CİN, 2 HSİL(SERVİKS BİYOPSİ SONUCU)

Haklısın D duygular da yaşamayalım mı? Yaşarken ölelim mi ? Olmaz böyle ne ağır hastalıklar var Allah korusun, ne hasta çocuklar ...:KK43: bence yaşıyor gibi vücutlarda ölü ruhları barındırmayalım. Tamam şimdi temizliğimize bin kat daha dikkat edicez biraz daha özverili olucaz kendimizi önemsicez kontrolleri eksik etmicez ki hasta olduğunu bilmeyen dr gitmeyen gidemeyen şikayetlerini önemsemeyen ne insanlar var Polyana olmaya gerek yok tamam ama yaşayalım gerçekleri bile bile de olsa daha bilinçli ❤️

Merhabalar gecen smear testi yaptirdim .Adetim bittikten 3 gun sonra koyu pihti seklinde kanamam olmustu. Doktora gittim akut vajinit oldugumu soyledi genital bolgemde asiri kasinma yanma ve batma var iliski sirasinda da aci cekiyorum . Doktor yara rahimim orada yara olustugunu soyledi ama hic bi ilac yazmadi sadece smear testi yapti. Insallah bisey yoktur siz ne dusunuyosunuz acaba

Merhabalar gecen smear testi yaptirdim .Adetim bittikten 3 gun sonra koyu pihti seklinde kanamam olmustu. Doktora gittim akut vajinit oldugumu soyledi genital bolgemde asiri kasinma yanma ve batma var iliski sirasinda da aci cekiyorum . Doktor yara rahimim orada yara olustugunu soyledi ama hic bi ilac yazmadi sadece smear testi yapti. Insallah bisey yoktur siz ne dusunuyosunuz acaba
İnşallah yoktur smear testinin sonucuna göre tedavi uygulayacaktır diye düşünüyorum

geçmiş olsun basit bir yara rahimde polip yada miyom da olabilir iyi düşünelim hayırlısı ✋🏻

Merhaba benzeri problemleri ben de yaşıyorum. İnşallah temiz sonuç alırsınız. Smear sonucunuz çıkınca bizimle paylaşır mısınız? Ben de aynı durumdan muzdaripim o yüzden merak ettim

Meehabalar ben de 2018 mart ayinda hpv 16 18 dim mayis gibi leep oldum cin2 oldugu icin sigarayı alkolu braktm temiz cikmisti sinirlar. Sonrasinda 2 kere smear baktrdm smear temiz ama hpv pozitif devam etti ve tip degistrmsti wn sonra. Evlendiktsn sonra hic baktramadm ya pandemi grnce korktm 2 yil oldu yani toplamda 3 yil atilmismidir acaba son 1 haftadr da kasintim var hafif akintiyla aile hekimi kafana takma falan dedi islemler bitsin bakariz dedi pandemiyi kasttetri sanırım. Bi d

Meehabalar ben de 2018 mart ayinda hpv 16 18 dim mayis gibi leep oldum cin2 oldugu icin sigarayı alkolu braktm temiz cikmisti sinirlar. Sonrasinda 2 kere smear baktrdm smear temiz ama hpv pozitif devam etti ve tip degistrmsti wn sonra. Evlendiktsn sonra hic baktramadm ya pandemi grnce korktm 2 yil oldu yani toplamda 3 yil atilmismidir acaba son 1 haftadr da kasintim var hafif akintiyla aile hekimi kafana takma falan dedi islemler bitsin bakariz dedi pandemiyi kasttetri sanırım. Bi d
Bi de alwrji duruki var vücudumda dokuntuler basladi acaba beslenmeden mantar mi oldum atilmis midir virus korkuorm yeniden olmaknistemiormm

Merhabalar, uzun zamandır üye olmadan bu siteyi takip ediyorum.öncelikle regaip kandiliniz mübarek olsun.33 yaşında evliyim ve çocugum var yeni yılla beraber hayatımda ilk defa ketem de hpv testi yaptırdım hpv 16 pozitif geldi,jenekolog onkologa gönderildim şok oldum cok üzüldüm ne olduğunu anlamadan onkolog kelimesininden bile korktuğum için normal bir kadın dogumcuya gittim 1 kaç tanesi beni kabul etmedi bu tarz hastalara bakmadıklarını söylediler daha da üzüldüm,daha sonra başka bir kadın dr beni kabul etti ,smear ascus çıktı ,kolposkobi oldum cin2,hgsil sonucunu aldım.geçen günlerde de sonuç kötü de gelince jinekolog onkoloğa gittim, direkt leep yapmam gerekiyor dedi,salı günü yaptrdım ,kendimi hazırlamıştım zaten ama dr acı eşiğin çok yüksek dedi de leep yaparken suratı hiç iyi değildi,çok mu kötü dedim yani kötü dedi.İnanın son 1 aydır yaşadığım moral bozukluğu stres beni benden aldı,elimden geldiğince duygularımı yaşamaya çalısıyorum çok ağladım ,neden diye sordum,eşimi suçladım.ÇOK ZOR BİR SÜREÇ.şimdi leep sonuçlarımı bekliyorum Allah rızası için bana da bugünün de hürmetine dua eder misiniz?Allah herkesin yardımcısı olsun...sadece moral bulmak için bir nebze buraya yazdım .
Allah yardımcın olsun bende 1buçuk senedir uğraşıyorum geçen sene leep oldum 2 testim iyi çıktı3. CÜ hpv 16 pozitif çıktı tekrar parça alınacak 29 nda

yok ozaman 16 18 negatifti diğer yüksek riskli pozitifti benimde anlamadığım negatif olan şimdi neden pozitif oldu
o dönem kuluçkada ise negatif çıkıyor testlerde diye okumuştum, ya da sonradan bulaş olmuş olabilir cinsel olarak aktif iseniz.

yok ozaman 16 18 negatifti diğer yüksek riskli pozitifti benimde anlamadığım negatif olan şimdi neden pozitif oldu
bazi dr lar tip degistiriyor diyor bu neden olmus olabilir yada 16-18 ilk baktirdiginiz da siz de yada partneriniz de kuluckadaydi bulas olmamisti henuz testlerde cikmadi bir diger ihtimal bu gibi.

ilişkiden olamaz eşimde bende tek eşliyiz Allah yanlışa düşürmesin bunu ben 10bsene öncesi yıllarda kaptım herhalde yeni aktif döndü vücutta sessiz olabiliyormuş yıllarca

X