Jinekoloji Cinsel Yolla Bulaşan Hastalık Ureaplasma, Aldatılıyor muyum ?

Geçmiş olsun,bende bu sebepten doktora gitsem doktor cinsel yolla bulaşmış dese kendimden emin olduğum için direk eşimin boğazına çökerdim.Baska başka doktorlar farklı açıklama yapmış gerçekten kafa karıştırıcı ,ortada bir den çok doğru varsa gittiğiniz doktor bunlarida soylemeliydi. Tıpta sana göre bana göre diye bir anlayış olmamalıRiskli şeyler bunlar ,yuvayı bile dağıtır.İcinize sinmiyorsa başka doktora gidin farklı fikir alın, umarım aldatılma yoktur.......
Bende dediğiniz gibi kendimden emin olduğum için direk eşimin boğazına yapıştım ama bi yandan da eşimden de eminim böyle bir şey yapmış olsa bunca yıldır illa ki fark ederdim bütün sosyal medya hesaplarının şifresini bilirim telefonu hep ortadadır gizlisi saklısı yoktur eve bir gün geç gelmez akşamları geceleri dışarı çıkma huyu yoktur. Benden önce olmuş bir şey olsa da söylerdi neden saklasın ki. Farklı doktorlarla da görüşeceğim tabi ki, yarın eşim teste de gidecek

Daha neyi soruyorsunuz? Hemen test yaptırırım kanıtlarım vs dediğine aldanmayın. Suç bastırmak gibi oluyor böyle demeleri. Gidin test yaptırın, en azından bundan sonrası için sağlığınızı koruyun. Negatif çıkarsa havuzdan mı ortak kullanım alanından mı demeye devam edersiniz ama pozitif çıkarsa aldatıldığınızdan emin olursunuz
Sıkıntı şu.Adam negatif çıkarsa nolucak?
O zaman bu kez hanımefendi zan altına girecek.
Ya da adam pozitif çıksa bile kimden kime bulaştığı nasıl belli olacak öylede bir durum var.

HPV için de ortak kullanım alanlarından bulaşabilir diyorlar. İmkansız. Yuva yıkmamak için doktorların uydurduğu bir şey. Büyük ihtimalle aldatılmışsınız bir ara.

HPV için de ortak kullanım alanlarından bulaşabilir diyorlar. İmkansız. Yuva yıkmamak için doktorların uydurduğu bir şey. Büyük ihtimalle aldatılmışsınız bir ara.
Negatif çıktı eşimin sonucu

Eklentiler

• IMG_8665.jpeg
    IMG_8665.jpeg
    18,9 KB · Görüntüleme: 21
Sıkıntı şu.Adam negatif çıkarsa nolucak?
O zaman bu kez hanımefendi zan altına girecek.
Ya da adam pozitif çıksa bile kimden kime bulaştığı nasıl belli olacak öylede bir durum var.
Evet negatif çıktı eşimin sonucu sevineyim mi üzüleyim mi bilmiyorum nerden bulaştı bana bu enfeksiyon anlamadım gitti…

Eklentiler

• IMG_8665.jpeg
    IMG_8665.jpeg
    18,9 KB · Görüntüleme: 20
Merhaba herkese evlendiğim günden beri kötü kokulu aşırı yoğun akıntı, kaşıntı ve ilişki sırasında acı problemim var. Defalarca hastaneye gittim mantar dediler enfeksiyon dediler antibiyotikler fitiller kullandım geçmeyince özel hastaneye yönlendirdiler devletin yapmadığı testler varmış onları yaptırmamı istediler yaptırdım ve üreaplasma enfeksiyonu çıktı cinsel yolla bulaşan bir hastalıkmış. Doktor sonucun pozitif olduğunu görünce bana direk eşinin senden başkalarıyla cinsel ilişkisi olmuş olabilir mi diye sordu. Eşim 8 yıldır hayatımda 3 yıldır da evliyiz benden başka hiç kimseyle cinsel birlikteliği olmadığını söylemişti. Ureaplasma pozitif çıkınca std10 testi (cinsel yolla bulaşan hastalıklar testi) de yaptılar. Henüz onun sonucu çıkmadı ama benim içim içimi yiyor bu enfeksiyon sadece cinsel yolla mı bulaşır eşim beni aldatıyor mu biraz araştırdım ama ortak kullanım alanlarından da bulaşabilir diyolar eşim spora gidiyor ben havuza yüzmeye gidiyorum lazere gidiyorum oralardan bulaşmış olamaz mı ? Doktora sordum ama doktor çok net bir şekilde sadece cinsel yolla bulaşacağını söyledi. Eşimle kondomsuz hiç ilişkiye de girmedik hiç içime boşalmadı sadece bir kaç kez kondomsuz sürtünme oldu bu şekilde bulaşması mümkün mü. Bu enfeksiyonu geçirenler bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi

Edit: eşimin test sonucu negatif çıktı yani onda yokmuş üreplazma. Kafayı yememek elde değil gerçekten. Nerden nasıl bulaştı bu virüs bana :KK43:

Eklentiler

• IMG_8665.jpeg
    IMG_8665.jpeg
    18,9 KB · Görüntüleme: 21
hic aklamaya calisma bence olay gayet acik.
senin icin kucuk bjr arastirma yaptım diyor ki; Prezervatif kullanımı enfeksiyon riskini azaltsa da, tam koruma sağlayamadığı akılda tutulmalıdır.
ayrica oral iliskiden de bulasilacagi soylenmis.
yani kondom kullanmaniz hastaligi kapmana engel olmamis.
ayrica havada canli kalma ihtimali dusukmus virusun. yani lazerde senden on dakika once giren kadindan makinaya ondan sana bulasma ihtimali sıfıra yakin.
ama antibiyotikle kolayca gecen bir hastalikmis. en azindan iyi tarafi bu
Negatif çıktı eşimin sonucu onda yokmuş yani

Doktora inanırsınız herhalde, siz sanırım eşinizi içinizde korumak istiyorsunuz olabilir, aldatılıp affetmek istiyorsunuz olabilir ve ya sizden önce ilişki yaşamıştır söylemek istememiştir olabilir
Ama doktorun dediğine inat başka şeyler bulma isteğinize ‘olabilir’ diyemiyoruz
Negatif çıktı eşimin sonucu.

Kocanız büyük ihtimalle kaçak et kesmiş maalesef. Bir an önce doktora götürün. Üstte bir arkadaş yazmış benden önceydi sorun değil diye kızmadan yanaşın. Erkekler için ortak alan falan hikaye, doktorunuza inanın.
Negatif çıktı eşimin sonucu

siz eşinizden önce başka birliktelik yaşadınız mı peki? evlenmeden önce?

Anaaaaa şimdi eşin sana biriyle birlikte mi oldun baskısı yapmasın ya sakın. Harbi nerden nasıl kapılır bu o zaman şaştım kaldım

X