Lekeler, Çiller Cilt lekelerine kesin çözüm

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
Ben ne yapicagimi sasirdim simdi anneminde yuzunde gunes lekeleri var ama biriniz memnun digeriniz degil..

Merhaba kızlar,

Ben aktif olarak yorum yapan yazı yazan biri olmasam da aktif olarak kadınlar kulübü okuyucusuyum.Bir şey alacaksam, bir şeye çare arıyorsam ilk baktığım yer burası diyebilirim :) Söz konusu cilt lekeleri yaklaşık 10 yıldır annemin yüzünde.10 yıl önce gittiğimiz bir tatilde annemin yüzünde güneşten kalan bir hatırla diyebilirim. Annem esmer ve gittiği doktorlardan öğrendiğimiz kadarıyla melanin koyuluğu var. Uzun yıllar çeşitli uzmanların tedavilerini denedik. Malesef hiçbirisi cevap vermedi. Bitkisel yağlar, salyangoz kremleri, inci tozu maskeleri, pembe maskeler, abuk sabuk karışımlar ve aklıma gelmeyen bir sürü alternatif tıp uygulamaları da cabası..

En son çare olarak Bakırköy'de bir uzman estetisyene başvurduk. Televizyon programlarına çıkıp yurtdışından getirdiği buz makineleri ile leke tedavisinin kesin çözüm olduğunu söyleyip başarı hikayelerini fotograflayınca biz de çok umutlandık. Geçen sene bu zamanlarda gittik.Bize havaların ısındığını, bu uygulamaların kışın yapıldığını (100 TL karşılığında)test yapmadan kesin bir sonuç söyleyemeyeceğini söyledi ve test için ekim ayına randevu verdi.Annem çok umutluydu.Çünkü yüzündeki lekeler çok büyük, çok koyu, belirgin ve yaygındı.Tüm çabaların başarısızlıkla sonuçlanması psikolojisini de zamanla yıpratmış bu durumu takıntı haline getirmişti.Kapatıcıların altından bile koyu koyu belli ediyordu kendini.Neyse biz bu hanımefendiyi aylarca sabırla bekledik.O büyük gün geldi ve gittik.Buz üreten uzun bir demirin ucunu annemin yanağının kenarına uygulayarak deriyi yaktı.Kabuk bağlayıp dökülecek ve altından pembe bir deri çıkacak dedi.Sonra tedaviye başlarız, komple yüzüne uygularız dedi.Fiyatının 5.000 Euro olduğunu da söylemeden edemeyeceğim.Bir hafta sonra test sonucun için tekrar gittik.Asıl hayal kırıklığı yaşadığımız an o andı.Annemi tedaviye alamayacağını, çünkü lekelerin çok derin olduğunu söyledi.Para kazanmak istesem alırım.Yüzünü komple yaparım.Ama çözüm olmayacak.Verdiğin para yanında çektiğin acı kar kalacak.Melaninlerin çok koyu.Üstelik esmersin dedi.Annemin o anki hayal kırıklığı, yüz ifadesi ve gözyaşları gözümün önünden hala gitmiyor.Ve.. Vazgeçti.. Artık onlarla yaşamayı kabullenmeye çalıştı.Aynaya baktığında lekelerine değil, başarızılıklarına üzülüyordu artık.

Ben ise herşeyin bir çaresi olduğunu söyleyip duruyordum ama bilmiyordum.Lazer tedavisi var dedim. Haberleri gördüm, yorumları okudum, vazgeçtim.2 hafta önce izindeyken uzun uzun araştırdım.Okudum.Bu site de dahil internette okumadığım site kalmadı.Listeler çıkardım.Bir kez daha hayal kırıklığına uğramatmayacak, onu üzmeyecek dkesin çözüm bulmam lazımdı.Önce doktorların reçeteyle verdiği kremlerden başladım araştırmaya.Herkes heryerde okumuştur belki ama ilk sıramda o üç krem vardı. Expigment, acnelyse ve locoid.Hadi canım bu kadar yazıyı bunun için mi yazdım diyip bana kızmayın :) Ben bunları eczacıya sorduğum zaman bana bunlar ne alakasız kremler, hiç bir işe yaramaz dedi.Aldım ve toplam 15 TL verdim. Eve getirdiğimde annem ben bunları karıştırıp kullandım hiç bir işe yaramıyor dedi. Anne dedim.Sen bunu karıştırıp değil ; akşam 1 saat arayla önce acnelyse sonra expigmenti süreceksin. Sabah ta uyanır uyanmaz locoidi süreceksin dedim.Shiseido nun spf 30 olan 50+ güneş kremini de her fırsatta sürmesini söyledim.Bugün 2.haftamız bitti. Ve düzenli kullanım sonucu annemin yüzünde lekeden eser kalmadı.15 gün boyunca her sabah yüzünü yıkadığında lavaboya parça parça deriler döküldü.Hala da dökülüyor.Herkes annemin gençleştiğini söylüyor.Cildi yenilendi aydınlandı ve yüzündeki çizgiler azaldı.2 haftada mucize yaşadık.Hala kullanmaya devam ediyor.Bu süreçte güneşten olabildiğince uzak kalıp korunuyor. Eğer tedavinin işe yarayacağını bilseydim baştan resimlerini de çeker sizlerle paylaşırdım.Diyeceğim o ki, kadınların zayıf noktası olan güzellik uğruna tonlarca para harcamaya gerek yok.Çok basit kremler bile sorunlarınızı başarıyla bitirebilir.Ve kullandığınız bir ürünü ki hele bu ürün tıbbı bir ürünse ve yanıt alamıyorsanız yanlış uyguluyor olabileceğinizi hesaba katın.Doktorunuza danışın.Ve en önemlisi sabredin.Aynı krem karışımı anneme fayda etmezken.Kullanım yöntemini değiştirmek başarıyla sonuçlandı.Yaşadığım mutluluğu anlatamam.Ümitsiz bir vakayı bile iyileştiriyorsa bu kremlerin basit yara,sivilce ve yanık izinde etkili olacağından kesinlikle şüphem yok.Umarım bu yazım birilerine çare olur, birilerinin duasını alırım.Sabrınıza teşekkür eder sağlıklı günler dilerim..

akşam 1 saat arayla önce acnelyse sonra expigmenti süreceksin. demişsin...peki acnelyse sürdükten 1 saat sonra sonra yıkayıpmı expigmenti süreceğiz yoksa acnelyse in direk üstünemi expigmenti süreceğiz..zira ikiside çok ağır ilaçlar suratı haşat etmesin..

Ben de başardım.

-acnelyse iki günde bir sürdüm. Akşam 9,5-10 civarı .Bazen 3 gün ara verdim..(İlk sürüşte soyulmadı. İkinci üçüncü sürüşte soyulmalar başladı. dördüncü beşinci sürüşü 3 gün dört gün ara vererek yaptım.)

-expigmenti çok dikkatli sürdüm, kenarlara kaçırmamaya çalıştım.. Akşam 11 civarı yatmadan önce. Hatta çok zaman sürmedim. (çünkü kenarlara taşarsa iz kalır diye korktum)

-locoid yine çok dikkatli sürdüm.. en başında sabah bir iki gün gibi .. bir de çok soyulunca.. ama çok zaman kullanmadım..(çünkü kortizonlu diye korktum)

-bepanten- madecassol . Dönüşümlü kullandım.. Daha doğrusu sabahları sürdüm . Bir de akşam eve gelince saat 7 civarı, sıcak banyo sonrası sürdüm.

-50 faktörlük kaliteli bir güneş koruyucu evden çıkmadan önce..(Yüzümde bir tabaka gibi olduğu için akşam eve gelince hemen banyoda hafif kese ile çıkardım..Dikkat kese hafif olmalı !..)

10 gün bilemedin 15 gün sürdü.. 50 faktör güneş koruyucu çok önemli. Bir de gündüzleri pul pul dökülürken kuruyup çatlamalar vs olurken korkmamalı.. heyecanlanmamalı..Cildinizi bu süreçte iyi takip edin. Çok soyulmaya başlayınca bir gün daha ara verin.. Çok ovalamayın, çok keselemeyin..SONUÇ MÜKEMMEL!

cnm expigment ben de dün kullanmaya başladm ya şimdi sadece lekeli bölgele sürsek açılsa benim yüzümde biraz renk ton farklılığı var o yüzden yüzümün tamamına uyguladm bi sorun olur mu?

Expigment lekesinden hala kurtulamıyorum.Sürüp yatmayın.Resmen cildimi yaktı bir senedir izinden kurtulamıyorum.

Merhaba kızlar,

Ben aktif olarak yorum yapan yazı yazan biri olmasam da aktif olarak kadınlar kulübü okuyucusuyum.Bir şey alacaksam, bir şeye çare arıyorsam ilk baktığım yer burası diyebilirim :) Söz konusu cilt lekeleri yaklaşık 10 yıldır annemin yüzünde.10 yıl önce gittiğimiz bir tatilde annemin yüzünde güneşten kalan bir hatırla diyebilirim. Annem esmer ve gittiği doktorlardan öğrendiğimiz kadarıyla melanin koyuluğu var. Uzun yıllar çeşitli uzmanların tedavilerini denedik. Malesef hiçbirisi cevap vermedi. Bitkisel yağlar, salyangoz kremleri, inci tozu maskeleri, pembe maskeler, abuk sabuk karışımlar ve aklıma gelmeyen bir sürü alternatif tıp uygulamaları da cabası..

En son çare olarak Bakırköy'de bir uzman estetisyene başvurduk. Televizyon programlarına çıkıp yurtdışından getirdiği buz makineleri ile leke tedavisinin kesin çözüm olduğunu söyleyip başarı hikayelerini fotograflayınca biz de çok umutlandık. Geçen sene bu zamanlarda gittik.Bize havaların ısındığını, bu uygulamaların kışın yapıldığını (100 TL karşılığında)test yapmadan kesin bir sonuç söyleyemeyeceğini söyledi ve test için ekim ayına randevu verdi.Annem çok umutluydu.Çünkü yüzündeki lekeler çok büyük, çok koyu, belirgin ve yaygındı.Tüm çabaların başarısızlıkla sonuçlanması psikolojisini de zamanla yıpratmış bu durumu takıntı haline getirmişti.Kapatıcıların altından bile koyu koyu belli ediyordu kendini.Neyse biz bu hanımefendiyi aylarca sabırla bekledik.O büyük gün geldi ve gittik.Buz üreten uzun bir demirin ucunu annemin yanağının kenarına uygulayarak deriyi yaktı.Kabuk bağlayıp dökülecek ve altından pembe bir deri çıkacak dedi.Sonra tedaviye başlarız, komple yüzüne uygularız dedi.Fiyatının 5.000 Euro olduğunu da söylemeden edemeyeceğim.Bir hafta sonra test sonucun için tekrar gittik.Asıl hayal kırıklığı yaşadığımız an o andı.Annemi tedaviye alamayacağını, çünkü lekelerin çok derin olduğunu söyledi.Para kazanmak istesem alırım.Yüzünü komple yaparım.Ama çözüm olmayacak.Verdiğin para yanında çektiğin acı kar kalacak.Melaninlerin çok koyu.Üstelik esmersin dedi.Annemin o anki hayal kırıklığı, yüz ifadesi ve gözyaşları gözümün önünden hala gitmiyor.Ve.. Vazgeçti.. Artık onlarla yaşamayı kabullenmeye çalıştı.Aynaya baktığında lekelerine değil, başarızılıklarına üzülüyordu artık.

Ben ise herşeyin bir çaresi olduğunu söyleyip duruyordum ama bilmiyordum.Lazer tedavisi var dedim. Haberleri gördüm, yorumları okudum, vazgeçtim.2 hafta önce izindeyken uzun uzun araştırdım.Okudum.Bu site de dahil internette okumadığım site kalmadı.Listeler çıkardım.Bir kez daha hayal kırıklığına uğramatmayacak, onu üzmeyecek dkesin çözüm bulmam lazımdı.Önce doktorların reçeteyle verdiği kremlerden başladım araştırmaya.Herkes heryerde okumuştur belki ama ilk sıramda o üç krem vardı. Expigment, acnelyse ve locoid.Hadi canım bu kadar yazıyı bunun için mi yazdım diyip bana kızmayın :) Ben bunları eczacıya sorduğum zaman bana bunlar ne alakasız kremler, hiç bir işe yaramaz dedi.Aldım ve toplam 15 TL verdim. Eve getirdiğimde annem ben bunları karıştırıp kullandım hiç bir işe yaramıyor dedi. Anne dedim.Sen bunu karıştırıp değil ; akşam 1 saat arayla önce acnelyse sonra expigmenti süreceksin. Sabah ta uyanır uyanmaz locoidi süreceksin dedim.Shiseido nun spf 30 olan 50+ güneş kremini de her fırsatta sürmesini söyledim.Bugün 2.haftamız bitti. Ve düzenli kullanım sonucu annemin yüzünde lekeden eser kalmadı.15 gün boyunca her sabah yüzünü yıkadığında lavaboya parça parça deriler döküldü.Hala da dökülüyor.Herkes annemin gençleştiğini söylüyor.Cildi yenilendi aydınlandı ve yüzündeki çizgiler azaldı.2 haftada mucize yaşadık.Hala kullanmaya devam ediyor.Bu süreçte güneşten olabildiğince uzak kalıp korunuyor. Eğer tedavinin işe yarayacağını bilseydim baştan resimlerini de çeker sizlerle paylaşırdım.Diyeceğim o ki, kadınların zayıf noktası olan güzellik uğruna tonlarca para harcamaya gerek yok.Çok basit kremler bile sorunlarınızı başarıyla bitirebilir.Ve kullandığınız bir ürünü ki hele bu ürün tıbbı bir ürünse ve yanıt alamıyorsanız yanlış uyguluyor olabileceğinizi hesaba katın.Doktorunuza danışın.Ve en önemlisi sabredin.Aynı krem karışımı anneme fayda etmezken.Kullanım yöntemini değiştirmek başarıyla sonuçlandı.Yaşadığım mutluluğu anlatamam.Ümitsiz bir vakayı bile iyileştiriyorsa bu kremlerin basit yara,sivilce ve yanık izinde etkili olacağından kesinlikle şüphem yok.Umarım bu yazım birilerine çare olur, birilerinin duasını alırım.Sabrınıza teşekkür eder sağlıklı günler dilerim..

yazinizi okudum.ciddiye aldim.dediginiz kremleri aldim.ama shiseidonun30spf50+ yi nerden bulacagiz.bi de kremleri yikayiptami surecegiz.biraz dsha ayrintili yazarmisiniz.cok tesekkurler.

Merhaba kızlar,

İnsallah gorur de cevap verirsiniz iyilesmis sivilcelerin sonrasinda kalan kalici kizarik lekeler var benim cildim de boyle iste hala sivolce cikaeriyorum ama bu kirmiziliklar beni olduruyor buna da kullaniliyor mu arastirmalariniza istinaden

Arkadaşlar öncelikle günaydın. Ben aynı söylendiği gibi 2 gündür kullanıyorum dün akşam sürmedim ve sabah şu an uyandığımda yüzüm ve gözlerim şiş bir şekilde uyandım inanın Eşim alerji olduğunu söyledi. Alerji oldum lekeleri etki etti ama kullanmayacağım alerji oldu :KK43: şişti yüzüm komple:KK43: gözlerim de :KK43:

Arkadaşlar tüm yüze uygulamayın sadece lekeli yerlere sürün. İlaç içtim bende şimdi alerji için :KK43:((

QUOTE="brnamlyt, post: 32657543, member: 481206"]bu konuyu okudum arkadaşım yüzündeki güneş lekeleri için kullanmadığı hiç bişey kalmamıştı..lingi ona gönderdim ve kremlere arkdaşın bahsettiği gibi düzenli başladık..ben ona sadece önce lekelerde kullanmasını önerdim cildi çokk hassas ve bugün 10. gün (beyaz tende bronz teni düşünün oyleydi lekelerin ton farkı)lekelerden eser kalmadı..:)oda bende çok mutluyuz..görenler hayretler içinde kalıyor..dikkate alınması gereken nasıl kullanılması gerektiği ve en az 50 faktör güneş kremi die düşünüorum..ARKDAŞIM TEKRAR ÇOK AMA ÇOK TEŞEKKÜRLER...buna benzer bilgileriniz varsa paylaşırsanız seviniriz..[/QUOTE]
Merhaba canım. Sonuç ne oldu? Ben de lekelerden mustaribim de:KK42:

QUOTE="kebabsever, post: 32822904, member: 245590"]Merhaba,39 yaşındayım ,ellerimdeki lekeler son 2 yıldır beni çok rahatsız ediyordu..60 yaşındaki bir kadının elleri gibiydi,yüzük bile takmak istemiyordum...Sonra bu konuyu gördüm ve 15 gündür commentın dediği gibi kullanıyorum...%70 ellerimde lekeler yok oldu :) yok olana kadar devam edeceğim ..Aslında yüzümdeki güneş lekeleri içinde kullanmak istiyordum fakat bir arkadaşın expigment krem hakkında yazdığını görünce korktum açıkçası...Onun için şimdilik ellerimde uygulucam ve sonuca göre hareket etcem.. Herkese lekesiz günler :KK8:[/QUOTE]
Merhaba canım.son durumun ne? Ben de kullanmayı düşünüyorum:KK43:(

uzun bi aradan sonra selam ,

bu üçlü kremi sanırım haziran ayından itibren kullanmaya başladım ,çillerim için. ilk başlarda ilerleme güzel oluyordu yani birazcık rengi soluyo gbiydi ama bi zaman sonra heralde cilt alışıoy ve başka bir ilerleme olmuyor , 4 ya da 5 ay kadar kullndm ama artık kullnmıyrm ,çok güzl karışım ama artık cildim de bi değişiklk olmuyo,

yazıları okurken bikaç kişinin gündüz kreminden bahsettiğini duydum ve ben de dayanamayıp geçen hafta aldım , 5 gündür falan kullanmaya başladım bakalım bu kremle ilerleyebilicek miyim merka ediyrm bende , umarım güzl sonuçlar alırım ve burada size yazarım.
artık çilsiz olmak istiyrum :KK43: her halime binlerce kere şükürler olsun ama kendimi çilsiz çok merk ediyorum :)
Sonuç ne oldu canım?

bi kere expigment berbat bır krem çok tehlikeli sakın denemeyın bıle.başka marka varsa leke için bilemem .ben bikini bölgesındeki sir ağda lekesi içn kullanmıştım ki doktor önermıştı bepantene ıle bırlıkte..ilk surdüğüm günler çok süper soydu lekeyi dedimki oo ne güzel lekeli cilt gidiyo demekki .derimi çok iyi soydu lekeler akıp gitmişti sanki..ertesi günü kremi kullanmayı bıraktığım halde tekrardan soymaya devam etti kiii ben o bölgeyi iyice temizledim yıkadım duruladım nemlendırıcı bepantene sürdüm yanı expigmentten eser kalmadıgı halde 1 hafta boyunca derimi tahriş edip inceltene kdr soymaya devam etti.artık nasıl bir etkisi varsaa yıkamama rağmen soymaya devam etti ..alttan çıkan deri önce koyu pembe oldu ardından tekrar siyahlaştı daha beter oldu!..tövbeler olsun birdaha elimi sürmem..şu an o bölgededeki derim halen ince ve hassastır sanki asit dökülmüş gbı pişmanmıyım kullandığıma çook!
Lekenden kurtuldun mu canım?

X