Cinsel ilişkide devamlı kuruluk yaşayanlar

çok sağolun paylaşımlarınız için ilaç ismini bana özelden atabilir misiniz?dediğiniz gibi ben bu işi çözücem diyorum bana o tarz film izlemeyi öneren arkadaşlar da oldu ama kendimi kötü hissettim.birde ilişkiye ara verdiğimiz de daha sonra ilişki esnasında ve sonradan bir 10dk.filan biber sürmüş gibi yanma oluyor.evliliğin ilk zamanların da da oluyormuş sanırım.birde çok çabuk tahriş oluyor.bunlar normal mi*

CNM BENCE SEN Bİ UZMANA GÖRÜN BU KADAR TAHRİŞ OLCAK BİŞEY YOK
YA KENDİNİ ÇOK SIKIYOSUN YA STRES YAPIYOSUN ONDAN OLUYO YADA Bİ SORUN VAR :uhm:

Ben de rahim ağzında yara var
4 yıllık evliyiz 2.yılından sonra ilişkilerimizde kuruluk ,zevk alamamam,acı hissettim
Doktora göründüm
Muayene sonucunda rahim ağzında yara olduğunu öğrendim
Smear yaptı sonuçta birşey çıkmadı
Bu yara bazen ilişkide kuruluk,ağrı,zevk alamama gibi sonuçlar doğuruyormuş
Bana kayganlaştırıcı fitil verdi kullandım o da vıcık vıcık yaptı iğrendim bıraktım
Genelde hastalığıma yakın oluyor bu şikayetlerim
O yüzden biz de hastalığıma yakın ilişkiye girmiyoruz
Diğer günlerde sorun olmuyor

canım genital temizlik için kullanılan sabunlar ve kremler kuruluk yapıyor aklında bulunsun ve doktorların çoğu tavsyie etmiyor kullanımını, vajinanın kendi florası varmış onun ph nı bozduğnu söylediler muhtemelen bundan olabilir aşırı genital temizlik genital duşlar
kuruluğa yol açabiliyor bunun dışında ise hazır hissetmenen gibi birçok sebepte ilişkini kolaylaytırıcak hormonal sıvının salgılanmasına engel oluor olabilir, korktuğunu belli etmemelisin kendine bile cidden bazen işe yarıyor, bir an olsun ilişkin sırasında gözlerini kapat ve iyi birşey yaptığını iyi hissettiğini düşün... ise yarayacağnı tahmin ediyorum,,,

AYni sorunu bende yasiyordum.
Vazelin, sivi sabun ve jel kullandim. Ama yine cok yanma oldu.
Sonra doktorun onerdigi bi jel kullanmaya baslayinca gecti...
Su bazli olanlar yanma yapmiyor.
Vazelin, sivi sabun cok daha kotu yapiyor....
Bir de iliski sirasinda rahat olmak lazim. Bunun icin ise doktorun onerdigi nefes egzerisleri var.
Onlarla aci da ortadan kalkiyor....

sıvı sabun mu;?nasıl yaniii
eee tabiki sıvı sabun yakar,bunu bilmiyormuydun

sıvı sabun mu akannehir
vazalin mi akannehir
sıvı yağ mı akannehir :eek:lmaz:

Lütfen arkadaşlar bunları kesinlikle kullanmayın,her duyduğunu yapmaya meraklı bir toplumuz da elinizden,yüzünüzden bahseder gibi önerilerde bulunmuşsunuz...

Bazı arkadaşların da tavsiye ettiği gibi eczaneden bu rahatsızlığınızı giderecek ürünler alabilirsiniz ama en doğrusu,
Doktora danışarak,muayene olarak onun tavsiye edeceği ürünleri kullanmanız.
Yanma oluyorsa enfeksiyonda kapmış olabilirsiniz...
Yara da olabilir...

bu kuruluk mantar vs gibi bir rahatsızlıktan da kaynaklanabilir, yanmanın asıl sebebi başka olabilir, o yüzden acının nereden kaynaklandığını bulmak lazım. vazelin sürmeni önermiyorum, zararlı diye duymuştum

ben ırkac doktora sormustum vazelının herhangı bır zarrı yok demıstı ayrıca dolu oldurmuor.ıcım rahat olsun dıe ty&ja adlı su bazlı kayganlastırıcı aldım tavsıye ederım hıc bır zararı yok

senin tabularini yikman esinin eliinde birazda.seni rahat ve kivamina getirmesi lazim.ondan sonra gör ne kuruluk nede bisey kalir.ama tabi sen doktoruna gözük.arkadaslarin dedigi gibi yara veya mikrobik enfeksiyon olabilir.ama genellikle kuru oldumu otomatikman yara olusabiliyor.ve o yara gecmeden tekrar yatildimi tekrar nüks edebiliyor.bu sefer acida hissedebilirsin.rahat ol canim.esin seni seviyor,sen esini seviyorsan rahat ol...utanma esinden.

kızlar gleitgelen denen kayganlaştırıcıyı önerebilirim,ben d.k.hapıyla korunuyorum,ve çok kuruluk var ama çok afedersiniz gayet istekli:) bir cinsel hayatım var,ön sevişmem de uzundur her zaman,sanırım hormonlarla alakalı bir durum benimkisi,ilaç kullanmadığım 7 günlük arada ilişkiye girdiğimde ıslaklık hissediyorum,demek ki d.k. hapı bende kuruluk yapıyo diye düşünüyorum...

arkadaşlar ben yeni üye oldum çünkü tanımasamda bana yardımcı olacağınıza inanıyorum.inanın şu an bunları ağlarak yazıyorum,önceden ne rahatsızlıklar varmış hayret diye okuduğum şey başıma geldi. ilk cinsel deneyimimde stres yaptım normalde asla kuruluk problemim yokken o an kupkuru kesildim iki gün uğraştan sonra bekaretim gitti ama o kadar yani ilişki gerçekleşmedi sadece kızlık gidecek kadar alabildim anlayacağınız..etrafımda evli çift yok, soracağım kimse yok, doktora gidecek durumum ve param yok öyle çaresizimki.rahatlamak adına alkol aldım olmadı,cesaret gelsin diye o tür fimler izledim olmadı,ve kendime güvenim azaldığımla kaldım.istek ve arzumda eksilme yok yani cinsellik bana miğde bulandırıcı falanda gelmiyor,nişanlımda çok destek veriyor o bana öyle iyi davrandıkça ben dahada üzülüyorum. sanırım benim sorunum ilk seferinde korkmuş olmam öyle canım yandı ki ölüyorum sandım kastığım için,resmen bacaklarımı kapıyor çığlık atıyorum korkudan.o an kendime inanamıyorum sanki ben ben değilim.acıyor diyorum başka bişey demiyorum ama gerçekten kuru olduğu için çok acıyor hiç ilişki deneyimim olmadığı için esnemiyorda kolay kolay haliyle..ilkinde normal yağ sürmüştüm şaka gibi ama malesef böyle..dün ikinci deneyişimde de bebek yağı arko krem sürmek gibi saçmalıklar yaptım tabi gene olmadı ama çok sağolun ki kayganlaştırıcılar işe yarıyor yazmışsınız lütfen sadece cinsel ilişki esnasında kullanmak için bi kayganlaştırıcı da bana önerin,şu an eşimden dostumdan çok size güveniyorum,güvenmek de zorundayım çünkü içimde tuta tuta hastalık sahibi olacağım diye korkuyorum..çok sağolun.

arkadaşlar bende de bir dönem kuruluk olmuştu tek sebebi mantardı.onun için doktorum krem,ilaç ve fitil verdi.bir hafta sonra geçti bir daha da çok şükür olmadı.sakın yağ,sabun,kayganlaştırıcı,nemlendirici falan sürmeyin.mümkünse bir jinekoloğa görünüp ilaç tedavisi uygulayın.hem bu ilaçlar öyle sanıldığı gibi pahalı değiller.kremi 3 Ytl falandı sanırım.ayrıca doktorumun önerisi ben hep uygularım.iç çamaşırlarınızı yazın bile evde kurutun, ütülemeden giymeyin.hatta kaynar çamaşır sulu suda bekletin ki mikroplardan arınsın.bir de temizlik adına günlük pedleri asla ve asla kullanmayın,mantar vs. gibi rahatsızlıkların en büyük sebebiymiş aklınızda olsun...deneyimlerime dayanarak yardımcı olmak istedim bilginize kızlar...

bercestemm;bence sen nişanlınla konuşmalısın ve sana mümkün olduğunca hassas davranmalı.benim de arada kasılmalarım oluyor ilişki esnasında istemeden.ancak allahtan eşim anlayışlı da biraz bekleyip rahatlamamı sağlıyor.sen şimdilik kötü bir deneyim yaşamışsın üzme kendini herşey konuşarak,zamanla yoluna girer.önemli olan ikinizin de kafanızın rahat olması gerisi gelir merak etme...

çok şükür senin eşin gibi benim nişanlımda anlayışlı ama ben bi an önce halledilsin istiyorum işte aceleci olan benim yani, kendimi acımayacağına inandırmam lazım önce.mesela dün gene ufak da olsa bi denemede daha bulundum,çok istekli olduğum,ıslandığım halde acıyacak diye gene kapadım bacaklarımı önce acımayacağını aklıma sokmam lazım. doktorlar ne güzel söylüyorlar aslında; nasıl ki göz bakarken acımıyorsa vajina da ilişkiye giriyor diye acımaz çünkü onun görevi zaten bu diyorlar,herşey beyinde bitiyor aslında ama benim gibi stresli biri için beyni kontrol ertmek biraz zor oluyor..

sabun mu ? :eek:lmaz: kendinize zarar mi vermek istiyorsunuz :sm_confused: , sagliginiza cok zararli sakin ha, süprizzzzz , o an hic bisey yoksa tukurukleyin gitsin behohaoldumsmile VE ON SEVISME COKK ONEMLI , ESKI GUNLERINIZI DISUNUN FANTAZI EDIN, ONU NE KADAR SEDIGINIZI Şenizaklinialirimsmile

mirmirmirmir
çok şükür senin eşin gibi benim nişanlımda anlayışlı ama ben bi an önce halledilsin istiyorum işte aceleci olan benim yani, kendimi acımayacağına inandırmam lazım önce.mesela dün gene ufak da olsa bi denemede daha bulundum,çok istekli olduğum,ıslandığım halde acıyacak diye gene kapadım bacaklarımı önce acımayacağını aklıma sokmam lazım. doktorlar ne güzel söylüyorlar aslında; nasıl ki göz bakarken acımıyorsa vajina da ilişkiye giriyor diye acımaz çünkü onun görevi zaten bu diyorlar,herşey beyinde bitiyor aslında ama benim gibi stresli biri için beyni kontrol ertmek biraz zor oluyor..

NISANLINMI ? :1shok: , EVLENMEYI BEKLEYEMEDIN MI?

sorunum nişanlı ya da evli olmamla ilgili değil ben burda bu konuda bilgisi olan insanlardan tavsiye almak için yazdım. özel hayatımı dökecek halim yok.. nişanlım işi dolayısıyla evlendikten kısa bir süre sonra yurtdışında olacak bir sene kadar.. ki sorumun bununla ilgisi yok genede kibarlık adına cevap vereyim dedim..

yaklaşık bir yıllık evliyim başlarda hiç bir problemim yoktu hatta cinsel hayatım fazlasıyla iyiydi eşimin bi dokunuşu bile ıslanmama yetiyordu.şu an sevgimde herhangi bir azalma yok hatta daha fazla seviyorum eşimi fakat bi kaç aydır ilişkiye giremiorum nedeni aşırı kuruluk ve tabi sonucunda ağrı
ne kadar uğraşsamda yapamıorum eşimle problemler yaşamaya başladık yaşadığımız kötü deneyimlerden sonra artık bende yapmak istemiorum
korunmak için bi kaç ay iğne kullanmıştım sonra kistim oldugunu öğrenince doktor bıraktırdı şimdide d.k hapı verdi sanırım hormonlarımda bi dengesizlik oldu ama 5 aydır durum aynı aşırı kuruluk isteksizlik ve sonunda kavga :'( ne yapacağım bilemiorum

Seneler gectikce evlilik eskidikce ve heycan azaldıkça bende kuruyup kaldım maalesef :KK14:
Doktora danışmadan bilmediğiniz maddeleri kullanmayın bence.

Son düzenleme:
Seneler gectikce evlilik eskidikce ve heycan azaldıkça bende kuruyup kaldım maalesef :KK14:
Doktora danışmadan bilmediğiniz maddeleri kullanmayın bence.

böyle durumda cinsel isteksizlik ve ilişki esnasında zevk alamama durumlarıda oluyormu yoksa sadece kurulukmu sorun

X