Davranış Bozuklukları Çocuğumu dövdüm tramva kalır mı diye korkuyorum başka bir çözüm bulamadım

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Sanki sokağa bıraktım çalışan anneyim ben çocukların vakit geçirdiği teras var ben işimi yağarken onlar oynuyorlar siz bunu anlayamadığımız için keskin yorumlar yapıyorsunuz ev hanımı değilim çocuklarını işe götürmek zorunda olan çalışan bir anneyim

Terastan bahsediyoruz? Etrafı kapalı olmayan, bir binanın en yüksek katı? Penceresi yok o çocuklar oyun diye kendilerini bile sallandırabilirlerdi kenarlardan. Evinin kapalı balkon değil bu. Ve çocukların ikisi de küçük çocuk. 15-16 yaşında değiller masada otursunlar. İnsanlar kedilerini köpeklerini açık balkona, terasa bırakmıyorlar
Bu arada teras bildiğiniz gibi bir teras değil yüksek duvarlı içinde Cafe olan 800 metre kare çocukların skotor sürdüğü bir alan

Aynen kafe, kafe nasıl kafeyse çocukların etrafında insan olur, o güm diye çıkan sese koşar bakarlar.

Gerçekten hem çocukların çok şansız hem iş arkadaşların çok şansız.

Çocuğunun evde saçlarının dibi acıyor bu gelmiş ya ama kafe gibi terastaydı napim yazıyor.

Bu nasıl annelik demek istiyorum? Telafisi olacak şeyler için değer mi bunu yapmaya? Bunu ancak psklojısi sağlam olmayanlar yapar. zira 1 kez yapan bir daha yapabilir. Buraya yazacagınıza uzmandan destek alın bir daha yapmamak ıcın

Son düzenleme:
Bu nasıl annelik demek istiyorum? Telafisi olacak şeyler için değer mi bunu yapmaya? Bunu ancak psklojısi sağlam olmayanlar yapar. zira 1 kez yapan bir daha yapabilir
ona cok kızardım ama büyüdükce anladım.kucuk yasında evlendirilmis ve kaynanasından siddet gorup engelli bi cocuga sahip olmanin agirligini bilemeyiz onu asla suclamıyorum.cok sukur beraber iyilestik ve beraber büyüdük.anneligine laf ettirmem cunku o suclu degil

Nasıl çözebirdim sizce bu konuyu sakince aslında hiç vurmam kızmışımdır her anne gibi ama bu ilk konuşarak kontrolsüz hareketlerini bitiremedim birine zarar verecek korkusuyla böyle hareket ettim. Bu durumda nasıl bir çözüm önerirsiniz
Öncesine bakmak lazım neden böyle bir şey yaptı neden sizi dinlemedi. Mutlaka bir sorun var ortada yoksa neden yapsın doğruyu yanlışı ayırt edebilecek yaşta. Büyük bir sabırla daha çok konuşup daha çok anlatmanız lazım yapmaması gereken şeyleri. Eğer çözemiyorsanız bir uzmanla görüşmeniz faydalı olur. Ben henüz anne değilim hamileyim tecrübem yok sadece bir evlat olarak dayağın çözüm olmadığını aksine öfke problemlerine ve hırçınlığa sebep olacağını söylemek isterim.

Terastan bahsediyoruz? Etrafı kapalı olmayan, bir binanın en yüksek katı? Penceresi yok o çocuklar oyun diye kendilerini bile sallandırabilirlerdi kenarlardan. Evinin kapalı balkon değil bu. Ve çocukların ikisi de küçük çocuk. 15-16 yaşında değiller masada otursunlar. İnsanlar kedilerini köpeklerini açık balkona, terasa bırakmıyorlar

Aynen kafe, kafe nasıl kafeyse çocukların etrafında insan olur, o güm diye çıkan sese koşar bakarlar.

Gerçekten hem çocukların çok şansız hem iş arkadaşların çok şansız.

Çocuğunun evde saçlarının dibi acıyor bu gelmiş ya ama kafe gibi terastaydı napim yazıyor.
Asma kat teras 3. Katı en yükseği 13.kat burası asma kat ve güvenlik önlemli.orda tek çocuk onlar değiller ve katların çoğundan teras görünüyor içtiği içeceği çöpe atmayı 3 yaşında öğrendi özgüvenli ve kendi oynayan alışverişini yapan bir çocuk en iyi okullarda eğitim alıyor ben sorumsuz bir anne değilim çocuğunun geleceğini ve her anını planlayan bir anneyim hiç bir eksiği yok çok şükür bu yüzden çok şımarık bu katlanılmaz boyuta ulaştı artık. Yaptığı çocukça ancak sonucu ağır olabilir Di mesela sizin başınıza o şişe gelebilirdi ve ben suçlu olurdum mantıken sizin anlattığınız gibi en çok da buna kızdığımdan çocuğuma bu tepkiyi verdim

ona cok kızardım ama büyüdükce anladım.kucuk yasında evlendirilmis ve kaynanasından siddet gorup engelli bi cocuga sahip olmanin agirligini bilemeyiz onu asla suclamıyorum.cok sukur beraber iyilestik ve beraber büyüdük.anneligine laf ettirmem cunku o suclu degil
Ben yanlışlıkla sızı etıketlemişim konu sahıbıne yazmıstım

Sakin 🥲 konu sahıbıne yazacaktım pardon duzeltyrm

Bence çocuğunuza sarılıp özür dileyin, başına gelebileceklerden, başka birine çok ciddi zarar verebileceğinden korktuğunuzu, çok yanlış bir davranışta bulunduğunu, sizin de korkuyla yanlış davrandığınızı, üzgün olduğunuzu ve bunun bir daha asla tekrarlanmayacağını anlatın. Travma kalır mı bilmiyorum

Konu sahibi yanlis oldugun pek cok sey var. Burda uyelerle istedigin gibi kavga edebilirsin ama insanlar 8 yasinda cocuk olmadigi icin bu durumun hic bir anlami yok.

1) 8 ve 5 yasinda iki cocugu yanlarinda onlari gozetmeden terasa BİRAKAMAZSİN. 8 yasindaki elindeki siseyi asagi atabiliyorsa kardesine hadi suraya tirman bakalim diyip onu da asagi atar.

2) Yanlis davranisa verdiginiz tepki kari-koca olarak hem yanlis hem tutarsiz. Kari-koca ortak kararla verebileceginiz yasina uygun pek cok ceza varken cocugu dovmeniz yapilabilecek en hatali davranis. Bunun ismi cocuk istismari bu arada.

İlaveten ekliyim ben de calisan bir anneyim. Zaman zaman cocugumu is yerine gotururum. Cocugum da oldukca hareketli bir cocuktur. ASLA yaninda ben yokken is yerimdeki balkona cikamaz. Mola suremde beraber cikariz.

Asma kat teras 3. Katı en yükseği 13.kat burası asma kat ve güvenlik önlemli.orda tek çocuk onlar değiller ve katların çoğundan teras görünüyor içtiği içeceği çöpe atmayı 3 yaşında öğrendi özgüvenli ve kendi oynayan alışverişini yapan bir çocuk en iyi okullarda eğitim alıyor ben sorumsuz bir anne değilim çocuğunun geleceğini ve her anını planlayan bir anneyim hiç bir eksiği yok çok şükür bu yüzden çok şımarık bu katlanılmaz boyuta ulaştı artık. Yaptığı çocukça ancak sonucu ağır olabilir Di mesela sizin başınıza o şişe gelebilirdi ve ben suçlu olurdum mantıken sizin anlattığınız gibi en çok da buna kızdığımdan çocuğuma bu tepkiyi verdim

Sen sana "ohh iyi yapmışsın" yazmamızı mı bekliyorsun? Öfke kontrolü olmayan bir insansın. Çocuklarına göz kulak olamıyorsun. Çocuğu dayak manyağı yapmışsın. İnsan bir suçluluk hisseder, çocuğunun canı yandı diye üzülür. Ne kadar kötü kalpli bir insansın. Sorumsuz korkunç birisin. Kocan senin bu yaptığını emniyete bildirse sana uzaklaştırma verir, çocuğu korumaya alırlar. Babanın arsasında otlanan koyuna bunu yapsan yine suç, cezası var.

Çocuğun şımarık değil, çocuğunun öfkesini kontrol edemeyen şiddete meyilli bir annesi var. Bu çocuktan hiçbir şey bekleme bu hayatta.

Yerinde başkası olsa bu öfke patlaması sonrası gider kızının saçlarını öperdi, kendini suçlu hissederdi. Sen de maşallah zerre üzülme pişmanlık yok.

Güvenlik önlemli yer diyorsun cafe diyorsun şişeyi aşağı atıyor, ve mesai bitimi olay fark ediliyor o kadar kimsenin olmadığı bir yer orası. Güm diye çıkan cam parçalanma sesini insanların kalabalıkta yerde duymaması çok zor, üstelik sana haber mesai bitimi geliyor, çocuk kendisini atsaydı o bile fark edilmeyecek bir yer orası.

Çocuğunun hatasını anlamasını bekliyorsun ama sen daha annesi olarak yanlışını kabul etmiyorsun. Çocuk napsın.

Konu sahibi yanlis oldugun pek cok sey var. Burda uyelerle istedigin gibi kavga edebilirsin ama insanlar 8 yasinda cocuk olmadigi icin bu durumun hic bir anlami yok.

1) 8 ve 5 yasinda iki cocugu yanlarinda onlari gozetmeden terasa BİRAKAMAZSİN. 8 yasindaki elindeki siseyi asagi atabiliyorsa kardesine hadi suraya tirman bakalim diyip onu da asagi atar.

2) Yanlis davranisa verdiginiz tepki kari-koca olarak hem yanlis hem tutarsiz. Kari-koca ortak kararla verebileceginiz yasina uygun pek cok ceza varken cocugu dovmeniz yapilabilecek en hatali davranis. Bunun ismi cocuk istismari bu arada.

İlaveten ekliyim ben de calisan bir anneyim. Zaman zaman cocugumu is yerine gotururum. Cocugum da oldukca hareketli bir cocuktur. ASLA yaninda ben yokken is yerimdeki balkona cikamaz. Mola suremde beraber cikariz.
Tek çocuk ondandır 2 çocukla çok zor ofiste vakit geçirmek yaz okuluna gidiyorlar normalde aksilik olunca yanımda geliyorlar evlensinler diye birlikte indik ve mekan öyle hayal ettiğiniz gibi tehlikeli bir yer değil çok geniş Cafe ve en ucuz noktası uzak bir alan çocuk olduğundan bi orda bi cafede kaşla göz arasında çöpü çöpe at dediğimde terastan fırlatmış çöpe attın mı diye sordum attım dedi aşağıda spor salonu var baya işlek bi yer spor salonunun sahibinin garajdaki arabasına düşmüş 2 saat sonra kameradan bakmışlar öyle düştüğü yeri bulmuşlar geç haberdar olmam bundandır. Öncesinde şımarık çocuk olmanın iyi bir şey olduğunu sanıyor çevresi çok kalabalık ilgi çekmek için yapmış olabilir. Yaptığımın yanlış olduğunun farkındayım çaresi hissettim birine gelse ne yapardım diye durumu kabullenemedim. Eşim arabayı yaptırmak için uğraştı çok geç geldi ben sinirliyim diye o sakin kaldı. Buraya yazma amacım içimi dökmekti. Her anne bu ve benzeri durumları yaşamıştır. Nasıl çözülür merak ettiğimden. Bunu ucuz atlattık birine bi şey olmadı şükür. Ama öncesinde konuşmalarımın hiç bi tesiri olmadı çocuğuma öyle pisikolokluk bi durumu da yok sadece şımarmak oyun olmuş onun için özellikle kardeşine de kötü örnek oluyor. ASLA çocuğuma vurmadım diyen anne ya anneliği paylaşıyodur yada yalan söylüyordur.

Sen sana "ohh iyi yapmışsın" yazmamızı mı bekliyorsun? Öfke kontrolü olmayan bir insansın. Çocuklarına göz kulak olamıyorsun. Çocuğu dayak manyağı yapmışsın. İnsan bir suçluluk hisseder, çocuğunun canı yandı diye üzülür. Ne kadar kötü kalpli bir insansın. Sorumsuz korkunç birisin. Kocan senin bu yaptığını emniyete bildirse sana uzaklaştırma verir, çocuğu korumaya alırlar. Babanın arsasında otlanan koyuna bunu yapsan yine suç, cezası var.

Çocuğun şımarık değil, çocuğunun öfkesini kontrol edemeyen şiddete meyilli bir annesi var. Bu çocuktan hiçbir şey bekleme bu hayatta.

Yerinde başkası olsa bu öfke patlaması sonrası gider kızının saçlarını öperdi, kendini suçlu hissederdi. Sen de maşallah zerre üzülme pişmanlık yok.

Güvenlik önlemli yer diyorsun cafe diyorsun şişeyi aşağı atıyor, ve mesai bitimi olay fark ediliyor o kadar kimsenin olmadığı bir yer orası. Güm diye çıkan cam parçalanma sesini insanların kalabalıkta yerde duymaması çok zor, üstelik sana haber mesai bitimi geliyor, çocuk kendisini atsaydı o bile fark edilmeyecek bir yer orası.

Çocuğunun hatasını anlamasını bekliyorsun ama sen daha annesi olarak yanlışını kabul etmiyorsun. Çocuk napsın.
Manyak olan sensin 1 kere vurdum kızıma senin kaç cocuğun var gerçekte annemizin acaba

Her yere öfke kusan evde 5 kedisi olan yanlızlık bunalımına yada özel döneminde bir kadınla konuşuyorum kesin

Yapılan sakin yorumlara inanamıyorum.
Şurada en ufak birşeye dağlar yıkanlar zamanında bizde dayak yedik birşey olmaz demişler şoktayım.

Sizin aklınız yerinde mi 8 yaşında küçücük bir çocuk o. Anlamaz, bilmez.. yapmaması gerektiğini bile bile yapar. Çünkü çocuk. Ama sizin ona kestiğiniz cezayı anlayabilecek kapasitede…Siz koca yetişkinken vurmamanız gerektiğini bile bile vurdunuz. Kızınısın hatasından daha büyük bir hata daha büyük bir hasar…. Keşke sizin kızınıza verdiğiniz cezayı size verecek biri olsa demek geliyor içimden ama insanlığım elvermiyor.

X