CİN, 2 HSİL(SERVİKS BİYOPSİ SONUCU)

benim de bikaç yıldır 31 var. bu sene 45 de çıktı. 31 inatçıymış.
Kolposkopi yaptırdın mı hiç, smear vs nasıl geliyor, tam olarak kaç yıldır pozitifsin.... Süreç içinde hücre değişimi oldu mu onu merak ediyorum... Çok sıkıldım bu hpv mevzusundan yaaa, sexten soğudum resmen...

Kolposkopi yaptırdın mı hiç, smear vs nasıl geliyor, tam olarak kaç yıldır pozitifsin.... Süreç içinde hücre değişimi oldu mu onu merak ediyorum... Çok sıkıldım bu hpv mevzusundan yaaa, sexten soğudum resmen...
tam olarak kaç yıl bilmiyorum aslında. teste göre 2 yıl ama benim tahminimce daha önce. biyopsi yaptılar birkaç defa. bu yıl cin1 çıktı sonunda. vücut atamadıkça değişim oluyor. bende aşı olmaya karar verdim. başka çözümü yok

tam olarak kaç yıl bilmiyorum aslında. teste göre 2 yıl ama benim tahminimce daha önce. biyopsi yaptılar birkaç defa. bu yıl cin1 çıktı sonunda. vücut atamadıkça değişim oluyor. bende aşı olmaya karar verdim. başka çözümü yok
Evet sanırım durdukça değişim oluyor, kimisinde siliyor temizleniyor kimisinde değişiyor, covid gibi adam seçiyor bence bu lanet hpv de... Bende 2 haftaya kolposkopi olcam bakalım sonuç ne gelecek, GARDASİL 9 lu getiriyorum Almanya dan bende aşı olucam mecbur

Evet sanırım durdukça değişim oluyor, kimisinde siliyor temizleniyor kimisinde değişiyor, covid gibi adam seçiyor bence bu lanet hpv de... Bende 2 haftaya kolposkopi olcam bakalım sonuç ne gelecek, GARDASİL 9 lu getiriyorum Almanya dan bende aşı olucam mecbur
ne kadara getirtiyorsunuz

Aynen
nasıl getiriyor? soğuk zincirle gelmesi lazım dediler. o yüzden eczane getirir dediler. o da tanesi 2950 dedi bana.
Aynen canım, soğuk zincir... Buzlu paketlerin içinde korunarak 3 saat uçuşla bişey olmuyor zaten. Türkiye ye getiren eczanelerde aynı şekilde koruyarak getiriyordur fakat tek doz için 2900 çok fazla değil mi 3 doz nerdeyse 9000..

Aynen

Aynen canım, soğuk zincir... Buzlu paketlerin içinde korunarak 3 saat uçuşla bişey olmuyor zaten. Türkiye ye getiren eczanelerde aynı şekilde koruyarak getiriyordur fakat tek doz için 2900 çok fazla değil mi 3 doz nerdeyse 9000..
evet bende ondan sordum. arada ciddi fark var. eczane üstüne koyuyor belli ki. benim bildiğim de tek doz 150 euro

Var tabi olmaz mı 4 ay da bir kontroller devam smear .sene de bir de hpv.cok mücadele isteyen bir hastalık Allah daha beterinden korusun 🙏yeşil çay da içiyorum ben arada çörek otu yagı günden bir çay kaşığı diye bir ara kullanıyordum ama en önemlisi bence ham propolis kullanıyorum Ahcc diye bir vitamin (hpv için) bir ara bir vitamin daha kullanmıştım.bir de 1 2 Aydır İngiliz karbonatı kullanıyorum tavsiye ederim ama Dr ile de görüşün tabi
Ben de mesela nisan gibi smear baktirdim temzidi ama 3 aydi gecmeyen ara ara hissettiren basur olan yere dogru ama vajina girisinde kaşıntı oluyo bazen dayanamiorm hemen kaniyo semarim nisansda temiz cikti ozel dye hpv aktrmadm ama 2018de cin 2den leep olmustum temzilenmisti ama normal mantardir umarim 5 ay oldu yeniden smear versem mi nolur olmasin kotuu biseyyy cocugum yok daha

Ben de mesela nisan gibi smear baktirdim temzidi ama 3 aydi gecmeyen ara ara hissettiren basur olan yere dogru ama vajina girisinde kaşıntı oluyo bazen dayanamiorm hemen kaniyo semarim nisansda temiz cikti ozel dye hpv aktrmadm ama 2018de cin 2den leep olmustum temzilenmisti ama normal mantardir umarim 5 ay oldu yeniden smear versem mi nolur olmasin kotuu biseyyy cocugum yok da

Smear verin hpv de verin bence birde jinekolojik kontrol yani rahim de birşeyler olabilir kontrolü elden bırakmayın derim geçmiş olsun

Smear verin hpv de verin bence birde jinekolojik kontrol yani rahim de birşeyler olabilir kontrolü elden bırakmayın derim geçmiş olsun
Cok korkuyorum tekrar ayni seyleri yasamak istemiorm bu hafta gidicem ama ozele devlette de hpv baktrrm umarm jilet kuanmaktandir bi de adetme yakin zamanlarda oluyor genelde cok kaşınmıyor sadece kasininca hemen minik pütürler cikiyor biraz :KK43: dua edin benjm jckn olur mu

Cok korkuyorum tekrar ayni seyleri yasamak istemiorm bu hafta gidicem ama ozele devlette de hpv baktrrm umarm jilet kuanmaktandir bi de adetme yakin zamanlarda oluyor genelde cok kaşınmıyor sadece kasininca hemen minik pütürler cikiyor biraz :KK43: dua edin benjm jckn olur mu
İnşallah Allah’ın izni ile iyi olursunuz şimdiden çok stres yapmayın bakalım belki hiç Birsey çıkmıcak 🙏🌸

İnşallah Allah’ın izni ile iyi olursunuz şimdiden çok stres yapmayın bakalım belki hiç Birsey çıkmıcak 🙏🌸

Insallah insallah smear de canimi yakiyo alirken ozele gdip smear versem devlete de hpv yaptrsam mantkli aslnda en son nisanda temiz cikmisti smear 5 Ay olmus

Insallah insallah smear de canimi yakiyo alirken ozele gdip smear versem devlete de hpv yaptrsam mantkli aslnda en son nisanda temiz cikmisti smear 5 Ay olmus
benim de gelecekay var smear tekrar alınacak temmuzde temizdi şükür inşallah iyi çıkacak ya evet benim de biraz canım yanıyor smear da ama napalım :)

benim de gelecekay var smear tekrar alınacak temmuMzde temizdi şükür inşallah iyi çıkacak ya evet benim de biraz canım yanıyor smear da ama napalım :)
Mesela genelde gecekasinio sabah dokununca aci hissediorm akintim yok sadece arada kasinti belki jiletkullanmaktandir 3 yil oldu negatif olmusumdur umarim

X