İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

ÇOK İYİYMİŞ YA

selam kizlar,bugun 2. sinifa giden oglusumla biraz surtustuk matematik odevini yaprken anlamayinca sikilip birakmak istiyor ,of biktim vs cumleler kurup bana kiziyor o kadar sabrettim sonunda cok kizdim sabrim tasti ,bilmiyorum normalmi cok mu zor verdikleri odevler kpasitesi disindami falan cok dusunyorum biz yurtdisindayiz sizin ogretmenler nasil matematik odevleri veriyorlar mesela 35+...=44 gibi noktali yeri bulmalarini istiyorlarmi ,aslinda toplamayi biliyor ama boyle sorulunca tikaniyor of of napicam ben:18::18::18::KK14::KK14:[/QUOTE

ŞÖLE YAPABİLİRSİN EŞİTLİK VERİLEN İŞLEMLERİN TAM TERSİ OLDUĞUNU ÖĞRENİRSE ORDA TOPLAMAYI GÖRÜNCE KARŞIYA TAM TERSİ YANİ ÇIKARMA OLARAK GEÇİRECEĞİMNİ ÖĞRENİRSE YAPABİLİR Bİ DE DİLE ÇOK HAKİM DEĞİLSE ANLAMIYOR DA OLABİLİR

YA ŞU SEVİYE TESPİT SINAVI SONUÇLANMIŞ KIZIM SATIRLARA İKİ ÜÇ İAŞRETLEME YAPMIŞ DELİRİCEM KİTAPÇIĞI DA ÖNCEDEN VERMİŞ ÖĞRETMEN O DA KAYIP GETİRMEDİ SİRK VAR BURDA DUYURU YAPMIŞLAR SÖYLEMEDİ ASLINDA KENDİM GÖÜTERECEKTİM ÇOK DA PAHALI İDİ KIYDIM PARAYA AMA KIZDIM GÖTÜMİCEM DE GÖNDERMİCEM DE SINIFTAN Bİ ARKADAŞI İL 2. Sİ OLMUŞ BAK NE GÜZEL OLMUŞ DİYORUM BANANE DİYOR YA DELİRİCEM

HOCA BAYAN BU ARADA ,GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİNE DE TEŞEKKÜR EDERİZ TOPTAN
sevdikleri birşeyden mahrum etmek işe yarıyor.kızın umursarmı böyle bir cezayı.

bugün öğretmenimize hediyesini vermeye ben gittim birkaç veliyle tabi:KK1::KK1:o sırada deneme sınavı sonucu geldi ilk 10 girmiş oğlum okul genelinde.arkadaşlar çocukların durumunu sordu ben köşeye çekildim onlar a çocuklar iyi memnunum dedi panikleri geçsin mükkemel olacaklar dedi. ben sormadım tabi :KK31:bana da dönüp biliorsun bu sıralar oğlun ii değil dedi :KK43::KK43::KK43::KK43:hey allahım:44::44:çocuk çaba harcıyor gayret ediyor dedim:KK19:bu elektroy sistemine geçtik geçeli sıkıntı var :KK19::KK19::KK19:nereden çıktı bilgisayrdan soru çözme:KK19: silme tuşu yok:KK19: hız önemli:KK19: full çekse de saniye farkı 10 kişi geriye atıyor :KK19:öğretmen bunumu göz önüne alıp değerlendiriyor:KK31::KK31:
içinizde okulistikten ders çalıştıran var mı? biz çok çok memnunuz şiddetle tavsiye diyorum. morpa kampüs bana yeterli gelmedi.okulistik demodan inceleyin isterseniz.

bugün öğretmenimize hediyesini vermeye ben gittim birkaç veliyle tabi:KK1::KK1:o sırada deneme sınavı sonucu geldi ilk 10 girmiş oğlum okul genelinde.arkadaşlar çocukların durumunu sordu ben köşeye çekildim onlar a çocuklar iyi memnunum dedi panikleri geçsin mükkemel olacaklar dedi. ben sormadım tabi :KK31:bana da dönüp biliorsun bu sıralar oğlun ii değil dedi :KK43::KK43::KK43::KK43:hey allahım:44::44:çocuk çaba harcıyor gayret ediyor dedim:KK19:bu elektroy sistemine geçtik geçeli sıkıntı var :KK19::KK19::KK19:nereden çıktı bilgisayrdan soru çözme:KK19: silme tuşu yok:KK19: hız önemli:KK19: full çekse de saniye farkı 10 kişi geriye atıyor :KK19:öğretmen bunumu göz önüne alıp değerlendiriyor:KK31::KK31:
içinizde okulistikten ders çalıştıran var mı? biz çok çok memnunuz şiddetle tavsiye diyorum. morpa kampüs bana yeterli gelmedi.okulistik demodan inceleyin isterseniz.

yok artık ya, çocuk ilk 10 a girmiş daha ne, hala iyi değil diyo

valla çocukların psikolojisini bozuyodur bu hoca

bu kadarda yüklenilmezki canım, görende lise 2 sanır, öss ye girecek sanki

ÇOK İYİYMİŞ YA

KESİNLİKLE HAYIR NE ÖDÜL NE CEZA UMRUNDA BİLE DEĞİL ALMAM GİTMEM YAPMAM DİYORUM BANANE DİYOR ÖĞRETMEN TENEFFÜSE ÇIKARMIYOR ÖDÜLLERDEN VERMİYOR CEZA VERİYOR OLSUN DİYOR HİÇBİŞEY İŞE YARAMIYOR ANLAMADIM BEN NAPICAM UZMAN KAPASİTE VAR ZATEN YAPACAK SIKMAYIN DESE DE BAKIYORUM İLGİLENMEYİNCE BİŞEY ÖĞRENMİYOR Kİ AAM DİYOR 4. SINIF KONUSU ÇALIŞIN EE TOPLAMA YAPMADAN NASIL ÇALIŞICAN YOK YANİ ONA GÖRE Bİ FORMÜL

Bİ BAKALIM BAKALIM

YA BİZ BUGÜN HEP BERABER AĞLAŞTIK ÖĞRETMEN ÇOK SEVİNDİ ÇOK ŞANSLIYIM DEDİ NOT FALAN DA YAZMIŞTIK HEDİYEYE ÖNCEDEN KÖYDE ÇALIŞIYORMUŞ GEÇEN SENE DE DEMİŞTİ BEN ÖĞRETMEN OLARAK BURDA SAYGI GÖRDÜM DEĞER VERİLDİM DİYE ŞİMDİ DE NOTU OKURKEN AĞLADI HEPİMİZİ AĞLATTI YAAW GÜZEL Bİ GÜNDÜ

BU ARADA BEN SİRKE GİTMEK ZORUNDA KALDIM ABLAM BİLET ALMIŞ EE BEDAVA SİRKE BALDAN TATLI SÖZÜMÜ TUTMAMIŞ OLDUM AMA DEDİM BAK TEYZEN ALDIĞI İÇİN GİDİYORUZ YOKSA UNUT Bİ SÜRE SİNEMA TİYATRO VS DEDİM YAVRU KAPLANLA FOTO ÇEKTİRDİK ÇOK DADLUYDUUUU YA

seyyahalemi ve tüm öğretmenlerin öğretmenler günü kutlu olsun:KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71:

saol chess:KK34: zencefil ve zerdeçal soğuk algınlığı diğerleri bağışıklık için işe yarıyor .ama bizim alerjimiz var :KK43::KK43:ahmet aydın değil de ahmet marankinin siyah turp ve bal olan tarifi bağışıklık için ii çok kişide denedi. Ama benim oğlan içmiyorr.tadı kötü ilaçları içiyor turp ve bal karışımını içmiyor

bizim hiç hafif ödevimiz gelmedi . bu yıl sınavlar ağır ödevler derken sabırda kalmıyor sakinlikte .morpa kampüs okulistik gibi sitelerde neşeli bir dille anlatılıyor konular ,bir bak istersen allah kolaylık versin

oğluşun nasıl oldu cnm
geçmiş olsun umarım çabuk toparlanır atlatır çocuğu da düşüncesizce davranmış:KK19::KK19:
sizin başınıza böyle birşey gelse ne yapardınız merak ettim

sağol canım çok şükür iyileşti oğluşum bugün gidecek bakalım okula
sorma canım ne düşüncesiz kadın zaten senede birkere görüyor oğlunu o da bir geldi mahvetti giitti kadını bu arada yazın geldiğinde doğrudüzgün göremedi de kadın oğlunu nişanlısı istenbulda genelde onunla birlikte idi kadın halbuki kaç aylardan önce başlaıştı söylemeye oğlum gelecek diye hazırlıklar yaptı temizlikler yaptırıd nasıl seviniyodu

KESİNLİKLE HAYIR NE ÖDÜL NE CEZA UMRUNDA BİLE DEĞİL ALMAM GİTMEM YAPMAM DİYORUM BANANE DİYOR ÖĞRETMEN TENEFFÜSE ÇIKARMIYOR ÖDÜLLERDEN VERMİYOR CEZA VERİYOR OLSUN DİYOR HİÇBİŞEY İŞE YARAMIYOR ANLAMADIM BEN NAPICAM UZMAN KAPASİTE VAR ZATEN YAPACAK SIKMAYIN DESE DE BAKIYORUM İLGİLENMEYİNCE BİŞEY ÖĞRENMİYOR Kİ AAM DİYOR 4. SINIF KONUSU ÇALIŞIN EE TOPLAMA YAPMADAN NASIL ÇALIŞICAN YOK YANİ ONA GÖRE Bİ FORMÜL

Bİ BAKALIM BAKALIM

YA BİZ BUGÜN HEP BERABER AĞLAŞTIK ÖĞRETMEN ÇOK SEVİNDİ ÇOK ŞANSLIYIM DEDİ NOT FALAN DA YAZMIŞTIK HEDİYEYE ÖNCEDEN KÖYDE ÇALIŞIYORMUŞ GEÇEN SENE DE DEMİŞTİ BEN ÖĞRETMEN OLARAK BURDA SAYGI GÖRDÜM DEĞER VERİLDİM DİYE ŞİMDİ DE NOTU OKURKEN AĞLADI HEPİMİZİ AĞLATTI YAAW GÜZEL Bİ GÜNDÜ

BU ARADA BEN SİRKE GİTMEK ZORUNDA KALDIM ABLAM BİLET ALMIŞ EE BEDAVA SİRKE BALDAN TATLI SÖZÜMÜ TUTMAMIŞ OLDUM AMA DEDİM BAK TEYZEN ALDIĞI İÇİN GİDİYORUZ YOKSA UNUT Bİ SÜRE SİNEMA TİYATRO VS DEDİM YAVRU KAPLANLA FOTO ÇEKTİRDİK ÇOK DADLUYDUUUU YA

kim diyor canım 4. sınıf konuları çalıştırın diye

acaba kızın yüksek zekalı çıktığını biliyor mu, belki ondan bu kadar naz yapıyodur, nasılsa ben zekiyim diye
:26::26:

ÇOK İYİYMİŞ YA

bizimki de valla hiç öyle ceza ödül falan hiç umursamıyor ceza verdiğimizde de razı olup oturuyor aldığı cezaden ders de almıyor ya da ne bileyim bir ödül kazanmak için hırs ya da çaba da yok mesela geçen sene okulun en çok kitap okuyan öğrencisine ödül vermişler ne güzel oğlum diyorum istesen sen de başarırsın diyorum aman boşver diyor yani dünya yansa umurlarında değil

kızlar termal atlet aldım bu arada, avm lerde yer yerde var ama enteresandır hiç bi yerde yün yok, yün için çarşıya gitmek zorunda kalcam galiba
termal atletle spora gitti ve teni kuruydu çıkışta, şaşırdım ve sevindim açıkcası
umarım sağlığınada etkisi olur artık, terleme derdi olmayacağına göre

kim diyor canım 4. Sınıf konuları çalıştırın diye

acaba kızın yüksek zekalı çıktığını biliyor mu, belki ondan bu kadar naz yapıyodur, nasılsa ben zekiyim diye
:26::26:

biliyor canım bilmesi gerekiyormuş zaten bi de özellikle sınıftaki tavırdan dolayı uzman söyledi,4. Sınıf konularına da uzman dedi çalıştırın diye ama benimle bişi yapmıyor ya hoca da tutamıyoruz şu durumda böle sürünüp gidiyoruz adamın demesine göre sanki geriye doğru öğrenecek gibi zaten 130 üzeri normal sınıflarda yapamıyormuş o yüzden kriz stres geçiyor günler

kızlar termal atlet aldım bu arada, avm lerde yer yerde var ama enteresandır hiç bi yerde yün yok, yün için çarşıya gitmek zorunda kalcam galiba
termal atletle spora gitti ve teni kuruydu çıkışta, şaşırdım ve sevindim açıkcası
umarım sağlığınada etkisi olur artık, terleme derdi olmayacağına göre

seninkinin markası ne canım ben şimdi anlamadım bu yünle termal atleti terliyor ama değiştirmeye gerek mi yok ter öle kuruyor mu nasıl olacak

canım markası blackspade, türk markasıymış, açıkcası nasıl kullanılcağını bende pek bilmiyorum ama artık terleyince atlet değiştirmeme gerek yok sanırım, gece çok terler, baktım gecede terlememiş, kullandıkça, yıkadıkça özelliğini kaybeder mi bilemiyorum, sanırım hasas bişey, 40 derecenin altında yıkayın yazıyor. üstündeki resme bakınca teri, altletin üstüne giydirdiğin giysiye aktarıyor gibi, kendi içinde de tutmuyor sanırım, zaten önemli olan teni kuru kalsın
yün nasıl kullanılıyor onu bilmiyorum canım hiç kullanmadım ama onuda denicem haftasonu
bide tamamen yünden yapılan battaniyeler varmış, çocukların altına dinlenmeleri ve terlememeleri için yaz kış ondan koymak lazımmış gece aslında, ama o da nerde bulunur hiç bilmiyorum
yıllardır yok antibakteriyel yok antimyte, yok şöyle yok böyle diye hep sentetik şeyler aldık ama ne varsa doğal şeylerde var aslında

Son düzenleme:

Canım tebrik ederim oğluşunu Öğretmenin söylediklerine hiç takılma biraz önce öyle bir yazı okudumki gözlerim doldu bir anda inşallah paylaşırım birazdan.Birde okulistiği inceleyim bizim öğretmenimiz galiba morpa kampüsten gösteriyor bazı şeyleri oğlum anne kampüs diye bir site var ona yazılalım diye tutturdu.Evde o kadar çok test kitabı biriktiki onları bitirmeden pek üye olmak istemiyorum ama bakalım belli olmaz

canım markası blackspade, türk markasıymış, açıkcası nasıl kullanılcağını bende pek bilmiyorum ama artık terleyince atlet değiştirmeme gerek yok sanırım, gece çok terler, baktım gecede terlememiş, kullandıkça, yıkadıkça özelliğini kaybeder mi bilemiyorum, sanırım hasas bişey, 40 derecenin altında yıkayın yazıyor. üstündeki resme bakınca teri, altletin üstüne giydirdiğin giysiye aktarıyor gibi, kendi içinde de tutmuyor sanırım, zaten önemli olan teni kuru kalsın
yün nasıl kullanılıyor onu bilmiyorum canım hiç kullanmadım ama onuda denicem haftasonu
bide tamamen yünden yapılan battaniyeler varmış, çocukların altına dinlenmeleri ve terlememeleri için yaz kış ondan koymak lazımmış gece aslında, ama o da nerde bulunur hiç bilmiyorum
yıllardır yok antibakteriyel yok antimyte, yok şöyle yok böyle diye hep sentetik şeyler aldık ama ne varsa doğal şeylerde var aslında

Geçen sene bende bu termallerle ilgili bir araştırma yapmıştım ama kimi iyi diyor kimi kötü diyor bilmiyoruz Bu yün atletler avmlerde yok canım çarşı pazarda bulabilirsin has yün gerçektende bu konuda başarılı.Ben de yün battaniye var yatarken bile çarşafla beraber onu koyuyorum kışın iyi oluyor malum benim oğlan sürekli bronşit geçirdiği için biraz daha dikkat ediyorum ben battaniyeyi yün fabrikası vardı bizim burda ordan almıştım bir 10 sene önce çeyiz için kısmet oğlumaymış

deneyelim bakalım inşallah işe yarar

canım tebrik ederim oğluşunu öğretmenin söylediklerine hiç takılma biraz önce öyle bir yazı okudumki gözlerim doldu bir anda inşallah paylaşırım birazdan.birde okulistiği inceleyim bizim öğretmenimiz galiba morpa kampüsten gösteriyor bazı şeyleri oğlum anne kampüs diye bir site var ona yazılalım diye tutturdu.evde o kadar çok test kitabı biriktiki onları bitirmeden pek üye olmak istemiyorum ama bakalım belli olmaz

yazıyı da bekliyoruz merak ettim bizde de o kadar çok cd kitap vs var ki bıktım artık zaten yapmıyor almıcam

Okulun ilk gününde 5 nci sınıfın önünde dururken, öğretmen çocuklara bir yalan söyledi. Çoğu öğretmen gibi, öğrencilerine baktı ve hepsini ayni derecede sevdiğini söyledi. Ancak, bu imkânsız idi, çünkü ön sırada, oturduğu yerde bir yana kaykılmış, ismi Teddy Stoddard olan küçük bir oğlan vardı.

Bayan Thompson bir yıl önce Teddy´yi izlemişti ve diğer çocuklarla iyi oynamadığını, elbiselerinin kirli olduğunu ve sürekli olarak kirli dolaştığını gözlemişti. İlave olarak, Teddy tatsız olabiliyordu.
Bu öyle bir noktaya geldi ki, Bayan Thompson onun kâğıtlarını büyük kırmızı bir kalemle işaretlemekten, kalın çarpılar (X) yapmaktan ve kâğıdının üstüne büyük "F" (en düşük derece) koymaktan zevk alır oldu.
Bayan Thompson´un okulunda, her çocuğun geçmiş kayıtlarını incelemesi gerekiyordu ve Teddy´nin kayıtlarını en sona bıraktı. Ancak, onun hayatını
gözden geçirdiğinde, bir sürpriz ile karşılaştı.

Teddy´nin birinci sınıf öğretmeni şöyle yazmıştı,
"Teddy gülmeye hazır parlak bir çocuk. Ödevlerini derli toplu ve temiz yapıyor ve çok terbiyeli. Onun etrafta olması çok eğlenceli."

İkinci sınıf öğretmeni şöyle yazmıştı,
"Teddy mükemmel bir öğrenci, sınıf arkadaşları tarafından çok seviliyor, ama annesinin ölümcül bir hastalığı olduğu için sıkıntı içinde ve evdeki yaşamı mücadele içinde geçiyor."

Üçüncü sınıf öğretmeni şöyle yazmıştı,
"Teddy´nin annesinin ölümü onun için çok zor oldu. Teddy elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor, ama babası ona ilgi göstermiyor ve eğer bazı adımlar atılmazsa evdeki yaşamı yakında onu etkileyecek."

Teddy´nin dördüncü sınıf öğretmeni şöyle
Yazmıştı, "Teddy içine kapanık ve okulda derslere çok fazla ilgi göstermiyor. Çok fazla arkadaşı yok ve bazen sınıfta uyuyor."

Bayan Thompson problemi kavradı ve kendinden utandı.
Öğrencileri ona güzel kurdelelerle ve parlak kâğıtlarla sarılmış Noel hediyeleri getirdiğinde bile çok kötü hissetti, Teddy´nin ki hariç. Teddy´nin hediyesi bir marketten aldığı kalın, kahverengi ambalaj kâğıdı ile beceriksizce sarılmıştı, Bayan Thompson onu diğer hediyelerin ortasında açmaktan acı duydu.
Bayan Thompson paketten taşlarından bazıları düşmüş yapma elmas taşlı bir bilezik ve çeyreği dolu olan bir parfüm şişesi çıkarınca çocuklardan bazıları gülmeye başladı. Ama o bileziğin ne kadar güzel olduğunu haykırdığında çocukların gülmesini engelledi, bileziği taktı ve parfümü bileklerine sürdü.
Teddy Stoddard o gün okuldan sonra öğretmenine şunu söylemek için kaldı,
"Bayan Thompson, bugün aynı annem gibi kokuyordunuz".
Çocuklar gittikten sonra, Bayan Thompson en az bir saat ağladı. O günden sonra, okuma, yazma ve aritmetik öğretmeyi bıraktı. Bunun yerine, çocukları eğitmeye başladı.

Bayan Thompson Teddy’m özel dikkat gösterdi. Onunla çalışırken, zihni canlanmaya başlıyor görünüyordu. Onu daha fazla teşvik ettikçe, daha hızlı karşılık veriyordu.
Yılın sonuna kadar, Teddy sınıftaki en zeki çocuklardan biri oldu ve tüm çocukları aynı derecede sevdiği yalanına rağmen, Teddy onun gözdelerinden biri idi.

Bir sene sonra, Bayan Thompson kapısının altında Teddy´den bir not buldu, ona hala tüm yaşamında sahip olduğu en iyi öğretmen olduğunu söylüyordu.

Altı yıl sonra Teddy´den bir not daha aldı. Liseyi bitirdiğini, sınıfında üçüncü olduğunu ve onun hala hayatındaki en iyi öğretmen olduğunu yazmıştı.

Bundan dört yıl sonra, bazı zamanlar zor geçmesine rağmen okulda kaldığını, sebatla çalışmaya devam ettiğini ve yakında kolejden en yüksek derece ile mezun olacağını yazan başka bir mektup aldı.

Yine Bayan Thompson´un tüm yaşamındaki en iyi ve ne favori öğretmen olduğunu yazmıştı. Sonra dört yıl daha geçti ve başka bir mektup geldi.
Bu kez fakülte diplomasını aldıktan sonra, biraz daha ilerlemeye karar verdiğini açıklıyordu. Mektup onun hala karşılaştığı en iyi ve en favori öğretmen olduğunu açıklıyordu. Ama şimdi ismi biraz daha uzundu.
Mektup söyle imzalanmıştı, Theodore F. Stoddard, MD. (tıp doktoru).
Öykü burada bitmiyor. Görüyorsunuz, ortaya çıkan başka bir mektup var. Teddy bir kızla tanıştığını ve onunla evleneceğini söylüyordu. Babasının birkaç hafta önce vefat ettiğini açıklıyordu Ve evlenme töreninde Bayan Thompson´un damadın annesine ayrılan yere oturup oturamayacağını soruyordu.

Şüphesiz Bayan Thompson bunu kabul etti. Ve tahmin edin ne oldu? Tasları düşmüş olan o bileziği taktı. Dahası, Teddy´nin annesinin süründüğü parfümden sürdü.
Birbirlerini kucakladılar ve Dr. Stoddard, Bayan Thompson´un kulağına şöyle fısıldadı, "Bana inandığınız için teşekkür ederim Bayan Thompson. Bana önemli olduğumu hissettirdiğiniz ve bir fark yaratabileceğimi gösterdiğiniz için çok teşekkür ederim"
Bayan Thompson, gözlerinde yaşlarla fısıldadı, şöyle dedi, "Teddy, yanlış şeylere sahiptin. Bir fark yaratabileceğimi bana öğreten sensin. Seninle tanışıncaya dek, nasıl öğreteceğimi bilmiyordum".

( Teddy Stoddard, Deş Moines´teki Stoddard Kanser Binası olan Iowa Methodist´te doktordur.)

BİLELİM.....

Cinsel tacize uğramış çocuklar hangi belirtileri verir?

1- Cinsel suiistimal yaşamış kız çocuğu genellikle içine kapanır. Kız çocuğu kendini suçlu hissettiği için, kendine karşı acımasız davranır. “Eğer ben şöyle yapmasaydım, böyle yapmazdı…” gibi vesveselere kapılır. Cinsel suiistimal yaşamış erkek çocuk ise dışa dönük bir davranışa bürünür. Genellikle “maço davranış” adı verilen davranış bozukluğu içerisine girer. Etraftaki en değerli olayları, duyguları ve kuralları hafife almak suretiyle, içindeki acıyı önemsememeye çalışır. Tüm ahlaki davranış kalıplarını küçümser.

2- Cinsel tacize uğramış erkek çocuk genellikle “agresif” olur. Her şeye çok çabuk sinirlenir. İçindeki ruhi çalkantıyı dışarı atmak için, yıkmaya, kırmaya, dökmeye, devirmeye yönelik dürtü hisseder. Düzen içinde giden şeylerin düzenini bozmak ister. Bu durum kız çocuğunda tamamen terstir. Cinsel tacize uğramış kız çocuk daha çok “depresif” davranış sergiler. Yıkıcılığı içe doğrudur. Psikolojik olarak her an içinde bir deprem yaşar; ancak dışarı vurmamak için var gücü ile direnir. Dışa dönük herhangi bir davranış bozukluğu sergilememeye gayret sarf ederler. Yaşamayı çok sevdiği ve etrafta çok sevildiği halde, intihar etmiş kız çocuklarında bu türden bulgulara rastlanılmıştır.
3- Cinsel tacize uğramış erkek çocuk yaşadığı olayı herkesten “gizler”. Yaşadığı bu olayın duyulması halinde arkadaşları tarafından alay konusu olacağı ve dışlanacağı endişesini taşır. Çevresinde artık erkek olarak değil bir “homoseksüel” olarak algılanacağı endişesine kapılır. Kız çocuğu, erkek çocuğunun aksine, yaşadığı bu olayı en yakın arkadaşı ile “paylaşmak” ister. Bu paylaşmanın nedeni, vicdanında kendisini rahatsız eden sorulara cevap bulmaktır. Ve kendisinin suçlu olmadığının onayını arar. Cinsel tacize uğramış kız çocuğu teselli arar.

4- Cinsel tacize uğrayan erkek çocuk “güç kazanmak” ister. Silahlara, kesici, dürtücü aletlere özel ilgi duyar. Hızlı arabalar ve güç gösterileri onun için vazgeçilmez fırsatlardır. Uğradığı bu olayın güçsüzlüğünden kaynaklandığını düşünür. Kız çocuğu ise güç kazanmak değil, “güçlüye sığınmak” ister. Grup arkadaşlıklarında en güçlü olanın ilgisini çekmek ve onun korumasının altında olmak ister. Erkeklere güvencini yitirmiş olabilir; ama güçlü bir erkek arkadaşın şemsiyesi altında olmaktan huzur duyar.

5- Cinsel tacizin “nedeni” konusunda erkek çocukları, “kandırıldım” diye kendilerini teselli eder. Erkek çocuk, kendisinin kolay kandırılan biri olduğunu göstermek için “saf rolü oynar”. Bunun aksine, kız çocuğu kendi vicdan muhasebesinde, “çaresizdim” tesellisine sığınır. Bu durumu çevresine, ağır işlerden kaçma, verilen görevleri “gücüm yetmez ki” şeklinde cevap verme ile yansıtır.

6- Cinsel taciz yaşamış erkek çocuk “kimlik ispatı” telaşı yaşar. “Ben hâlâ erkeğim”, diyerek kendini motive etmeye çalışır. Anlamsız ve gereksiz zamanlarda, kendisine “erkek” vurgusu yapar. Vücutlarındaki “kıllaşmayı” erkek olmanın ispatı olarak etrafa gösterir. Homoseksüel ve transseksüellere karşı aşırı reaksiyon ve öfke sergiler. Kız çocuklarında “kimlik ispatı”ndan daha çok, “kimliksizleşme” eğilimi görülür. Kimlik inkârı iki şekilde dışa yansıyabilir.
Cinsel taciz yaşamış kız çocuğu, kıyafetlerini erkek kıyafetlerinden seçmeye çalışır. Anlamsız zamanda anlamsız cinsel konuşmalar yapar, aşırı argo kelimeler kullanır, cinselliğe vurgu yapan küfürler eder ve cinsel içerikli fıkralar anlatır. Kendisine “helal olsun, tıpkı erkek gibi” denilmesi hoşuna gider.
Cinsel taciz yaşamış kız çocuğu kendinden daha büyük yaşlara ait kıyafetler giyer. Aşırı dekolte kıyafetler seçer. Yaşına yakışmayacak yoğunlukta makyaj yapar. Tacize uğradığı yaşı, görüntüyü ve kimliği üzerinden atarak daha farklı bir kimliğe bürünmek ister.
7- Cinsel taciz yaşamış erkek çocuk, kızlarla beraber olmak ve görünmek istemez. Onların oynadığı oyunlara iştirak etmemeye özen gösterir. Kendisinin kız gibi algılanacağı korkusunu yaşar. Bunun aksine taciz yaşamış kız çocuğu, oyun oynarken erkeklerin arasında bulunmayı tercih eder. Tacize uğramış kız çocuğu, bilinçaltında, babasını, ağabeyini ve erkek akrabalarını temize çıkarmak için erkek çocuklar ile özellikle oynamak ister. agunes@eurozaman.de

Geçen sene bende bu termallerle ilgili bir araştırma yapmıştım ama kimi iyi diyor kimi kötü diyor bilmiyoruz Bu yün atletler avmlerde yok canım çarşı pazarda bulabilirsin has yün gerçektende bu konuda başarılı.Ben de yün battaniye var yatarken bile çarşafla beraber onu koyuyorum kışın iyi oluyor malum benim oğlan sürekli bronşit geçirdiği için biraz daha dikkat ediyorum ben battaniyeyi yün fabrikası vardı bizim burda ordan almıştım bir 10 sene önce çeyiz için kısmet oğlumaymış

canım ne diyorlar kötü, merak ettim

çok güzel yazıymış chess teşekkürler buldukça paylaşalım faydalanalım bilgilenelim =))

Gökyüzündedans çok güzel bir yazıydı.Gözlerim doldu.Teşekkürler.
Seyyahalemi bilgiendirdiğin için teşekkürler.

X