İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

Öğretmen arkadaşlar yeni müfredata göre ilk dönem hangi harfler öğretilecek? Benim ikizlerim bugün 'm' harfini öğrendiler.

selam arkadaşlar
çocuğunuzun okumasını ve bakmadan yazmasını sağlamak için herhangi bir şey uyguluyormusunuz..kitap cd şarkı falan anlamında soruyorummm
bana bu konuda yardımcı olucak tecrübeli annelere ihtiyacım varr yazmamız çok güzel harfleride tanıyor ama onları birleştirip zor okuyor ne yapıcam bilmiorummm

bu program İstanbul Bebekte'de uygulanıyor Kağızman'ın bir köyünde de uygulanıyor.Sınıf seviyesi önemlidir bunu öğretmen belirler.Sınıf seviyenize bakmanız yararlı olacaktır.Bizim okulda genel çoğunluk u harfini bitirdi.Bütün harfleri bitiren öğretmen de var.Önemli olan sınıftaki alt bölümü oluşturan %30'luk kısımdır.İleri seviyedeki öğrencilerin işitsel öğrenme becerileri geliştiği için farklı bir şey olmadan da öğrenebilirler.Bu yüzden kendi okulunuzdaki diğer şubelere bakın.Genel olarak çok geri kalmış bir sınıf iseniz bütün diğer faktörlerden arındırıp geç kalınma konusunda analiz yapmanız gerekir.10 tane 1. sınıf okutan ben bile bazen bunu yapamıyorum. Umarım yardımcı olmuşumdur.

Öğretmen arkadaşlar yeni müfredata göre ilk dönem hangi harfler öğretilecek? Benim ikizlerim bugün 'm' harfini öğrendiler.

Son düzenleme:
bizimkiler u harfine geçtiler öğrendiği harflere göre okuma güzel ama ezbere yazmaya gelince ya hatalı yada iki saat düşünüyor akıldan yazmayla ilgili ne gibi çalışmalar yaptırabilirim bide M harfinde çok takılıyor mesela TAMER yazısını sürekli tekrar ettiğim halde TANER diye okuyor çokkk sinirim bozuk nasıl atlatcaz yardımlarınızı bekliyorum...

biz c halfindeyiz bitmek üzere sanıırım
sinirlerini bozma hepsi aynı diyene bakkk
bende aynıyım aslında 50 defa söyledigim halde yine soruyor çogu halfi
2 günde bir halfe geçiyolar
çocukta unutuyo haliyle ama a e yi sürekli karıştırıyor hala
ı--i u--ü o--ö sizce kızımda bi sorun mu var
korkmaya başladım ciddi ciddi
neden hala karıştıryor

​veli bilgilendirmeden kızımın karne notlarını gördüm hepsi 5 turkçe 4

bende gördüm karne notunu hepsi 90 yani 5 ama türkçe 85 yani dönem notu 5 çokk sevindim:)

​veli bilgilendirmeden kızımın karne notlarını gördüm hepsi 5 turkçe 4

Üzülmeyin bu daha ilk karneleri,haziranda hepsi 5 olucak inşallah.Onlar çok zekiler sadece biraz daha alışacaklar her geçen gün okumaya yazmaya,hızlanıcaklar hepsi çorap söküğü gibi gelecek

Biz bugün son harfimizdeyiz..Telaşlanan anneler zamanla hepsi oturuyor..karıştırmalar azalacak.Biz top ses yayınlarından faydalandık sınıf olarak..Çok faydasını gördük..Şimdiden herkese iyi tatiller:)

bizde s harfindeyiz okumamız çok süper hatta sınıfın en küçüğü olarak ilk 4ün içinde oğluşum yazımızda biraz problem var o da yanlışı hiç yok ta hızlı yazdığından kargacık burgacık yazıyor

Üzülmeyin bu daha ilk karneleri,haziranda hepsi 5 olucak inşallah.Onlar çok zekiler sadece biraz daha alışacaklar her geçen gün okumaya yazmaya,hızlanıcaklar hepsi çorap söküğü gibi gelecek

inş..cnm..oglumunkinede baktım onunkıde hepsi 5:) yakınlarımız karneleri görünce kızımı ufaktanda olsa eliştiri yapmazlar umarım..onun kı hepsi 5 seninki 4 neden 4 .......cok calışş falan fılan dıye...çok uzuluyor kızım yazılı yapıldıgında kardesinin puanını çok oldugunu anlıyor artık :s o 100 almış bende çalısıyorum ama ben neden 100 almıyorum diye:s çok sıkıntılı sıtıreslı bir dönemdi benim içinnnnnnn:s tatilde inş aşarız bu sorunları ..

ogetmenleri okuma çok veriyor artık ..Benimkiler okumaktan çok sıkılıyorlar yazmak daha kolay onlar için...ognegin odev kagıdımıza uzun bir metin veriyor bunu çok çok oku diye .1 cısını oflaya poflaya okuyorlar 2 cısında hadı az kaldı bitti sayılır falan dıye gaz veriyorum 3 u oldursen okumuyorlarr. napsam bilemiyorummm ..5 kere okusalar bomba gibi olurlar ama okumuyorlar:S

arkadaşlar çok merak ediyorum neden normal yazı degilde el yazısı kullanıyorlarr..Neden bu işkence ?

arkadaşlar çok merak ediyorum neden normal yazı degilde el yazısı kullanıyorlarr..Neden bu işkence ?

bu da bu yönetimin kararı, bilisel olarak en iyi yazma türüymüş, çocukların zekalarını ve yaratıcılıklarını geliştiriyomuş, el yazısı daha hızlı yazılıyormuşmuşmuş

canım yine senin ki okuyormuş benim ki 1. de oflaya puflaya yarıya kadar ancak okuyor
helede son bir haftadır çok boşladı
bizimkinindi hep 5 ama 100 den degil 85 ve 95 hepsi
sallamış gibi geldi bizim hoca
matematigine 85 vermiş ki kızım toplama çıkarma dahi biliyor 20 ye kadar sayamayı ve yazmayı ögretti birde 2 .5 ve 10 ar saymayı o 100 olmalıydı o yüzden inanmıyorum pek verdigi notlara
okuması ve yazması çok iyi degil ama o da 5

bir de bu hafta yani 3 günde 5 harf ögretmiş ya inanamadım
çocuk allak bullak oldu
2.dönem degiştirmek farz oldu bu ögretmeni
tutulacak hiç bir yanı kalmadı artık

Sömestr tatili için öğretmenimiz kitap aldırdı sınıfca,simge yayınlarının neşeli hayvanlar serisi içinde 10 kitap var,okuyacaklar.Her gün 1 kitap başka ödev vermemiş eminmisin oğlum dedim aradım çantasını ödev kağıdı yok.Bugünde sadece 13.30 da gidip karne alıp çıkacaklarmış.Bende inşallah tatilin ikinci haftası izne çıkıp oğluşumla vakit geçiricem,bütün kuzulara ve tabi annelerine iyi tatiller

Benim ki ile birlikte 2 kardeşimin çocukları da 1.sınıfa gidiyor.
Onlarla konuştuğumda onlar da aynı şeyi söylüyorlar.
Son bir haftadır hızlandıklarını 2 veya 3 harf gördüklerini söylediler ki
benim oğlumun öğretmeni de öyle yaptı.
Yani sizin öğretmene özel bir durum değil.
Öyle düşünüp öğretmene sinirlenmeyin.

İlk karneyi almak çok güzeldi,babası da ben de çok duygulandık.
Oğlum sınıfın en küçüğü,öğretmen de karneyi verirken kendinden büyük
cesareti var dedi.Daha da mutlu olduk.Derslerimizin hepsi 5.
Açıkcası olmasa da üzülmezdim.Sonuçta daha 1.sınıfta,yazılı yok sözlü yok.

Öğretmenimiz 9 tane hikaye kitabı verdi tatilde okuması için.
Biz almayı düşünüyorduk kendisinde olanlardan verdi.
Tatilden sonrada 4-5 tane set aldıracak ve dönüşümlü olarak
çocuklara dağıtacakmış.

Oğlumla kaç zamandır tatil planları yapıyoruz.En büyük isteğimiz öğlene kadar
uyumak.Ben de 15 gün izin aldım onunla birlikte tatil yapacağım.

içim rahatladı biraz sogal canım
ama daha öncede paylaşmıştım ögretmen sürekli tokat atıyor
kızımda dahil bütün ögrencilere hepi topu 18 kişiler zaten
60 yaşında oldugu için hevesi kalmamış sanırım

okadar üzüldüm ki karne aldıkları gün bütün sınıf sivillerdi
kızımda korkarak dedim ki anne ögretmenim müzik açarmısınz oynayalım demiş
git kız demiş kafasına vurmuş çocugun çok üzüldüm
akşamda tv de karne aldıktan sonra oynayan çocukları görüncede nasıl heycanlandı
bak anne herkes oynamış diye
karnesi hep 5 ama ona bile sevinemedim ki dogru dürüst

aslına bakarsan kızıma verdigi karnedeki 4 kesin kanaat notu..çünki burdada sürekli paylasıyorum gidişata göre 4 verilecek bir ogrenci degil türkçede(matamatıkte iyi)çok çalışmamıza ragmen unutuyor hep harfleri bir araya getirip okumasıda çok kötürandovi aldım ayın 5 de dr. götürecegim dikkat eksıklıgı ıçın ilaç vecek galiba .daha önce götürdügümde daha çok erken demişti...canım çokkk sıkkın sömestırda çok çalışıp arayı kapatırız diyordum .çalış çalış olmuyor:Ssimdi gözümü korkuttun bizim ögretmen haftada bir harf ekliye ekliye gidiyordu..3 günde 5 harf diyorsun (

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…