Çocuklarına kardeşinin eskilerini giydiriyorsun

Mune hanım, bize kalanlar bir telefonla, bir arabayla, bir tatille bitecek şeyler değil. Annem bana hiçbir şey vermiyor da değil. İşletmeleri vermiyor. Diğer 2 çocuğuna kalsın istiyor. Ankara Yapracık’ta arsa, Bilkent’te Villa, Söğütözünde Ofis, kasadaki paranın büyük miktarını sen al. Çık diyor. Ben buna razı gelmiyorum. Kocam para yesin derdinde olsam 6 aydır parasızlıkla mücadele etmem. Buna razı gelirdim zaten.

Niye 6 aydır parasız kaldiniz?

Niye 6 aydır parasız kaldiniz?
Bana para yollamayı kestiler. İhtiyari arabulucu diye biri aradı. Hukuken bir geçerliliği yokmuş. Sana bunları veriyoruz. Razıysan ortaklığımıza son vereceğiz dediler. Ben de kabul etmedim. Sonra denetim var. Para çıkışı yapamayız dediler. O da yalanmış. Denetim olsa ticaret sicilde yazarmış. Sanırım beni parasız bırakıp, onların telifine razı gelmemi bekliyorlar.

Bana para yollamayı kestiler. İhtiyari arabulucu diye biri aradı. Hukuken bir geçerliliği yokmuş. Sana bunları veriyoruz. Razıysan ortaklığımıza son vereceğiz dediler. Ben de kabul etmedim. Sonra denetim var. Para çıkışı yapamayız dediler. O da yalanmış. Denetim olsa ticaret sicilde yazarmış. Sanırım beni parasız bırakıp, onların telifine razı gelmemi bekliyorlar.

Babaniz vefat etmeden önce nasil geçiniyorsunuz?

Onu acikladi mi goremedim 🤷‍♀️
Dıger evlqtlwrıyla nıye dusman olmamıs kı ama
Onlar hiçbir zaman anneme karşılık vermedi. İşleri benim kadar sorgulamadı. Kardeşim günde 2 saat ofise uğruyor. Gelen bankacıların yüzüne dahi bakmazmış. Duvara bakar, konuşurmuş. Muhasebeci soru sorduğunda cevap vermez. Eve gidince kocasına sorup mesaj atarmış. Ablamda otelin idaresine vakıf olamadı. Teknik eleman müşteri dövdü en son duyduğum. Yani işletmeler bayır aşağı gidiyor ama onların umrunda değil.

Babaniz vefat etmeden önce nasil geçiniyorsunuz?
Bekar olduğum zamanlar babam ne ihtiyacım varsa fazlasıyla veriyordu. Hiçbir şeyden noksan bırakmıyordu. İkinci evliliğimi yaptıktan 1 sene sonra babam vefat etti. O zamanlar istanbul’da yaşıyorduk. Babam bana maaş yolluyordu. Eşimde Bahçeşehir’de İtalyan Restaurantında işletmecilik yapıyordu. Çocuklarımızda olmadığı için rahat geçimimizi sağlıyorduk.

Onlar hiçbir zaman anneme karşılık vermedi. İşleri benim kadar sorgulamadı. Kardeşim günde 2 saat ofise uğruyor. Gelen bankacıların yüzüne dahi bakmazmış. Duvara bakar, konuşurmuş. Muhasebeci soru sorduğunda cevap vermez. Eve gidince kocasına sorup mesaj atarmış. Ablamda otelin idaresine vakıf olamadı. Teknik eleman müşteri dövdü en son duyduğum. Yani işletmeler bayır aşağı gidiyor ama onların umrunda değil.
Musteri dayak arbedeler onlara hakimim.
Nickin o zaman farklıydı ama konuların aklımda.

Allah kolaylık versın🥹

Asil cocuk olduktan sonra çalışmaya ihtiyacı yok mudur babanın size cocuk bakımı konusunda yardımcı olsun diye babanın evde olması çok garip geldi bana iyi cesaret gerçekten.

Babanızın mirası konusunda ise ipler bayağı gerilmis daha da gerilecek. Bundan sonra ne siz geriye dönebilirsiniz ne de onlar sizin istediğiniz yola gelir o yüzden hersey mahkemede sonuclanacak gibi. Sizin şuan için onlardan bir talebinizin olması maalesef karşılık bulmayacak gibi.

İyi günler arkadaşlar.
Bazılarınız biliyor. Bilmeyenler için tekrardan belirteyim. Babamın vefatından beri miras yüzünden ailemle sorun yaşıyorum. Annemde bu süreçte en başından beri kardeşlerimle birlik oldu ve beni dışladı. Bana psikolojik ve ekonomik şiddet uyguluyorlar.
En son yaşadığım bir olay oldukça canımı sıktı. Bunun için konu açtım. Geçen hafta annemle karşılaştık. 6 aydan beri görüşmüyorduk. Beni engelledi. Sahip olduğumuz otele gittiğimde resepsiyondaki adam bana oda veremeyeceğini söyledi. Aramızda tartışma yaşandı. “Benim patronum sen değilsin. Bana oda ver derlerse veririm” dedi. Akabininde de annem geldi. Aylardır bastırmış olduğum duygularında patlamasıyla annemle de tartıştık.
Tartışma sırasında bana bir şey söyledi. Çok ağırıma gitti. Kardeşim ara bulucuya “hiçbir konuda uzlaşmayacaklarını, burnumun sürtmesini” söylemiş. Ben de bunu anneme söylediğim de “Sen kardeşine laf edebilecek insan mısın. Çocuklarına onun eskilerini giydiriyorsun” dedi. Kardeşim küçülenlerini annemin evine koymuştu. Benim çocuğum olunca da annem onları bana verdi.
Şimdi sizce ne yapayım ben. Evde kardeşime ait ne var, ne yoksa iade mi edeyim. Yoksa hiçbir şey olmamış gibi sineye mi çekeyim?
Vakit ayırıp cevap yazan herkese şimdiden teşekkür ederim. 🙏🏻
Ne yaptınız peki daha yeni okuyorum inşallah göndermişsinizdir

calisan hakli, neticede siz mirasci olsaniz da patronu degilsiniz, emir geldi ise ona uyacak. Ona da bilenmeyin.
O sonrasında pişman oldu zaten. Ben polis çağırdım. “Ben buranın sahiplerindenim, bana oda vermiyorlar” dedim. Annem her zamanki gibi kendini sıyırmak için “Ben geldiğimde kavga ediyorlardı zaten” dedi. Personele de dedim. “Bu işler seni aşar. Annem ben öyle talimat vermedim. Personel kendisi problem yaşamış der. İşin içinden çıkar. İhale sana kalır” dedim. Teknik elemanı müşteriyi darp etti diye korudular ama avukat ücretini de eleman kendi ödedi. Kredi çekmiş. Ağlamıştı bana. Annemin çalışanların da arkasında durmadıklarını bildikleri için bir daha bizim meselelere karışmama kararı aldı o da.

Nihal hanim miras hakkinizi savunmaniza kimse laf edemez bunu belirterek yazayim yazacaklarimi.

Esinizin calismamasi (su an tostcu da calisiyor sanirim) sizin icin problem değil onu anliyorum, her ailenin dinamigi baskadir, bizi de ilgilendirmez zaten ama merak ettigim sey, esinizin bir ailesi var mi? Mesela o da mirasi icin (sizin çocuklarınız icin bu savasi verdiginizi dusunuyorum) ugrasiyor mu? Mesela çocuklarınızın babannesi "oglum sen calis bak kizin geliri yetmiyor, ben çocuklara bakarim" gibi bir teklifle geliyor mu? (Babanne yoksa, gorumce olur, hala olur herneyse) Yani eş ailesi elini tasin altina koyuyor mu? Yoksa maddi tum maddi beklenti sizin taraftan mi?

Ayrıca ortaklık giderilsin davası açarsanız mallarınız sudan ucuza gider bilginiz olsun iyi araştırın parası çok olan hissedar olan size bı miktar ödeyip hepsini alabilir bu tür davalarda anlaşmaya varılamazsa değerinin çok altında satılıyor izalei şura davasını araştırın
Bana da konuştuğum herkes aynı şeyi söyledi. “Verdiklerine razı gel, mahkeme yoluna gidersen sana teklif edilenden daha azını da alabilirsin” dedi. O yüzden de 1 senedir net karar veremedim. Bir de davayı ben açarsam masrafları benim karşılamam gerekiyor ve şu an öyle bir param yok. Kar payını dağıtsalardı bende aksiyon alabilirdim. Ama onu da yapmıyorlar.

Nihal hanim miras hakkinizi savunmaniza kimse laf edemez bunu belirterek yazayim yazacaklarimi.

Esinizin calismamasi (su an tostcu da calisiyor sanirim) sizin icin problem değil onu anliyorum, her ailenin dinamigi baskadir, bizi de ilgilendirmez zaten ama merak ettigim sey, esinizin bir ailesi var mi? Mesela o da mirasi icin (sizin çocuklarınız icin bu savasi verdiginizi dusunuyorum) ugrasiyor mu? Mesela çocuklarınızın babannesi "oglum sen calis bak kizin geliri yetmiyor, ben çocuklara bakarim" gibi bir teklifle geliyor mu? (Babanne yoksa, gorumce olur, hala olur herneyse) Yani eş ailesi elini tasin altina koyuyor mu? Yoksa maddi tum maddi beklenti sizin taraftan mi?
Sevgili salon kadını. Eşim ayrılmış anne-babamın tek çocuğu. Annesi vefat etti. Annesiyle benim için görüşmeyi kesmişti. Çünkü annesi bizim evlenmemizi hazmedemedi. Evin erkeğini oğlu bilmiş, paylaşamadı. Eşimde pek stratejik insan değildir. İkimizi idare edemediği için annesiyle görüşmeyi kesti. Kayınpederimi hiç tanımadım. Onunla seneler önce irtibatı koparmışlar.
Haklısın. Benim eşimden maddi olarak çok bir beklentin yok. Ben bu adamla Sabancıların oğlu diye evlenmedim. Adamın çapı belli. Benim sahip olduğum refahı bana zaten veremez.
Ben gelmişim 45 yaşına. Bir 45 sene daha yaşamayacağım ama çocuklarımın rızkını da onlara yedirmeyeceğim. Bunun mücadelesindeyim.

Sevgili salon kadını. Eşim ayrılmış anne-babamın tek çocuğu. Annesi vefat etti. Annesiyle benim için görüşmeyi kesmişti. Çünkü annesi bizim evlenmemizi hazmedemedi. Evin erkeğini oğlu bilmiş, paylaşamadı. Eşimde pek stratejik insan değildir. İkimizi idare edemediği için annesiyle görüşmeyi kesti. Kayınpederimi hiç tanımadım. Onunla seneler önce irtibatı koparmışlar.
Haklısın. Benim eşimden maddi olarak çok bir beklentin yok. Ben bu adamla Sabancıların oğlu diye evlenmedim. Adamın çapı belli. Benim sahip olduğum refahı bana zaten veremez.
Ben gelmişim 45 yaşına. Bir 45 sene daha yaşamayacağım ama çocuklarımın rızkını da onlara yedirmeyeceğim. Bunun mücadelesindeyim.
Sizin guzel kizlarinizin tek buyuk ailesi sizin taraf o zaman ve sizin tarafla da ipler gergin. O zaman o iki kucuk yavrunun hatirina umarim herkes daha itidalli dusunmeye baslar en kisa surede.

Kolayliklar dilerim 🙏

sanırım ben konu sahibine hak verdim. Neden diyiceksiniz. Anne diyor ki al hazır yapılmış evi arsayı sürekli kazandıran fabrika otelden elini çek. Niye? Belli ki beceremiyorlarda zaten. Ne gerek var? Bi yorumunda anlatmış önemli bazı önerilere resmen konu sahibi öneriyor diye hayır demişler. Bir de hani çok mal arsa veriyorlar diye işletmeden men etmeye hakları yok. Hukuki olarak mal dengesi bozulur. Mesela o verilecek taşınmaz maldan diğer kardeşlere benzerleri kalacak mı? Yoksa tüm taşınmazı veriyolarda işletmeden mi men ediyorlar?
Yorumların geneli aksine tam nokta atışı yapmışsın 🙏🏻 Bizimki zaten sadece mal kavgası. Ben en başından beri bu dağıtımın adil olmadığını düşündüm. Otel Antalya’da emsali az olan bir noktada. Merkezde denize sıfır. Üretim yapan şirketimiz ise 42 senelik ve sektöründe bir kaç firmadan biri. Gayrimenkullerin kazancı ile mukayese edilemez. Biz bir ekmeği bölüşemeyen kardeşlerdik. Babam adaleti sağlardı. Annem vakıf olamadı. Keşke babam yaşarken vaziyet etseydi. Ne, kimde kalacak diye.

Yorumların geneli aksine tam nokta atışı yapmışsın 🙏🏻 Bizimki zaten sadece mal kavgası. Ben en başından beri bu dağıtımın adil olmadığını düşündüm. Otel Antalya’da emsali az olan bir noktada. Merkezde denize sıfır. Üretim yapan şirketimiz ise 42 senelik ve sektöründe bir kaç firmadan biri. Gayrimenkullerin kazancı ile mukayese edilemez. Biz bir ekmeği bölüşemeyen kardeşlerdik. Babam adaleti sağlardı. Annem vakıf olamadı. Keşke babam yaşarken vaziyet etseydi. Ne, kimde kalacak diye.
Yani işte taşınmazı size verecekler vergisi o su busu sizin sorumluluğunuz olacak onlar 2 büyük kazancı olan işletmeyi size vermeyecek. Hiç adil değil bu. Vermeyi teklif ettikleri taşınmazlar bu kadar mı? Ksrdeşlere anneye bişey kalıyor mu? Bi de bi yorumda o fabrika için yaptıklarınızı yazmışsınız hangi hakkı verirlerse versinler bunu karşılayamaz. Anne anne değil yani güç zehirlenmesi koltuk sevdası başka bi anlam göremiyorum. Yıllarca kocaıdndan çekmiş şimdi kendine bunu hak görüyo iğrenç bi insan ya kusura bakmayın anneniz ama. Kardeşlerinizde sankş başka anne babanın çocuğu onlar sizin yaşadıklarınızı görmedi yaşamadı mı? Şu küçük kardeş hep mi böyle el bebek gül bebekti acaba? Merak ettim. Hep annenizden bahsediyorsunuz haklı olarak o yaptığından ama kardeşler bu konunun neresinde?

Yani işte taşınmazı size verecekler vergisi o su busu sizin sorumluluğunuz olacak onlar 2 büyük kazancı olan işletmeyi size vermeyecek. Hiç adil değil bu. Vermeyi teklif ettikleri taşınmazlar bu kadar mı? Ksrdeşlere anneye bişey kalıyor mu? Bi de bi yorumda o fabrika için yaptıklarınızı yazmışsınız hangi hakkı verirlerse versinler bunu karşılayamaz. Anne anne değil yani güç zehirlenmesi koltuk sevdası başka bi anlam göremiyorum. Yıllarca kocaıdndan çekmiş şimdi kendine bunu hak görüyo iğrenç bi insan ya kusura bakmayın anneniz ama. Kardeşlerinizde sankş başka anne babanın çocuğu onlar sizin yaşadıklarınızı görmedi yaşamadı mı? Şu küçük kardeş hep mi böyle el bebek gül bebekti acaba? Merak ettim. Hep annenizden bahsediyorsunuz haklı olarak o yaptığından ama kardeşler bu konunun neresinde?
vermeyi teklif ettikleri bu kadar evet. Bana verdiklerinin değerini şişirmişler. Kendilerine istediklerini düşürmüşler. Otele yıprama payı deyip değerinin yarısını yazıyorlar. Otelin arsası kıymetli. Küçük kardeşim hep el bebek gül bebekti. Bir dediği iki edilmedi. Biz yine küçükken biraz yokluk gördük. O varlığın içine doğdu. Annem onu uğurlu çocuğu olarak görüyor. Onu çok isteyerek doğurdu. Bizden 10 yaş küçük. Ablam darp olayı haricinde artık uzlazmacı. O bu kaosun içinde yer almak istemiyor. Fabrikada benim, ilk eşimin ve kuzenimin büyük emeği var. Kuzenim babamın oğlu olarak gördüğü, şantiyelerde yatan, ihalelere koşandı. Şu an bunların hiçbiri yok. Annem tabii ki kuzenimi de kovdu. Onu kovmak için akla karayı seçti. İlk eşim ve ben yurtdışı ayağı idik. Arge yaptık. Makina getirdik. İhracat yaptık. Bizden kalan müşterileri hala kullanıyorlar.

vermeyi teklif ettikleri bu kadar evet. Bana verdiklerinin değerini şişirmişler. Kendilerine istediklerini düşürmüşler. Otele yıprama payı deyip değerinin yarısını yazıyorlar. Otelin arsası kıymetli. Küçük kardeşim hep el bebek gül bebekti. Bir dediği iki edilmedi. Biz yine küçükken biraz yokluk gördük. O varlığın içine doğdu. Annem onu uğurlu çocuğu olarak görüyor. Onu çok isteyerek doğurdu. Bizden 10 yaş küçük. Ablam darp olayı haricinde artık uzlazmacı. O bu kaosun içinde yer almak istemiyor. Fabrikada benim, ilk eşimin ve kuzenimin büyük emeği var. Kuzenim babamın oğlu olarak gördüğü, şantiyelerde yatan, ihalelere koşandı. Şu an bunların hiçbiri yok. Annem tabii ki kuzenimi de kovdu. Onu kovmak için akla karayı seçti. İlk eşim ve ben yurtdışı ayağı idik. Arge yaptık. Makina getirdik. İhracat yaptık. Bizden kalan müşterileri hala kullanıyorlar.
Bu fabrika için yaptıklarınızı kanıtlarsanız acaba fabrikayı size vermezler mi yani nasıl işliyor pek bilmiyorum ama madem mal bölüşülecek haklı olarak emek verdiğinizi istiyorsunuz. Kuzeniniz personel olarak mı görünüyordu iş yerinde? Çok sıkıntılı işler gerçekten Allah kolaylık versin. Bu arada hala bölüşülmediği için kazançtan size de vermeleri lazım dava açıp tedbir koydurun mecbur kalırlar

Bana da konuştuğum herkes aynı şeyi söyledi. “Verdiklerine razı gel, mahkeme yoluna gidersen sana teklif edilenden daha azını da alabilirsin” dedi. O yüzden de 1 senedir net karar veremedim. Bir de davayı ben açarsam masrafları benim karşılamam gerekiyor ve şu an öyle bir param yok. Kar payını dağıtsalardı bende aksiyon alabilirdim. Ama onu da yapmıyorlar.
Masraflar dava sonunda onlardan da alınır o ayrida ben verilene razı olun demedim kesinlikle uzlaşmanın hakkınızı tam almanın bir yolunu bulun yani olmadi hersrye rağmen istedikleri gibi tamam siz haklısınız dediğiniz gibi değerlendireceğim parayı vs vs işte altdan mi alırsınız bilmiyorumda parayı almak için her role burunun hakkiniz yani.Sonra görüşmek istemezseniz görüşmeyin gerçekten çok ucuza gidiyor ve insan o davayı açtığına pişman oluyor başka yolu yoksa elbet açılmalı ama son çare olmalı ölü fiyatına gidiyor

X