İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

aslında bu güzel bir durum siz sınıfta onlar yeni harflere geçtikçe oğlunuzun sıkılacağından endişelisiniz haklı olarak ama naparsanız yapın çocuk almak istediği sürece alacaktır bu konuda yapıcak bişey yok.Benim arkadaşımın oğlu anasınıfında söktü okuma yazmayı geçen yıl arkadaşımın hiç istememesine rağmen tamamen kendi çabasıyla hevesiyle şu an 1.sınıfa gidiyor ama kitap okuyodu zaten çoktandır bunun bir dezavantajını görmedi şimdilik.İçinizi ferah tutun bunu bir artı olarak düşünün ama öğretmenlede bu konuda irtibatınızı kesmeyin bu konuda onu gözlemliyecek olan daha çok öğretmeni olcak çünkü onun tavsiyeleriyle hareket edin.Eğer öğretmeniniz deneyimliyse bu konuda hiç sıkıntı çekmezsiniz.Benim oğlumun sınıfındada varmış tamamen söken 1-2 kişi benimkide çok heveslendi,anne öğretmenim bana bol bol okuma versin ödev olarak diyo

arkadaşlar kızım okurken cok guzel okuyo yazarken okudugu herşeyi yazamıyo böyle bi durumla karşılaşan kımse varmı cvp verirsenız cok mutlu olurum.

merhaba hanımlar daha önceden bu topikte büyük oğlum 1. sınıftayken ara ara yazıyordum
sonrasında malum o sınıf atladıkça buraya uğramadım

bu sene yılın ilk zamanlarında baktım gelen giden yok bugün bakayım dedim gelen giden var mı diye
Allah kuzucuklarımıza zihin açıklığı versin

küçük oğlum bu yıl 66 aylık olarak 1. sınıfa başladı

endişelerim şunlardı ; çocuk solak daha önce kreşe , anasınıfına vs gitmedi acaba uyum sağlayabilecek miydi?

ama sonsuz şükürler olsun Rabbim'e endişeler yersiz çıktı

ilk hafta öğretmeni Oğuzhan'ın matematiğe olan ilgi ve kabiliyetinin çok iyi olduğunu ifade etti.

yazılar şu an inci gibi
görmedikleri harfleri dahi okuyabiliyor
akıldan toplama çıkarma yapabiliyor
abisinin kitaplarındaki örüntüler arasındaki bağı kurabiliyor
6 basamağa kadar herhangibir sayıyı rahatlıkla okuyup yazabiliyor
öğretmenimiz '' okuma etkinlikleri'' kitapları aldırdı onları rahatlıkla okuyoruz

Maşallah kuzuya,nasıl başlarsa öyle gider.5,5 yaş benim fikrimce çok erken ama yapabilen çocukları duydukça çok hoşuma gidiyor,oğlumun sınıfındada var 2 tane 66 aylık ama başa baş gidiyorlarmış bizimkilerle dolayısıyla öğretmende sınıf düzeyini tutturmakta çok zorlanmıyodur, okuyamayanlarda başladı artık şimdi bayağı iyiyiz...

arkadaşlar kızım okurken cok guzel okuyo yazarken okudugu herşeyi yazamıyo böyle bi durumla karşılaşan kımse varmı cvp verirsenız cok mutlu olurum.

aynı durumdayız çıldırmak üzereyim akşam çok bağırdım içim sızlıyor şimdi;eninde sonunda öğrenecek inşallah okumayı yazmayı di mi??

bizim öğretmenimiz türkçe performans değerlendirmesi yaptı perşembe günü 20 sorudan 20 sini doğru yapmış 100 almış benimki e-okula bile girmiş notu,sizlerdede varmı e-okula girilmiş not?

canım senin oglan süper zekaymış söyleyim ben sana:)maşallah ya bizim ki daha 2 basamaklıları okuyamıyor ögretmende matematige geçmemiş zaten daha

Allah razı olsun canım
inşaallah hepimizin kuzucuğu çok çok iyi olsun

aynı durumdayız çıldırmak üzereyim akşam çok bağırdım içim sızlıyor şimdi;eninde sonunda öğrenecek inşallah okumayı yazmayı di mi??
sakın korkutma arkadaşım miniği
ve de soğutma Allah korusun ters tepebilir
tatlı sert modunda ne fazla sıkarak ne de gevşek bırakarak bu işin üstesinden hayırlısıyla geleceğiz inşaallah ama kesinlikle çocuğu okumaktan yazmaktan soğutmaya yolaçmayacak şekilde başaracağız

bizim öğretmenimiz türkçe performans değerlendirmesi yaptı perşembe günü 20 sorudan 20 sini doğru yapmış 100 almış benimki e-okula bile girmiş notu,sizlerdede varmı e-okula girilmiş not?
maşaallah kuzucuğa devamı gelsin inşaallah
canım senin oglan süper zekaymış söyleyim ben sana:)maşallah ya bizim ki daha 2 basamaklıları okuyamıyor ögretmende matematige geçmemiş zaten daha
bilemiyorum canım ama abisi gibi olursa olabilir

abimiz 3 . sınıfta şu an geçen yıl bilsem sınavlarını kazandı

deneme sınavlarımız çok şükür güzel

coşku deneme sınavı sonuçlarımız açıklandı

0 hata ile
%1 lik dilimdeyiz

okulda ilçede 1.yiz

ilde ilk 100 kişinin içerisindeyiz

il çapındaki 0 yanlışı çıkaran 27 kişiden biriyiz

inş cnm çok üzülüyorum okunacak şeyleri hemen okuyup bitiriyoruz yazmaya gelince karıştırıyo

hayırlısıyla herşey yoluna girecek üzülme canım

merhaba benim kızım da 2007 şubat doğumlu ve 1.sınıfa başladı.
ilk başlarda çok zorluk çekdik fakat şimdi çok şükür daha iyi.okumayı anladı ve kavradı.
sınıf da anlamayan bir kişi oda anlayıp kavrayacak dedi öğretmeni.
son bir buçuk aydır haftalık değerlendirmeleri çok güzel geliyor.gelir gelmez bak anne hepsinde tik var yıldız var deyip gösteriyor.
bizde sevinip daha çok motive etmeye çalışıyoruz.
çocuklarımızın en çok motive olmaya ihtiyaçları var bence.ne kadar yüzlerine gülüp motive edersek o kadar daha başarılı oluyorlar.
biraz sabır gerek.

maşallah subhanallah yavrunuza..
bence oğlunuzu üstün potansiyelli sınıfda olması gerek.
ben sizin yerinizde olsam WISC–R zeka testi yaptırım ona göre yol alırdım.
gerçi 66 aylık olanlara psikoloklar yapmıyorum ama bir denerdim.

en büyük sorunumuz bu zaten ögr.miniz 35 yıllık okuldan ögrenciden bıkmış bir ögretmen dayak ta atıyomuş çocuklara şikyet ettik bırakmıştı şimdi yine başlamış çok bunaldım artık ya. ne bi yıldız ne bir aferin çocuk sap gibi gidip geliyo bi yıldız at ya cebinden mi çıkıyo yani. sınıfa balık aldım nazar boncukları aldım yapıştırsın diye adam hala aynı ya deliricem yeminle yaaaa

Gerçekten dayak mı atıyormuş. Yuuh yani çocuk daha okula gitmek ister mi!
Ne demek dayak yaa .ben vurmaya kıyamazken ne demek dayak.
Yanlışı varsa size söylesin olmadı ceza versin. Dayak ama aslaa.

Ewt çocuklar yıldızlardan kesinlikle çok etkileniyor.
Başarısız da olsa ara ara çocuğu mutlu ve motive etmesi için atmalılar .

Gerçekten dayak mı atıyormuş. Yuuh yani çocuk daha okula gitmek ister mi!
Ne demek dayak yaa .ben vurmaya kıyamazken ne demek dayak.
Yanlışı varsa size söylesin olmadı ceza versin. Dayak ama aslaa.

bide kız çocugu benimki öyle çok hareketli zaptelimez bişeyde degil sakız çiyniyo diye yapıştırıyomuş tahtaya bakmıyosun diyomuş vuruyomuş,şikayet çok ediyosun diyomuş vuruyomuş,itirafta etti ne yapıcagımı bilemiyorum

Nerdesiniz merak ettim.istanbulda mı!
Bilmiyorum ama hakkınızı savunmalısınız .
Müdüre şikayet etseniz, Velilerle hepbirlikde .
çocuklarda ne büyük yaralar açıyor ögretmen.sonra psikolok psikiyatrist gez Allah.
Sabır gösterip çocukları yola getiremiyorsa gitsin evinde otursun. Faydasından çok zarar veriyor çocuklara.
Ay nasıl gece gece sinirlendim yaa.

O size vurduğunu itiraf ederken siz ne dediniz peki?
Gerçekten çok üzüldüm şimdi .
Çocuk eğitimi çocuk psikoloji kitapları okusun.
Olmadı psikolog doktora gidip sinir öfke kontrol tedavisi olsun.

arkadaşım hangi devirdeyiz ya öyle öğretmen kaldımı ki?şimdi okul müdürleri bile korkuyor şikayet edilmekten,niçin bekliyorsunuz?gidin ilk önce okul müdürüne şikayetinizi anlatın itiraf etti deyin baktınız olmadı diğer velilerle birleşip il milli eğitime dilekçe yazın.Müfettiş gelecektir hemen,zaten müfettişi gördüğü an nasıl değişecek görüceksiniz.Yani susmakla oturup ah vah etmekle bir çözüm bulamazsınız bu duruma,valla çok sinirlendim anlattığınız gibiyse eğer küçücük çocuğa vurmalarar falan hazmedilemez.İlk önce bütün veliler birlik olup kararlı adım atın ki çekinsin.Ayrıca çocuğunuz yaramaz dahi olsa bu öğretmene o çocuğa vurma hakkı tanımaz.Onlar daha ana kuzusu kimse kusura bakmasın benim çocuğumun başına böyle bişey gelse şu bilgisayarın başında oturup buraya yazı yazacağıma çoktan milli eğitimde almıştım soluğu

Canım niye ne yapacağımı bilemiyorum diyorsun.
Ne demek çocuk dövmek.35 yıllık ise bıkmışsa emekli olsun gitsin.
Siz şikayet etmedikçe o bunu yapmaya devam edecektir.
Bu devirde kaldımı dayak atmak yahu.
Gerçekten çok üzüldüm ve sinirlendim.
Benim yavruma kim dayak atabilir,kim canını yakabilir.
Lütfen bunun olmasına müsade etme.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…