İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

bana yaz bana yaz =))

biz mont alacaktık gidince çok güzel bi takım beğendik onu aldık para arttı bi de canlı çiçek içine koymak için de seramik saksı şirin bi de sulama kovası aldık tam takım oldu güzel oldu güzel öğretmenlik yapasım geldi

benim çocum da haftasonu idrar yolları enfeksiyonu oldu ya bütün gece ağladı sabahı zor edip doktora gittik geçmiş olsun

sağolasın canım size de çok geçmiş olsun işallah çabucak atlatır kuzucuk
siz yine iyi almışsınız bayan mı öğretmeniniz saksı falan deyince bayan olduğunu düşündm bizimki erkek ama battaniye alacakalrmış bizim sınıftakiler :44:

yok ben satmıyorum tabiiki de :KK1: HASYÜN adlı bir marka

birkaç değişik marka almıştım onlar yıkanınca keçeleşti resmen ve çocuğu kaşındırdı küçüldü giyemedi yani

bu markadan memnun kaldım hatta büyük oğluma küçük gelenleri şimdi de ufaklığa giydiriyorum...

hatta ilk defa bu sene pantolonun içine giydirmek içinde aldım çok soğuklarda giydiriyorum iyi oldu o da ...

yalnız elde yıkıyorum ılık suda ve deterjan kullanmamaya dikkat ediyorum sabunla yıkıyorum...

okula giderken spora giderken evde kış geldimi onlardan kullanıyoruz hep terlesede sırtına birşey koymaya gerek kalmadığı için rahat ettik

ve maşallah
:nazar: diyeyim sizde deyin :nazar:çok sık hastalanmıyor rabbime şükür...:nazar:

sağol canım bilgilendiridğin için bi bakıyım ben de bakalım ama alsam da giydiremem ki bizimkine ateşli bizimki evde yelek süeter bile giydiremiyorum ayakalrına patikleri var hayatta sokamazsın ayağına 2 dk sonra çıkarır atar terlik aldım kışlık onları da teki biyerde diğer teki öbür yerde ara da bul zorla giydiriyorum hemen başlar söylenmeye of anne patlıyorum ölüyorum sıcaktan diye

sağol canım bilgilendiridğin için bi bakıyım ben de bakalım ama alsam da giydiremem ki bizimkine ateşli bizimki evde yelek süeter bile giydiremiyorum ayakalrına patikleri var hayatta sokamazsın ayağına 2 dk sonra çıkarır atar terlik aldım kışlık onları da teki biyerde diğer teki öbür yerde ara da bul zorla giydiriyorum hemen başlar söylenmeye of anne patlıyorum ölüyorum sıcaktan diye

canım benim onu giydirince yelek süeter tarzı giymiyor zaten yün atlet ve üzerine tek bir kazak, gömlek yada swetshirt yetiyor bizimkine...

amin işallah canım sağolasın allahım o günleri gösteriri işallah
maşallah oğluna hep böyle devam ederler işallah :nazar: sadece sağlık ve güvenliğe mi iyi vermiş ee yani o öğretmenden de bu beklenirdi:KK1: bizimde çok şükür hepsi çok iyi canım :nazar:
valla hediye konusuna gelince ben o konualrın dışında kalıyorum babaannesi ilgileniyor benim yerime o götürüp getiridği için :KK1: para istiyolar gönderiyoruım valla geçen sene bizimkilerde altın almışlardı geriye kalanı ile de gömlek almışlardı bu sene ne alacakalr bilmiyorum ben de ama heralde altın almayacaklar çünkü bu senen 3 er lira toplamışlar :44:
ben hediye işini bugün hallettim.pijama takımı aldım. öğretmeni bugünde ii davranırsa şiir yazacakmış :KK1::KK1::KK1:
ay hepsi yapıyomu bunca ödevi merak ediyorum, bence yapan 10 kişiyi geçmiyodur:KK53::KK53:
öne atlayan veliler yapıyordur :KK1::KK1:çocuklardan daha heyecanlılar :KK1::KK1:
valla bana da öyle geldi hele bir de erkek olunca daha bir garip geliyor :44:
oğluşuma az önce babası dotora götürüdü ishali geçmemişti bağırsakalrını üşütmüş demiş doktoru 2 gün de rapo vermiş evde şuan dinleniyo:KK50:
çok geçmiş olsun cnm .dikkat ettikçe hasta oluyorlar .2 gün dinlenmek ii gelir şimdi nasıl
geçmiş olsun canım, valla napsak engel olamıyoruz hastalanmalarına ya, valla bende kafayı yemek üzereyim bu konuda, fazla mı bakıyoruz acaba, bakıyorum anneleri hiç ilgilenmeyen, üstüne hırka bile almayan çocuklar gayet sağlıklı:KK53::KK53:

çocuğu pek hastalanmayan varsa aramızda bi akıl versin yahu
chess ne ilaçlar kullandım ne aşılar yaptırdım yokk :44:grip aşısı yaptım bu yıl daha çok grip oldu:KK30: biz hergün başka bi hastalıkla uyanıyoruz allahım beterinden korusun diorum

birkaç değişik marka almıştım onlar yıkanınca keçeleşti resmen ve çocuğu kaşındırdı küçüldü giyemedi yani

bu markadan memnun kaldım hatta büyük oğluma küçük gelenleri şimdi de ufaklığa giydiriyorum...

hatta ilk defa bu sene pantolonun içine giydirmek içinde aldım çok soğuklarda giydiriyorum iyi oldu o da ...

yalnız elde yıkıyorum ılık suda ve deterjan kullanmamaya dikkat ediyorum sabunla yıkıyorum...

okula giderken spora giderken evde kış geldimi onlardan kullanıyoruz hep terlesede sırtına birşey koymaya gerek kalmadığı için rahat ettik

ve maşallah
:nazar: diyeyim sizde deyin :nazar:çok sık hastalanmıyor rabbime şükür...:nazar:
:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:maşallah:nazar::nazar:
yünlü iç takımı galiba dediğin . ben onlardan almayı düşündüm sınıflar sıcak dışarısı soğuk bizi bu hasta ediyor teşekkür ediyorum cnm bilgilendirdiğin için :KK34:

seyyah alemi geçmiş olsun cnm
chees termal atlet hiç kullanmadım

kızlar araştırıken gördüm nette, ahmet aydını biliyosunuz, çocuk doktoru prof, aynı zamanda beslenme ve metabolizma uzmanı, çocukların bağışıklık sistemi için tavsiyesi

Bir kase kadar ev yoğurdu içine aşağıdakileri koyarak tüketin
1 tatlı kasığı zerdeçal tozu
1 cay kasığı çekilmiş kara uzum çekirdeği
1 cay kasığı çekilmiş ısırgan otu tohumu
1 cay kasığı zencefil
1 cay kasığı tarçın
1 cay kasığı çörek otu

ilköğretimle pek alakasız oldu, farkındayım ama...:KK53::KK53::KK1:

Son düzenleme:
selam kizlar,bugun 2. sinifa giden oglusumla biraz surtustuk matematik odevini yaprken anlamayinca sikilip birakmak istiyor ,of biktim vs cumleler kurup bana kiziyor o kadar sabrettim sonunda cok kizdim sabrim tasti ,bilmiyorum normalmi cok mu zor verdikleri odevler kpasitesi disindami falan cok dusunyorum biz yurtdisindayiz sizin ogretmenler nasil matematik odevleri veriyorlar mesela 35+...=44 gibi noktali yeri bulmalarini istiyorlarmi ,aslinda toplamayi biliyor ama boyle sorulunca tikaniyor of of napicam ben:18::18::18::KK14::KK14:

selam kizlar,bugun 2. sinifa giden oglusumla biraz surtustuk matematik odevini yaprken anlamayinca sikilip birakmak istiyor ,of biktim vs cumleler kurup bana kiziyor o kadar sabrettim sonunda cok kizdim sabrim tasti ,bilmiyorum normalmi cok mu zor verdikleri odevler kpasitesi disindami falan cok dusunyorum biz yurtdisindayiz sizin ogretmenler nasil matematik odevleri veriyorlar mesela 35+...=44 gibi noktali yeri bulmalarini istiyorlarmi ,aslinda toplamayi biliyor ama boyle sorulunca tikaniyor of of napicam ben:18::18::18::KK14::KK14:

canım türkiyede her yerde müfredat aynı, hatta özel okulunda da aynı devlet okulunda aynı, şuan aşağı yukarı herkes bu konuları işliyor, bize pazartesi günü 40 sayfa mat ödevi geldi, bol bol aynı bu soru gibi toplamada ve çıkarmada verilmeyeni bulmada vardı, zor problemlerde vardı
şimdi biz yoğun ritmik saymadayız, sanırım artık çarpmaya geçecek hoca, bugunku ödevde, her bir önceki durakta 4 kişi otobüse binmiştir, şuan 36 yolcu olduğuna göre, otobüs hangi duraktadır gibi sorular vardı
canım mesela nacizhane tavsiyem bu tarz şeyleri anlamıyosa ki bence anlıyodur, bi yazma tahtası alın, okuldaki beyaz tahtalardan küçüklerinde tabii, o öğretmen olsun sen öğrenci, sana anlatsın mesela, toplamda verilmeyen nasıl bulunur, eğlence katmayınca yetişkin usulu ödev yapmaktan sıkılıyorlar malesef, kolaylıklar dilerim

Son düzenleme:
seyyahalemi canım, öğretmenler günün kutlu olsun:KK71::KK71:

Bebiş, Daphnis35, ve nickini şuan hatırlamadığım öğretmenlerimiz, öğretmenler gününüz kutlu olsun:KK71::KK71:

ve maşallah

ÇOK İYİYMİŞ YA

seramik saksı ve sulama kovası çok hoş fikir ya, ama bizim hocaya gitmez:KK53::KK53:

SENCE KİMİN FİKRİ OLABİLİR CANIM SÖYLEMESİ AYIP BİRAZ ZEVKLİYİMDİR

sizede geçmiş olsun canım ya, malesef zaman zaman kız çocuklarının başının belası, umarım çabuk atlatır

selam kizlar,bugun 2. sinifa giden oglusumla biraz surtustuk matematik odevini yaprken anlamayinca sikilip birakmak istiyor ,of biktim vs cumleler kurup bana kiziyor o kadar sabrettim sonunda cok kizdim sabrim tasti ,bilmiyorum normalmi cok mu zor verdikleri odevler kpasitesi disindami falan cok dusunyorum biz yurtdisindayiz sizin ogretmenler nasil matematik odevleri veriyorlar mesela 35+...=44 gibi noktali yeri bulmalarini istiyorlarmi ,aslinda toplamayi biliyor ama boyle sorulunca tikaniyor of of napicam ben:18::18::18::KK14::KK14:[/QUOTE

ŞÖLE YAPABİLİRSİN EŞİTLİK VERİLEN İŞLEMLERİN TAM TERSİ OLDUĞUNU ÖĞRENİRSE ORDA TOPLAMAYI GÖRÜNCE KARŞIYA TAM TERSİ YANİ ÇIKARMA OLARAK GEÇİRECEĞİMNİ ÖĞRENİRSE YAPABİLİR Bİ DE DİLE ÇOK HAKİM DEĞİLSE ANLAMIYOR DA OLABİLİR

YA ŞU SEVİYE TESPİT SINAVI SONUÇLANMIŞ KIZIM SATIRLARA İKİ ÜÇ İAŞRETLEME YAPMIŞ DELİRİCEM KİTAPÇIĞI DA ÖNCEDEN VERMİŞ ÖĞRETMEN O DA KAYIP GETİRMEDİ SİRK VAR BURDA DUYURU YAPMIŞLAR SÖYLEMEDİ ASLINDA KENDİM GÖÜTERECEKTİM ÇOK DA PAHALI İDİ KIYDIM PARAYA AMA KIZDIM GÖTÜMİCEM DE GÖNDERMİCEM DE SINIFTAN Bİ ARKADAŞI İL 2. Sİ OLMUŞ BAK NE GÜZEL OLMUŞ DİYORUM BANANE DİYOR YA DELİRİCEM

HOCA BAYAN BU ARADA ,GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİNE DE TEŞEKKÜR EDERİZ TOPTAN

seyyahalemi canım, öğretmenler günün kutlu olsun:KK71::KK71:

bebiş, daphnis35, ve nickini şuan hatırlamadığım öğretmenlerimiz, öğretmenler gününüz kutlu olsun:KK71::KK71:

ay teşekkür ederim bugün öğretmen olasım geldi hakket tüm mesleğini hakkıyla yapan öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun en başta da başöğretmenim atam ruhun şadolsun

ben hediye işini bugün hallettim.pijama takımı aldım. öğretmeni bugünde ii davranırsa şiir yazacakmış :KK1::KK1::KK1:

öne atlayan veliler yapıyordur :KK1::KK1:çocuklardan daha heyecanlılar :KK1::KK1:

çok geçmiş olsun cnm .dikkat ettikçe hasta oluyorlar .2 gün dinlenmek ii gelir şimdi nasıl

chess ne ilaçlar kullandım ne aşılar yaptırdım yokk :44:grip aşısı yaptım bu yıl daha çok grip oldu:KK30: biz hergün başka bi hastalıkla uyanıyoruz allahım beterinden korusun diorum

:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:maşallah:nazar::nazar:
yünlü iç takımı galiba dediğin . ben onlardan almayı düşündüm sınıflar sıcak dışarısı soğuk bizi bu hasta ediyor teşekkür ediyorum cnm bilgilendirdiğin için :KK34:

seyyah alemi geçmiş olsun cnm
chees termal atlet hiç kullanmadım

sağolasın meldamcım işallah iyileşir bugün de dinlenince evde iyi gelir işalllahh
hadi kurtulmuşsun hediye işinden de halletmişsin çok şükür ay böyle tek tek alınınca gerçekten zor oluyor ya hele bir de erkek olunca insan ne alacağını şaşrıyor

kızlar araştırıken gördüm nette, ahmet aydını biliyosunuz, çocuk doktoru prof, aynı zamanda beslenme ve metabolizma uzmanı, çocukların bağışıklık sistemi için tavsiyesi

1 cay kasığı zencefil
1 cay kasığı tarçın
1 cay kasığı çörek otu

ay chess bunları böyle yazmışsın ya ben bu karışımı böyle hazırlıcam bizim oğlana yedirecem mümkün değil:KK53: öldürsen bir kaşık sokamazsın ağzına bundan yemez yani :KK37:

bu arada tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun:KK16::KK16:
benimde liseden bir edebiyat öğretmenim var her ay liseden arkadaşlarla birmizin evinde ya da dışarda biyerde ne bileyim kahvaltıda ya da yemekte buluşuyoruz her ay öğretmenimizde geliyor seneler sonra bulduk onu bu cumaretsi gecesi de öğretmenimiz için rezervasyon yaptırmıştık hep beraber fasıl gecesine gidecektik ama öğretmenimiz geçen hafta felç geçirdi :KK50:şuan hastanede yatıyor malasef öğretmenler gününü beraber kutlamak kısmet olmadı işallah birdaha ki seneye hep beraber oluruz bakalım bu akşam gidebilsek yanına gidicez

benimde liseden bir edebiyat öğretmenim var her ay liseden arkadaşlarla birmizin evinde ya da dışarda biyerde ne bileyim kahvaltıda ya da yemekte buluşuyoruz her ay öğretmenimizde geliyor seneler sonra bulduk onu bu cumaretsi gecesi de öğretmenimiz için rezervasyon yaptırmıştık hep beraber fasıl gecesine gidecektik ama öğretmenimiz geçen hafta felç geçirdi :KK50:şuan hastanede yatıyor malasef öğretmenler gününü beraber kutlamak kısmet olmadı işallah birdaha ki seneye hep beraber oluruz bakalım bu akşam gidebilsek yanına gidicez

geçmiş olsun canım, neden felç geçirmiş, umarım iyileşir, edebiyat öğretmenleri bi başkadır nedense

ay chess bunları böyle yazmışsın ya ben bu karışımı böyle hazırlıcam bizim oğlana yedirecem mümkün değil:KK53: öldürsen bir kaşık sokamazsın ağzına bundan yemez yani :KK37:

ay aynen, ama en azından tohum olanları çıkarıp denemek lazım,
zencefil, tarçın, zerdeçalla sadece, olmadı sadece zerdeçalla, asıl madde oymuş çünkü
zerdeçalın tadınıda hiç bilmiyorum, sever mi sevmez mi bi fikrim yok

geçmiş olsun canım, neden felç geçirmiş, umarım iyileşir, edebiyat öğretmenleri bi başkadır nedense

sağolasın canım iyileşicek işallah sesi daha iyi geliyor telefonda
rahatsızdı canım zaten o hipertansiyonu var ayrıca tiroit bezlerinden rahatsız kortizon tedavisi görüyor arada sırada
1 tane oğlu var o da amerikada yaşıyor yazın türkiyeye geldi gelince de annesinden habersiz bir kızla evlenmeye karar vermiş annesini almış hiçbirşey söylemeden apartopar kız istemey götürmüş zaten annesinin hasta olduğunu böyle heyecanlara gelemediğini biliyor işte o gün bugündür kendini toplayamadı bir de panik atak oldu bu olaydan sonra yani bünyesi bu heyecana dayanamadı tek başına da yaşadığı için kendi kendine kafasında kura kura bu hale gelmiş kadıncağız işalahh çabucak toparlanır 1 ay sonra da düğünleri var

ay aynen, ama en azından tohum olanları çıkarıp denemek lazım,
zencefil, tarçın, zerdeçalla sadece, olmadı sadece zerdeçalla, asıl madde oymuş çünkü
zerdeçalın tadınıda hiç bilmiyorum, sever mi sevmez mi bi fikrim yok

o zerdeçal nasıl bişey ki :26: hiç duymadım onu ben :26:

seyyahalemi ve tüm öğretmenlerin öğretmenler günü kutlu olsun:KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71:

1 cay kasığı zencefil
1 cay kasığı tarçın
1 cay kasığı çörek otu

saol chess:KK34: zencefil ve zerdeçal soğuk algınlığı diğerleri bağışıklık için işe yarıyor .ama bizim alerjimiz var :KK43::KK43:ahmet aydın değil de ahmet marankinin siyah turp ve bal olan tarifi bağışıklık için ii çok kişide denedi. Ama benim oğlan içmiyorr.tadı kötü ilaçları içiyor turp ve bal karışımını içmiyor
bizim hiç hafif ödevimiz gelmedi . bu yıl sınavlar ağır ödevler derken sabırda kalmıyor sakinlikte .morpa kampüs okulistik gibi sitelerde neşeli bir dille anlatılıyor konular ,bir bak istersen allah kolaylık versin

sağolasın meldamcım işallah iyileşir bugün de dinlenince evde iyi gelir işalllahh
hadi kurtulmuşsun hediye işinden de halletmişsin çok şükür ay böyle tek tek alınınca gerçekten zor oluyor ya hele bir de erkek olunca insan ne alacağını şaşrıyor

sağolasın canım iyileşicek işallah sesi daha iyi geliyor telefonda
rahatsızdı canım zaten o hipertansiyonu var ayrıca tiroit bezlerinden rahatsız kortizon tedavisi görüyor arada sırada
1 tane oğlu var o da amerikada yaşıyor yazın türkiyeye geldi gelince de annesinden habersiz bir kızla evlenmeye karar vermiş annesini almış hiçbirşey söylemeden apartopar kız istemey götürmüş zaten annesinin hasta olduğunu böyle heyecanlara gelemediğini biliyor işte o gün bugündür kendini toplayamadı bir de panik atak oldu bu olaydan sonra yani bünyesi bu heyecana dayanamadı tek başına da yaşadığı için kendi kendine kafasında kura kura bu hale gelmiş kadıncağız işalahh çabucak toparlanır 1 ay sonra da düğünleri var
oğluşun nasıl oldu cnm
geçmiş olsun umarım çabuk toparlanır atlatır çocuğu da düşüncesizce davranmış:KK19::KK19:
sizin başınıza böyle birşey gelse ne yapardınız merak ettim

X