Çocuklarına kardeşinin eskilerini giydiriyorsun

duruguzel

Only positive vibes 💕
Pro Üye
17 Mart 2021
7.223
23.519
İyi günler arkadaşlar.
Bazılarınız biliyor. Bilmeyenler için tekrardan belirteyim. Babamın vefatından beri miras yüzünden ailemle sorun yaşıyorum. Annemde bu süreçte en başından beri kardeşlerimle birlik oldu ve beni dışladı. Bana psikolojik ve ekonomik şiddet uyguluyorlar.
En son yaşadığım bir olay oldukça canımı sıktı. Bunun için konu açtım. Geçen hafta annemle karşılaştık. 6 aydan beri görüşmüyorduk. Beni engelledi. Sahip olduğumuz otele gittiğimde resepsiyondaki adam bana oda veremeyeceğini söyledi. Aramızda tartışma yaşandı. “Benim patronum sen değilsin. Bana oda ver derlerse veririm” dedi. Akabininde de annem geldi. Aylardır bastırmış olduğum duygularında patlamasıyla annemle de tartıştık.
Tartışma sırasında bana bir şey söyledi. Çok ağırıma gitti. Kardeşim ara bulucuya “hiçbir konuda uzlaşmayacaklarını, burnumun sürtmesini” söylemiş. Ben de bunu anneme söylediğim de “Sen kardeşine laf edebilecek insan mısın. Çocuklarına onun eskilerini giydiriyorsun” dedi. Kardeşim küçülenlerini annemin evine koymuştu. Benim çocuğum olunca da annem onları bana verdi.
Şimdi sizce ne yapayım ben. Evde kardeşime ait ne var, ne yoksa iade mi edeyim. Yoksa hiçbir şey olmamış gibi sineye mi çekeyim?
Vakit ayırıp cevap yazan herkese şimdiden teşekkür ederim. 🙏🏻

hic sinirlerinizi yipratmayin boyle seylerle, aile isin icine girince insan duygusallasiyor normaldir,
varsa imkaniniz bir avukatla yonetin bu sureci, onlar anlasma yoluna gitmiyorsa siz de gitmeyin, hakkinizi alin catir catir.

ama onun disinda
  • calisan hakli, neticede siz mirasci olsaniz da patronu degilsiniz, emir geldi ise ona uyacak. Ona da bilenmeyin.
  • anneniz sizi duygusal olarak yipratip manipule etmeye calisiyor, bu surecte en guzeli cok karsi karsiya gelmemek olur.
  • abiniz anladigim mal kacirmaya calisiyor, ama yine de profesyonel davranmis ve sizi anneniz gibi en azindan manipule etmeye calismiyor.

Yazık ya. Neden böyle yapıyorlar acaba üvey misiniz? İnsanın öz evladına böyle davranmasını asla mantıklı bulamıyorum. Korkunç.

ay mal kavgasi cok cirkin ama cok da yaygin.

Bizimkilerin babadan kalma minik bir tarlalari var, 10 yildir paylasamadilar :işsiz: Kardeslik falan yalan boyle meselelerde anlasilan.

Miras davası açmadınız mı? Şerh konulmadı mı mala mülke dava sonucuna kadar? Yasal olarak hakkınızı arıyor musunuz? Evinizde onlara ait ne varsa gönderin. Çok ihtiyaç sahibi bir durumda değilseniz giydirmeyin kardeşinizin eskilerini.
Herşey normale dönse bile size yapılanları unutabilecek misiniz?

O elbiseleri otelin önüne götürüp yakardım. Okurken çok sinirlendim inanın. Sağlam bir avukat tutun ve mahkemede surundurun. O kadar surunsunlerki sizi arayıp uzlaşmak istesinler. Öyle bir sürünme. O parayı malı mirası siz alamayacaksaniz kimse almasın .

Hukuki haklarınızı sonuna kadar kullanin. Gerekirse başka avukat bulun. Kıyafetleri de atın çöpe gitsin. Ben çöpe atıp attım demek için bile ugrasmazdim. Ben de anneme kötü anne diyordum. Şöyle bir durumda annem kardeşimle tartissak taraf tutmaz, kavga olmasın diye kendi hakkını verir bizlere yine de birbirimiz için soyledigimiz sözleri guzelleyerek değiştirip anlatırdı. Anneniz çok kötü niyetli.

Yine bir pipi sevdalısı anne konusu sanırım.Oncelikle hakkınızı almaya çalıştığınız için tebrikler.Anneniz çok cirkinlesmis.Ne var ki bunda,çocuk giysileri elden ele dolaşır .bence çok normal ben de giydiriyorum.az büyüyunce zaten beğenip giymeyecekler.Ben olsam alır hepsini otele bırakırim.ordaki adam da emir kulu ona diyecek lafım yok.Bu anneyle bir daha asla eskisi gibi olmam

Annenin çocukları arasında seni bu kadar ayırmasına anlam veremiyorum. Neden bir tek sana bu kadar kinli? Üvey evlat olma ihtimalin geliyor aklıma bir tek ya da çok kavgalar çıkarıp illallah ettirdin?
Kıyafetleri vermek istiyorsan geri ver ama bana göre şu saatten sonra bir anlamı yok.

İyi günler arkadaşlar.
Bazılarınız biliyor. Bilmeyenler için tekrardan belirteyim. Babamın vefatından beri miras yüzünden ailemle sorun yaşıyorum. Annemde bu süreçte en başından beri kardeşlerimle birlik oldu ve beni dışladı. Bana psikolojik ve ekonomik şiddet uyguluyorlar.
En son yaşadığım bir olay oldukça canımı sıktı. Bunun için konu açtım. Geçen hafta annemle karşılaştık. 6 aydan beri görüşmüyorduk. Beni engelledi. Sahip olduğumuz otele gittiğimde resepsiyondaki adam bana oda veremeyeceğini söyledi. Aramızda tartışma yaşandı. “Benim patronum sen değilsin. Bana oda ver derlerse veririm” dedi. Akabininde de annem geldi. Aylardır bastırmış olduğum duygularında patlamasıyla annemle de tartıştık.
Tartışma sırasında bana bir şey söyledi. Çok ağırıma gitti. Kardeşim ara bulucuya “hiçbir konuda uzlaşmayacaklarını, burnumun sürtmesini” söylemiş. Ben de bunu anneme söylediğim de “Sen kardeşine laf edebilecek insan mısın. Çocuklarına onun eskilerini giydiriyorsun” dedi. Kardeşim küçülenlerini annemin evine koymuştu. Benim çocuğum olunca da annem onları bana verdi.
Şimdi sizce ne yapayım ben. Evde kardeşime ait ne var, ne yoksa iade mi edeyim. Yoksa hiçbir şey olmamış gibi sineye mi çekeyim?
Vakit ayırıp cevap yazan herkese şimdiden teşekkür ederim. 🙏🏻
İade et gitsin .

Annenin çocukları arasında seni bu kadar ayırmasına anlam veremiyorum. Neden bir tek sana bu kadar kinli? Üvey evlat olma ihtimalin geliyor aklıma bir tek ya da çok kavgalar çıkarıp illallah ettirdin?
Kıyafetleri vermek istiyorsan geri ver ama bana göre şu saatten sonra bir anlamı yok.
Bana eşinden dolayı yapıyorlar gibi geliyor açıkçası.
Sorumsuzluk ve iş batırmada sabıkalı. Kocası yer diye korkuyorlar ondan böyle bir yaptırıma gidiyor gibi hissediyorum eski konularından bildiğim kadarıyla

Annenizin yaptığı terbiyesizlik. Ben olaya geri kazanım ve çevre açışımdan baktığımdan kıyafetleri atmanız iade etmeniz ya da Yakmanız taraftarı değilim. Yazık günah. Duymazdan gelin bunu bence
Ama anlamadığım neden size cephe aldılar. Ailenin başa sürekli sıkıntı çıkaran abilik gubidik adamlarla evlenen sevgili olan sorunlu kızı mısınız acaba
Bi süre aileler ne hali varsa görsün deyip dışlayabiliyorlar bu çocukları maalesef

Miras davası açmadınız mı? Şerh konulmadı mı mala mülke dava sonucuna kadar? Yasal olarak hakkınızı arıyor musunuz? Evinizde onlara ait ne varsa gönderin. Çok ihtiyaç sahibi bir durumda değilseniz giydirmeyin kardeşinizin eskilerini.
Herşey normale dönse bile size yapılanları unutabilecek misiniz?
Miras davası açmadım. Bizimki ortaklığın giderilmesi olacak çünkü hemen hemen bütün kalanlar şirket üzerine. Mahkeme yoluna gitmeden kendi aramızda çözelim dediler. Babamın arkadaşını aracı koydular. Kar payını dağıtacağız dediler. Onu da yapmadılar. Aylardır beni oyaladılar. Avukatım o kadar bıktı ki. Hisselerini başkasına satalım, artık uğraşma bunlarla diyor.

Eşinizin sizin elinizde ne var ne yok alacağını mi düşünüyorlar yani önceki konuları tam bilmiyorum niye diğer kız kardeşe değil size bilenikler.Durduk yeremi bu şekilde oldu Cevtemden örnek verirsem burda bı kadın aileden gelen tüm mali kocasina yedirdi adam onu terketti yani sizde böyledir demiyorum .Durduk yere tavırları garip sadece.O nedenle net bir yorum yapamam tabiki hakkınızı alırsınız da almasına .

X