CİN, 2 HSİL(SERVİKS BİYOPSİ SONUCU)

Sizin bidaha ki kontrolunuz var mı bilmiyorum yanlış mı anladım ondan dedim sizin sonuçlarında bekliyoruz die... Ben dün çörek otu yağı aldım adam sabah aç karnına bir çay kaşığı dedi fazlası akciğere yağlanma yapar dedi siz kullandınız mı

Var tabi olmaz mı 4 ay da bir kontroller devam smear .sene de bir de hpv.cok mücadele isteyen bir hastalık Allah daha beterinden korusun 🙏yeşil çay da içiyorum ben arada çörek otu yagı günden bir çay kaşığı diye bir ara kullanıyordum ama en önemlisi bence ham propolis kullanıyorum Ahcc diye bir vitamin (hpv için) bir ara bir vitamin daha kullanmıştım.bir de 1 2 Aydır İngiliz karbonatı kullanıyorum tavsiye ederim ama Dr ile de görüşün tabi

İnşallah bende senin adına çok sewindim gerçekten insanlarla bu mewzuyu çok konuşamıyorum ama genelde hep smear aldirmamız lazım diye bahsediyorum ... banada hekimim 3 ay sonra ketemde hpv ver dedi hastanede almadı keteminki daha detaylı oluyor dedi nasıl sıra alicam bilmiyorum araştırmam lazim Onuda bide şuan nasıl 3 ay beklicem bilmiyorum açıkçası yine endişeleniyorum bişey varsa ilerler mi bu süreçte en son ascus geldi ya smearim kandida var bide bende
Enfeksiyon varken smear aldıkları için sonuc bu sekilde cıkmıs olabilir. Cunku benden smear alan doktor önce enfeksiyonunu tedavi etmemiz sonra smear almamız lazım dedi yoksa yanlış sonuc cıkar demişti.

Enfeksiyon varken smear aldıkları için sonuc bu sekilde cıkmıs olabilir. Cunku benden smear alan doktor önce enfeksiyonunu tedavi etmemiz sonra smear almamız lazım dedi yoksa yanlış sonuc cıkar demişti.
Umarım öyledir Allah'ım hepimizin yardımcısı olsun burda hepimiz birbirimize umut olalım inşallah

Var tabi olmaz mı 4 ay da bir kontroller devam smear .sene de bir de hpv.cok mücadele isteyen bir hastalık Allah daha beterinden korusun 🙏yeşil çay da içiyorum ben arada çörek otu yagı günden bir çay kaşığı diye bir ara kullanıyordum ama en önemlisi bence ham propolis kullanıyorum Ahcc diye bir vitamin (hpv için) bir ara bir vitamin daha kullanmıştım.bir de 1 2 Aydır İngiliz karbonatı kullanıyorum tavsiye ederim ama Dr ile de görüşün tabi
Tüm konttollerimiz güzel çıkar duacınızım.🙏 ahcc i hpv için mi kullanılıyor bı tek yoksa normal vitamin olarak kullanabiliyor muyuz? ham propolisi nereden temin ettin bide muyga

Tüm konttollerimiz güzel çıkar duacınızım.🙏 ahcc i hpv için mi kullanılıyor bı tek yoksa normal vitamin olarak kullanabiliyor muyuz? ham propolisi nereden temin ettin bide muyga
Yani ben hpv için kullanıyorum da bağışıklığı güçlendiriyor ben tanı alalı yaklaşık 8 ay oluyor 6 aydır kullanıyorum o zamanla aramda dünya fark var çok daha iyi hissediyorum çok çabuk yorulurdum mesela şimdi o kadar asla değil tabi ahcc ve vitaminler propolis ve yeşil çay daha düzenli beslenmenin de faydası olmustur.ham propolis ben Muğla da yaşadığım için bal üretimi yapan tanıdıklarımız var onlardan Temin ettim .cok zor bulunuyor ve çok az çıkıyormuş arı kovanlarından.yardımcı olmak isterdim ama onlarda daha çok balını satıyorlar ki propolis dediğim gibi zahmetli ve çok az oluyormus inşallah siz de bir yerlerden bulabilirsin 🙏

Merhaba, ben de hpv tip 16 ile mücadele ediyorum. Kolposkopi sonucumun cin1 ve cin 2 cıkması sonucu gecen hafta leep operasyonu oldum. Bugün doktorumdan cerrahi sınırların temiz olduğu haberini aldım insnın çok mutluyum. Allah hepimize tez zamanda şifa versin

Merhaba, ben de hpv tip 16 ile mücadele ediyorum. Kolposkopi sonucumun cin1 ve cin 2 cıkması sonucu gecen hafta leep operasyonu oldum. Bugün doktorumdan cerrahi sınırların temiz olduğu haberini aldım insnın çok mutluyum. Allah hepimize tez zamanda şifa versin
Geçmiş olsun, hpv 16 yı ne zaman öğrendiniz, kolposkopi için ne, zaman karar verdiniz

Geçmiş olsun, hpv 16 yı ne zaman öğrendiniz, kolposkopi için ne, zaman karar verdiniz
Teşekkür ederim, haziran ayında öğrendim akabinde yüksek riskli tip taşıdığım için ve smearimde anormal hücrelerin varlığı saptandığı için kolposkopi oldum, sonucunda zaten cin1 ve cin2 olduğu anlaşıldı. Sadece cin1 olsaydı operasyona gerek olmazdı dedi doktorum ama hem yüksek riskli tip hem de cin 2 bir arada olunca en doğru karar operasyondu zaten sonucuda sınırlar temiz geldi

Ewet arkadaşlar morali bozuk olanlar bence okusun bende aranıza yeni katılanlardanım sizlere umut olmak amacıyla katıldım öncelikle benim hikayemde 2018 de 8 aylık hamileyken başladı şeffaf bir akıntıyla sanki altıma yapar gibi akıntım oluyordu doktora gittim direk smear alalım dedi smear sonucum hgsil geldi ben ne olduğunu bilmiyorum yani direk başka bir hekime gösterdim direk rahim ağzı kanseri olabilirsin dedi benim dünyam orda zaten yıkıldı ewe geldim ne aldığım nefes nefes ne ictigim su ertesi gün tekrar doktora gittim rahim agzini batikonla temziledi bu yeşil yeşil akıntı çıktı sargı bezinde gördüm sen bu şekildeyken senden nasıl smear alırlar dedi tam 1 ay durdum ve hamileyim çocuğumu düşünüyorum ya ölürsem ona kim bakar gibi bir psikolojiye girdin ölecektim zamanını bekliyordum sadece sonrasında bigun 12 saat sadece suyum geldi normal doğum yaptım 60 gün sonra kolposkopi ile bakicaklar ama ben bitigim hiç uyumadan yemeden lohusalık geçirdim tam bir depresyon .kolposkop yaptılar hpv negatif biyopsi kronik serwisit cikti doktorum yinede 6 ayda bir 3 kez üst üste smear istedi smearlerim negatif geldi son smearle beraber hpv yine istedi oda negatif geldi artik son 1 yılda verecektim. Yalnız geçenlerde verdim bu seferde ascus çıktı bilmiyorum şuan nasıl bir gidişat bizi bekliyor çok bunladigim günler oldu ama en güzeli yanımda olan bir eşimin varlığıydı şuan belki hafif dozda olsa antidepresan ilaç kullanıyorum onun faydasını gördüm kendimi rahatlatma konusunda çok uzattim biliyorum yazsam neler yaşadıklarımi dahada uzar gider diyeceğim o ki arkadaşlar moralinizi yüksek tutun.bu hastalık önlenebilir bir hastalık kanser öncüsü teşhisi erkenden konulursa bile zaten ameliyatii var kanser bile olsan radyoterapisi var yani bu dünyayı kendinize zindan etmeyin benim gibi 💐
Benimde smear testimi yoğun akıntım varken aldılar ve hemşire doktoru uyardığı halde al dedi benimde mi acaba o yüzden hpv çıktı yanılma payı %25 demiş arkadaş yani bazı doktorlar çok patavatsız oluyor gerçekten bide hamileymiş siniz insan biraz düşünür bişey olur falan dye dan diye söylemişki temiz çıkmışsınız zaten doktordan doktora söyleme şekli ne yazıkki değişiyor geçmiş olsun

Aynı durumu yaşamışız ne tesadüf yaşda aynı bende çok kötü olmuştum ama çok şükür moralinizi bozmayın doktorum hemen bebek yap demişti bende doktoruna aslında bunun için gelmiştim hpv yi öğrendim dedim 2019da öğrendim 2020de negatif oldum defglyn kullandım propolis içtim yeşil çayda takviye tedavim bitince hamile kaldım 2020 sonunda bebeğimm oldu.. tiplemede yaptırdım hacettepede negatif geldi başka tip yokmuş oland negatif olmuş şimdi tekrar smear vericem 3aylık oldu bebeğim 6ayda 1kontol vardı ama hamilelikten dolayı yaptıramamıştım bakalım ne çıkacak hiç takmıyorum kafama ilk zamanlar üzüntünün dibine kadar vurdum çünkü şuan nörtüm varsada yapacak birşey yok tedavimi olurum biter gider yani dünyanın sonu gelmiş değil gelmiş gibide davranmamak lazım geçmiş olsun inş bebişinizde olur 🙏🙏🥰
Merhaba çok geçmiş olsun. Hpv esinizden size mi bulasmisti acaba ? Esinizde hâlâ hpv varsa tekrar size bulaşma ihtimali var çünkü

Merhaba çok geçmiş olsun. Hpv esinizden size mi bulasmisti acaba ? Esinizde hâlâ hpv varsa tekrar size bulaşma ihtimali var çünkü
Eşime test yaptırdık negatff çıktı bende ikinci testte negatif çıktı yan 6ay sonra defglayn kullandım ama bende hpv olduğunu hiç düşünmedim Inanmadım büyük bir ihtmal ilthaptan kaynaklı bir yanılma oldu yan %25 ihtimal yanlış çıkabiliyor 3 senedirde negatifim hemde hpv 31 vardı en inatçılarından biri destekleyici bişeyde çok kullanmadım bilmiyorum ve smear sonucum hep normal çıkmıştı bu süreçte pozitif olmadığıma göre eşimdede yok

Eşime test yaptırdık negatff çıktı bende ikinci testte negatif çıktı yan 6ay sonra defglayn kullandım ama bende hpv olduğunu hiç düşünmedim Inanmadım büyük bir ihtmal ilthaptan kaynaklı bir yanılma oldu yan %25 ihtimal yanlış çıkabiliyor 3 senedirde negatifim hemde hpv 31 vardı en inatçılarından biri destekleyici bişeyde çok kullanmadım bilmiyorum ve smear sonucum hep normal çıkmıştı bu süreçte pozitif olmadığıma göre eşimdede yok
smear testi hpv tiplemesi yapmıyor, smear testi ile yalnızca dokularda bir değişiklik var mı ona bakılıyor. eger hpv 31 diye belirtildiyse hata payı içinde olamaz. tekrar hpv testi yaptırdınız mı? belki virüs hala üzerinizde olup da hücre değişikliği vs yapmamış olabilir

smear testi hpv tiplemesi yapmıyor, smear testi ile yalnızca dokularda bir değişiklik var mı ona bakılıyor. eger hpv 31 diye belirtildiyse hata payı içinde olamaz. tekrar hpv testi yaptırdınız mı? belki virüs hala üzerinizde olup da hücre değişikliği vs yapmamış olabilir
Tabiki tipleme ve hpv testi yaptırıyorum herşey normal 2senedir çok şükür negatif geliyor sonuçlarım tabiki bu süreç içinde doğumda yaptım hücresel değişiklik veya tip değiştirseydi çıkardı muhakkak

Hpvde yanılma payı yok. Smearda var. İltihap olsada hpv doğru cıkıyor. iltihap smearın yanlıs ckmasına sebep olabilir ikisi farklı seyler

Hpvde yanılma payı yok. Smearda var. İltihap olsada hpv doğru cıkıyor. iltihap smearın yanlıs ckmasına sebep olabilir ikisi farklı seyler
Smearimde sebebi belirlenemeyen yazıyordu neyse artık geçti gitti dikkat ediyorum sizede geçmiş olsun

Hpv31 bende de var, 2 yıldır pozitifim , 2919 haziran öğrendim, hpv 31 inatçımıymış... Hpv51 ve hpv 66 da, var ama 31 yüksek risk gözüküyor, smear temiz bende ama bu ay kolposkopi yaptırcam ne var ne yok Bi bakalım.. İnş temiz gelir çünkü sex vs yok 2 yıldır

Hpv31 bende de var, 2 yıldır pozitifim , 2919 haziran öğrendim, hpv 31 inatçımıymış... Hpv51 ve hpv 66 da, var ama 31 yüksek risk gözüküyor, smear temiz bende ama bu ay kolposkopi yaptırcam ne var ne yok Bi bakalım.. İnş temiz gelir çünkü sex vs yok 2 yıldır
Valla canım anlamadım gitti kafam iyice karıştı tiplendirme yaptırdım negatif geldi defglyn kullandım 6ay sonra hem tiplendirme hemde smear verdim negatiftim 2sene oldu hala negatifim bağışıklıkla uğraşmıyorum bile düşün yani inatcı bir tip nasıl yok oluyor gerçekten çok üstüne düşecek bi kür falanda yaptımadım yanılma payına yoruyorum bu sonucu ama arkadaşlar yanılma payı yoktur diyor onuda anlamadım kafamda deli sorular diğer ay smear vericem hpv ile bakalım ne çıkıcak yani doğumda yaptım ki hormonlar saçmalıyor rahimle oynanan bir durum doğum doktorumda bişey göremedi bllmiyorum ki

benim de bikaç yıldır 31 var. bu sene 45 de çıktı. 31 inatçıymış.

X