İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

hafta sonu babamı kaybettim. buralara nasıl gücüm olur girerim hic bilmiyorum babam 58 yaşındaydı daha
icim cok yanıyor canım cok acıyor

hafta sonu babamı kaybettim. buralara nasıl gücüm olur girerim hic bilmiyorum babam 58 yaşındaydı daha

canım inan çok üzüldüm Rabbim sonsuz sabırlar ve dayanma gücü versin sana ve ailene .
amcaya rahmetiyle merhametiyle muamele etsin güzel Allah'ım.
ne kadar acı bir tecrübe olduğunu biliyorum , şimdi sayfayı açıp da okuyunca beni 13 yıl öncesine götürdün :KK14::KK14::KK14: Allah bütün yanına aldığı sevdiklerimizi cennetiyle şereflendirsin canım .
unutulmuyor aradan yıllar geçse de acıları tazeliğini kaybetmeden içimizde duruyor işte ne varki dünyanın diğer meşakketleriyle uğraşınca biraz da olsa acımız hafifliyor gibi oluyor , yoksa inan insan kafayı yiyecek gibi oluyor.:KK14::KK14::KK14:
hep şükrettiğim şey şu iyiki annem var eşim çocuklarım var ya onlar da olmasa :KK43::KK43::KK43::KK43:

meldam çok üzüldüm ya, mekanı cennet olsun, Allah sabır versin, biliyorum kelimeler anlamsız ama...

Allah sabır versin canım,inan dicek kelime bulamıyorum anne baba deyince insan hiç bir zaman aklına getirmiyor bu acı sonu.Sana ne söylesek imkansız acını dindiremeyiz.Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

Ne diyeceğimi bilemediğim anlardan biri...:KK25:
Allah sabırlar versin...
Nasıl bir acı olduğunu çok iyi anlayabiliyorum...
Zamanla alışsanda yüreğinde ki acı hiç dinmeyecek malesef...
Babamı kaybedeli 20 sene oldu...
Dile kolay gelse de yüreğe zor...
Ama arkasında senin gibi hayırlı bir evlat bıraktığı için sevab defteri hiç kapanmayacak...
Rabbim mekanını cennet eylesin...
Canım benim Rabbim sabır versin tekrar...:KK43:

4+4+4 sistemi

Bu yasa teklifi ile
-İlköğretim ikiye bölünüyor ve ikinci kademenin zorunlu olması muğlaklaşıyor, yani zorunlu eğitim 4 yıla iniyor
-Kesintili eğitim özellikle kız çocuklarının okuldan alınabilmesinin önünü açıyor
-Çocuklar 10 yaşında mesleklere yönlendiriliyor ve bilinçsiz meslek seçiminin önü açılıyor
-İlköğretim ikinci kademede farklı okul türleri ortaya çıkacak
-Farklı okul türleriyle merkezi sınav sistemi kaçınılmaz olacağından, çocukların 2. sınıftan itibaren dershaneye gitmeleri gerekecek ve toplumsal eşitsizlikler artacak
Yukarıda birkaç noktası vurgulanan bu teklif kamuoyunda tartışılmadan acele ile meclisten geçirilmeye çalışılıyor. Bu yasa teklifinin geri çekilmesi ve ilgili kurumların katılımıyla yeniden oluşturulmasını talep ediyoruz.

Eğitim Reformu Girişimi, TBMM Milli Eğitim Komisyonu’nda görüşülmeye başlanan yasa teklifinin dayandığı gerekçeleri ve yaratacağı sonuçları bir basın toplantısında tartıştı. Konuya ilişkin ERG'nin hazırladığı bildirgeye ulaşmak için tıklayınız.

ERG’ye göre, teklif yasalaştığı takdirde:

12 yıllık zorunlu eğitimin ne zaman başlayacağı belli olmayacak.
İlköğretimde ilk dört yıldan sonra açıköğretimin önü açılacak, bu durum kız çocukların ve engeli bulunan çocukların okullulaşmasıyla ilgili kazanımları riske sokacak.
İlköğretim ikinci kademede farklı okul türleri olduğunda çok erken yaşta sınav kaçınılmaz olacak.
Temel eğitimde farklı okul türlerine bölünme, toplumsal eşitsizlikleri derinleştirecek.
Çıraklığa başlama yaşı 11’e düşecek, çocuk işçiliği yaygınlaşacak.

kaynak:sabanciüniv. edu

bu konuda söyleyecek o kadar çok şeyim var ki susuyorum sadece....lanet olsun

inanamıyorum melda söylenecek ne var allah rahmet eylesin size de sabır versin ama yeter mi ...
birden olduğuna göre nasıl oldu noldu kaza kalp falan mı ,hoş ecel gelince ne önemi var hepsi bahane
tek teselli şu an çok daha güzel bi yerde

sizin sayfanızı geçen seneden beri takip ediyorum chess bilir

yazamadan geçemedim

Allah sabır versin.mekanı cennet olsun babacığının çok üzüldüm benide 2 sene öncesine,babamı aniden kaybettiğimiz ana götürdiü ,seni .çok iyi anlıyorum

zaman herşeyin ilacı geçmiyo ,unultulmuyo ama biraz hafifliyo
bütün ilgini çocuklarına verirsen biraz rahatlarsın ,üzülmek geri getirmiycek babanı,baban için yapabileceği tek şey dua etmek senide rahatlatır

meldam canım başın sağolsun mekanı cennet olsun babacığının allah sana da sabırlar versin....görünce şok oldum bian ne diyeceğimi bilemi,yorum canım gerçi ne desek boş...

günaydın hanımlar....

meldam yazmaya çalış yine arada, umarım daha iyisindir

Son düzenleme:
bugün okulda yapılan deneme sınavı sonucuna göre benim kuzucuk 45 soruda 2 yanlış yapmış
1 soru matematik 1 soru hayat bilgisinden buna rağmen 1. olmuş
öğretmeni sorular oldukça kafa karıştırıcı ve zordu dedi .
2 . olanın 4 yanlışı 3. nün ise 6 yanlışı varmış
batı yayınları
yarın zambak yayınlarının sınavı
perşembe günü coşku yayınlarının sınavı var. bu hafta yoğun olacak.

bugün okulda yapılan deneme sınavı sonucuna göre benim kuzucuk 45 soruda 2 yanlış yapmış
batı yayınları

tebrikler farmasi, sizin devlet okulumu ne kadar çok deneme sınavı oluyo, bedava mı yoksa ne kadar isteniyo deneme sınavları için

tebrikler farmasi, sizin devlet okulumu ne kadar çok deneme sınavı oluyo, bedava mı yoksa ne kadar isteniyo deneme sınavları için

merhaba canım çok teşekkür ederim. okulumuz devlet okulu ama ilçemizin başarı bakımından yıllardır lideri durumunda.

sınavları öenmsiyoruz ne kadar çok soru o kadar çok tecrübe olduğunu düşünüyoruz.

herhangibir yayınevinin 4 sınavına yıllık 5 tl ödüyoruz öğrenci başına .
fiyatlar çok makul.

Son düzenleme:
batı yayınları

maşallah canım oğluna :nazar:
oo bu hafta gerçekten çok yoğun gözüküyosunuz başarılar dilerim oğluna :nazar::nazar:

merhaba canım çok teşekkür ederim. okulumuz devlet okulu ama ilçemizin başarı bakımından yıllardır lideri durumunda.

sınavları öenmsiyoruz ne kadar çok soru o kadar çok tecrübe olduğunu düşünüyoruz.

herhangibir yayınevinin 4 sınavına yıllık 5 tl ödüyoruz öğrenci başına .
fiyatlar çok makul.

çok makul fiyatlarmış gerçekten canım daha bizim okulda herhangi bir deneme sınavı yapılmıyor ama öğretmen evde bol bol test çzödürün kitap okutun diyor o da kendisi zaten hergün bir kere mutlaka test yapıyor.

X