İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

geçende ingilizce kursuna götürdüm hoca geç kalmış, hoca içeri girer girmez benimki, öğretmenim yine geç kaldın, şu derse başlayalım artık sıkıldım dedi, ben şok
dersten sonra öyle konuşulmaz böyle konuşulur diye bi konuşma yaptıysamda otorite korkusuna sahip olmamasına seviniyorum, umarım ilerde de olmaz

seyyahalemi bunu beğendi =))

bi arkadaşım vardı oğlu öğretmeni dinlemiyormuş anasınıfında öğretmen yakınıyormuş oturtamıyorum dinletemiyorum diye bence dinlese sorun olurdu demiş arkadaşım =))

seyyahalemi bunu beğendi =))

bi arkadaşım vardı oğlu öğretmeni dinlemiyormuş anasınıfında öğretmen yakınıyormuş oturtamıyorum dinletemiyorum diye bence dinlese sorun olurdu demiş arkadaşım =))

:KK1::KK1:valla zaten o yaş grubu için hepten entrikacı olmak lazım söz dinlemeleri için

valla bi nevi benimde duygularıma tercuman olmuş oldu, her hafta her hafta geç kalınırmı canım, benim içimden söylediklerimi o dışından söyleyiverdi:KK1::KK1:

beğendin mi

eveet kızlar karar verilmiştir değil mi sıkmak yok köreltmek yok özgür sorgulayan sosyal çocuklar yetiştiricez tek tip normal sıradan değil??meclise sundum onayı aldım içim rahat

zaten ben de çok normal değilim yaşayıp gideriz çocuuuumla
karar onaylandı.:KK24::KK24:
bende düşme olayından sonra bişeyler dank etii .hiçbirşey çocuğumdan önemlideğil ben biliyorum çocuğumu sıkmadan köreltmeden yöntemler buldumm
geçende ingilizce kursuna götürdüm hoca geç kalmış, hoca içeri girer girmez benimki, öğretmenim yine geç kaldın, şu derse başlayalım artık sıkıldım dedi, ben şok
dersten sonra öyle konuşulmaz böyle konuşulur diye bi konuşma yaptıysamda otorite korkusuna sahip olmamasına seviniyorum, umarım ilerde de olmaz

çocuklara geç kalmayın diorlar kendileri derse geç giriyorlar .bayılıyorumm böyle çocuklara iyi söylemiş :KK1:hayat bilgisi dersinde eşylara sahip çıkmayı öğretiyor öğrtemeni cep tf kayıp oluyor dolabın anahtarı kayıp :KK37: çocuk şikayetçi anne arkadaşınıza vurmayın kendi vuruyor dio aman sus oğlum diorum. bzimde kendine güveni iyiydi. sağolsun öğrtemen tarumar etti:KK50::KK50:bir de laf söylese :18::18::18:

karar onaylandı.:KK24::KK24:
Bende düşme olayından sonra bişeyler dank etii .hiçbirşey çocuğumdan önemlideğil ben biliyorum çocuğumu sıkmadan köreltmeden yöntemler buldumm

çocuklara geç kalmayın diorlar kendileri derse geç giriyorlar .bayılıyorumm böyle çocuklara iyi söylemiş :KK1:hayat bilgisi dersinde eşylara sahip çıkmayı öğretiyor öğrtemeni cep tf kayıp oluyor dolabın anahtarı kayıp :KK37: çocuk şikayetçi anne arkadaşınıza vurmayın kendi vuruyor dio aman sus oğlum diorum. Bzimde kendine güveni iyiydi. Sağolsun öğrtemen tarumar etti:KK50::KK50:bir de laf söylese :18::18::18:

ben de senin oğlanın laflara bayılıyorum hadi lafı gediğe oturttu derler ya öle bi tarzı var

cehssinki mesela kaç çocuk farkeder öğretmenin geç geldiğini geç geliyor diye eğlenmelerine bakarlar biz çok güzel çocuklar yetiştiricez inşallah

Burayı okudukça benim gibi düşünen kişilerin var olduğunu bilmek beni rahatlatıyor...:KK76:

Sanırım tek anormal ben değilim...
:KK53:

Öncelikle tüm annelere merhaba;
Benimde 2. sınıfa giden bir oğlum var.Arasıra bakıyorum yazdıklarınıza.Faydalanıyorum tecrübelerinizden.İstanbul anadolu yakasında oturuyorum.
Şu bilsem yada üstün zekalı çocuklar için ne yapılabilir bilmiyorum.İzmir Ege üniversitesi çocuk anabilim dalı başkanı oğlumun doktoru.Geçen şubat tatile gittiğimizde hastalanmıştı ona götürdüm.Oğlumun indigo çocuk olduğunu araştırmamı istedi.Sağ ve sol beyini birden çalışıyor bu çocukların çok zeki oluyorlar oyüzden çok hareketli yaramaz diyorsunuz dedi.Bu konuda ne yapıcağımı bilemiyorum.Zeki olduğunu her gören söylüyor öğretmenlerle dolu bir sülalemiz var herkes aynı görüşte.Bu üstün zeka testleri nerede yapılıyor acaba?

Benim korkum üstün zekalı birisini normal zeka seviyesinde bir okulda okutursan zamanla oda o seviyeye uyum sağlarmış diye duydum.
Tavsiyelerinize ihtiyacım var?Ne öneririsiniz?

kızlar termal atlet aldım bu arada, avm lerde yer yerde var ama enteresandır hiç bi yerde yün yok, yün için çarşıya gitmek zorunda kalcam galiba
termal atletle spora gitti ve teni kuruydu çıkışta, şaşırdım ve sevindim açıkcası
umarım sağlığınada etkisi olur artık, terleme derdi olmayacağına göre

Termal atlet haytımızı kurtardı resmen.Su gibi terleyen oğlumun sabahlara kadar üstünü değiştirmekten oğlumun odası kıyafet pazarına dönüyordu.Uyanamazsam sırtı buz kesiyor öksürük başlıyordu.Ana okuluna gittiği sırada tavsiye üzerine gittiğim doktordan ALLAH bin kere razı olsun termal atleti önerdi.Yazmakta sakınca varmı bilmiyorum amaç yardımcı olmak sadece Marks & Spencer dan aldım. 3 yıldır kabusumuz son buldu.Evet terliyor şunu belirteyim bu atlet terletmiyor diye bişey yok.Çocuk yine terliyor ama atlet kendi kendine hemen kuruyor hemde çocuğunuzun sırtı normal atletler gibi buz kesmiyor sıcacık kalıyor buda hasta olmasını engelliyor.Ben makinalar için olan sabun tozuyla yıkıyorum hacı şakirin.Bizim alerji sorunumuzda olduğu için.:Ben yıllık 7 tane alıyorum.Zaten sadece kışın ihtiyaç oluyor.Okulda ve gece iyi oluyor.Biraz ücreti tuzlu ama hepsini toplasan 1 doktor ücreti etmiyor.Ücreti merak eden olursa onuda yazayım geçen sene almıştım tanesi 20 tl.Ama ikinci yarı fiyatına olunca 1 atlet 15 tl ye gelmişti.Bu sene yenisini almadım fiyatı bilmiyorum.Arkadaşlarımada tavsiye ettim kim aldıysa dua etti.Ter konusundan muzdarip olan kimi görsem söyleyesim geliyor.

hoşgeldin sılagül, aynı bizim hikaye, terle öksürmeye başla, inşallah bizede yarar şu termal atlet, keşke daha önce kullanmaya başlasaymışım

Günaydın
Chess ve sılagül termal atlet için verdiğiniz bilgilere teşekkür ederim.
Hafta sonu bende bakacağım.

Merhaba arkadaşlar,
Perşembe,Cuma ve Pazartesi sınav oldu çocuklar.
20 şer soruluk test çözdüler her dersten.Matematikten 20 soru
doğrusu vardı.Türkçe den 20 soru doğru yapmış.Dün Hayat bilgisinden
18 doğru yapmış.Öğretmeni bu hiç olmadı bu başarısızlığı beklemiyordum senden demiş.
Akşam morali çok bozuktu.Bende biraz sinirlendim.Yani 18 doğru başarısızlık mı arkadaşlar?
Yada böyle mi söylenmeliydi çocuğa?
Vee ne yazıkki akşam oğlumu okuldan alırken ondan önce çıkan arkadaşları yanıma gelip
öğretmen senin oğluna çok kızdı dediler ama nasıl mutlular bu durumdan öyle keyiflilerki
bunu söylerken.Çocuklar ınsan her zaman bütün soruları cevaplayamaz bazen böyle olur dedim.
Ama arkadaşlarının başarısızlığından böyle mutlu olmaları beni çok üzdü.Gerçi bunun başarısızlık olduğu
da tartışılır bir durum.
Meldam sizin öğretmene çok kızıyordum.Bende benzer durumlar yaşamaya başladım.Allah hepimize sabır
ve kolaylık versin.

Son düzenleme:
Burayı okudukça benim gibi düşünen kişilerin var olduğunu bilmek beni rahatlatıyor...:KK76:

Sanırım tek anormal ben değilim...
:KK53:

hoca hocayı hesabı....

Öncelikle tüm annelere merhaba;
Benimde 2. sınıfa giden bir oğlum var.Arasıra bakıyorum yazdıklarınıza.Faydalanıyorum tecrübelerinizden.İstanbul anadolu yakasında oturuyorum.
Şu bilsem yada üstün zekalı çocuklar için ne yapılabilir bilmiyorum.İzmir Ege üniversitesi çocuk anabilim dalı başkanı oğlumun doktoru.Geçen şubat tatile gittiğimizde hastalanmıştı ona götürdüm.Oğlumun indigo çocuk olduğunu araştırmamı istedi.Sağ ve sol beyini birden çalışıyor bu çocukların çok zeki oluyorlar oyüzden çok hareketli yaramaz diyorsunuz dedi.Bu konuda ne yapıcağımı bilemiyorum.Zeki olduğunu her gören söylüyor öğretmenlerle dolu bir sülalemiz var herkes aynı görüşte.Bu üstün zeka testleri nerede yapılıyor acaba?

Benim korkum üstün zekalı birisini normal zeka seviyesinde bir okulda okutursan zamanla oda o seviyeye uyum sağlarmış diye duydum.
Tavsiyelerinize ihtiyacım var?Ne öneririsiniz?

mesele de bu zaten bundan korkuyoruz arada eriyip gitmesinden

testi istersen kendi üniversiteye gidip yaptırıyorsun ya da öğretmen gönderiyor rehberlik araştırma merkezine bilsem formları dağıtıldıysa orda da yapılacak olan o ama öğretmen herkese vermezse bilemem

Termal atlet haytımızı kurtardı resmen.Su gibi terleyen oğlumun sabahlara kadar üstünü değiştirmekten oğlumun odası kıyafet pazarına dönüyordu.Uyanamazsam sırtı buz kesiyor öksürük başlıyordu.Ana okuluna gittiği sırada tavsiye üzerine gittiğim doktordan ALLAH bin kere razı olsun termal atleti önerdi.Yazmakta sakınca varmı bilmiyorum amaç yardımcı olmak sadece Marks & Spencer dan aldım. 3 yıldır kabusumuz son buldu.Evet terliyor şunu belirteyim bu atlet terletmiyor diye bişey yok.Çocuk yine terliyor ama atlet kendi kendine hemen kuruyor hemde çocuğunuzun sırtı normal atletler gibi buz kesmiyor sıcacık kalıyor buda hasta olmasını engelliyor.Ben makinalar için olan sabun tozuyla yıkıyorum hacı şakirin.Bizim alerji sorunumuzda olduğu için.:Ben yıllık 7 tane alıyorum.Zaten sadece kışın ihtiyaç oluyor.Okulda ve gece iyi oluyor.Biraz ücreti tuzlu ama hepsini toplasan 1 doktor ücreti etmiyor.Ücreti merak eden olursa onuda yazayım geçen sene almıştım tanesi 20 tl.Ama ikinci yarı fiyatına olunca 1 atlet 15 tl ye gelmişti.Bu sene yenisini almadım fiyatı bilmiyorum.Arkadaşlarımada tavsiye ettim kim aldıysa dua etti.Ter konusundan muzdarip olan kimi görsem söyleyesim geliyor.

ya ben nasıl bunu farkedemedim daha önceden ya çok iyiymiş ben de alıcam anladığım kadarıyla terlese de değiştirmiyoruz değil mi

Merhaba arkadaşlar,
18 doğru yapmış.Öğretmeni bu hiç olmadı bu başarısızlığı beklemiyordum senden demiş.
Akşam morali çok bozuktu.Bende biraz sinirlendim.Yani 18 doğru başarısızlık mı arkadaşlar?
Vee ne yazıkki akşam oğlumu okuldan alırken ondan önce çıkan arkadaşları yanıma gelip
öğretmen senin oğluna çok kızdı dediler ama nasıl mutlular bu durumdan öyle keyiflilerki
bunu söylerken.Çocuklar ınsan her zaman bütün soruları cevaplayamaz bazen böyle olur dedim.
Ama arkadaşlarının başarısızlığından böyle mutlu olmaları beni çok üzdü.Gerçi bunun başarısızlık olduğu
da tartışılır bir durum.
Meldam sizin öğretmene çok kızıyordum.Bende benzer durumlar yaşamaya başladım.Allah hepimize sabır
ve kolaylık versin.

en büyük sorun bu zaten öğretmenlerin tavrı çocuklara yansıyor çocuklar öğretmenden daha acımasız oluyor öğretmenler bunu bi anlasa 2 yanlış dert midir ya mükemmel çock yaratmaya çalışıyolar ama gerek yok kimse mükemmel olamaz

en büyük sorun bu zaten öğretmenlerin tavrı çocuklara yansıyor çocuklar öğretmenden daha acımasız oluyor öğretmenler bunu bi anlasa 2 yanlış dert midir ya mükemmel çock yaratmaya çalışıyolar ama gerek yok kimse mükemmel olamaz[/QUOTE]

Evet seyyahalemi bende sizin gibi ilk defa duydum termal atleti deneyeceğim.
2 yanlış olabilir öğretmenin bunu başarısızlık olarak dile getirmesi bence daha büyük yanlış.Neden böyle yaptı hiç anlamadım.

gül yanlız değilsin bizdede aynı sorun var bizim öğretmenimizde 2 yanlışı başarılı bulmuyor ara karnede bile türkçeyi komple iyi olarak işaretlemiş Ayrıca benim oğlum resimde süper ama ne hikmetse görsel sanatları bile iyi işaretlemiş birde okulda her sınıftan bir çocuk seçmişler resim için benim oğlumu seçtiği halde yinede iyi işaretlemiş çok enteresan....
Ayrıca benimde geçen hafta moralim çok bozuktu oğlum deneme sınavından gerçektende çok başarısız olmuş matematiği yetiştirememiş ben hepsini yaptı zannederken o 6 dan sonrasını yapamamış tabi hayat bilg.türkçe ne kadar çok doğru olsada matematiğin öyle olması almış başını götürmüş.....Tanıdık bir öğretmen arkadaşım var onunla konuştuk bizdeydi hafta sonu girdikleri deneme sınavından daha zor bir deneme sınavı getirmiş onlardan 1 er yanlış çıkardı ama sınıfta neden böyle bu çocuk çözemiyorum çok isteksiz ve öğretmeni sevmiyor

şanslı bebiş, şimdiden onu koruyup kollayan bi abisi var:nazar:

sağlıkla doğsun mutlulukla büyüsün inşallah

sen çok fazla sıkmıyorsun ki. her anne çocuğu için iyi şeyler ister uyarıp ikaz eder .bizde de bu durumlar oluyordu .sen ne kadar da sistem değişir eğitim vermeyi bıraktım desende olmuyor bi şekilde içinde oluyorsun. geçen yıl aile terapistine gittim oğlumu psikolaga götürdm bizimkide bir sürü şeyden şikayetçiydi ders yapmak yazı yazmak sıkıcıydı servise binmek evden uzaklaşmak büyük bi sorundu. ama aldığım yardımın faydasını gördüm. maddi olarak rahata alışmakta kötü kendi ayaklarına sağlam basıp güçlü durması lazım .anladığım kadarıyla sen çok güçlüsün eğitimcisin, kızınla hayat mücadelesi veriyorsun .sen pes etmedin. ders konusunda anlaşamadığınz için erken verilen bi karar almışsın belki de yorulduğun için yazdın .bence bi uzmana git cehessle aynı fikirdeyim altında başka nedenlerde olablir . şımarıklık dediğim şeylerin altında neler çıkmıştı .

oyy canmım ya ne güzel şimdiden sahipleniyor

evet vallahi kızlar şimdiden bizimki çok sahiplendi kardeşine işallah doğduktan sonra da böyle devam eder

ne demek canım, hepimiz derdimiizi anlatıyoruz burda, öğretmen çok önemli tabii, gölge etme başka ihsan istemez derler ya, en azından sizin hocayla meldamların hoca gölge etmese
rahatlamaya çalış biraz canım, emin ol senin o düşündüğün kötü senaryoların hiçbiri olmıcak ilerde
sistem çocuklara çok uygun ki, uymayan çocukları yargılayalım, valla bi kaç test kitabı almıştım hepsini kaldırdım şimdi, napıyorum ben dedim
yayın evleri, dersaneler, özel okullar, ortalığı alevlendirip ana babaları yanlış yönlendirip, sanki çocuklarda tamamlanması gereken eksikler var gibi hissettirip kaymağını kendileri yiyolar, basit pazarlama yalanlarına kanıyoruz bizde

geçengün öğretmeni de çok fazla üstüne gitmeyin dedikten sonra ben de valla oğluma soruyroum artık
oğlum test çözücekmisin vereyimmi diye canı o an çözmek istiyorsa yapıyor çok fazla zorlamıyorum insan bazen farkında olmadan çocuğun üstüne çok gidiyor allaha şükür zaten zeki biizm çocukalrımız biz üstlerine gittikçe zorladıkça onlar daha çok kendilerini çekiyolar soğuyorlar o eksiklikleri biraz da biz yaratıyoruz kafamızda chess ay onun çocuğu şunu yapıyor bunu yapıyor şu notu alış bu notu almış iş te yok bilmem nereye gidiyormuş falan filan diyerek hep kendi çocuğumuzun bir tarafları eksik miş gibi görüyoruz valla bazen babasına hak vermiyoda değilim hep der bana sıkma çocuğu o kadar üstüne gitme zaten bizim çocuğumuz akıllı okucağı varsa okur ama istemzse sen ne kadar zorlasan da yapmaz der haklı adam :KK1:
Merhaba arkadaşlar,
da tartışılır bir durum.
ve kolaylık versin.

ay valla şimdiki zamane öğretmenleri çocukalrı yarış atı falan zannediyolar heralde ne bu ya böyle 2 soru ne demek yani bu çocuk 18 soru yapsa ne olur 20 soru yapsa ne olur :KK20: hem söyleyiş tarzına da bakarmısınız hiç bir eğitmene yakışacak bir uslüp değil yani ben hep diyorum bu şimdiki öğretmenler sanki hiç çocuk psikolojisi görmemişler geçen bizim öğretmenle konuşurken diyorum ayberk çok üzülmüş 1 soru yapamadım 98 aldım diye öğretmen gülüyor bana ben ayberkin nasıl bir çocuk olduğunu biliyorum hiç üzülmesin herzaman tam yapıyor soruları bu sferde 1 tane eksik olsun ne oalacak diyor

aynen karamukçum, sanki bi eksikleri varmış gibi hissettiiriyorlar, zaten evimizde çokta ihtiyacımız olmayan şeylerle doludur onun gibi bişey, yayınevleri kurslar cebini doldursun
tamam bu koşuşturmalarda olcak ama 2. sınıftan değil

ya kızlra siizn öğretmenleriniz kaç yaşında, acaba yaşla mı alakalı diye düşünmeye başladım, öğretmenlerin 2 yanlışa bile çok kötü demesi

bizim hoca bizimkileri mezun edince emekli olcak, bir kere bile sınav test yapmadı, sıralama yapmadı, tembel çalışkan ayrımı yapmadı, çalışanın elması kızarmadı, yani rekabet yaratacak, başarı sıralamasına neden olcak hiç bir şey yapmadı, yani ben bu durumdan şikayetçi falan değilim yanlış anlaşılmasın durum değerlendirmesi yapıyorum sadece de, acaba neden bunların hiç birini yapmadı, çocukların psikolojisini düşündüğü için mi, yoksa başka sebeblerden mi
sizlerin öğretmenleri 40 geçkin değil sanırım, yani öyle tahmin ediyorum

en büyük sorun bu zaten öğretmenlerin tavrı çocuklara yansıyor çocuklar öğretmenden daha acımasız oluyor öğretmenler bunu bi anlasa 2 yanlış dert midir ya mükemmel çock yaratmaya çalışıyolar ama gerek yok kimse mükemmel olamaz

Evet seyyahalemi bende sizin gibi ilk defa duydum termal atleti deneyeceğim.
2 yanlış olabilir öğretmenin bunu başarısızlık olarak dile getirmesi bence daha büyük yanlış.Neden böyle yaptı hiç anlamadım.[/QUOTE]

onlar bence mükemmel öğrenci değil mükemmel öğretmen yaratmak istiyorlar hani bzilerde duyarız aa bu öğretmen çok iyiymiş bak öğrencileri çok başarılı diye aynen öyle bişey işte başarısız öğrenci demek onların başarısızlığı demek bunu düşünüyolar ama bu şekilde çocuklar kendi özgüvenlerini kaybediyor hep kendilerini başarısız zannediyolar öğretmen o şekilde davrandıkça ve konuştukca

gül yanlız değilsin bizdede aynı sorun var bizim öğretmenimizde 2 yanlışı başarılı bulmuyor ara karnede bile türkçeyi komple iyi olarak işaretlemiş Ayrıca benim oğlum resimde süper ama ne hikmetse görsel sanatları bile iyi işaretlemiş birde okulda her sınıftan bir çocuk seçmişler resim için benim oğlumu seçtiği halde yinede iyi işaretlemiş çok enteresan....
Ayrıca benimde geçen hafta moralim çok bozuktu oğlum deneme sınavından gerçektende çok başarısız olmuş matematiği yetiştirememiş ben hepsini yaptı zannederken o 6 dan sonrasını yapamamış tabi hayat bilg.türkçe ne kadar çok doğru olsada matematiğin öyle olması almış başını götürmüş.....Tanıdık bir öğretmen arkadaşım var onunla konuştuk bizdeydi hafta sonu girdikleri deneme sınavından daha zor bir deneme sınavı getirmiş onlardan 1 er yanlış çıkardı ama sınıfta neden böyle bu çocuk çözemiyorum çok isteksiz ve öğretmeni sevmiyor

öğretmenin çocukalra olan davranışından kaynaklanıyor canım bir çocuk öğretmenini sevmiyorsa malasef başarısız oluyor dersleride sevmiyor okulu da daha okul hayatının başında başarısızlıklarla karşılaşıyor neden ? çünkü 1 soru 2 soru yapamayınca sen başarısızsın diyen bir öğretmen var karşısında halbuki öğretmenlerin bu dönemlerde çocukları derslerle çok sıkmak ve boğmak yerine o çocukalrı birere yarış atı görmeleri yerine önce okulu sevdirmeyi okumanın ne kadar gzüel birşey olduğunu çocuklara göstermesi gerkiyorki gerisi zaten kendiliğinden gelecek

selam kızlar;

Bizde yarın sınav olucaktık perşembeye kalmış. Bakalım bu defa neler olucak merakla bekliyorum...
Cuma günü öğretmenimiz kendi çapında deneme sınavı yapmış bu kez de benim oğluşum vaktini yetirememiş...
Ben şimdi bu çocuğa ne desem şaşırdım...
Dikkatli oku diyorum, dikkatli okumayı yavaş okumak sanıyor vakit yetmiyor.
Hiç karışmıyorum dikkatsizlikten işaretlemeleri yanlış yapıyor...
Okula başlamaları ne zormuş. Birde daha şimdiden bu haldeyim 4. 5. sınıfta ne ederiz bilemiyorum artık...
:44:

ya kızlra siizn öğretmenleriniz kaç yaşında, acaba yaşla mı alakalı diye düşünmeye başladım, öğretmenlerin 2 yanlışa bile çok kötü demesi

bizim hoca bizimkileri mezun edince emekli olcak, bir kere bile sınav test yapmadı, sıralama yapmadı, tembel çalışkan ayrımı yapmadı, çalışanın elması kızarmadı, yani rekabet yaratacak, başarı sıralamasına neden olcak hiç bir şey yapmadı, yani ben bu durumdan şikayetçi falan değilim yanlış anlaşılmasın durum değerlendirmesi yapıyorum sadece de, acaba neden bunların hiç birini yapmadı, çocukların psikolojisini düşündüğü için mi, yoksa başka sebeblerden mi
sizlerin öğretmenleri 40 geçkin değil sanırım, yani öyle tahmin ediyorum

bizimki 20 yıllık öğretmenmiş 40 ı geçmiştir haliyle:KK1:

X