Çocuğum sizin yüzünüzden hasta oldu diyen yengem

Amcamlar bize yakin oturuyor samimiyet olarakta yakiniz normalde amcam evlenmeden önce bizle oturuyordu.
Yengemle konusmustuk bize gelecekti cocuguyla beraber. Kurabiye yapacaktik annemle birlikte. O gün tesadüf isim cikti benim hastaneye gitmem gerekti annemle birlikte gitmek zorundaydik ve bizim gittigimiz yer uzak biraz akrabalarda orda. yengemi aradik dedik bugün böyle böyle isimiz var daha sonra yapariz kurabiye. Tamam dedi.
Sonra aksam oldu aksam üzeri bu bize gelmek istemis cocuguda almis gelmis kapiya. Biz evde yokuz tabi dedemlerde yok baska yere gitmislerdi.
Kapiyi calmis acan yok. Anahtari almayi unutmus bu kalmis kapida cocukla. Araba da yok amcamda araba. Yengem zaten araba kullanmayi bilmiyor otobusle geliyor (aramizda 3-4 durak var).
Sonra geri gitmis eve komsuya gitmis beklemis.
Aradan üc gün gecti bize karsi soguk konusuyor hatta konusmuyor bile suratimiza bakmiyor hic birimizin. Dedemler fark etmis sormus dedem kizim hayirdir bir sorun mu var karadenizde gemilerin mi batti demis. Yengem de ben o gün size cok kirildim demis. Bunun üzerine dedem geldi bize söyledi. Babam telefonla aradi yengemi. Dedi nasilsin falan telefonda bile tavirli konusuyor konusmak istemedigini belli ediyor falan en sonunda babam acti konuyu ne oldu x bir sorunun varsa söyleyebilirsin... yengem de basladi o gün size cok kirildim söz verdiniz gittiniz ben geldim kapida kaldim cocuk sizin yüzünüzden üsüttü hasta oldu :KK57: bir yere kadar tamam dedik ama cocuk sizin yüzünüzden hasta oldu diyince babam cok sinirlendi x cok ayip ediyorsun biz onu ne kadar sevdigimizi biliyorsun (yegenimi) olmadi bu laf dedi gercektende öyledirler babam dedem hepsi cocuklari cok severler simartirlar da simartirlar... babam üzüldü bu lafa bende sinirlendim herkes sinirlendi. Yengem en sonunda aglamakli bir ses tonuyla telefonu kapatti.
Sizce gereksiz bir tavir degil mi bu ? Bizim yüzümüzden cocuk hasta olmus ne bicim laf...
Kadının o gün gezesi tutmuş illa çıkıp gezecekti. İyi de insan gelmeden önce aramaz mı ya elinde çocukla ne diye geliyorsun şuursuz gibi. Sizin ne suçunuz varmış bugün işimiz var başka zaman görüşelim demenize rağmen ne diye ısrarla baskın basanındır diyor

"Yaptığın hareketlerin sorumluluğunu almayı öğren yenge hanım, başkalarına suç bularak anca kendini kandırırsın" deyin. Ortada sizlik bir durum yok.

"Yaptığın hareketlerin sorumluluğunu almayı öğren yenge hanım, başkalarına suç bularak anca kendini kandırırsın" deyin. Ortada sizlik bir durum yok.

Beraber yapacaktik ben annem ve o. Benim yüzümden işimiz cikti gittik. Yani benlik durum var

X