Çocuk iyi not aldığında maddi ödül verilmeli mi?

Çocuk iyi not aldığında maddi ödül verilmeli mi?

• Evet, teşvik edici olur

OY: 3 75,0%
  • Hayır, öğrenmenin kendisi bir ödüldür

OY: 1 25,0%
  • Fikrim yok

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    4

ferday

Guru
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2007
492
3
Sevgili KK'lılar birçonuz annesiniz ve çocuklarınızın eğitimi ile yakından ilgileniyorsunuz.Sizce Çocuk iyi not aldığında maddi ödül verilmeli mi?

Hayır ...asla o iyi notu almak onun görevi benim için değil kendisi için alıyor o notu.Sadece manen destek olurum .

bence herzaman degil ama arada bi bi hediye odul vermek onu mutlu eder ve derslerine herhalde daha iyi calisir gibime geliyo

ben bir öğrenci ve kız çocuğu olarak birde bizim tarafımızdan bakıyorum olaya ve cvp veriyorum...

ben ortaokul ve lisedeyken aldığım notlara göre babam bana harçlık verirdi.. mesela 5 alınca 5 ytl 4 alınca 4 ytl 3 alınca 1 ytl 2 alınca para ödülü yok 1 alırsamda 5 ytl ben veriyordum babama... inanın çok işe yarıyor sadece ödül vermek değil olay... ceza da vermek... ben okumayı çok seviyorum ders çalışmayıda...ama bazen öğrenciler için sadece iyi not almak yeterli olmuyor.... iyi bir anlaşmayla çocuğunuzun kariyerinin temellerini sağlamlaştırabilirsiniz...

Hayır ...asla o iyi notu almak onun görevi benim için değil kendisi için alıyor o notu.Sadece manen destek olurum .

bu arada her çocuk iyi not almayı kendine bir görev bilmiyor...ona bu bilincide kazandırmak lazım.. ama baskıyla asla bu işler yürümüyor:) manevi destek her zaman yeterli olmuyor...maddiyata dayalı bir dünyadayız sonuçtayerimseniben:asigim::icecream:

slm canimm,benim daha bebegim subatta 2yasina girecekk,bazen suanda bile guzel birsey yaptiginda aferim kizima yada alkis yapiyorum bu onu cok mutlu ediyor ve tesvik ediyor istek dahada cok oluyor ilerde bnce ehr anne herzaman olmasada mutlaka arada sirada cocugunun basarisin karsiligini vermeli bu onlari simartmamak kaydiyla,tabi her cocoukta bir degil,bazilari simariri bazilari mutlu olup basarma istegi cogalirr, oyuzden ben ilerde kizim buyuyunce arada sirada neden olmasinn,sevgilerrrrrrrr

bu arada her çocuk iyi not almayı kendine bir görev bilmiyor...ona bu bilincide kazandırmak lazım.. ama baskıyla asla bu işler yürümüyor:) manevi destek her zaman yeterli olmuyor...maddiyata dayalı bir dünyadayız sonuçtayerimseniben:asigim::icecream:

Belki çevre maddiyata dayalı bir dünyadır ama benim dünyam da maddiyat önemli değil çocuklarımıda buna göre yetiştirmeye çalışıyorum.umarım hayatın sadece para alışverişi üzerine kurulmadığını anlarlar.okul hayatlarında da annem veya babam para verecek veya alacak diye değil ben başarmalıyım başarılı olursam bu maddi dünyada maneviyatımı var ederim diye düşünürler...bende katı bir yetiştirme taraftarı değilim ama özellikle okul hayatında maddiyatı işin içine katmayı sevmiyorumsengözlerimebaksanabyasakkelime

X