Davranış Bozuklukları Çocuğumu dövdüm tramva kalır mı diye korkuyorum başka bir çözüm bulamadım

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Eşim iyi polisi oynuyo bu durumlarda yoksa olayın vahametinin oda farkında. Bende çok yaramaz bi çocuktum damlarda gezer komşunun camından içeri gider okuldaki arkadaşlarımı örgütleyip sınıftan kaçardım bana çekti galiba
Bir de naçizane tavsiyem, eşinizle paralel hareket edin, birinin tepki verdiği şeye öteki aman canın sağolsun demesin. Diliniz aynı olmalı eşinizle. Yanlışsa yanlış, cezaysa ceza. Çocuğun kafa karışır böyle.

Standart anne tepkisi değil bu yahu. Tabii ki sinirlenir söylenirsin, ceza verirsin. de şiddet uygulamak çok standart sayılmaz
Yani şurda kimse bana annem beni çimdiklemedi vurmadı diyemez bence 😂 hafiften de olsa olurmuş. Altı boş değil, kadın korkmuş yani başkalarının canına bir zarar ziyan gelmesinden. Ankisiyeteli anne sendromu olarak gördüm. Hakaret etmesini doğru bulmadım ama. Ne tarz hakaretler o da önemli şimdi.

Yani şurda kimse bana annem beni çimdiklemedi vurmadı diyemez bence 😂 hafiften de olsa olurmuş. Altı boş değil, kadın korkmuş yani başkalarının canına bir zarar ziyan gelmesinden. Ankisiyeteli anne sendromu olarak gördüm. Hakaret etmesini doğru bulmadım ama. Ne tarz hakaretler o da önemli şimdi.
Valla ilk postu hatırlamıyorum ama bayağı bi yolmuş gibi sanki 😵‍💫

Annem bana fiske vurmadı diyebilirim. Ama kardeşim 10 yıl sonra geldi erkek çocuğu onu patakladığını bilirim. Onu pataklaması bende tramva be. Neden sakin kalamadı neden bağırdı diye çok kızmışlığım var.

6 yaş bi çocuğu patakladı geçen komşum. Yani şap şup sesleri duydum. Tam gece balkonda kahve içecem. Yutkunamadım. Inanki üzüntüden karnımın içi acıdı. Yani nasıl tarif edebilirim bilmiyorum. Iki gün beynimde yankıladı Alihan sap şup sesleri. Iki gün ruh gibi gezdim.

Korkunç olaylar bunlar asla yaşanmamalı.

Annem bana fiske vurmadı diyebilirim. Ama kardeşim 10 yıl sonra geldi erkek çocuğu onu patakladığını bilirim. Onu pataklaması bende tramva be. Neden sakin kalamadı neden bağırdı diye çok kızmışlığım var.

6 yaş bi çocuğu patakladı geçen komşum. Yani şap şup sesleri duydum. Tam gece balkonda kahve içecem. Yutkunamadım. Inanki üzüntüden karnımın içi acıdı. Yani nasıl tarif edebilirim bilmiyorum. Iki gün beynimde yankıladı Alihan sap şup sesleri. Iki gün ruh gibi gezdim.

Keşke yasanmasa. Ben hiçbir öğrencime vurmadım 1 kişi hariç ona da hafiften dokundurdum halen içimde ukte. Ama nedenlerini düşündüğümde haklı sebeplerim vardı cam kırığı ile arkadaşlarının canını yakabilirdi. Bazen o anın rehaveti ile oluyor. Tabi bu demek değil ki falakaya yatıralım 😂 O nasıl bişimiş öyle

Çocuğu dövse çocuk ağlardı be, şapşup başka bişeydir belki

birkaç tokat attım saçını çektim kolunu sıktım ve 1 saat hakaret ederek söylendim.
Kızım benden nefret eder mi ki.
akli varsa nefret eder . ne igrenc bir insansiniz, size gücü yetmeyen birine neler yapmışsınız. aynii tepkiyi size misliyle karşılığını verebilecek birine yapmaya cesaret edebilir miydinizz? tabii ki hayir. gücünüz aglamaktan baska birsey yapamayan minicik cocuga yetmis.

Keşke yasanmasa. Ben hiçbir öğrencime vurmadım 1 kişi hariç ona da hafiften dokundurdum halen içimde ukte. Ama nedenlerini düşündüğümde haklı sebeplerim vardı cam kırığı ile arkadaşlarının canını yakabilirdi. Bazen o anın rehaveti ile oluyor. Tabi bu demek değil ki falakaya yatıralım 😂 O nasıl bişimiş öyle
O anın rehavetine kapılmayacak kimse. Herkes yaşıyo o rehavetli anları. Coşalım hep beraber o zaman. 50lerdeki gibi yatırıp dizimize popo dövelim.

Çocuğu dövse çocuk ağlardı be, şapşup başka bişeydir belki
Ağladı malesef. Kadın problemli biri ama ben herkesten samimi ayaküstü sohbetler ediyodum daha sıcak selam veriyodum gördükçe. Vedalaşmadım oradan ayrılırken. Deliyse tımarhaneye gitsin yani. Çocuğu da delirtecek. Ki bunu komşu halimle ben farkediyorum. O kadını tedavi ettirmeyen ailelerine de yazıklar olsun. Neyse ben içimi dökmüş olayım biraz.

Bir de naçizane tavsiyem, eşinizle paralel hareket edin, birinin tepki verdiği şeye öteki aman canın sağolsun demesin. Diliniz aynı olmalı eşinizle. Yanlışsa yanlış, cezaysa ceza. Çocuğun kafa karışır böyle.
Genelde birlikte hareket ediyoruz ama bu olayda ben olağan üstü kızınca o yumuşak olmaya çalıştı. Aslında eşim çocukların sadece oyun arkadaşı çok yumuşak bu onun huyu drğişmiyor

akli varsa nefret eder . ne igrenc bir insansiniz, size gücü yetmeyen birine neler yapmışsınız. aynii tepkiyi size misliyle karşılığını verebilecek birine yapmaya cesaret edebilir miydinizz? tabii ki hayir. gücünüz aglamaktan baska birsey yapamayan minicik cocuga yetmis.
Yorum yapmak için mi yorum yaptın. Galakside yaşıyorsun yada fanus da durduk yere çocuk dönmüşüm gibi nefret etsin çocuğum benden 18 inde kocaya kaçsın sonra koca dövsün nasıl temmeniler bunlar zavallısın

Yorum yapmak için mi yorum yaptın. Galakside yaşıyorsun yada fanus da durduk yere çocuk dönmüşüm gibi nefret etsin çocuğum benden 18 inde kocaya kaçsın sonra koca dövsün nasıl temmeniler bunlar zavallısın
gucu yetmediği icin cocugunu doven zavallidir. annemin bana kotu davrandigi kucuk anilari bile asla unutmadim, her firsatta bunu yuzune söyledim . ki benim annem dovmezdi, ani buyuk tepkiler verirdi sadece. sonuc olarak iki cocuguyla da arasi yakin degil.
ayrıca dediklerinden hic bir sey anlamadım..cocugunun yasi kocasi ne alaka? sen cesaret edip sana iki yumruk sallayacak bir adama mesela öfkeni gosterebilir miydin diye sordum? yoksa gücün aglamak dışında bir sey yapamayan küçük kizina mi yetti?
Tepki tabiri şiddet olmamalı onda hem fikiriz ama şiddet sadece fiziksel değil bu durumda çok sakin kalan anneyim diyen çocuklarının kuklası olmuştur
çocuğunuz gittiği yaz okulundaki bir gorevliyle paylaşırsa gorursunuz sakin kalamamanin cezasini.
cocuk bir öğretmene ihmal ya da istismar durumunu paylastiginda öğretmenin bunu yetkililere bildirmemesinin 6 aydan 2 yila kadar cezasi var (tck madde 279) . hele en iyi okullar diyorsunuz.
dilerim cocuk bunu paylasir da evinizi incelemeye sosyal hizmet görevlileri gelir, en azindan tadiniz kaçar.

Son düzenleme:
çocuğunuz gittiği yaz okulundaki bir gorevliyle paylaşırsaniz gorursunuz sakin kalamamanin cezasini.
cocuk bir öğretmene ihmal ya da istismar durumunu paylastiginda öğretmenin bunu yetkililere bildirmemesinin 6 aydan 2 yila kadar cezasi var (tck madde 279) . hele en iyi okullar diyorsunuz.
dilerim cocuk bunu paylasir da evinizi incelemeye sosyal hizmet görevlileri gelir, en azindan tadiniz istisö

çocuğunuz gittiği yaz okulundaki bir gorevliyle paylaşırsaniz gorursunuz sakin kalamamanin cezasini.
dilerim cocuk bunu paylasir da evinizi incelemeye sosyal hizmet görevlileri gelir, en azindan tadiniz kaçar.
İstismar şiddet siz pek bu durumların ne olduğunun farkında değilsiniz bence 8 yaşında çok büyük yanlış yapan çocuğa iki tokat attım diye hiç bi kurum yurda almaz çocuğu ki çocuğum kolejleri okuyan çevresinde çok sevilen sosyal bir kız evimi de bilmeyen yok gerek okulunda gerek çevremde ki bu istismar şiddet o durumlarda olan çocuklara yardım eden biriyim yaşadıklarını hayal edemezsiniz kızımla onların yaşamını eş tutacak bilgi ve görgü yok sizde

Ağladı malesef. Kadın problemli biri ama ben herkesten samimi ayaküstü sohbetler ediyodum daha sıcak selam veriyodum gördükçe. Vedalaşmadım oradan ayrılırken. Deliyse tımarhaneye gitsin yani. Çocuğu da delirtecek. Ki bunu komşu halimle ben farkediyorum. O kadını tedavi ettirmeyen ailelerine de yazıklar olsun. Neyse ben içimi dökmüş olayım biraz.
alo 183'ü ara isimsiz ihbar et. sosyal hizmet görevlilerine düşüyor onlar geliyorlar komsulara falan soruyorlar, aielyle cocukla konusuyorlar. genelde psikodestek baglaniyor aileler terapi falan aliyor. ya da duzenli inceleniyor- cocgu alirlar korkusu ile aileler eline koluna hakim oluyor, sahipsiz olmadığını görünce

Eşim iyi polisi oynuyo bu durumlarda yoksa olayın vahametinin oda farkında. Bende çok yaramaz bi çocuktum damlarda gezer komşunun camından içeri gider okuldaki arkadaşlarımı örgütleyip sınıftan kaçardım bana çekti galiba
Çocuklar affeder siz oturun konuşun büyük ihtimalle orda olmak istemiyor. Bir daha olmayacak diyin ve yaptığı şeyin sonuçlarını anlatın.

alo 183'ü ara isimsiz ihbar et. sosyal hizmet görevlilerine düşüyor onlar geliyorlar komsulara falan soruyorlar, aielyle cocukla konusuyorlar. genelde psikodestek baglaniyor aileler terapi falan aliyor. ya da duzenli inceleniyor- cocgu alirlar korkusu ile aileler eline koluna hakim oluyor, sahipsiz olmadığını görünce
Yapıcam bunu. Bakamıyo çocuğa. Hiç unutmuyorum geçen yazın ortası Eylül tek kat elbiseyle terlerken o çocuk sweatle yanımdan geçmişti hastaymışmış.

Ne boş insansın aileyi bozayım da nasıl bozarsam diye lisans yapıyorsun oturduğun yerden çamur at boş zamanlarında çocuk iki tokat yedi diye babası tecavüz eden annesi alkol bağımlısı olan yada küçük yaşta istismar edilen çocuklarla aile ortamından ayrı büyüsün sen ebebeyine mi ceza veriyorsun çocuğa mı asıl senin gibiler ceza almalı

Yani şurda kimse bana annem beni çimdiklemedi vurmadı diyemez bence 😂 hafiften de olsa olurmuş.
e bu açıklamiyor mu "kocam dövdü ama seviyorum" , "sevgilim beni kısıtlıyor hayatima s.ciyor ama cok seviyorum" , "nişanlim bana küfür etti, ona anlattigim seyi kavga edince yuzume vurdu. ama seviyoruz birbirimizi" diye acilan tonla konuyu??
boyle sacma sapan, bit kadar cocuga siddet gosteren, tutup cimcikleyen anneler, hakaret eden babaların çocukları böyle oluyor iste. Sevgi nedir, gercekten deger veren insan ne yapar bilmedikleri icin sacma sapan seyleri ask zannediyorlar. adam dovunce daglari devirmiyorlar cunku zaten en sevdikleri de dovmus. adam bir kavgada hakaret edince "benim de sucum var" diyorlar ,yutuyorlar çünkü babalari da hakaret etmis sucluyken.
savunulacak hic bir tarafı yok.
oyle anneleri BDV dolusu cocuklari oluyor iste, onemli olan öyle olmamak.

X