeşimde 3 sene önce biriyle beraberdi.deli gibi seviyorlardı güya birbirlerini.ama benim kanım hiç ısınmadı çocuğa.resmen yalan dolan akıyordu yüzünden.kardeşime ne dediysem dinletemedim.
en sonunda bu iş olurda seni istemeye gelirse,,annemlerde bana fikrimi sorarsa ben onaylamadığımı söylerim haberin olsun dedim.
bana küstü.1 yıla yakın iki yabancı gibi olduk.ta ki o serseri akşam elele tutuşup ayrıldığı kardeşimi gece yarısı bi mesajla terk edene kadar:mymeka:
aylarca depresyondan çıkamadı kardeşim.keşke ben haksız olsaydımda onu o halde görmeseydim.
demek istediğim ablalar hisseder.
ablanı burda çekiştireceğine ondan faydalanmaya çalış.
naçizane tavsiyem:teselli:

bencede gurbaa haklı kımseye guvenmıyeceksın hanı bı laf vardır ''babama cok guvenıordum onuda anamın ustunde gordum '' dıe.. anladınız siz onu...!

böylede tuhaf bi laf daha olamaz haafisfisfisbabamız annemizin kocası olur.üstünde görmemiz son derece doğal fisfisfis

bende ablama bir zamanlar güvendiğim için kendime çok kızıyorum ama artık asla yok hayatımda yolu açık benden uzak olsun

bir kere ailen(istisnalar hariç) sana kötülük düşünüp yapacak en son topluluktur.
belliki sen barışmanızın ardından yaşadığınız sorunları unutmuşsun ama ablanın endişeleri evam ediyor.endişelerinin yersiz olduğu konusunda onu ikna edeceğine kalkmış sanki ablan sana dünyanın kazığını atmış gibi birde dram yapıyorsun.seni üzüp ayrılmanıza sebep olan sevgiline değil,seni uyaran ablana kızıyorsun.
o senin ablan.tabii ki senin iyiliğin için hissettiği neyse onu söyleyecek.el değil ki aman bana ne desin.
benim kardeşimde 3 sene önce biriyle beraberdi.deli gibi seviyorlardı güya birbirlerini.ama benim kanım hiç ısınmadı çocuğa.resmen yalan dolan akıyordu yüzünden.kardeşime ne dediysem dinletemedim.
en sonunda bu iş olurda seni istemeye gelirse,,annemlerde bana fikrimi sorarsa ben onaylamadığımı söylerim haberin olsun dedim.
bana küstü.1 yıla yakın iki yabancı gibi olduk.ta ki o serseri akşam elele tutuşup ayrıldığı kardeşimi gece yarısı bi mesajla terk edene kadar:mymeka:
aylarca depresyondan çıkamadı kardeşim.keşke ben haksız olsaydımda onu o halde görmeseydim.

böylede tuhaf bi laf daha olamaz haafisfisfisbabamız annemizin kocası olur.üstünde görmemiz son derece doğal fisfisfis

kronıckım haklısın da anlatmak ıstedıgım laf degıl lafın ne anlattıgı..

sıkıntıları ailelerle paylaşınca; siz sonradan unutuyorsunuz ama aileler unutmuyor. bundan sonra herşeyi paylaşmamaya dikkat edin bence.

ablanız kötü niyetle yapmamıştır, belki hala sevdiğiniz insana güvenmiyor, ya da kişilik olarak daha karamsar birisi.

diğer yönden düşünürsek; kişilik meselesi biraz da. bazı insan ters düştüğünde kirli çamaşırları ortaya dökmeyi pek sever. kardeş olsa da fazla etkilemez.
eğer ablanız böyle biri değilse, sizi iyiliğiniz için uyarmaya çalışıyordur ama ifadesi yanlıştır.

bu kadar kendini yıpratacak üzülecek ne var ben hala anlamış değilim kusura bakma :nazar:
bence ablanın söylediklerini yanlış değerlendiriyorsun
seni üzmek istediğini düşünüyorsun ama aksine bir zamanlar senin ne derece üzüldüğünü gördüğü için ve şimdi sorunlar nişanlın tarfından birşekilde ortadan kaldırıldığı için tekrar yanılmanı üzülmeni istemiyor diye düşünüyorum...
ve atalarımız çok iyi söylemiş lafın yeri gelmişken söylemeden edemiycem
Karıyla kocanın arasına girilmez.Onlar iyi olur arada siz kötü olursunuz derler ya
buyurun şekil A :1closedeyes:
sizin ki bu sözün nişanlı versiyonuşakkıdı
Kimse için aileni karşına alma derim ben
Tamam nişanlın değişmiş olabilir şimdi seni mutlu ediyor olabilir
ama unutma senin kötülüğünü isteyecek en son kişiler ailendirsengözlerimebaksanab
Artık öyle birisi değil biz anlaşıyor gibisinden birşeyler söylersin olur biter.
Çok büyük bir derdim var diye kendini üzüp kahrolacak birşey yok benceee.
iyi günler.....

Yorumunuz için teşekkür ederim, ama çok ağır bir dille yazmışsınız !Fikirlerinize yorum yapmayacağım ,saygı duyuyorum.Ama biliniz ki ben ablamı çekiştirmek için değil ,hissettiğim üzüntümü dile getirmek için yazdım buraya...(ve ona saygım olduğunu, sevdiğimi de yazdım demek ki onu çekiştirmiyorum aslında sadece olaylara üzüntümü dile getiriyorum)Eleştirebilirsiniz buradaki yazıları elbette ama bu beni ağır şekilde yargılama hakkını size asla vermez...Kısacası beni bu şekilde yargılamaya hakkınız olmadığını düşünüyorum...Sizde bir ablasınız anladığım kadarıyla ve ablalık içgüdüsü ile belki de kardeşiniz yerine koyararak beni topa tutmanıza anlam veremedim ...Yanlı değil yansız objektif şekilde yazmış olmanızı ve o şekilde beni eleştirmeniz beni daha çok mutlu ederdi doğrusu...:uhm:

Son düzenleyen: Moderatör:
X