Cocugum atesli havaleye benzer ama havale degil hastalik gecirdi ve cevremin davranis bicimi?

Gerçekten çocuğunuzun takip edilmesi gereken bir durumda gidip kocanıza ve ailesine laf sokmak mı hayattaki hedefiniz ya?
Bu şekilde hayat çok zor değil mi merak ediyorum yani konularınız da ortada madem eş ailesinden eşinizden sıkıntılısınız neden boşamıyorsunuz? Eşinizin yerinde olsam bu durumda ben de aileme laf söyletmem neden hastaneye gelsinler ki? Olay biraz soğur arar geçmiş olsun dersin bunun usulü budur hanımefendi boş işlerle uğraşmayın bu kadar bunları düşünecek vaktiniz varsa oturun boyama yapın daha iyi

Merhaba arkadaşlar
Sizlere birsey anlatacağım
Cumartesi günü çocuğum 1 yas günüydü
Ateşi çıktı duş aldırdım
Mama içti yarısını çıkardı
Bizle kahvaltı yapmadı
Kalan mamayi içerken kucamda bayildi su çarptım arkadaşla ayıldı
Yolda tekrardan bayıldı tekrardan ayıldım
Acilde igne yaptı serum tahlil verdi
Her neyse bogaz enfeksiyonu dendi
24 sat ateşten gözlem altına alındı
Nöroloji bölümüne yonlendirdiler nöroloji bölümündeki doktor bizlik bir durum değil cocuk doktoru bakcak dedi gittik özel deki cocuk doktoruna fitil verdi igne verdi sürüp verdi geldik eve
Baya sıkıntılıdı
Ve bu durumda iken kocamin kardesleri çocuğumu gelip hastanede bakmadi beni aramadi
Kocama dedim benim yeğenim olsaydı bu durumda hem arar hem hastanede gider bakardım dedim sonuçta canımdan kanından
Koca beni aradılar seni aramadilar vs vs hep beni suçlu gösterdi
Onlara laf ettirmem diyor birde
Siz benim yerimde olsanız napardiniz

asıl derdin "kaynın görümcen hastaneye gelmedi" mi yani?

Merhaba arkadaşlar
Ateşi çıktı duş aldırdım
Bizle kahvaltı yapmadı
Nöroloji bölümüne yonlendirdiler nöroloji bölümündeki doktor bizlik bir durum değil cocuk doktoru bakcak dedi gittik özel deki cocuk doktoruna fitil verdi igne verdi sürüp verdi geldik eve
Baya sıkıntılıdı
Ve bu durumda iken kocamin kardesleri çocuğumu gelip hastanede bakmadi beni aramadi
Kocama dedim benim yeğenim olsaydı bu durumda hem arar hem hastanede gider bakardım dedim sonuçta canımdan kanından
Ben olsam çocuğumun sağlığına bakardım.
Yeğen kuzen koca telefon beni ilgilendirmezdi.

Çocuk o haldeyken nasıl sağı solu arayıp haber salabiliyorsunuz ben de onu merak ediyorum. Ana babama bile panik olsun diye bildirmem siz tüm sülaleden beklentiye girmişsiniz. Herkesin bu durumdan haberi olduğundan emin misiniz? Sıradan bir çocuk hastalığı olarak görmüş olabilirler neden hastaneye gelsinler? Tüm olayları çok büyük şekillerde yaşamak istiyorsunuz.

Böyle şeyleri dillendirmem. Ama yazarım kenara. Gün geldiğinde ben de gitmem.

Ben takılmıyorum kocamin onlara birsey demeyisine sinir oluyorum yani birsey demesi derken benim yanımda değil hep onlardan dolayı bi laf etsem onlari savunuyor hakli yada haksız bi durum olsa
Niye eşinin ailesini sürekli eşine şikayet ediyorsun,eşin sürekli senin ailen hakkında kötü konuşsa hoşuna gider mi . Konuların hep aynı.

Geçmiş olsun.
Haklısın çok haklısın, sende seni yok hükmünde sayıp aramayan geçmiş olsun demeyen insanları aramaz gecmiş olsun demez gitmezsin.

Bu kocalarında göte takılacak aklı yok. Bunlar büyük bi kazık yemeden akıllanmıyor.

Merhaba arkadaşlar
Ateşi çıktı duş aldırdım
Bizle kahvaltı yapmadı
Baya sıkıntılıdı
Belli ki durumdan dolayi gerginsiniz ve sinirinizi baska kisilerden cikarma pesindesiniz. Bosverin kim arar kim sorarsa onlarla yola devam edersiniz. Aramayanla da araniza mesefe koyarsiniz. KAvgaya gurultuye gerek yok bence

Geçmiş olsun.
Haklısın çok haklısın, sende seni yok hükmünde sayıp aramayan geçmiş olsun demeyen insanları aramaz gecmiş olsun demez gitmezsin.

Bu kocalarında göte takılacak aklı yok. Bunlar büyük bi kazık yemeden akıllanmıyor.
Erkek milleti aptal oluyor azicik. Buyuk kazik yeseler de akillanmiyorlar bazen. O yuzden bizim dik ve istikrarli durmamiz ve kararlarimizdan geri adim atmamamiz lazim.

Ben zaten uzaktayım. Haberleri bile olmayacağından bu konu gündemimde olmazdı. Üç beş gün sonra “belki” anlatrdık, endişelenmesinler falan filan… bu dert bile değil birçok insan için, onu belirtmek amacıyla yazdım.

Ben takılmıyorum kocamin onlara birsey demeyisine sinir oluyorum yani birsey demesi derken benim yanımda değil hep onlardan dolayı bi laf etsem onlari savunuyor hakli yada haksız bi durum olsa
sizde bir alemsiniz gerçekten
bu hengamenin içinde ana aramadı kardeşin aramadı deseler bende kızar inadıma onları savunurum mesela

çocuk ayılmış bayılmış bu mu geldi aklınıza

düşünüyorum da çocuğum hastayken yani tam hastane vs uğraşırken arayıp dursalar uğraşamayacağım diye kızarım kayın ailemi sevmeme rağmen

Merhaba arkadaşlar
Ateşi çıktı duş aldırdım
Bizle kahvaltı yapmadı
Baya sıkıntılıdı
Çocuğunuza odaklanın..Bayılmasının sebebini anlayın. Şimdilik iyi görünse bile iyi bir çocuk Doktoruna gidip mutlaka ara ara bu konu ile ilgili kontroller yaptırın.

Kim ne ekerse onu biçer bunu bir kenara yazın.

Ben bu beni aramadı sormadı insanlarını gerçekten anlamıyorum. Bu tavır ilgi manyaklığı gibi geliyor. Ben o stresin içindeyken doktordan başka kimseye ihtiyaç duymam. Düşündüğüm tek şey çocuğumun sağlığı olur.
Akrabalar geçmiş olsun diyince geçecek mi 🤦 Telefon çalsa çocuğuma vereceğim zamanı çalacak diye düşünürüm, tam tersi istemem.

Bence siz eş ailesi düşmanlığınızı biraz durdurup çocuğunuzun sağlığına odaklanın. Çocuk nörologuna yinede bir gösterin. Havale sonrası herhangi bir olumsuzluk var mı? Aramadı sormadı derdine düşeceğinize buna eğilseniz daha iyi olur sanki.

Hastanede yatmamışsınız anladığım kadarıyla. Günübirlik muayene için kimse aramaz zaten. Durumun ciddiyetini bilmiyorlardır belki. Çocuğum hastayken kimse aradı aramadı derdine düşmedim. Tek isteğim oğlumun iyileşmesiydi. Enerjinizi çocuğunuzun tedavisine verin

Erkek milleti aptal oluyor azicik. Buyuk kazik yeseler de akillanmiyorlar bazen. O yuzden bizim dik ve istikrarli durmamiz ve kararlarimizdan geri adim atmamamiz lazim.
Aynen ++++++ larca…
Eşimle evlenirken herkes ama herkes inan ortalıktan resmen toz oldu. Kimse ne aradı ne de sordu.
Şimdi yıllar geçti sakin sakin geriye dönüp baktığımda ne kadar az sinirlenmişim diyorum. Keşke daha fazla sinirlenseymişim.
Kimseye bir sitem dahi etmedim oralı olmadım.

Tabi evlendik. Herkes birer papatya gibi ortalıklara açılıp saçıldılar. Yetmedi rezillikler kavgalar.
He dedim öyle mi…
2 aylık evli değildim ben asla ne geri adım atarım ne de bunlarla görüşürüm.
Benim eşimden yana asla bir problem vs beni ezdirmesi ailesini yüceltme vs olmadı.
Eşimden razıyım.

Ama düşünüyorum da konuları okuyoruz. Kadın hem haklı hemde ezilen taraf kafayı yememek elde değil.
Eşim arkamda durduğu halde o kadar sinirlenmiştim ki kasların gerildi, açılmadı uzun zaman ne ağrılar yaşadım.

Konu sahibinin ailesi arkasında imkanı varya kocasının iyice bi haddini bildirmesi gerekiyor aslında. Sonra kuyruklarını totolarına kıstıra kıstıra nasıl geliyorlar.

Bir adam aile olup ailesinin değerini bilmiyor ise bu hayatta ona herşey müstehaktır.

Takilmiyorum derken? Komik olmayın bence. Sürekli bu kafadaysaniz eşinizin bunalmasi ve işi haklı bile olsanız inada bindirmesi çok normal. Eş ailesiyle kafayı bozmussunuz çocuğun sağlığı üzerinden bile saracak yer arıyorsunuz. Çocuğunuz bi iyileşsin önce,neyi olduğundan emin olun sonra hala çok istiyorsanız arayanlar,aramayanlar listesi yapar,eşinizi kışkırtır,durduk yere sorun yaratırsınız.

Kocanı aramışlar zaten bide seni niye arasınlar. Hasta çocuğun başına gelip kalabalıkmı yapsalardı. Gelmemeleri daha iyi ne gerek var. Kocanın tavırlarıda hoş değil tabi. Şu an önemli olan çocuğun sağlığı. İyileşince kocanla bunun kavgasını yaparsın

Merhaba arkadaşlar
Ateşi çıktı duş aldırdım
Bizle kahvaltı yapmadı
Baya sıkıntılıdı
çocuğunuz bayılıyor 2 defa ve siz beni kim aradı kim aramadı peşine düşmüşsünüz. o durumda aklıma bile gelmez eltim aramış mı görümcem aramış mı.

Aynen ++++++ larca…
Eşimle evlenirken herkes ama herkes inan ortalıktan resmen toz oldu. Kimse ne aradı ne de sordu.
Şimdi yıllar geçti sakin sakin geriye dönüp baktığımda ne kadar az sinirlenmişim diyorum. Keşke daha fazla sinirlenseymişim.
Kimseye bir sitem dahi etmedim oralı olmadım.

Tabi evlendik. Herkes birer papatya gibi ortalıklara açılıp saçıldılar. Yetmedi rezillikler kavgalar.
He dedim öyle mi…
2 aylık evli değildim ben asla ne geri adım atarım ne de bunlarla görüşürüm.
Benim eşimden yana asla bir problem vs beni ezdirmesi ailesini yüceltme vs olmadı.
Eşimden razıyım.

Ama düşünüyorum da konuları okuyoruz. Kadın hem haklı hemde ezilen taraf kafayı yememek elde değil.
Eşim arkamda durduğu halde o kadar sinirlenmiştim ki kasların gerildi, açılmadı uzun zaman ne ağrılar yaşadım.

Konu sahibinin ailesi arkasında imkanı varya kocasının iyice bi haddini bildirmesi gerekiyor aslında. Sonra kuyruklarını totolarına kıstıra kıstıra nasıl geliyorlar.

Bir adam aile olup ailesinin değerini bilmiyor ise bu hayatta ona herşey müstehaktır.
Aynen biz de evlenirken bir gram bir yardimlari olmadi. Benim annem benim icin bir takim altin hazirlamisti ben de esime dedim ki annem bu kadar takacak sen de bu kadar tak esit olsun. Zaten butun harcamalari esim ve annem yapti o vakit. Bunlar benle dalga gectiler, ne altin sevdam kaldi ne koylulugum kaldi. O zamanlarda bu kadar degerli degildi altin. Sonra gelmis kv bana diyorki kasadaki bileziklerden birini ver de ben takayim kolum bos kalmasin diyor. Ben de sakayla karisik noldu koylu diyordunuz simdi ne degisti dedim :KK70: Yok veremem benim onlar dedim. Bir iki kere yalnizken dedi sonra esimin yaninda soyledi baya ustune basa basa. Esim de canini iste anne vermez o altinlarini dedi kapatti konuyu.
Ben artik hic sinirlenmiyorum, arama koydum mesafemi, bir iki kere daha test ettim baktim duzelmisler mi diye. Yok herkes ayni, koydum mesafemi yoluma bakiyorum. Allah carsilarini pazar yapsin da bizden uzak dursunlar.
Ama Allah var benim esim de direkt benim yanimda, hic bir sekilde beni sattigini gormedim. Galiba biz sansli kesimdeniz.
Ben size bir sey diyim mi. Bu tarz insanlari ara, agzina geleni say sov yine de laftan anlamazlar. Enerjini bile harcamana degmezler. Baktin ters davraniyorlar, kestirip atacaksin aciklama bile yapmayacaksin.

X