İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

bu bahsettiğin başarısız olma, mükemmelliyetçilik korkularının tecrubeyle oluşmuş olması lazım diye düşünüyorum, neden bunlar oluştu bunu bulup belki o kökü kurutmak lazım, değiştirmek lazım belkide, çünkü bebekler korku diye bişey yoktur bilirsin dna larında kayıtlı bi kaç korku unsuru dışında yüksek ses gibi mesela.
yani ben uzman değilim ama sanki bi kaç kanka yapması gerekmiş gibi hissettim, gruptan biri olma ihtiyacı var belki bilemiyorum
planların konusunda bişey diyemicem ama sen en kötüsünü düşünüyorsun şuan en kötü ne olabilir, yinede hayatını idame ettirir diyosun, tamam işte, aslında en kötüsü bile o kadar da kötü değil
bide bence bu üstün zekalı olması konusunu çok takma, çünkü farklılaştırmış oluyosun istemeden, bu farklılaşmış olma duygusunu o da hissediyo muhtemelen, insanın doğasından var sürüden biri olma, o da büyüdükçe kendine uygun bi grup ve hayat tarzı seçecektir bence, herkes gibi yani
zaten üstün zekalı olsun, hatta zihinsel engelli olsun hiçbi çocuk engellenmek istemez, ne yapması gerektiğinin söylenmesini istemez, benim kardeşim zihinengelliler öğretmeni, o da aynı aynı şeyi öğütüyo velilere sıkmayın diye
ben de mesela oğluma o istemiyosa gönlü yoksa, hiçbiley yaptıramam, normalde yapacağı bi derste bile salak saçma saçmalamaya başlar, gönlü yok çünkü yapmaya
yani nasılsa ilk 3 sene ortalamaya yansımıyormuş, en azından ara tatile kadar hiç dokunmayıp gözlemle bi istiyosan, baktın yine olmadı,
özel öğretmen tutmanı tavsiye ederim, bence bu tip çocuklar özel öğretmenle, sınıfta bi sürü çocukla olduklarından daha başarılı olur
yazdıklarımı ukalalık olarak alma lütfen canım, tamamen içimden geçenleri yazdım dostane...

Son düzenleme:
zaten dediler ya normal sınıfta yapamaz diye ee başka okul da yok ki doğa koleji var 30 bin lira geçen aradılar lütfedip 17 bin istediler bende hadi onu buldum diyelim istanbulda yaşaması.... O zaman yapacak ne kalıyor

valla canım açıkcası ben zaten özel okulların üstün zekalılara sağlıklı ortam sağlıyacağına hiç inanmıyorum, doğaya yollasan inan farklı olmazdı, karne notları yüksek olurdu, o da gerçekmi şişirmemi bilemezdin

neden öyle oluyor chess :44:adana da deneme sınavı olmayan ara karne almayan okul kalmadı .insan çocuğun durumunu gidişatını merak ediyor:KK31:

son iki gün chess belki daha verirler:44:

valla kızlar ara karne alsa nolur almasa nolurda, işte herkes aldı ya biz eksik kalmayalım, bizim zamanımızda ara karnemi vardı:KK53::KK53::KK1:

Bi de arkadaşlar ben bu çocuğu 5.5 ay ekmek kabuğu yiyerek 5. 5 ay sürekli mide bulantısı baş ağrısı 22 tansiyonla doğurdum 3,5 ay kuvözde kaldı beyin kanası geçirmeye başlamışken 5,5 aylıkken sezeryana alınarak ameliyata girerken ikinizden birinin yaşama şansı yüzde 10 denerek cinsiyeti sağlık durumunu bile görmeden (görünmüyordu ultrasonda) doğurdum babasından ayrıyım bu yaştan sonra evlenir miyim ki evlensem de çocuk yapmam o çileleri bi daha göze alamam bir başka çocuk ihtimalim daha yok yani bu şartlarda yaşayan bi çocuğu başkası olsa belki tpesinde taşırdı ben ona zarar vermeye başladım bu gidiş iyi değil rahat bırakıcam artık
sen çok fazla sıkmıyorsun ki. her anne çocuğu için iyi şeyler ister uyarıp ikaz eder .bizde de bu durumlar oluyordu .sen ne kadar da sistem değişir eğitim vermeyi bıraktım desende olmuyor bi şekilde içinde oluyorsun. geçen yıl aile terapistine gittim oğlumu psikolaga götürdm bizimkide bir sürü şeyden şikayetçiydi ders yapmak yazı yazmak sıkıcıydı servise binmek evden uzaklaşmak büyük bi sorundu. ama aldığım yardımın faydasını gördüm. maddi olarak rahata alışmakta kötü kendi ayaklarına sağlam basıp güçlü durması lazım .anladığım kadarıyla sen çok güçlüsün eğitimcisin, kızınla hayat mücadelesi veriyorsun .sen pes etmedin. ders konusunda anlaşamadığınz için erken verilen bi karar almışsın belki de yorulduğun için yazdın .bence bi uzmana git cehessle aynı fikirdeyim altında başka nedenlerde olablir . şımarıklık dediğim şeylerin altında neler çıkmıştı .
çok şükür geçti gibi canım daha rahatım 1 haftadır falan
oğlum nasıl bekliyor hem de bi bilsen çabuk geçsin hemen şu 9 ay diyor herşeyi yasakaldı bana yiyeceğimden içeceğime kadar biyere gidiyoruz misafirliğe falan ne yiyorum ner içiyorum hemen bakıyo kola falan olsun anneme ondan vermeyin onun karnında kardeşim var diyor :KK1: bebek gelene kadar çekeceğim var yani abisinden :KK1::KK1:

oyy canmım ya ne güzel şimdiden sahipleniyor

bu bahsettiğin başarısız olma, mükemmelliyetçilik korkularının tecrubeyle oluşmuş olması lazım diye düşünüyorum, neden bunlar oluştu bunu bulup belki o kökü kurutmak lazım, değiştirmek lazım belkide, çünkü bebekler korku diye bişey yoktur bilirsin dna larında kayıtlı bi kaç korku unsuru dışında yüksek ses gibi mesela.
yani ben uzman değilim ama sanki bi kaç kanka yapması gerekmiş gibi hissettim, gruptan biri olma ihtiyacı var belki bilemiyorum
planların konusunda bişey diyemicem ama sen en kötüsünü düşünüyorsun şuan en kötü ne olabilir, yinede hayatını idame ettirir diyosun, tamam işte, aslında en kötüsü bile o kadar da kötü değil
bide bence bu üstün zekalı olması konusunu çok takma, çünkü farklılaştırmış oluyosun istemeden, bu farklılaşmış olma duygusunu o da hissediyo muhtemelen, insanın doğasından var sürüden biri olma, o da büyüdükçe kendine uygun bi grup ve hayat tarzı seçecektir bence, herkes gibi yani
zaten üstün zekalı olsun, hatta zihinsel engelli olsun hiçbi çocuk engellenmek istemez, ne yapması gerektiğinin söylenmesini istemez, benim kardeşim zihinengelliler öğretmeni, o da aynı aynı şeyi öğütüyo velilere sıkmayın diye
ben de mesela oğluma o istemiyosa gönlü yoksa, hiçbiley yaptıramam, normalde yapacağı bi derste bile salak saçma saçmalamaya başlar, gönlü yok çünkü yapmaya
yani nasılsa ilk 3 sene ortalamaya yansımıyormuş, en azından ara tatile kadar hiç dokunmayıp gözlemle bi istiyosan, baktın yine olmadı,
özel öğretmen tutmanı tavsiye ederim, bence bu tip çocuklar özel öğretmenle, sınıfta bi sürü çocukla olduklarından daha başarılı olur
yazdıklarımı ukalalık olarak alma lütfen canım, tamamen içimden geçenleri yazdım dostane...
ukalalık ne kelime chess, çok mantıklı şeyler yazıyorsun .ben özel öğretmeni neden tuttum kendine güveni tam olsun ortalamaya yansımıyor bzim öğrtemnin düşünceleri de belli çocuğu kaybetmemek adına eğitimini almasına adına verdiğim bi karadı faydası da oldu.
valla kızlar ara karne alsa nolur almasa nolurda, işte herkes aldı ya biz eksik kalmayalım, bizim zamanımızda ara karnemi vardı:KK53::KK53::KK1:

ara karnede bizim iyimiz vardı sağlık kuralarına uyma becrisi oğlum öğrtemnin huzurunda dikkatli olmaya çalışıyor.bu yıl bir çok çocuğun karnesi farklıydı. aileler neyin üzerinde duracaklarını öğrendi.arkadaşım oğlunu matematikte övüyordu karnede bütün kötü notları matematikti şok geçirdi.

valla meldamcım sizin hoca kesin çocukcağız çok hasta oluyor diye iyi vermişir,:KK53::KK53:

işte bende ondan merak ediyorum acaba bizim farkında olmadığımız bi eksiği var mıdır diye, bakalım zaten kasım sonmuş belki bu iki günde verirler

Yani ben uzman değilim ama sanki bi kaç kanka yapması gerekmiş gibi hissettim, gruptan biri olma ihtiyacı var belki bilemiyorum
ben mesela oğluma o istemiyosa gönlü yoksa, hiçbiley yaptıramam, normalde yapacağı bi derste bile salak saçma saçmalamaya başlar, gönlü yok çünkü yapmaya

olur mu ya ne ukalalığı ben bir anne hatta çaresiz bir anne olarak sizlerden uzman değil anne olarak görüşleriniz istiyorum o kadar çok uzmanla görüştük ki onlar ayrı zaten öğretmen olmakla veli olmak arasında çooook büyük fark var ben 9 yıllık öğretmenliğimde hiç bu kadar zorlanmadım öyle ki geçen sene ben çocuğumu yetenekli olduğunu bildiğim halde artık salak zannetmeye başladım öğretmenin üstün katkılarıyla öğretmenliğimi bile sorguladım ben bunu anlayamıyorsam kendi çocuğuma bişey veremiyorsam diye herkes çocuğu için en iyisini ister ben hep zannettim ki benim çocuğum da az çok bana benzer en azından dersini ödevini bilir kitap okumayı öğrenmeyi sever o da yeter dedim çünkü öğrenmeyi öğrenen seven çocuk herşeyi öğrenir hatta siz birşey anlatayım rehberlik araştırmaya gittiğimizde sılayı aldılar odaya uzman bana dedi yarım saat kırkbeş dk sürer (artık öğretmen nasıl bir rapor hazırladıysa ben nasıl anlattıysam çocuğu adam da salak zannetti heralde) kuaförüm de aynı sokakta gittim oturdum bekliyorum yarım saat oldu yok 1 saat oldu yok 2 saat oldu yok çıkmadılar uzman da girmiyor teste tarafsız olmak için testi başkası yapıyor o değerlendiriyor gittim adama dedim hala çıkmadı acaba bi sorun mu var ben zannediyorum artık ne soruyolarsa bilmiyor çocuk uzuyor test meğerse gittiği yere kadar uzuyormuş neyse dedi adam olur mu öyle şey demek iyi gidiyor sonunda çıktılar değerlendirmeyi yaptı adam beni çağırdı odasına dedi ki kızınız üstün zekalı böyle gördüğüm 3. çocuk ben şok nasıl yani o kadar inanmışım ki çocuğumda bir poreblem var ben bile inanmadım nasıl dedim işte dedi üstün zekalı ve dikkati çok yüksek nasıl farkedilmedi ben dedim biliyordum ama yetenekli olarak düşünüyordum zeka aklıma gelmedi aslında sayı falan vermiyolar yani ıqsu şu bu demiyorlar ben inanamadığımdan adam acıdı öğretmen olduğumdan verdi bana da bi rapor okula da resmi yolla gönderdi öğretmen bile inanmadı

ve uzman bana de dedi biliyor musunuz ben napıcam şimdi peki dedim baktı bana devlet hiçbirşey yapmıyor paran varsa özel okul kurs murs kendin uğraşacaksın hayatı çevresi zengin olacak türkçe meali bahçeli ev hayvanlar geziler kurslar (sanki biz istemiyoz üstün zekalı olmasa yapmıcaz ama soran yok tabi paran var mı )

velhasıl ondan sonra o uzman senin bu dernek benim şu hastane bizim dolaştık durduk canım görünen sorun yok mükemmelliyetçilik kendinden kaynaklı yapacak bişi yok kabul edilme isteği dediğin gibi had safhada ya büyükler ya küçüklerle arkadaş (büyükler o küçük diye dediğini yapıyor küçükler de onu dinliyor ) reddedilme korkusuna kendi yaşıtlarına pek yanaşmıyor öğretmen özel ilgilenirse daha iyi olduğunu söylüyor ama ders aldıramıyorum benimle de bişey yapmıyor şu anda iş durumundan çok muallaktayız heran bişiler olabilir o düzene girerse maddi açıdan en azından ders kurs halledilir ama şuan zor yer de değiştireceğimizden bişeye kalkışmak istemiyorum

kendi zeki olduğunu biliyor uzman söyledi ama ben ona hep diyorum zeki olmak önemli değil önemli olan zekayı kullanmak bak diyorum sen dinlemediğin çalışmadığın şeyi bilebiliyor musun bilemezsin çalışmadan bişey olmaz ona hiç sen zekisin yaparsın demiyorum zaten çok şanslısın iki öğretmenin var okulda anlamadığını gel bana sor diyorum hı hı diyor gene yok bi de anlamadığını sormuyor yanlışını düzelttirmiyor bişeyler yazıyor yanlışları çıkıyor öğretmen hızlı düşünüp yazmaktan diyor hıım güzel ama şurası şöle deyince bu sefer sürekli eleştiri oluyor geri çekiliyor

öğretmen de bigün bizi ağlatıyor bi gün gene sinir ediyor sıla sirke gittik çok güzel siz de gidin demiş bizim öle şeylerle işimiz olmaz demiş böle mi sölenir ya ben sevmiyorum falan de bilet yok de bu ne böle

Ooy kuusura bakmayın ya çok dolmuşum ben haftasonu çok kötüydü gerçekten kafayı yemek üzereyim başınızı ağrıttım

bi de okulda hangi tip çocuk başarılı oluyor biliyor musunuz kızlar bence onay seven çocuk başarılı oluyor, oysaki yetişkin hayatta onay bağımlısı olmak depresyon nedeni, berbat bişey, bence çocukların söz dinlememesi çokta kötü algılanmamalı, özgün olmasına izin vermeli başkasına zararı yoksa.
hayat bilgisi kitabına baksanıza ne kadar zeka yoksunu şeyler, şöyle yap böyle yap, yani her çocuk aynı marka model robot olsun
yok bayramda büyüklerin elini öp, yaw ben nefret ederim el öpmekten çocukken halada nefret ederim, neden tüm çocuklar el öpmeyi sevmek zorunda olsun
:KK53::KK53:
arkadaşın üzülünce onu teselli et, ben belki yanlız kalsa daha iyi olcağını düşünüyorum, düşünemezmiyim:KK53:
bi de şu yabancılarla konuşma diye çocukları korkuttukları bölüm var, geçen bugunde okula kendin git dedim, olmaz ya hayat bilgisindeki olaylar başıma gelirse dedi, ya yanıma yabancı gelirse, al bakalım şimdi
halbuki gerçekte çocuğa yönelik suçların yüzde doksanı tanıdıklarından, akrabalarından komşularından vs.. tarafından geliyormuş

beni hayat bilgisi çalıştırırken görseniz gülersiniz, sürekli senin ne düşündüğünü sormuyo, düşünceni değil, kitabın senden istediğini işaretle diyorum, ama öyle..
zaten bence akademik başarı ikinci sırada hayatta, önemli olan insanı mutlu ya da mutsuz yapacak olan, hatta iş hayatında da başarılı ya da başarısız yapacak olan, hatta hatta iş bulduracak olan kesinlikle sosyal beceriler, yani okulda öğretilmeyen şeyler

valla canım açıkcası ben zaten özel okulların üstün zekalılara sağlıklı ortam sağlıyacağına hiç inanmıyorum, doğaya yollasan inan farklı olmazdı, karne notları yüksek olurdu, o da gerçekmi şişirmemi bilemezdin

zaten canım bu doğanın üstün zekalılar okulu anca yine sınıftan farklıdır dedim normal koleji burda da var doğanın parayla getirseniz almayız diğer velilerle sorun çıkar dedi bana müdürü

bi de taktığım üstün zekalı veya yetenekli çocuklarda hep bu sorunlar var bi yerden bişi patlıyor edebiyle okula giden ders yapan sorumluluk sahibi çocuklar olmuyorlar bi gariplik oluyor

görsen demezsin dedim ya çocuk dersin hatta mesela sizin çocukların söyledikleri çok hoşuma gidiyor meldanın oğlunun konuşması seninkinin tespitleri ben onları dinlesem mesela zeki olduklarını anlarım belli ediyor çocuklar kendilerini görürüm ama benim kızımdan mantık beklemek hata yani zeka bir veya birkaç alandan üstün anlamadığım görseli üstün olan çocuk matematikten hiç mi anlamıcak uzmanlar da bişey diyemiyor bu konuda ne yani geri kalan hepsi kötü mü olacak

zaten matematiği en azından ortaokula kadar hayat bilgisini hayatta yaşayarak öğrenecek türkçe desen kitap okumak önemli kitapla hallolur saldım gitti artık kafayı yemektense

ha bi de devletin var karma istanbulda normal çocukların zekasında artış gözlenmiş üstün zekalılarda düşüş =)))

Ooy kuusura bakmayın ya çok dolmuşum ben haftasonu çok kötüydü gerçekten kafayı yemek üzereyim başınızı ağrıttım

ne demek canım, hepimiz derdimiizi anlatıyoruz burda, öğretmen çok önemli tabii, gölge etme başka ihsan istemez derler ya, en azından sizin hocayla meldamların hoca gölge etmese
rahatlamaya çalış biraz canım, emin ol senin o düşündüğün kötü senaryoların hiçbiri olmıcak ilerde
sistem çocuklara çok uygun ki, uymayan çocukları yargılayalım, valla bi kaç test kitabı almıştım hepsini kaldırdım şimdi, napıyorum ben dedim
yayın evleri, dersaneler, özel okullar, ortalığı alevlendirip ana babaları yanlış yönlendirip, sanki çocuklarda tamamlanması gereken eksikler var gibi hissettirip kaymağını kendileri yiyolar, basit pazarlama yalanlarına kanıyoruz bizde

valla meldamcım sizin hoca kesin çocukcağız çok hasta oluyor diye iyi vermişir,:KK53::KK53:

işte bende ondan merak ediyorum acaba bizim farkında olmadığımız bi eksiği var mıdır diye, bakalım zaten kasım sonmuş belki bu iki günde verirler
kan tükürse kzılcık şerbeti içtim demeyi öğrnecek artık:KK31:ikinci sınıf kişiliğini bulması için çok öneliymiş öğrtmnin açıklaması bu anasınıfı birinci sınıf gibi değilmiş .askerlikte olgunlaşır diyordum acelecilik neden :KK31:chess öğrtemene çocukların gidişatını merak ediyoruz durum nedir belirtin diyen olmadı mıı :26::26:ben düşme olayı olmasaydı öğrtemnin gözünde bu kadar bitik olduğunu bilmicektim :26:elektroydaki grafiği sınıf seviyesine göre yüzde doksansekiz.ara karneye göre iyi. denemne sınavında okulda 282 çocuk arasında 10. ben çocuğumu biliyorum önemli olan o. peki sizin öğrtemn ne diyor çocukla ilgili .sen biliyorsun başarısını öğrtemen ne düşünüyor sınıftaki durumu ne onu merak ettim:KK34:

olur mu hiç canım çocuğun için en iyisini istiyorsun anne olarak kaygıların var onu paylaşıyorsun

ben verdim sana karne hepsi yıldızli beeeeş

sen çok fazla sıkmıyorsun ki. Her anne çocuğu için iyi şeyler ister uyarıp ikaz eder .bizde de bu durumlar oluyordu .sen ne kadar da sistem değişir eğitim vermeyi bıraktım desende olmuyor bi şekilde içinde oluyorsun. Geçen yıl aile terapistine gittim oğlumu psikolaga götürdm bizimkide bir sürü şeyden şikayetçiydi ders yapmak yazı yazmak sıkıcıydı servise binmek evden uzaklaşmak büyük bi sorundu. Ama aldığım yardımın faydasını gördüm. Maddi olarak rahata alışmakta kötü kendi ayaklarına sağlam basıp güçlü durması lazım .anladığım kadarıyla sen çok güçlüsün eğitimcisin, kızınla hayat mücadelesi veriyorsun .sen pes etmedin. Ders konusunda anlaşamadığınz için erken verilen bi karar almışsın belki de yorulduğun için yazdın .bence bi uzmana git cehessle aynı fikirdeyim altında başka nedenlerde olablir . şımarıklık dediğim şeylerin altında neler çıkmıştı .

Götürdük canım götürdük rahat bırak oyuncak al kitap al hayvan al kurs al al da al sorun görünmüyor işte başarısızlık korkusundan başka ,varsa bi de öğrenme bozukluğu bi de o kaldı tanı konulmayan ( bu çok ilginç bişeymiş biliyo musunuz bilsemin rehberlik müdür söyledi bana mesela bazı çocuklar b -d karıştırır hepsini karıştırda disleksi olabilir ama sadece onlarıysa o da bi öğrenme bozukluğu mesela küçücük şeyler etkilermiş)

oyy canmım ya ne güzel şimdiden sahipleniyor

bi de okulda hangi tip çocuk başarılı oluyor biliyor musunuz kızlar bence onay seven çocuk başarılı oluyor, oysaki yetişkin hayatta onay bağımlısı olmak depresyon nedeni, berbat bişey, bence çocukların söz dinlememesi çokta kötü algılanmamalı, özgün olmasına izin vermeli başkasına zararı yoksa.
Hayat bilgisi kitabına baksanıza ne kadar zeka yoksunu şeyler, şöyle yap böyle yap, yani her çocuk aynı marka model robot olsun
yok bayramda büyüklerin elini öp, yaw ben nefret ederim el öpmekten çocukken halada nefret ederim, neden tüm çocuklar el öpmeyi sevmek zorunda olsun
:KK53::KK53:
arkadaşın üzülünce onu teselli et, ben belki yanlız kalsa daha iyi olcağını düşünüyorum, düşünemezmiyim:KK53:
bi de şu yabancılarla konuşma diye çocukları korkuttukları bölüm var, geçen bugunde okula kendin git dedim, olmaz ya hayat bilgisindeki olaylar başıma gelirse dedi, ya yanıma yabancı gelirse, al bakalım şimdi
halbuki gerçekte çocuğa yönelik suçların yüzde doksanı tanıdıklarından, akrabalarından komşularından vs.. Tarafından geliyormuş

beni hayat bilgisi çalıştırırken görseniz gülersiniz, sürekli senin ne düşündüğünü sormuyo, düşünceni değil, kitabın senden istediğini işaretle diyorum, ama öyle..
Zaten bence akademik başarı ikinci sırada hayatta, önemli olan insanı mutlu ya da mutsuz yapacak olan, hatta iş hayatında da başarılı ya da başarısız yapacak olan, hatta hatta iş bulduracak olan kesinlikle sosyal beceriler, yani okulda öğretilmeyen şeyler

kesinlikle haklısın sonuna kadar katılıyorum o yüzden de kararımı uygulayacağım sonuçta boş durmuyor kendince bişiler yapıyor ben zaten müfredatı kesinlikle yetersiz ve gereksiz buluyorum o hayat bilgisinden öğretmenler bile sıkılıyor bizimki de itiraf etti ev ziyaretinde o zaman yapılacak olan bi müzeye kapağı atıp kurstu dersti dışardan desteklemek çocuğun tepesine çöreklenmicem artık

valla meldamcım toplantılarda soruyorum, oğlumla alakalı bi eksik varmı, iyi nasıl diye, bi şikayetim yok gayet iyi diyo sadece, bende sözüne güveniyorum açıkcası, çünkü kötü olanıda direkt söylüyor toplantıda bile

ne demek canım, hepimiz derdimiizi anlatıyoruz burda, öğretmen çok önemli tabii, gölge etme başka ihsan istemez derler ya, en azından sizin hocayla meldamların hoca gölge etmese
rahatlamaya çalış biraz canım, emin ol senin o düşündüğün kötü senaryoların hiçbiri olmıcak ilerde
sistem çocuklara çok uygun ki, uymayan çocukları yargılayalım, valla bi kaç test kitabı almıştım hepsini kaldırdım şimdi, napıyorum ben dedim
yayın evleri, dersaneler, özel okullar, ortalığı alevlendirip ana babaları yanlış yönlendirip, sanki çocuklarda tamamlanması gereken eksikler var gibi hissettirip kaymağını kendileri yiyolar, basit pazarlama yalanlarına kanıyoruz bizde

aman canııım iyi böyle memlekette yeterince koyun var bi tane de eksik kalsın demi tektip insan olmasın sölemiştim daha önce bilinmeyen salak zannedilen ne zekalar ne dehalar var belki toplumların yüzde 2si böleymiş eğitim sistemi eritir normalleştirirmiş benimkini de eritemesinler sılanınki 137 tamam 160 ıqlu insanlar var da 137 diye heba mı edeyim çocuğumu ortalamanın 90-100 olduğu bi ülkede gayet de iyi

kızım herkese ismiyle hitap eder mesela yeğenim senelerdir abla dedirtmeye çalışıyor ben senin askerlik arkadaşın mıyım diyor 27 yaşında yok her seferinde yine ismini söylüyor düşününce nolur yani abla demese saygı demeyle mi oluyor nedir yani resim yapıyor gidip müdürü çağırıyor gel resmime bak diye ayağına ,götürmüyor de resmi =)) iyi bence böle biz öğretmen masasına yaklaşamazdık noldu öğretmenlik yapana kadar toplum içinde konuşmayı bilmiyordum iyi böle iyi özgür olsun farklı olsun ne çıkar mutlu olsun yeter

kan tükürse kzılcık şerbeti içtim demeyi öğrnecek artık:KK31:ikinci sınıf kişiliğini bulması için çok öneliymiş öğrtmnin açıklaması bu anasınıfı birinci sınıf gibi değilmiş .askerlikte olgunlaşır diyordum acelecilik neden :KK31:chess öğrtemene çocukların gidişatını merak ediyoruz durum nedir belirtin diyen olmadı mıı :26::26:ben düşme olayı olmasaydı öğrtemnin gözünde bu kadar bitik olduğunu bilmicektim :26:elektroydaki grafiği sınıf seviyesine göre yüzde doksansekiz.ara karneye göre iyi. Denemne sınavında okulda 282 çocuk arasında 10. Ben çocuğumu biliyorum önemli olan o. Peki sizin öğrtemn ne diyor çocukla ilgili .sen biliyorsun başarısını öğrtemen ne düşünüyor sınıftaki durumu ne onu merak ettim:KK34:

Zaten sinirliyim melda sizin öğretmene de ayar oluyorum iyice o düşme olayını hatırladıkça ah diyorum orda olsaydım

olur mu hiç canım çocuğun için en iyisini istiyorsun anne olarak kaygıların var onu paylaşıyorsun

teşekkür ederim seyyahalemi canım karne için:KK1::KK1:

beğendin mi

eveet kızlar karar verilmiştir değil mi sıkmak yok köreltmek yok özgür sorgulayan sosyal çocuklar yetiştiricez tek tip normal sıradan değil??meclise sundum onayı aldım içim rahat

zaten ben de çok normal değilim yaşayıp gideriz çocuuuumla

geçende ingilizce kursuna götürdüm hoca geç kalmış, hoca içeri girer girmez benimki, öğretmenim yine geç kaldın, şu derse başlayalım artık sıkıldım dedi, ben şok
dersten sonra öyle konuşulmaz böyle konuşulur diye bi konuşma yaptıysamda otorite korkusuna sahip olmamasına seviniyorum, umarım ilerde de olmaz

valla meldamcım toplantılarda soruyorum, oğlumla alakalı bi eksik varmı, iyi nasıl diye, bi şikayetim yok gayet iyi diyo sadece, bende sözüne güveniyorum açıkcası, çünkü kötü olanıda direkt söylüyor toplantıda bile

sevindim adına.inşallah başarısı hep böyle devam eder :nazar:

beğendin mi

eveet kızlar karar verilmiştir değil mi sıkmak yok köreltmek yok özgür sorgulayan sosyal çocuklar yetiştiricez tek tip normal sıradan değil??meclise sundum onayı aldım içim rahat

zaten ben de çok normal değilim yaşayıp gideriz çocuuuumla

beğendim canım süper, napalım kendimiz gibi anormal insanlar bulucaz bizde:KK1::KK1:

Son düzenleme:
X