Çocukların ahlakı bozulur diye çok üzülüyorum…

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İnsanlar sokakta ciplak dolasmiyor. Orasi "soyunma" odasi. Onlar da soyunuyorlar sadece. Baska bi ulkeye gidip aman kafama uygun diye diye dusunursek zaten yasayamayiz. Siz cocuklariniza dogrusunu da demiyorum dikkat edelim kendi gorece dogrunuzu ogretin. Gerisi hallolur.

Ayrica hanimlar oglunun evlenecegi kizi hamamda inceleyen, ilk geceleri icin don almaya goturen kaynanalarla dolu bir toplumda yasiyoruz hangisi daha carpik bir kere daha dusunelim bence.

Sadece o değil ama evet duygular köreliyor,içi boşalıyor. Şeytan ayrıntıda gizlidir ki bu ayrıntı bile değil.yok ondan ne olacak yok bundan ne aolacak. Eee neden n e olacak o zaman 😄 ? Hiçbir şeyden birşey olmuyor mu yani ?
Ayneeennnn katılıyorum bacım. Yok ayak bileğinden nolcak, yok gözler görünse nolcak, yok eller açıkta kalsın bari diye diye bitirdiler burkayı... Halbuki burka zorunlu olsa görmeden evlenmek zorunda kalacaklar, sürprizli ilişkilerin , cinsellikte heyecanın dibine vuracaklar haberleri yok. Neymiş efendim ille medeniyet? Pehhhh. Şeytan işi hep bunlar.

Valla ben soyunmam. Soyunana da bakmam 😄 Ahlaki boyutundan değil kimsenin vücut kusurlarını görmek zorunda değilim. Hele yaşlı insanları görmek hiç istemem. Ama orada insanların normali buysa da yapacak bir şey yok.
Çocuklara mahremiyet eğitimi nasıl oluyor orada? Onu merak ettim. Gerçi çıplaklığın ahlakla bir alakası yok ve galiba bizim gibi toplumlar çok fazla bağdaştırdığından istenmeyen şeyin altını fazla çize çize zihne yerleştiriyoruz. Yasaklar tatlı geliyor. Küçük yerleşim yerlerindeki olaylar Müge anlıya ziyaretçi oluyor. Halbuki bu kadar kasmasak orta yolu bulucaz da.
Ben orda olsaydım çocuklara söylemek yerine kendi davranışlarımla gösterirdim. Aksi durumda tepki göstermezdim. Anlayacak yaştalarsa ahlakla bağdaştırmadan hoş görünmediğini söyler üstelemezdim. Gerisi onlara kalmış. Kendileri bir birey ve kendilerine veya başkalarına zarar vermedikleri sürece fikir ve davranışlarında özgür olmalılar.

Kadın ve erkeklerin cıplak bir şekilde saunaya girmelerini normal bulmadığım içinmi sapkın buldunuz?
Ben türkiyede hiç çırıl çıplak soyunup giyildiğine denk gelmedim yıllarca spora salonlarına gittim. Kadınlar üzerlerini değişirken ya sırtını döner yada bi kenara çekilir üzerlerini değişirdi. Duştan çıkan havluya sarılırdı falan.
Sizi bir kadınlar hamamına yollayalım şöyle yerel bir yere.
Kadının kadına işkencesiyle yüzleşirsiniz😅

Bu nasıl bir yorum yaa.
Ben Türkiye'de orası burası açık giyinilip soyunulduvunu görmedim.iyice tozuttu bazılarida biz Türkiye'de yaşıyoruz.nu ne rahatlık ordakiler gibi niye olsunlar ne munasaebet.konu sahibi gayet iyi düşünüyorsunuz.bizim kültürümüz ve inancımızda bir bayan diz üstünü bir bayana gösteremez.o bile günah.
Hanımefendi herkes aynı inanca ve kültüre sahip değil. Bir de en doğrusu bu gibi yazıyorsunuz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X