İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

ayrıca şu sıralarda okullarda müfettişler geziyo sürekli teftişteler,66 aylıklardan dolayı daha dün oğlum anne bugün karşı okuldan öğretmenler geldi defterimize baktı dedi.Bende onlar müfettiştir oğlum dedim,yani gerekirse okula sık sık gidin çalışmıyorsanız eğer mutlaka yakalarsınız müfettişi ama ilk önce şikayette bulunun geciktirmeyin lütfen

2 ay önce konuştuk milli egitimede gidecektim yeminler etti bir daha olmayacak diye bi kere oldu sinirime hakim olamadım falan filan bana kalsa anında alıcam kızımı ama eşim eşim eşimmmm ikna edeemedim yemin ederim ellerim titriyor yazarken almıyo çocugu ya yarım dönem için çocukmu alınır diyor seneye okul yapılıyor evimizin yaynına.şuanda iş için dışarda 10 gündür haftaya gelicek onu bekliyorum.onun dışında derslerlede ilgiliz bir ögretmen henüz hiççç toplantı yapılmadı çocukların durumunu sormaya gidiyoruz iyi deyip yolluyr o kadar çaresizim ki elim kolum baglı bekliyorum eşim yüzünden

konuyu tam okumadım ama sanırım dayak atan bi öğretmen söz konusu!!!!!
kızımı bi kreşe yolladım karı koca işletiyor..bi gün almaya gittiğimde öğretmeni bana kızımın kendisine kalem fırlattğını gölüğüne geldiğini söyledi...şaşırdım...zira özellikle dışarıda sessiz içine kapanık bi çocuk nasıl bunu yaptı özür diledim..baktım kızımda değişmeler var hırçınlaştı "anne kapıdan biri bakıyo" tarzı korkuları başladı bunda bişi var dedim.eşim alalım memnun ddeğilsen dedi...yok dedim araştırayım..ertesi gün cep telefonumu kayıt konumuna getirdim şurup içircem numarasıyla kızımı öğle paydosunda ziyaret edip çantaya attım telefonu..tabi dikkat çekmesin kızımın diye tülbente sardım kızım bu tülbenti atma sırtına koyarız eve gelince dedim...eve geldi servisle...hemen açtım 2 saat kayıt var..şok oldum..şerefsiz öğretmeni bi çocuğu iğne şeklinde kalem varmış onunla korkutuyormuş..o kadar çocuk içinde ağlıyor o çocuk öğretmenim nolur iğne yapmayın..........sonra bi çocuğa yavaş be ayağıma bastın ..su isteyene laf sokarak su vermek...ama yanımızda hepsi yavrum kuzum......mahallede çocuğunu verenlere de dinlettim onlar almış hemen çocuğunu bana tel açıyo şerefsiz yok ekmeğimle oynadın senin kızının ruh hali bozuk ..açtım ağzımı yumdum gözümü "4 yaşındaki çocuğun ruh hali nasıl bozukmuş kendine bak vicdansız "die ama eşim benim kadar terbiyeli olamam
ış vermiş veriştrmiş......!!bence bu telefon kayıt olayını deneyin elinizde müfettişlere kanıt oalcaktır

Çocuğunun dayak yemesini umursamayan baba,sizin sınıf değiştirmenizi de umursamaz bence.
Velisi siz değilmisiniz,illa onayı olmak zorunda mı?Hadi sınıf değiştiremiyorsunuz,başka velilerle görüşün şikayet edin.
Müdüre gidin,anlatın.Mutlaka bir çözüm yolu bulunacaktır.
Bu yarım dönemin çocuktan neler götüreceğini,nasıl özgüvenini kaybedeceğini düşünün.
Daha önceki şikayette gözü korkmuş.Bir daha konuşun.Ama lütfen çaresizim demeyin.

25 ocak yarı yıl tatili .... acaba karneler nasıl olur türkce matamatik falan diyemi yoksa 2 ay önce karne gibi bir belge vermişlerdi oyle bir şeymi

25 ocak yarı yıl tatili .... acaba karneler nasıl olur türkce matamatik falan diyemi yoksa 2 ay önce karne gibi bir belge vermişlerdi oyle bir şeymi

yok canım, gelişim raporları gibi olmuyor, normal derslere notlar veriliyor, e veli bilgilendirmeden de görebiliyosun çocuğun 90 üzerinden mi 95 üzeinden mi 5 almış, mesela

bizim türkçe ve hayat bilgisinden notları girmiş e-okula.İkiside 100 üzerinden 5, inşallah böyle devam eder.

arkadaslarr çoçugunuz okuldan geldi sonrasında neler yapıyorsunuz...ders çalıştırırken ..mesela ben okuyabildigi kadar okutuyorum sıkılana kadar ..sonra yazdırıyorum defterine ögretmemin verdigi odevi ben soyluyorum o yazıyor ..yatmasına yakın boş bir kagıda o gun hangı kelimeyı ogrendiyse (nane,tane ,onat vs...vs)ertesi gün tekrar yazdırmaya kalktıgımda bir onceki gün ugraştıgımız çalıstıgımız kelimeleri hopppp hemen hemen hepsının haflerin yerini degiştiretek yanlış yazarak sonuçlamıyor çıkdırıcammmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

Sabır sabır sabır.Söylemesi çok kolay ama uygulaması çok güç dimi?Çünkü bendede hiç sabır yok Allaha şükür beni fazla zorlamıyor oğlum ama buna rağmen bazen yanlış yazdığında yada okuduğunda çok sinirleniyorum.Akşamları işten gelince oturuyoruz dersin başına bizde şu aralar öğretmen okumaya ağırlık vermiş durumda ödev olarak okuma veriyo kendinden bir kitap göndermiş içinde daha görmedikleri y,s,d ve ı harfleri var,cümleler oluşturulmuş bir kitap.Bunu bir dene bakalım okuyabilecekmisin demiş okuduk haftasonu maşallah güzel okuyo;sude saksıyı sula,aynur dedeni dikkatli dinle vs.....ama tabi yazmaya gelince aradaki bazı harfleri yutuyor.okumada daha iyiler yazmadan ama sonuçta bu sene hepsini öğrenecekler bi şekilde böyle düşünüp kendimizide onlarıda fazla üzmemeliyiz.

selam kızlar

benim minik de bu yıl ilkokul 1. sınıfa gidiyor ama sürekli alerjik bronşitle uğraşıyoruz. birkaç gün rapor aldık ama 15 gün geçmeden tekrarladı. devamsızlıklar hakkında bir bilginiz var mı? ya da ilkokul 1. sınıfta devamsızlıktan kalma gibi bir durum var mı? derslerimiz bu kadar iyi giderken devamsızlığın başımıza iş açmasını pek istemiyoruz..

teşekkürler şimdiden..

Arkadaşlar bize okuldan 'süt dağıtım izin formu' göndermişler.
Ben onaylamayı düşünmüyorum.Geçen sene sütten zehirlenen öğrenciler olmuştu.
Ek olarak zaten oğlum sabah kahvaltıda akşam da yatmadan önce süt içiyor.
Beslenmesine de süt koyuyoruz zaten.Formda süt içme alışkanlığı kazandırmak için deniyor.
Her halükarda ben onaylamayı düşünmüyorum.
Sizlerin de fikrini almak istedim.

Office hoş geldin.Devamsızlık hakkında çok bilgim yok.
İzin alındığı sürece bir problem olmayacağını düşünüyorum.

bizede akşam geldi form,istemiyorum şıkkını işaretledim gönderdim valla ne olduğu belli olmayan sütlerden içmesini istemiyorum gerek yok evde içiyo dediğiniz gibi beslenmesinede koyuyorum ayrıca...

oğlumun sınıfındada hastalıklardan dolayı uzun süre okula gidemiyen çocuklar varmış,devamsızlıktan kalma diye birşey olacağını sanmıyorum ama siz dr dan rapor alın ve okula verin çünkü e-okulda devamsızlıklar giriliyo biliyorsunuz ve özürlü devamsızlık özürsüz devamsızlık kısmı var.O yüzden rapor alıp verin derim ben

çok teşekkürler arkadaşlar.. şu an 8 günümüz var devamsızlıktan ama 5 günü raporluydu, raporu verdiğimiz halde işlememişler.. e-okul dan inceledim..

ben de devamsızlıktan kalma diye birşey yok diye biliyorum ama emin olamadım.. teşekkürler :)

maşallah oğluşuna :) rabbim hepsine zihin açıklığı versin ..benimde oğlum 68 aylık başladı okula şuanda 72 aylık :) endişelerim oldu benimde aslında herşeyi bilen bi çocuk ama çok çekingendi kendini gösterememesinden çok tedirgindim ama yersiz çıktı ve okulda okumayı söken tek öğrenci oldu benim oğlum öğretmenimizden çok memnun geçenlerde öğretmenimiz okuyabilenlere kırmızı kurdele vereceğini söylemişş ben bu kurdeleyi alıcam dedi ve aldı geldii bide bana hava atıyoo sıpaa :)))) şuanda kendi kitaplarını geçtik biz normal hikaye kitapları filan okuyoruz deneyler yapıyor inşallah bunlar tatlı telaş ileride dahada başarılı okumayı seven çocukalr olurlar tek temennim bu

Devamsızlıktan kalma yok, hatta 1-4 arası kalma yok artık :) Yine de devamsızlığı 10 gün olan çocukların ailelerine devamsızlık mektubu gönderilmesi gerekiyor.

Ben okul sütü projesinden hiç hoşlanmadım. Geçen sene uyguladık ve (yanlış olmasın) 1 aylık sütü okula bırakıp gittiler, en soğuk odamızda muhafaza ettik, her gün dağıttık. O sütler kolay kolay bozulmuyormuş tabi bunun için neler katılıyor bilmiyoruz. Bizde zehirlenen olmasa da karnı ağrıyan öğrenciler olmuştu ama müdürümüz sütten olamayacağını söyleyerek ört bas etti. Ben yine de ailelerine haber vererek konuştum.
Bir yandan da çocukların hepsi süt içenleri görüp heves ettiler, içmek istediler, sonradan içmek istemeyenlere de form dağıtıldı sonuç olarak okulun hepsi içti:)

Bizim öğretmenimiz girmiş bütün notları e-okula ama kafama bişey takıldı,pazartesi matematikten değerlendirme yapmış kağıtları yarın vericem demişti.Bende salı sabahı baktığımda e-okulda 100 üzerinden 5 aldığını gördüm oğlumun sevindim ama dün akşam babasınada göstereyim diye e-okulu açtığımda 95 üzerinden 100 yazıyodu.Daha sabah 100 üzerinden 5 ti dedim,dünde kağıdı vermişler baktım hiç yanlışı yok niye böyle oldu anlamadım.Bugün kayınvalideme sordurucam öğretmenine kağıdıda verdim tekrar öğretmene göstersin diye bakalım ne dicek?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…