Çocuk yapmak için en uygun yaş ( Prezervatifle gebelik riski)

eseross

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2024
601
1.434
Merhaba arkadaşlar, merak ettiğim bir kaç konu var. Genel olarak çalışan bir kadın kariyerle uğraşırken en ideal anne olma yaşı sizce ne zamandır ? Mesleki olarak bir süre çalışıp kariyeri oturtup o şekilde çocuk sahibi olmak gerektiğini düşünüyorum ancak içimde bunu belli bir zamanlamaya sığdıramıyorum. Düşündüğümden çok daha erken 25 yaşında evlendim 26 ya girdim bu ay. 10 aylık evliyim. Henüz kariyerimi tam olarak oturtamadım 7 aydır geldiğim bu şehirde, bir yerde çalışıyorum mesleğimin ikinci yılındayım henüz. Sizce benim durumumda birisi nasıl hareket etmeli çocuk konusunda ?

Doğum kontrol hapı ile korunuyordum ancak beni hormonal olarak çok değiştirdiğini düşündüğümden bir aydır prezervatif+geri çekilme şeklinde korunuyoruz. Sırf meraktan geçen hafta içinde bir test yaptım ve pozitif çıktı üçüncü dakikada. Aşırı korktum ve hapı bıraktığıma pişman oldum. Hafta sonu ikinci bir test yaptım negatif çıktı. Kan vermeye gidicem izin alıp. Bugün adet gecikmemin ikinci günü. Yasmini bıraktıktan sonra bir iki ay gecikmeler ara kanamalar normal diye okudum o yüzden gecikmeyi direkt olarak hamileliğe yormadım ancak korkuyorum.

Gebelik varsa eğer hem ben hem eşim hazır olmadığımız için kürtaj yaptırmayı düşünüyorum ancak ondan da korkuyorum. Sesi kısık çıkan bir yanım da hamilelik için öyle aşırı erken olmadığını söylüyor ancak çocuk büyütecek kapasitede değilim henüz, ne ben ne evliliğim o kapasitede. Henüz birbirimizin ve evliliğimizin tadını çıkartamadık. Eşim baba olmayı çok isteyen birisi ama ben 5 yıl evlilikten sonra yaparız derken o 2 yıl sonrasına da razı. Şu an çocukla ilgilenemeyiz gezip gençliğimizi evliliğimizi doya doya yaşayalım diyoruz.

Kürtajdan korkuyorum yalan yok ama yapılması gereken olduğunu düşündüm. Gerçekten inanamıyorum nasıl oldu da 12 aydır yasmin kullanan birisi(düğünden iki ay önce başladım ki bünyem alışsın diye) bıraktığı ilk ay prezervatif kullanırken gebe kalabilir ? Ve asla içeri boşalma olmadığı halde ? Belki yalancı pozitiftir diyip kan vererek rahatlayacağım. Annem bizim aile olarak doğurgan olduğumuzu söylerdi kendisi üçüncü olan en küçük kardeşime tüpleri bağlıyken hamile kalmış, ama bu da ebesinin nikahı yani :') Lince hazırlıklıyım bu sitede fikirlerinize ihtiyacım var ancak tek ricam kürtaj karşıtları herkesin inanç sisteminin farklı olduğunu düşünerek yorum yapsın :KK70:

Konuyu açtıktan sonra bi baktım aşırı uzun, ufak ufak kısaltmalar yaptım :KK70: Kusuruma bakmayın lütfen tam dert dökme konusu olmuş :)

Yaş olarak bilmem ama hazır olmadan asla yapmayın. Bir de bence biraz evliliğiniz otursun en az üç yıl olsun
Ben de öyle düşünüyorum ancak gördüğüm pozitifin etkisinden çıkamadım. Beynim şu an kendini bile kandırıyor. O pozitifi görene kadar hiçbir belirtim yokken şu an psikolojik olarak göğüslerim ve kasıklarım hassas :KK70:

Ben de öyle düşünüyorum ancak gördüğüm pozitifin etkisinden çıkamadım. Beynim şu an kendini bile kandırıyor. O pozitifi görene kadar hiçbir belirtim yokken şu an psikolojik olarak göğüslerim ve kasıklarım hassas :KK70:
Göğüs ve kasık hassasiyeti regl belirtisi aynı zamanda. Zaten o yüzden ilk belirtiler hep karışır ☺️

Kondom kullanırken gebelik olduğunu sanmıyorum. Varsa da sonradan pişman olmayacak şekilde hareket edin mutlaka. Kürtaj olayına karışamam hiç çok hassas bi konu 🥲 sonradan istiyormuşum aslında da diyebilirsiniz belki. Ben kimyasal gebelik geçirdiğimde istemiyordum aslında o an için çocuk, ama kimyasal olunca üzülmüştüm mesela. Hayırlısı olsun sizin için

Şu testlerin fotosu varsa atsana suraya 😃
Ayrica annenin tupleri bagliyken hamile kalmasi saka mi 😆
Şu an ofisteyim eve gidince atıyım bir akıl verin :'))
Çok ciddiyim ya nasıl olduğunu kendi de bilmiyor. En küçük kardeşimle aramızda 13 yaş var o yüzden :KK70:Bu arada awox marka olması lazım adını yanlış yazmadıysam.

Kondom kullanırken gebelik olduğunu sanmıyorum. Varsa da sonradan pişman olmayacak şekilde hareket edin mutlaka. Kürtaj olayına karışamam hiç çok hassas bi konu 🥲 sonradan istiyormuşum aslında da diyebilirsiniz belki. Ben kimyasal gebelik geçirdiğimde istemiyordum aslında o an için çocuk, ama kimyasal olunca üzülmüştüm mesela. Hayırlısı olsun sizin için
Bir arkadaşım 2 kez kondomla hamile kaldı. Nasıl becerdi ben anlamadım. 13 senedir tek fire olmadı bizde 😀 o kadar merak ediyorum ki acaba yanlış yere mi taktılar diye ahahahahah.

Şu an ofisteyim eve gidince atıyım bir akıl verin :'))
Çok ciddiyim ya nasıl olduğunu kendi de bilmiyor. En küçük kardeşimle aramızda 13 yaş var o yüzden :KK70:Bu arada awox marka olması lazım adını yanlış yazmadıysam.
Yav ofisten eve gidip foto cekene kadar git acile kan ver 1 saate ogrenelim😆

Bir arkadaşım 2 kez kondomla hamile kaldı. Nasıl becerdi ben anlamadım. 13 senedir tek fire olmadı bizde 😀 o kadar merak ediyorum ki acaba yanlış yere mi taktılar diye ahahahahah.
Ya bende acaba delik olsa anlar mıydık diye düşünüyorum. Patlama veya derin yırtılma olmadı olsa kesin ella alırdım mecburen ama delik olsa bilir miydik ?

X