Cinsel ilişkide devamlı kuruluk yaşayanlar

apache

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2008
169
1
ARKADAŞLAR ilişki sırasında vajinal kuruluktan şikayeti olanlar var mı?ben de hem kuruluk hem de ilişki esnasında yanma hissi oluyor.vazelin,krem,jel kullandım

belki tam ilişkiye hazır olamadığınızdan yada isteksiz başladığınızdan olabilirmi acaba bunlardan olabilir çünkü bende bazen yaşıyorum bazen çok istekli olmuyorum yada ön sevişmeyi çok kısa tutunca oluyo. bide uzun ön sevişme yapın belki ozaman böle bi sorun olmaz

şimdiye kadar hiç öyle bi sorunum olmadı ama acı verdiğini düşünüyorum bilmiyorum yanlışmı düşünüyorum ama tavsiyem ön sevişmeyi uzun tutun ne bileyim değişik fantaziler falan deneyin belki heyecanlanıp vajinanızın ıslanmasını sağlayabilirsiniz.

sanırım evlilik öncesi tabular ve ayıp diyerek büyütülmemiz bilinç altımı fazla etkilemiş.eşimi çok seviyorum ama cinselliğe alışamadım.artık ne hoşuma gidiyor ne gitmiyor bilmiyorum.acaba cinsel soğukluk mu bu?kendimi ilişki esnasında rahat hissedemiyorum.sanki olsa da bitse kurtulsam.ne yapacağımı şaşırdım.eşimde artık daha mesafeli.çünkü ilk günden beri tabuları sorunları atamadım kafamdan...

AYni sorunu bende yasiyordum.
Vazelin, sivi sabun ve jel kullandim. Ama yine cok yanma oldu.
Sonra doktorun onerdigi bi jel kullanmaya baslayinca gecti...
Su bazli olanlar yanma yapmiyor.
Vazelin, sivi sabun cok daha kotu yapiyor....
Bir de iliski sirasinda rahat olmak lazim. Bunun icin ise doktorun onerdigi nefes egzerisleri var.
Onlarla aci da ortadan kalkiyor....

eşini seviyorken zevk almaman normal bişey değil bence
bence kuruluğu jellerle kremlerle geçici olarak çözmeye çalışmak yerine, bu cinselliği sevmemenin üstüne gitmeli, bunu çözmelisin, bunu çözerken bir taşla on kuş vurmuş olursun
hem eşinle aran daha iyi olur, eskisi gibi değil bana karşı diyorsun
hem kuruluk doğal olarak çözülmüş olur
hemde sen psikolojikman daha iyi olursun, sevmediğin bişeyi kendini zorlayarak yapmak zorunda kalmazsın

Bir de iliski sirasinda rahat olmak lazim. Bunun icin ise doktorun onerdigi nefes egzerisleri var.

canim bildigimiz sivi sabun mu kullandin.boyle seyler bildigim kadariyla vajinanin ph dengesini bozar..mantara sebep olur.
konu sahibi arkadasim suan evlisin sevdigin erkeklesin bunlari dusun..birde nefes egzersizleri ve wc de idrarini tutabildigin kadar tut birak..

Son düzenleme:

Allah aşkına, kayganlaştırıcı etkisi var diye her bulduğunuzu sürmeyin oraya. Suyun fazlası bile vajina için zararlıdır, vazelin sıvı sabun kötü yapmasın da ne olsun? Eczanelerde su bazlı kayganlaştıcı satılıyor, gerekirse ondan kullanın, kendinize bilinçsizce zarar vermeyin.

mors wc de nefes egzerzizi demişsin nasıl oluyor bendede birde vajina gemiş ne yapabilirim onun için bitkisel durumu varmı bunun sağol mors şimdiden

Ben normal sivi sabun kullandim ama tabiiki bir suru care arayip cozemeyince sivi sabunu da kullandim, denedim ama tabiiki cok kotu etkiledi. SImdi baska bi jel kullaniyorum ve cok da rahat ediyorum.

sanırım evlilik öncesi tabular ve ayıp diyerek büyütülmemiz bilinç altımı fazla etkilemiş.eşimi çok seviyorum ama cinselliğe alışamadım.artık ne hoşuma gidiyor ne gitmiyor bilmiyorum.acaba cinsel soğukluk mu bu?kendimi ilişki esnasında rahat hissedemiyorum.sanki olsa da bitse kurtulsam.ne yapacağımı şaşırdım.eşimde artık daha mesafeli.çünkü ilk günden beri tabuları sorunları atamadım kafamdan...

Öncelikle ön sevşme çok önemli bence.. Eşnle ön sevişmeyi uzun tutmalısınız. Islanman için eşine çok iş düşüyor. Tabi sende istekli olman lazım. Böylelikle tadına varabilirsin zemuszemus

arkadaşlara katılıyorum..
eşinin seni hazırlaması gerek,ön sevişmeyi uzatın,konsantre olmaya bakşakkıdı

bendede fazla olmasada kuruluk oluyodu doktora gitmiştim bana jel verdi ve şuan gayet normal ayrıca vazelin falan kullanma iyi birşey değil eczanelerden falan kayganlaştırıcı jel alabilirisn

Arkadaşlar yaşadığınız sorun için bir çok ilaç var. ovul şeklinde olanlar var. hatta hormon dahi içermiyorlar ve yan etkisi oluşmuyor. şuan ilaç ismi vermem ne kadar etik olur bilmiyorum. fakat isteyenlere özel mesaj atabilirim. araştırırsınız ona göre karar verirsiniz.

Bu şekilde sorun yaşayan arkadaşlar hiç hormon testi yaptırdınız mı acaba çünkü östrojeni düşük olup testesteronu yüksek olanlarda bu kuruluk yaşanırmış ( ön sevişme falan kısımlarını geçtikten sonra yani herşeyi tam yapıp hala kuru olanlar).

Arkadaşlar yaşadığınız sorun için bir çok ilaç var. ovul şeklinde olanlar var. hatta hormon dahi içermiyorlar ve yan etkisi oluşmuyor. şuan ilaç ismi vermem ne kadar etik olur bilmiyorum. fakat isteyenlere özel mesaj atabilirim. araştırırsınız ona göre karar verirsiniz.

ben de aynı sorunu yaşayanlardanım.Eoztur bana msj atarsan çok sevinirim,

Kızlar cinsel ilişkiyi çözmek çok önemli ohaoldumsmile
en önemlisi beyinde bitiyo stres yapmadan kendinizi psikolojik ilişkiye hazır hissedin acı çekeceğinizi değil haz alacağınızı düşünün sonraa
ilişki sıklığı
eşinizin acele etmesi :eek:lmaz:
bazen ağız kokusu ve ter kokusu :sinifsinif:
sıkıntılı ve yorgun olmak hepsi etkiliyor insanı :umursamaz:
ama en önemlisi ön sevişmeyi uzun tutmalısınız kaydirigubbakcemile3
bu jeller kremler geçici çözüm ömür boyu bunlarla olmaz :eek:lmaz:
orgazm oldunuzmu hiç peki :uhm:
öncelikle şunu deneyin 8-10 gün ilişkiye girmeyin eşinize söyleyin brz anlayışlı olsun.tabi denemek için sürekli değil görün bakın sizde onu özleyecek ve hemen ıslanacaksınız
ve de utanma duygusunu kafanızdan atın hoşunuza giden gitmeyen hareketleri söyleyin eşinize saklarsanız ömür boyu bu şekilde devam eder
utanmayın sıkılmayın kızlar 4 duvar arasında helaliniz olan kişiyle istediğinizi yaşayın bu hayat sizin :jeyyar: Şeniz
bende 1,5 yıllık evliyim en başlarda çekiniyodum bende ama şimdi rahatlıkla herşeyi konuşabiliyoum haz aldığım ve hoşlanmadığım herşeyi söylüyorum eşime :asigim:

çok mu yazdım ne kaydirigubbakcemile3 hızımı alamadım sanırım yardımcı olmuşumdur umarım laelaelaelaelae
kuruluğu gideremiyorsanız bence bir uzmandan yardım alın yoksa zevk almazsınız vee sakın ama sakın jellere alıştırmayın bünyenizii

kizlar, sakin sakin ozel kayganlastirici jeller disinda krem,jel,sivi sabun falan kullanmayin islaklik yok diye.Iclerinde parfumden tutun da kremin bozulmasini onleyici bir takim maddelere kadar bir suru sey var.Gidin bir eczaneye,ozellikle o is icin uretilen zararsiz jeller var,kullanin rahat rahat.Islaklik sorunu on sevisme ile duzelemiyor ne yazik ki her zaman,bazen bu tarz yardimci maddeler sart oluyor.

çok sağolun paylaşımlarınız için ilaç ismini bana özelden atabilir misiniz?dediğiniz gibi ben bu işi çözücem diyorum bana o tarz film izlemeyi öneren arkadaşlar da oldu ama kendimi kötü hissettim.birde ilişkiye ara verdiğimiz de daha sonra ilişki esnasında ve sonradan bir 10dk.filan biber sürmüş gibi yanma oluyor.evliliğin ilk zamanların da da oluyormuş sanırım.birde çok çabuk tahriş oluyor.bunlar normal mi*

X