çocuğu olup da uzağa göndermek zorunda kalanlar lütfen bir bakın

Köye gidip beraber bir kac gün kalma imkanınız var mı? Mesela bir haftasonu. Beraber oraları kesfedersiniz, korkmaya gerek olmadığını ve güvende olduğunu yanınızda daha çabuk anlar.
köye daha önce gittik zaten ve çok seviyor köyü gittik mi dönmek istemiyor ama yalnız ilk defa kalacak daha doğrusu bensiz, yine biz götürücez ama döndükten sonrasından korkuyorum.. eşimde sen gelme sen gelirsen yolda başlarsın ağlamaya orda da bırakamazsın ağlaşa ağlaşa dönersiniz ana oğul diyor.. off of

ne yazık ki eşimin çalıştığı bölümde iki kişiler sadece ve eşim izin alınca diğer çalışan tek başına kalıyor. bu da durumu zora sokuyor.

Yorumlarin cogu gondermenizin cocugu etkileyecegi yonunde,ama siz karari vermissiniz sanirim.Gonderilmesi yonundeki yoruma tesekkur etmissiniz.Etraflica bir kez daha dusunun derim.Gerekirse borc alin, ya da rapor alip kendiniz bakin derim.

Sahsen bende gondermem bes gun degıl on gundegıl. Ben kucukken annem benı ananeme gonderırdı 4 yaslarındaydım. Hıc unutmam aglardım telefonda gel al benı dıye

Annenizin yanına yardımcı alın bence, ben göndermezdim ama gönderen arkadaşım var her yaz gönderiyor.

Aynı yaşta kızım var ama göndermemek daha iyi
Benim eşim de sınava çalışıyor anneannesinde kalsa keşke dedi yok dedim olmaz kalmasın
Babaannesi biliyor zor durumda olduğunuzu gelsin bir aylığına ya da maalesef işte çıkacaksınız şimdilik yapacak bir şey yok gibi

Öğrenciler yaz tatiline girdi, bir komşu kızı vs varsa öğrenci(özellikle üniversite sınavına girmiş,üniversite için harçlık olur) öyle birşey ayarlayın. En azından çocuğunuzla ilgilenir,anneniz daha az yorulur. Çok küçük yavrunuz, benim kızım geçen yaz 1 buçuk yaşındayken bir hafta babasından ayrı kaldı. Görünce o kadar duygusallaştı ki akşama kadar dönüp bakmadı, trip attı resmen babasına.
1 ay çok gerçekten, ikiniz de heder olursunuz.

Bakici seceneginiz filan yokmus nasil yaparsiniz bilemem ama ben olsam yapamam heralde ya birak kv anneme bile gonderemem bi saat gondersem evde oturamiyorumki zor isiniz

Bakıcı ayarlayın. Anneniz de evde yanlarında dursun ama çocukla sadece bakıcı ilgilensin.

Küçük çocuğum var empati kuruyorum da ben gönderemezdim.
Daha 1 gece bile ayrı kalmadım. Allah ayırmasın..

Ben anne değilim ama biz kardeşimi taşınma donemı çok saçma gectiği için bırakmıstık oğlunuz yaşlarındaydı.Aldığımızda anneme anne demiyordu yengeme diyordu ve yengemden ayrılmıyordu.Annem çok ağladı aşırı pişman oldu

bence babanede bakmak ıstemıyor aslında boyle bakacaksam bakarım kendı sartlarımda ısıne gelırse dıyor konu sahıbıne bır nevı... hıc mantıklı degıl 1 aylıgına cocuk koye bızle gelsın demek cunku
adam yazın tek basına yetısemıyormus köy ısıne , kadın yardım ederken cocuga kım bakacak degıl mı
yaslılar bır dusseler bı taraflarını carpsalar dırek bakıma muhtaclar , bakıma muhtac enerjısı olmayan ınsanlara cocuk emanet edılmez zaten

bence kayınvalıde de mantıksız teklıfın farkında bılerek dıyor hatta annenın bırakamayacagını bıldıgı ıcın

bı yerde cozum bulmak gerektı bu mevzu da bahanesı olur

Ben etrafinizdaki vicdansizlara kizdim . insan 1 aylik idare eder ne kadar zor durmdasiniz. 4 aylk hamileyim vicdanim sizladi. Keske ayni sehirde olsak yardici olsam size elmden geldgnce.
Ne bileyim tuhaf oldum 1ay cocugunzdan uzak kalamayacaksiniz zaten . gondersenz bile gidip geri alacaksnz.
Cozum onerisine gelnce arksslar iyi fikirler sunmus. Bnde olsam gondermezdim . cocugum kres yasina gelene kdr da calismayi dusunmyrm zaten. Allah yardimcinz olsun.

1 aylık belki sorun değil ama uzun vadede sakın buna izin vermeyin. Hatta 1 aylık denir yol açılır bundan sonra sık sık aynı şey yapılmaya kalkılır aman diyeyim. Kuzenim çocukluğunda bu şekilde hep kış aylarını babaanne yanında geçirmişti şimdi kendi anne babası ile bağları kopuk babaanneye ise çok düşkün

2 yas... 1 ay anneden ayri.... yazik. gunah. mecburiyetinizi anliyorum. cikmazda oldugunuzu hissediyorum. ama iste ama'si var bu isin. kusecek. yuzunuze bakmayacak. kendince kirilacak. bunlar yuzde yuz olmasa da ihtimali yuksek.bi alternatif cozum bulmalisiniz.

Kayınvalide bilerek isteyerek diyor çünkü diğer torunlar hep öyle büyümüş, yengemler hep yazın çocukları köye göndermişler evde olmalarına rağmen.. yani onlar öyle alışık o yüzden ısrar ediyorlar, daha önce de söylediler ama ben pek olur vermedim, bu sefer arada kaldım.. onlarda göndermiyoruz diye darılıyorlar..
yani onlara da gönderiyoruz demedim daha çünkü kendime kesinlikle güvenmiyorum bu konuda.. dayanamam biliyorum.. biraz cesaret alırım belki yaşananlardan deneyimli annelerden dedim ama daha da içim soğudu bu fikirden.

Geçen haftalarda 6bucuk yaşındaki kızımı babaannesiyle köye göndersem mi diye düşündüm. Hem kendi çok istiyor,hem hiç köy görmedi eminim çok sevecek,hem de sadece 1 haftalığına. Ama sonra eksilerini düşündüm, artılarından çok çok fazla ve vazgeçtim. Eğer yollarsanız içten içe size kızıp soğuyacak,mutlaka acısını çıkaracak buna emin olabilirsin. 2 buçuk yaşında da çocuğum var,onu göndermeyi asla düşünemem. Şimdi okullar tatil,liseli kuzenin vs.yok mu gelip sizde annenle kalsa? Ben o yaşlarda olsam harçlığımi çıkarmak için seve seve kabul ederdim. Bir de yanlış mi okudum? Baban da sizde kalıyor mu?

mıllet nasıl dogurup dogurup cocugunu baska yere gonderıyor anlamıyorum sız gondermeyerek en dogrusunu yapıyorsunuz ınsan canı kolay mı yetısıyor
bır anlık seyler en kotu seylerı genelde ınsana en yakınları yapar ben hayatda kımseye guvenmem krese yazdırdım cocugumu kasla goz arasında bahceye cıkmıs kımse farketmemıs dıye yazdırdıgım gun kresten aldım degıl haftalarca aylarca uzak oldugum yere gondermek

gozune kum kacsa canım acır cocuk bu seytana keyıf gerek ayagı takılır basını tasa carpar köy yerı yılan sokar akrep ısırır hersey olur ne halt edecekler ne buyuk cesaret

bır akrabamız kadın calısıyor dıye cocuguna annesı bakıyor cocuk nasılsa uyuyor dıye evının hemen altındakı bakkala gıdıyor seker almaya ınmesıyle bır gumburtu bakkal kapısındayken daha cocuk pencereden egılmıs kapı sesıne mı uyanmıs neyse ... o anda öluyor 20 yıl falan oldu hala anne kız küs konusmuyor kızı annesıyle cocugumun ölumune sebep oldun ıhmal yuzunden dıye... bır anlık bırsey
gecen gun haberde gordum bakkalın onunde babayla cocuk el ele gecerken aradan bırı fırlayıp tum gucuyle cocugun elınden cekıp alıp kacırıyor gunduz vaktı kalabalık yerde babanın elınden

en yakın komsun dedıgın kayınbabam dayım dedıgın cocuga tedavuz edıyor parcalayıp gomuyor

ne cocugu gondermesı ne emanet etmesı

darılırlarsa darılsınlar

evet gün içinde biraz o oyalıyor biraz annem bakıyor ama babam artık sıkılmaya başladı hadi ne zaman dönücez biz deyip 1-2 günlüğüne kendi evlerine gidip gelmeye başladı..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…