İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

merhaba canım, merak etmiştik seni
:13:

slm kızlar

dün sınav olduk bakalım sonuçlar ne olacak ...
öğretmenimiz çokta önemli değil bu ilk sınav
sınavın nasıl yapılacağını öğreniyorlar diyor ama
ben galiba çocuğun üzerine çok gidiyorum...

proje performans ödevlerimiz oldu bu hafta
kare küp prizma koni hazırlayıp kartona yapıştırdı
daire için damacana kapağı
küp için zeka küpü oyuncağı
dikdörtgenler prizması için ilaç kutusu yapıştırdı

birde okulda gazeteden kestikleri resimlerle hikaye oluşturmuşlar
araba yol ağaç insanlar kesip yapıştırmış birde yolun yanına kocaman bir kebap resmi
oğlum bu ne dedim...
bir yerlere giderken hep görüyoruz ya yemek resmi ondan yapıştırdım diyor
sanırım resmi hazırlarken karnı çok acıkmış...

ay aman allahtan bizde performans ödevi falan yok 2 yıldır, umarım olmamaya devam eder, yine 10 sayfa ödev vardı valla, sanki performans ödevi yapcak vakit var

Chess muhakkak sizinkilerde yapıyordur mecburiymiş çünkü büyük bir ihtimalle okulda yapıyorlar.İnşallah cuma günü tatildir

bu oğlunun geniş hayal gücü değil mi yoksa öğretmen bişey yapmıyordur ben onu haftasonu toplu dolduruyorum valla sınıfta dayak yemiyolar tabi ama alkışlanıyorlar ya doğru davranışlar için

ay aman allahtan bizde performans ödevi falan yok 2 yıldır, umarım olmamaya devam eder, yine 10 sayfa ödev vardı valla, sanki performans ödevi yapcak vakit var

performans herkese var canım notlara da yansıyor bizim dönem ödevleri gibi düşün biz ortaokulda yapardık artık ilkokulda var geçen sene de vardı belki okulda yaptırmıştır bi de dönemlik olduğundan henüz vermemiş de olabilir

bizimki de yazmış numara yerine bilmem ben yahu diye öğretmen kızmıyor mu diyorum yook diyor bilse öğretmen kendini zor tutuyor alttan alıyor onu ama ben o kadar anlayışlı olamıyorum bazen

delirdim bugün ya sabahtan 11e kadar okuldaydım eve geldim öğlen de kızım geldi üzerimi değiştirdim aaa okula gelmeyecen mi neden dedim sınıf süslenecekmiş anneler de gelebilirmiş ee öğretmen bunu bugün söylemedi ki size bikaç gün önceden söylemiş olması lazım neden söylemedin diyorum unuttum diyor gelmiyorum dedim unutma sorumluluklarını öğretmen duyuru yapınca gel söyle bi de hergün soruyorum öğretmen kağıt gönderdi mi öğretmen bişey istedi mi ben bakarım o çantaya ama sen hatırla söyle bigünde yok hadi o gün sölemedin öğlen gelince desene anne sınıfı süslicez okula gel delirdim ben de gelmicem dedim içim gitti herkesin annesi gelecek yalnız kalacak ama belki üzülür daha dikkat eder

oy dolmuşum gene

ay allahtan bizim de yok canım 2 senedir vermiyor eve ben de duyuyorum başkalarından çemvremden her hafta bir performans ödevi yapıyorlar bizim valla derslerimizde pek fazla olmuyor öğretmen bu sene teste taktı hergün test veriyor hemen hemen okulda da hergün testlerden sınav yapıp puan veriyor geçen benim oğluşumu testini ilk önce doğru olarak bitiridi diye alkışlatmış arkadaşalrına anlata anlata bitiremedi o akşam çok sevinmiş biz de boş kalan vakitlerimizde final yayınlarının sorubankası var ondan testler çözüyoruz kitap okuyoruz .ay bu arada chess o söylediğin saftirik grek kitaplarına bayıldı bizim oığlan pazar günü üçüncüsünü aldık yarısına geldi bile okula da götürüyor yanında vakti olursa okuyomuş okulda :):): ayrıca da bizim oğlan şimdi de grafik romana taktı düz çizgisiz defter istedi benden grafik roman yazacakmış iyi al başla dedim bende görücez bakalım nasıl bişey olacak

yok karamukçum öğretmen bu yıl biraz haşin başladı o kadar ödüller verilior arada biz kaynıyoruz sürekli parmak kaldıran öğrenciler için olan birşey değilmiş ödül
öğrenci davranış formundan ceza alıorlar bu sıra
kebapçı
sizin projeler çok teferruatlı :18::18::18:biz bu kadar ödevin üstüne projelerden yapsakkk :18::18::18:
okulda yapıyorlardır
cuma tatilmi çocuklara, arkadaşlar bilen var mı
umarım tatildirrr
yok canım öğretmen bu yıl kafaya vuruyor bi çok kişiden de biliyorum eskiden çöp bekçiliği vardı bu yıl ikiside var
benimn oğlumda geçen yıl defterini kalemini unutuyor sonrada arkasını toparlamamı bekliordu. birşeyi söylemeyi unutuyordu annesi okula gelip sorunu hallediyordu. baktım ki sorumsuz bi çocuk oluyor bu yıl yüz vermiorum diğer çocuklar nasıl annelerini bilgilendiriyorsa nasıl eşyalarına sahipse sende sorumluluk bilceksin ucunda cezada varsa hatanı ödüceksin dedim. başına bir iki musibet geldi içim ezildi ama şimdi öğreniyor sorumluluğunu
Kızlar büyük bir ihtimalle 3 dersmiş öğretmen arkadaş öyle dedi

inşallahh

anladım meldamcım ben de acaba öğretmeniniz dayak falan mı attıki dedim
bu arada bize hiç öyle öğrenci davranış formu diye bişey gelmiyor
bizim öğretmen de bu konularda çok fazla rahat vallahi varsa da kesin göndermiyodur eve ne gerek var diye bırak biz eksi versek öğretmen kızamaz ki çocukalra adam çok yufka yürekli yanii...

aman arkadaşlar yapıyolarsada sınıfta yapsınlar yoksa o ödevler bizim performans ödevimiz oluyo

valla ne var bu saftirikte bende bilmiyorum okumayı sevmeyenler bile bayılıyo

karamukçum grafik roman ne ki, çizgi roman gibi bişey mi, ne cahilim

seyyahalemi canım, o unutmalar bitmez valla, bende ne çekiyorum o unutmalardan, oğlum söylemiyo, hocadan fırçayı biz yiyoruz sonra

Son düzenleme:
valla meldam sizin hocanın haşinliği umarım korkutucu boyutlara gelmez

kelebekçim haklı çocuk valla, nereye baksan kebapçı

Arkadaşlar merhaba nasılsınız?
Uzun zamandır uğrayamadım.Koşuşturup duruyorum valla.
Yıllar önce okuyamadığım üniversite kaydımı yeniledim ders çalışmaya başladım.
Oğluş okula ben de evin işlerini halledip ders başına oturuyorum.
Bilgisayardan mümkün olduğu kadar uzak durmaya çalışıyorum yoksa başından kalkamıyorum.
Geçem hafta çok mutluydu oğlum..
Öğretmen okuma yaptırmış ve geçen senede en anlamlı,vurgulu ve güzel okuyan sendin bu senede
aynen öyle demiş.Defterlerine bakıp en tertipli ve düzenli defter diye sınıfa örnek göstermiş.
Yüzü gülerek kapattı geçen haftayı... hoşçakalın...

maşallah

yok ya chess ne çocuklar var sınıftaki dedikoduları bile anlatıyo hiçbişi atlamıyo bizimkilerde iş yok gitti işte tek başına üzülsem de giderken de dudaklarını büzdü ama yemezleeeer ha akıllandı mı dersin hayır bayram için kostüm vermişler gece saat 10da çıkarıyor bana yıkayıp ütüle diye oyyy oy

bence de valla yapıyolarsa da sınıfta yapsınlar çocuğun ilgilendiği yok ki anne baba yapıyo o ödevleri :)
ay sorma bi ara ben bile okumaya başaldım bırakamıyosun hadi bi sayfa daha bi sayfa daha okuyayım derken bırakamıyo insan
valla canım ben de bilmiyodum grafik romanı dün oğlan diyince araştırıdm çizgi roman gibi bişeymiş ama dün almamış defter başlayamadı daha dün çok masraf yapmış o yüzden birde defter almamyım demiş ondan almamış. dün bizimki bütün sınıfa çikolat dağıttı da herkes bişeyler dağıtıyomuş o da dağıtmak istemiş arkadaşlarına çikollata götürdü
bizimki valla işine gelen şeyleri unutmaz ama ben hafta sonları ödev verdiğimde neden se onu unutuyoçocuklar hep öyle ya nt defteri aldık öğretmenin bişeyler söylerse buraya yazarsın dedik ama her akşam bakıyorum boş

maşallah oğluna canım özellikle de düzen tertip konusunda tebrik ederim yani bizimkilerde düzen tertip hakgetire her akşam o çanta karmakarışık geliyo defterler kitaplar bi arada sanki ne bulduysa tıkıştırmış çantaya düzenliyo ertesi akşam yine aynı geliyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…