Çocugum için önerilerinizi bekliyorum..

Maşallah mükemmel çocuğu yaratmışsınız. Darısı diğer üyelerin çocuklarına.

Çoğu çalışan kadının maaş kartı kocasında. Yani pek de değişen bir şey yok

Çoğu çalışan kadının maaş kartı kocasında. Yani pek de değişen bir şey yok
valla o onların ezikliği. ulkemizin adı kanada yada isvicre degil. hani derler ya ekmek aslanin agzinda. geci o gunler artik midesinde bile degil. kuyrugunun altinda. heyatta basarli insanlara bir bakin neler yapmislar nasil gelmisler o seviyelere

Maşallah mükemmel çocuğu yaratmışsınız. Darısı diğer üyelerin çocuklarına.
Kendi ayakkabısını bile bağlayamaz. Yemeğini yerken yarısını dışına döker, üstünü başına kirletir. En ufak bir olumsuzlukta gözleri dolar. Çabuk küser. Kızkardeşiyle hiç anlaşamaz. Odana gidip şu şunu getir diye 2 şey söylemişsem ya odasına gitmez ya birini getirmeyi unutur. Çok dağınıktır.
Şimdi oldu mu? Mükemmel değilmiş değil mi?

Yok hala mükemmel, maşallah.

bak konunun etkisi altında kaldım

içeri gittim yeter bu kadar ekran dedim !!!!

tabii ki böyle demedim

sana iş getireyim yapar mısın dedim ne işi dedi

barbunya ayıklanacak dedim olur dedi verdim ayıklıyor

kitap oku ya da ders çalış deseydim tabii ki ekranı bırakmazdı

neyse ben de buradan çıkıp işe gideyim anne de her an bilgisayar başında :))) kötü örnek

Konu sahibi ben çok açık yazayım ne düşündüğümü. Kızım daha çok küçük ama ben şimdiden onun için birikim yapmaya başladım. Kızımın çalışmasa bile bir geliri olsun istiyorum. Okur mu bilmiyorum. Okursa ne ala ama okuyup asgari bir ücretle mobbinge uğramasındansa yine okuyup istediği işte çalışmasını tercih ederim. Bir arkadaş yazmış 4-5 alacağı bir iştense sevdiği bir işi yapsın diye. Ben de o fikirdeyim. Kızımı bir şey yapmıyor diye zorlamak istemiyorum. Eğer resim çizmek istiyorsa bırak çizsin; ne bileyim belki çok iyi bir sporcu olacak. Benim çevremde sadece çocuğu ile ilgilenmek isteyen çok akademisyen, doktor var mesela. Bunun zeka ile de ilgisi yok. Çalışmayı sevmiyor bazı insanlar. Geçenlerde bir üye yazmış buraya avukatım ama çalışmıyorum ve çok mutluyum diye. Kızınız okumak isterse ya da bir iş sahibi olmak isterse illaki bir yerde bunun sinyallerini size verir. Siz de ona göre yol alırsınız ama daha yaşı ufak bence bir süre istediklerini yapsın. İstemediği işi yapanları da görüyoruz; hiç mutlu değiller. Bence kızınızın seçimlerine saygı duyun. Bir yerde her şey rayına oturur endişelenmeyin.

Hayret, pandemi dönemimde tenis, yüzme varmiydi?

Daha 2 yorum önce saatte 150 soru cözdügünden bahs ettin, simdi haftadami oldu? Ve kucuk bir ilce ama masallah hersey varmis, tenis, piano, yüzme,..

Gercekten 11-12 yasindaki cocugu calistirmakmi istiyorsun?

Örnek olsa dahi cok kötü. Cocuklarin hicmi tatile hakki yok yaa? Cocuk olmaya? Zaten hayatlari hep yaris, sinavlar ile gececek. El insaf ya!
Eşim esnaf dükkana çırak diye alıyoruz o yaştaki ve üzeri çocukları aileler getiriyor hayatı birazda öğrensinler diye bunda yanlış birşey yokki benim dediğim çocuklar hem okula gidiyor hem çırak olarak kalan zamanında birşeyler yapıyorlar,
Akşamda evlerine erken gönderiyoruz hem dinlensin hem ders çalışsın diye,bunda değişik görecek bı durum yok.
Sadece okul hayatı yok etraf okuyan işsiz dolu marketler esnaflar okuyan diplomali kişilerle dolu birazda hayata atilsinlar.

Ay merhaba anne Resmen annemsiniz. Annemin bana 20 yıl önce yaptıklarını şu an yapıyorsunuz. Nefret ettim ergenlik döneminde annemden. En son üniye girmeden önceki sene pes etti. Senden umudum yok,git sürün diye bağırdı çağırdı, bıraktı beni çok şükür. Ege uluslararası ilişkiler kazandım, üstüne dış ticaret okudum ve yıllarca dış ticaret sorumlusu olarak çalıştım bebişe kadar. Annemin sandığı gibi rezil olmadım yani.

Fantastik, bilim kurgu vs okuyormuş,eee okusun. Herkes "geliştirici" kitaplar okumuyor. Annem benim tolkien kitaplarımı camdan atmıştı. Saçmaymış. İnadına daha çok okudum. Geçen yıllarda Tolkien'in bir kitabını okuduktan sonra elif şafak okumaya çalıştım,bana o kadar sığ ve basit geldi ki bıraktım. Bu tarz kitaplar muhteşem kelime dağarcığına sahiptir. Anime seviyor kızınız. Bende seviyorum. Hala. 33 yaşındayım. Öyle animeler mangalar var ki aklınız çıkar. Öyle hikayeler var ki 5 hayat yaşasanız düşünemezsiniz. Çizim yapmayı seviyor, yapsın. Webtoon'a bakın bir, öyle çizim yapanlar nerelere gelip ne paralar kazanıyorlar. Annem de bana derdi hobi olarak yap diye, keşke hiç demeseydi de üstüne düşseydim.

Kızınız benimle aynı. Lütfen ergenliğini zehir etmeyin. Bırakın sevdiği şeyleri yapsın. En büyük tavsiyem size hem yaratıcılığını hem çizimini destekleyecek meslek olarak tekstil mühendisliğine yönlendirin. Çizimde yapar, kumaşta tasarlar. Özel hayatında fantastik hikayeler okuyup anime de izler. Bu değişmeyecek. İnşallah benim gibi aynı şeyleri seven, okuyan, oynayan, izleyen bir eş bulur kendine.

Bu yasal olamaz. Bu cocuk istismaridir!! O yastaki cocuk hem tüm gün sizde calissin , hem ders calissin!! Sizde vay cok merhametlisinizki erken yolluyorsunuz!!

Sok icinde okudum! O aileler cahil, cocuklarini yolluyorlar, ya siz???

Bu yasal olamaz. Bu cocuk istismaridir!! O yastaki cocuk hem tüm gün sizde calissin , hem ders calissin!! Sizde vay cok merhametlisinizki erken yolluyorsunuz!!

İlla gelsin alalım demiyoruz musterilerin çocukları ne yapalım aile ısrar ederse,esim şuan yanlız çalışıyor çırak felan yok,çalışmak isteyen olursa alırız gibi esnafın iside böyle.

Tüm gün kalmiyo çocuklar okuldan sonra 3,4saat anca sacmalamayin

İlla gelsin alalım demiyoruz musterilerin çocukları ne yapalım aile ısrar ederse,esim şuan yanlız çalışıyor çırak felan yok,çalışmak isteyen olursa alırız gibi esnafın iside böyle.

Umarim biri sizi sikayet ederde saglam bir ceza oderseniz! Cocuk istismari bu!! Calisani ödeyemiyorsaniz kapatin dukkani, bir cocuga yükleneceginize!! Cok saglam hakaret ederdimde size degmez!! O cocuklara üzüldüm ben.

Benim yazmadığım şey nasıl ben yazmışım gibi oldu acaba?

Çocuk çalıştırmak suç ayrıca. 15 yaşından önce çocukları çırak olarak çalıştıramazsınız.

Umarim biri sizi sikayet ederde saglam bir ceza oderseniz! Cocuk istismari bu!! Calisani ödeyemiyorsaniz kapatin dukkani, bir cocuga yükleneceginize!! Cok saglam hakaret ederdimde size degmez!! O cocuklara üzüldüm ben.
Bilmediğin işlere yorum yazma.sikayet edende etsin.

X kuşağı ve babyboomerlar Bana da öğretmen ol diye tutturdular ancak 3 sene dayandım. O kadar sevmedim ki akademisyenim ama alanımın lisans bölümü yok. Olsa asla yapamazdım. Annem öğretmen ve bıraksan hala çalışır. Ben sevmiyorum arkadaş, öğretmenliği sevemedim. Zorla mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…