co2 fraksiyonel lazer yaptırdım

geçen yıl fraksiyonel lazer yaptırmıştım 4 seans..daha yeni cildim mükemmelleşti diyebilirim..etkiisi çook uzun vadede çıkan ama cidden fark yaratan bi yöntem..
eskiden kimyasal peelingle cildimi yaniliosum ama şimdi bu yöntemden başka hiçbişeye bulamşamm..muhteşem bi antiage..kesinlikle cildi sıkılştırıo ve dolgunlaştırıo..ama aylar sonra:))

merhaba kubkub87, lazer yaptırmadan önceki cildindeki problemlerden bize bahsedermisin? Sivilce izleri, çukurlar, v.s. varmıydı?? Ne tür gelişmeler oldu? teşekkürler

merhaba cnm..gençkızlığımdan beri maalesef sivilce problemim hep vardı ve tabi ki izleri de vardı..ama çok vahim çukur şekşinde değildi bnm izlerim..leke şeklindeydi..
lazerle yüzde yanık tarzı yaralar oluşuo ki cildin kendini yenileme mekanizması en üzt seviyeye çıksın..sanırım salgılanan hyo.asitlerle o lekerimden kurtuldum çokşükür..ayrıca gözeneklerim de çok sıkılaştığı için çok sağlıklı bicilde kavuştum..darısı başınıza inş..insan çok mutlu oluo..

arkadaşlar bende sırtımdakı akne izleri için fronksiyonel lazer yaptırıyorum.dün ikinci seans yapıldı 2. seans daha zor oldu,hem daha derıne indi hem buyuk bı başlıkla yaptı bu defa daha geniş alan yandı.Şuan çok kötü durumdayım umarım bu uzun sürmez.Siz sonraki uygulamaya gıderken öncekı uygulamadan yanık lekeleri tamamen bitmişmi oluyo bende tamamen yok olmamıştıda.Yaptıran arkadaşlar cevap yazarsa sevinirim.Umarım olumlu bi sonuç alırız herkes istediği cilde kavuşur.

senin adına sevindim ve dediğin mantıklı geldi, şu anda benim yüzüm ilk başladığımdan beter halde, aynaya bakıyorum ve bu kadar çok çukurum yoktu benim diyorum, sanki çoğaldılar, belirginleştiler
ne kadar siir bozucu bir durum olsa da sabretmekten başka çare yok sanırım

merhaba cnm..gençkızlığımdan beri maalesef sivilce problemim hep vardı ve tabi ki izleri de vardı..ama çok vahim çukur şekşinde değildi bnm izlerim..leke şeklindeydi..
lazerle yüzde yanık tarzı yaralar oluşuo ki cildin kendini yenileme mekanizması en üzt seviyeye çıksın..sanırım salgılanan hyo.asitlerle o lekerimden kurtuldum çokşükür..ayrıca gözeneklerim de çok sıkılaştığı için çok sağlıklı bicilde kavuştum..darısı başınıza inş..insan çok mutlu oluo..

nerde yaptırmıştın kubkub??

lazer yaptıran arkadaşlarr.bugün güneş koruyucumu da sürüp çıktım güneş soğuk yüzümdeki eski kırmızı lekelerimi daha belirgin hale getirdi.bu geçici bişey mi cildim şuanda daha iyileşmedi sonuçta yoksa böyle kalırsa çok kötü.bütün yüzüme yayıldı eski yüzüm daha iyiydi yani.bu gece düzelme olmazsa doktoruma görünücem.ya inanamıyorum cildim çok güzel çıkıyo ne mutlu falan derken bütün lekeler kırmızılıklar geldi yerleşti yine eski yerlerine.psikolojim bozulacak bu gidişle.

ben izmirde yaptırdım..
arkadaşlar bu arada öle güneş koruyucumu sürdüm dışarı çıktım yok aman bu konu önemli..güneşi 1 yıl unutun lütfen..
ben yoğurt gibi dolaştım bütün yaz ve yüzümü güneşten hep korudum..sürekli şapka ve gözlük kullandım..gölgede bile güneş ışınları cildi yakar..koruyucusuz balkona bile çıkmayın..yoksa kaş yapayım derken göz çıkarırsnızı..leke kalır..
ben çok ii korudum ve sonuçtan çok memnunum...31 yaşındayım ama hiçbir kırışığım lekem yok..çokşükür cildim çok ii durumda..şimdi yaz gelmeden güneş etkisini göstermeden 2-3 seans daha başlıcam..

güneş koruyucu sürmeden çıkmıyorum ama evdeyken de gerek duymuyorum balkona falan çıkmıyorum camdan dışarı kafamı bile uzatmadım kaç gün :) bilmem camın pencerenin arkasından da ulaşırmı güneş bana :KK25:

benim cildimde izler ufalmış gibi duruyor ama lekeler yine aynı lekelerin geçmesi daha mı zor olucak ya yoksa ben ne yanlış yaptım :44:

Son düzenleme:
chanelll... 3. seansın ne zman???
bwnim yüzüm 2. seansın üzrinden 20 gün geçmesine rağmen kırmızı ve kahverengi renk farklılkları oluştu:KK43:
sende de var mı böyle şeyler...yoksa ben güneş yanığımı oldum ya uffff...çok sıkıldım ve mutsuzum ben bebek gibi yeni cilt çıkacak snarken malesef bi garip oldu yüzüm:KK43:

chanelll... 3. seansın ne zman???
bwnim yüzüm 2. seansın üzrinden 20 gün geçmesine rağmen kırmızı ve kahverengi renk farklılkları oluştu:KK43:
sende de var mı böyle şeyler...yoksa ben güneş yanığımı oldum ya uffff...çok sıkıldım ve mutsuzum ben bebek gibi yeni cilt çıkacak snarken malesef bi garip oldu yüzüm:KK43:

benim sırt olmasına rağmen (hiç güneş görmedi) aynı sorun var hatta 1. seansın yanık izleri de o şekildeydi onun üstüne 2. uygulamayı yaptı.Normal mi bu durum bilmiyorum ama doktor bu izlerin deriyle aynı rengi alması için uzun bi zaman gerektiğini söyledi ...

3. seansım salı günü, bende renk farklılığı yok ama sivilce izlerim fena şekilde belirgin durumda, ilk başladığımdan beter sanki, 3. seansta mucize olmasını bekliyorum

Herkese merhaba,

Fraksiyonel lazer hakkında bu işlemi hayli araştıran ve yaptıran olarak sizlere bilgi vermek istiyorum.Benim yüzümde özelikle yanaklarımda ergenlikten kalma çukur sivilce izleri ve lekeler var.Çukurluklar oldukça derin.Bugüne kadar en iyi hastanelere ve dr.lara gittim yüzümde ki çukurlukların asla düzelmeyeceğini sadece %40 oda maksimum iyleşme olacağı söylendi.Fraksiyonel lazeri bağdat caddesinde özel bir klinikte yaptırdım.Bana yüzümün %50 sinin inanılmaz derecede düzeleceği söylendi.Araştırdım ve frasiyonelin bir çok makinası olduğunu öğrendim.Bu teknolojinin en üst model makinalarının türkiyede 2 tanesi istanbul ve bir tanesinin de izmirde olduğunu öğrendim.Bana çok fazla acı çekmeyeceğimi ,sonrasında iz kalmayacağını söylediler.2 veya 3 seansın yeterli olacağıda söylendi.İnanılmaz umutlandım ve yaptırdım.Korkunç bir acıydı yaşadığım.Ortalama 20 dk. srdü.Sonrasında buzlarla 1,5 saat boyunca acımını dindirmeye çalıştılar.En nihayetinde acı geçti ama yüzüm yanıktı.Normal olduğunu söyledler ve yanık tedavisi uygulamam için ilarçlar yazdılar.2 gün işe gidemedim.yüzüm ancak 7 gün sonra kabuğunu attı ve alttan temiz bir yüz çıktı.gören herkes yüzünde çok büyük farklılıklar var dedi.ilk 2 hafta güzeldi.çıkurluklar kaybolmadı ama lekelerim azaldı.3. haftaya girerken gözeneklerimin tekrar açıldığını ve yüzümde dikkatlice bakınca uygulamnın yaıldığı tüm alanda izler kaldığını gördüm.aynı zamanda çenemde ve göz çevremde de belirgin izler var.Dr.a gittim bana normal olduğunu cildin daha kendini 2 ay yenileyeceğini söyledi.2.seansıda 2 ay sonra yapabileceğimizi belirtti.2 ay geçti izler hala duruyor ve yüzüm eskisinden iyi diil.Artmış leker var sadece.1.500 tl ilaçlarla birlikte para döktüm.Canımın yanması ayrı, umut ettiğim düzelmenin olmaması ayrıca üzdü tabi.. arkadaşlarçukurluklar için yapılacak hiç bir şey yok maalesef. onlarla yaşamayı öğrenmeye çalışıyorum.. geri kalan hepsi para tuzağı.. yaptıracak olanlar çok iyi düşünsün..

arkadaslar sivilce izleri etkisi disinda cildinizde gözeneklerde azalma ve ciltte toparlanma kirisikliklarda azalma yani anti aging etkisi yarattimi ilk yada ikinci seans sonu ?

bana cildimin sıkılaşacağı , göz çevremdeki izlerin gerileceği söylendi ama hiç bir değişiklik yok.

Herkese merhaba,

Fraksiyonel lazer hakkında bu işlemi hayli araştıran ve yaptıran olarak sizlere bilgi vermek istiyorum.Benim yüzümde özelikle yanaklarımda ergenlikten kalma çukur sivilce izleri ve lekeler var.Çukurluklar oldukça derin.Bugüne kadar en iyi hastanelere ve dr.lara gittim yüzümde ki çukurlukların asla düzelmeyeceğini sadece %40 oda maksimum iyleşme olacağı söylendi.Fraksiyonel lazeri bağdat caddesinde özel bir klinikte yaptırdım.Bana yüzümün %50 sinin inanılmaz derecede düzeleceği söylendi.Araştırdım ve frasiyonelin bir çok makinası olduğunu öğrendim.Bu teknolojinin en üst model makinalarının türkiyede 2 tanesi istanbul ve bir tanesinin de izmirde olduğunu öğrendim.Bana çok fazla acı çekmeyeceğimi ,sonrasında iz kalmayacağını söylediler.2 veya 3 seansın yeterli olacağıda söylendi.İnanılmaz umutlandım ve yaptırdım.Korkunç bir acıydı yaşadığım.Ortalama 20 dk. srdü.Sonrasında buzlarla 1,5 saat boyunca acımını dindirmeye çalıştılar.En nihayetinde acı geçti ama yüzüm yanıktı.Normal olduğunu söyledler ve yanık tedavisi uygulamam için ilarçlar yazdılar.2 gün işe gidemedim.yüzüm ancak 7 gün sonra kabuğunu attı ve alttan temiz bir yüz çıktı.gören herkes yüzünde çok büyük farklılıklar var dedi.ilk 2 hafta güzeldi.çıkurluklar kaybolmadı ama lekelerim azaldı.3. haftaya girerken gözeneklerimin tekrar açıldığını ve yüzümde dikkatlice bakınca uygulamnın yaıldığı tüm alanda izler kaldığını gördüm.aynı zamanda çenemde ve göz çevremde de belirgin izler var.Dr.a gittim bana normal olduğunu cildin daha kendini 2 ay yenileyeceğini söyledi.2.seansıda 2 ay sonra yapabileceğimizi belirtti.2 ay geçti izler hala duruyor ve yüzüm eskisinden iyi diil.Artmış leker var sadece.1.500 tl ilaçlarla birlikte para döktüm.Canımın yanması ayrı, umut ettiğim düzelmenin olmaması ayrıca üzdü tabi.. arkadaşlarçukurluklar için yapılacak hiç bir şey yok maalesef. onlarla yaşamayı öğrenmeye çalışıyorum.. geri kalan hepsi para tuzağı.. yaptıracak olanlar çok iyi düşünsün..

çoook şaşırdım; oysa çok iyi bir yöntem filan diyorlardı.sivilce izleri için dermaterapi sormuştum burda; ama sanırım yaptıran yok. ama co2 lazer konusunda hayal kırıklığına uğradım yazdıklarınızdan. acaba dermaterapi nasıl, sonuç alan yok mu ki??

bende cok iyi seyler duymustum hatta doktor bana cukurlari olan hastalarinin resmini gösterdi olgun bir bayanin göz etrafindaki cizgiler yaridan fazla yokolmustu ikinci seans sonu sonra cukurluklari olan bir kizin ilk seans sonrasi kücülmüstüler cok derin ve genis degildi ama cukurlar. Benim cukurluk sorunum yok cildi toparlasin gözenekleri yoketsin diye düsündügüm icin 1 seans yetermi diye sordum doktorum yetecegini söyledi yilda birkez bakim amacli cok iyi gelecegini söyledi. Doktorada güveniyorum yani yalan söyliceni sanmiyorum.
Birde bu sistemle Dermaroller ayni mantik üzeri calisiyor o yüzden inandirici gelmisti bana cünki dermarolleri kendim uygulamistim ve gercekten cok iyi gelmisti cildime düzenli kullanamadim o ayri. dönem dönem bakim niyetine yapiyorum cildim isil isil oluyor. Fractional Dermarollerden daha etkili ve kisa sürede cevap veriyor dedi doktor kendiside dermaroller uyguluyor hatta.
Kafam karisti simdi sen memnun kalmayinca :18:

Herkese merhaba,

ben de acıbademde özel bir klinikte yaptırdım...sanırım aynı yer:acıbadem hast. ama benim mucizeci olmamakla birlikte çukurlarda iyileşme var ve üzerinden 1 ay geçti öyle gözenek büyümesi falan da yok...evet yanık gibi izler kaldı ama onblar ancak 3 ayda düzeliyor...aynı güneşte nasıl yanarız ve bronzluğumuz 3 ayda ancak geçer onun gibi düşünmelisin...tabi kii2 ayda geçmez...ama izlerinin yani delik geçmemise şaşırdım benim baya bir düzelme var...ilk 2 hafta yüzün şiş oluyor ve teninin güzel gelmesi normal asıl şişi inince ne durumda olduğunu net görebilirsin...

benim sırt olmasına rağmen (hiç güneş görmedi) aynı sorun var hatta 1. seansın yanık izleri de o şekildeydi onun üstüne 2. uygulamayı yaptı.Normal mi bu durum bilmiyorum ama doktor bu izlerin deriyle aynı rengi alması için uzun bi zaman gerektiğini söyledi ...

peki sen nerede yaptırdın işlemini istanbulda mı ve memnun kaldın mı?

sivilce izlilerim, lekeli güzellerim ..hepinizi seviyorum
lazerden sonuç alamazsak napıcaz diye düşünmeyin artık...derz dolguya fondoten karırtırıp dolduralım şu gözenekleri de birsin gitsin:)

X