Çocuktan Sonra Eşimle Aramız Açıldı Gibi Geliyor

Ben ikinci bebeğimi doğurdum ve bütün hayatımız değişti. Benim eşim iki çocuğumu da bir doğurmadı bir emzirmedi okadar ilgilidir bana yardımcıdır.. Üstelik bütün gün evde gece çalışıyor sabit. Ama biz ikinciden sonra özellikle birbirimizi yer olduk, çünkü artık birbirimize hiç vakit ayıramıyor oluşumuz bizi hırçınlaştırdı.. Gün içinde mesela ikimizde gayretle Bi kahve içebilmek için çocukları uyutmaya çalışıyoruz. Altı üstü Bi kahve, ama bunu birbirimizle yapabilmek istiyoruz.. Bunun gibi bir sürü örnek verebilirim.. Yapamadıkça birbirimize sarıyoruz..

Çocuk olmasa da bir süre sonra böyle olacaktı zaten. siz çocuk yüzünden oldu zannediyorsunuz. Zaten 2 yıllık evlisiniz. ilk 8 ay cicim ayları, normal evlilik gibi değildi. zamanla böyle oluyor. İlk zamanların heyecanı tabii ki kalmıyor.

Yalnız sizin evliliğinizde bebeksiz geçen süre bir sene bile değil. Daha yıl dolmadan hamile kalmışsınız. Eskideni unutun kıyas yapmayın çünkü bebekten sonrayla öncesi bir olamaz. Bebek çok büyük bir dönüm noktası. Romantik bir evlilik hayatı istiyordunuz madem bebeği ertelemeliydiniz. Günümüz Türkiye’sinde geçim sıkıntısı, iş stresi, çalışma saatlerinin uzunluğu, trafik derken insanın perti çıkıyor. Bir de üstünü küçük bebek var. Ben eşinizi çokta haksız bulmadım. Bu şekilde sürekli ısrarcı olursanız onu boğarsınız.

oradan kalkmıyor mu gidin sizde sıkış tepiş sığın yanına :)
ne oluyor derse yalnız yatmak istemiyorum vs dersiniz.. zaten kalkacaktır :)

bebekli hayata adapte süreci sizinki.. zamanla rayına oturacaktır.. birbirinizi yıpratmayın yeter

Bizimde sekiz aylık bir oğlumuz var. Sanırım ilk üç ay eşimle tek kelime bile etmeye fırsat bulamıyorduk bebeğimiz kolikti hiç durmadan dört ay kadar ağlardı. Sadece kucakta dururdu. O kadar bunalmıştım ki eşimle ne bir kelime ne bir kucaklaşma hiçbirisi aklımıza bile gelemedi bebeğimizi susturmaya çalışmaktan. Şimdi hala bir yerde durmayı seven bir bebek değil ne emeklemekte gözü var ne yürütecte durur :) vakit buldukça birbirimizle konuşmaya çalışıyoruz uyuduğu zamanlarda sizin genel olarak hayatınızda çok etkilenmemiş değişmemiş bazı şeyler yine en az hasarla atlatıyorsunuz bence.
Uyumayan alerjik kolik bir bebekle, eşimin işi çok uzak yolda yorulur, ütü, çamaşır, ev süpürme genellikle haftasonu ona kalır, çünkü bebeğim yaptırmıyor bana ben o yüzden pek ses etmiyorum alıp eline oyun oynamak isteyince telefonunu.
Ama bende çok özlüyorum. Yeni yeni kabullendim gibi hayatımızı. Bir daha bebeğim bu kadar küçük olmayacak diyerek sabrediyorum.

Bebek biraz büyüyene kadar zaman verin. Gerçekten sorumluluğu fazla

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…