Lekeler, Çiller Cilt lekelerine kesin çözüm

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
Merhaba kızlar,

Ben aktif olarak yorum yapan yazı yazan biri olmasam da aktif olarak kadınlar kulübü okuyucusuyum.Bir şey alacaksam, bir şeye çare arıyorsam ilk baktığım yer burası diyebilirim :) Söz konusu cilt lekeleri yaklaşık 10 yıldır annemin yüzünde.10 yıl önce gittiğimiz bir tatilde annemin yüzünde güneşten kalan bir hatırla diyebilirim. Annem esmer ve gittiği doktorlardan öğrendiğimiz kadarıyla melanin koyuluğu var. Uzun yıllar çeşitli uzmanların tedavilerini denedik. Malesef hiçbirisi cevap vermedi. Bitkisel yağlar, salyangoz kremleri, inci tozu maskeleri, pembe maskeler, abuk sabuk karışımlar ve aklıma gelmeyen bir sürü alternatif tıp uygulamaları da cabası..

En son çare olarak Bakırköy'de bir uzman estetisyene başvurduk. Televizyon programlarına çıkıp yurtdışından getirdiği buz makineleri ile leke tedavisinin kesin çözüm olduğunu söyleyip başarı hikayelerini fotograflayınca biz de çok umutlandık. Geçen sene bu zamanlarda gittik.Bize havaların ısındığını, bu uygulamaların kışın yapıldığını (100 TL karşılığında)test yapmadan kesin bir sonuç söyleyemeyeceğini söyledi ve test için ekim ayına randevu verdi.Annem çok umutluydu.Çünkü yüzündeki lekeler çok büyük, çok koyu, belirgin ve yaygındı.Tüm çabaların başarısızlıkla sonuçlanması psikolojisini de zamanla yıpratmış bu durumu takıntı haline getirmişti.Kapatıcıların altından bile koyu koyu belli ediyordu kendini.Neyse biz bu hanımefendiyi aylarca sabırla bekledik.O büyük gün geldi ve gittik.Buz üreten uzun bir demirin ucunu annemin yanağının kenarına uygulayarak deriyi yaktı.Kabuk bağlayıp dökülecek ve altından pembe bir deri çıkacak dedi.Sonra tedaviye başlarız, komple yüzüne uygularız dedi.Fiyatının 5.000 Euro olduğunu da söylemeden edemeyeceğim.Bir hafta sonra test sonucun için tekrar gittik.Asıl hayal kırıklığı yaşadığımız an o andı.Annemi tedaviye alamayacağını, çünkü lekelerin çok derin olduğunu söyledi.Para kazanmak istesem alırım.Yüzünü komple yaparım.Ama çözüm olmayacak.Verdiğin para yanında çektiğin acı kar kalacak.Melaninlerin çok koyu.Üstelik esmersin dedi.Annemin o anki hayal kırıklığı, yüz ifadesi ve gözyaşları gözümün önünden hala gitmiyor.Ve.. Vazgeçti.. Artık onlarla yaşamayı kabullenmeye çalıştı.Aynaya baktığında lekelerine değil, başarızılıklarına üzülüyordu artık.

Ben ise herşeyin bir çaresi olduğunu söyleyip duruyordum ama bilmiyordum.Lazer tedavisi var dedim. Haberleri gördüm, yorumları okudum, vazgeçtim.2 hafta önce izindeyken uzun uzun araştırdım.Okudum.Bu site de dahil internette okumadığım site kalmadı.Listeler çıkardım.Bir kez daha hayal kırıklığına uğramatmayacak, onu üzmeyecek dkesin çözüm bulmam lazımdı.Önce doktorların reçeteyle verdiği kremlerden başladım araştırmaya.Herkes heryerde okumuştur belki ama ilk sıramda o üç krem vardı. Expigment, acnelyse ve locoid.Hadi canım bu kadar yazıyı bunun için mi yazdım diyip bana kızmayın :) Ben bunları eczacıya sorduğum zaman bana bunlar ne alakasız kremler, hiç bir işe yaramaz dedi.Aldım ve toplam 15 TL verdim. Eve getirdiğimde annem ben bunları karıştırıp kullandım hiç bir işe yaramıyor dedi. Anne dedim.Sen bunu karıştırıp değil ; akşam 1 saat arayla önce acnelyse sonra expigmenti süreceksin. Sabah ta uyanır uyanmaz locoidi süreceksin dedim.Shiseido nun spf 30 olan 50+ güneş kremini de her fırsatta sürmesini söyledim.Bugün 2.haftamız bitti. Ve düzenli kullanım sonucu annemin yüzünde lekeden eser kalmadı.15 gün boyunca her sabah yüzünü yıkadığında lavaboya parça parça deriler döküldü.Hala da dökülüyor.Herkes annemin gençleştiğini söylüyor.Cildi yenilendi aydınlandı ve yüzündeki çizgiler azaldı.2 haftada mucize yaşadık.Hala kullanmaya devam ediyor.Bu süreçte güneşten olabildiğince uzak kalıp korunuyor. Eğer tedavinin işe yarayacağını bilseydim baştan resimlerini de çeker sizlerle paylaşırdım.Diyeceğim o ki, kadınların zayıf noktası olan güzellik uğruna tonlarca para harcamaya gerek yok.Çok basit kremler bile sorunlarınızı başarıyla bitirebilir.Ve kullandığınız bir ürünü ki hele bu ürün tıbbı bir ürünse ve yanıt alamıyorsanız yanlış uyguluyor olabileceğinizi hesaba katın.Doktorunuza danışın.Ve en önemlisi sabredin.Aynı krem karışımı anneme fayda etmezken.Kullanım yöntemini değiştirmek başarıyla sonuçlandı.Yaşadığım mutluluğu anlatamam.Ümitsiz bir vakayı bile iyileştiriyorsa bu kremlerin basit yara,sivilce ve yanık izinde etkili olacağından kesinlikle şüphem yok.Umarım bu yazım birilerine çare olur, birilerinin duasını alırım.Sabrınıza teşekkür eder sağlıklı günler dilerim..

son durum nedir acaba ?

Bendeki lekeler annenızdekı kadar koyu degıl fakat çok can sıkıcı aynaya bakamıyorum bırı benımle konusurken gozlerı bıyık kısmındakı lekelere kayıyor ve cok rahatsız oluyorum,o dedıgınız keremleri kullanmak ısıtıyorum ama hemen hemen ıkı aydabır cok yogun güneş olan ülkelere seyahat ettıgım ıcın başarılı olurmu bılmıyorum:KK50:

Bendeki lekeler annenızdekı kadar koyu degıl fakat çok can sıkıcı aynaya bakamıyorum bırı benımle konusurken gozlerı bıyık kısmındakı lekelere kayıyor ve cok rahatsız oluyorum,o dedıgınız keremleri kullanmak ısıtıyorum ama hemen hemen ıkı aydabır cok yogun güneş olan ülkelere seyahat ettıgım ıcın başarılı olurmu bılmıyorum:KK50:

ben bu yöntemi 10 gundur deniyorum..hergun soyuldu cildim..pul pul oldu.çene kısmım ilk 3 den sonra tahriş oldu..aşırı şekilde kızardı cok acı çektim..ve cene kısmına 2 gun surmedim. yuz bölgeme devam ettim.. çene kısmımın tahriş olmasını gunese bağlıyorum..cunku sabah işe giderken arabada gunes ısıgına maruz kaldım..günes kremi kullanmıs olsamda yaktı:) günesten kesinlikle uzak kalın derim.

ve sonuc..bugun kalktıgımda yuzumun her yeri pulpul olmuştu..kalktım duş aldım hemen..yuz kesemle hafifce keseledim..ve peeling yaptım..ve cildim suan parlıyor :)

yanak bölgemde gunes lekelerim vardı..ve cenemde sivilce izlerim var..yanaklarımdaki lekeler % 70 acılmış durumda.cenemdekisivilce izleri henüz gecemedi kahverengiydi suan ise kırmızı :) 1 hafta sonunda cildimin dahada iyi olacagını dusunuyorum..

bunu bizimle paylaşan arkadaşacok cok teşekkür ederimmm :)

Expigmet kullanmak kesinlikle çok sakıncalı hidrokinon Amerika'da kaldırılmış bir etken madde hatta bazı leke kremleri üzerinde hidrokinon bulunmamaktadır ibaresi var.hidrokinon lekelrimin dah koyu ve daha yaygın olarak geri dönmesine neden olur.çünkü cildin güneşe karşı koruyucu bariyerini tahrip ederek hassaslaşmasına neden olduğundan lekeler daha beter olarak geri gelir

Merhaba,39 yaşındayım ,ellerimdeki lekeler son 2 yıldır beni çok rahatsız ediyordu..60 yaşındaki bir kadının elleri gibiydi,yüzük bile takmak istemiyordum...Sonra bu konuyu gördüm ve 15 gündür commentın dediği gibi kullanıyorum...%70 ellerimde lekeler yok oldu :) yok olana kadar devam edeceğim ..Aslında yüzümdeki güneş lekeleri içinde kullanmak istiyordum fakat bir arkadaşın expigment krem hakkında yazdığını görünce korktum açıkçası...Onun için şimdilik ellerimde uygulucam ve sonuca göre hareket etcem.. Herkese lekesiz günler :KK8:

uzun bi aradan sonra selam ,

bu üçlü kremi sanırım haziran ayından itibren kullanmaya başladım ,çillerim için. ilk başlarda ilerleme güzel oluyordu yani birazcık rengi soluyo gbiydi ama bi zaman sonra heralde cilt alışıoy ve başka bir ilerleme olmuyor , 4 ya da 5 ay kadar kullndm ama artık kullnmıyrm ,çok güzl karışım ama artık cildim de bi değişiklk olmuyo,

yazıları okurken bikaç kişinin gündüz kreminden bahsettiğini duydum ve ben de dayanamayıp geçen hafta aldım , 5 gündür falan kullanmaya başladım bakalım bu kremle ilerleyebilicek miyim merka ediyrm bende , umarım güzl sonuçlar alırım ve burada size yazarım.
artık çilsiz olmak istiyrum :KK43: her halime binlerce kere şükürler olsun ama kendimi çilsiz çok merk ediyorum :)

Ben bu urunleri kullanmistim ama sonuc kotu bence cilt bu bazen geri donulmesi hatalar da yapiyo. Ben kullanmaya sonbaharda basladim hemen 3 olmadan biraktim cildim cok kotu kurudu gerildi kabuk bagladi resmen ne kadar krem sursemde o kurulugu geciremedim arti lekelerin gitmesini de gectim yeni lekelere zemin hazirladi.BENCE KULLANACAK ARKADASLAR 1 DEGİL 5 KERE FALAN DUSUNSUNLER. SONUCTA HELE Kİ YUZE YAPİLİYOSA ASLA GERİ DONUSU OLMAYAN HATALAR OLABİLİYOR.

uzun bi aradan sonra selam ,

bu üçlü kremi sanırım haziran ayından itibren kullanmaya başladım ,çillerim için. ilk başlarda ilerleme güzel oluyordu yani birazcık rengi soluyo gbiydi ama bi zaman sonra heralde cilt alışıoy ve başka bir ilerleme olmuyor , 4 ya da 5 ay kadar kullndm ama artık kullnmıyrm ,çok güzl karışım ama artık cildim de bi değişiklk olmuyo,

yazıları okurken bikaç kişinin gündüz kreminden bahsettiğini duydum ve ben de dayanamayıp geçen hafta aldım , 5 gündür falan kullanmaya başladım bakalım bu kremle ilerleyebilicek miyim merka ediyrm bende , umarım güzl sonuçlar alırım ve burada size yazarım.
artık çilsiz olmak istiyrum :KK43: her halime binlerce kere şükürler olsun ama kendimi çilsiz çok merk ediyorum :)

Sanirim sen tca da kullanmistin faydasini gormedin? Lady_subaru nun sayfasinda gormustum yanilmiyorsam sende tca deneyimi yaptin lekelerin hi gitmedi mi?

Sanirim sen tca da kullanmistin faydasini gormedin? Lady_subaru nun sayfasinda gormustum yanilmiyorsam sende tca deneyimi yaptin lekelerin hi gitmedi mi?

evet ben tca da kullandım , ama geçmiyo yani şöle kullandığın zaman iyi hoş lekeler gidiyor ama bırakınca eski haline dönüyor ve o kadar çektiğim sıkıntıya değmiyor , sürekliliği yok yani , öle çok şeler kullandım ki halen kullanmaya devam ediyorum , umarım zeki gündüzün kreminde aradığımı bulabilirm ..

Arkadaşlar yüzünüzde sakın denemeyin, belki küçük bir bölgede olabilir yüzünüzün tamamına bence sürmeyin çünkü 1 ay ellerimde kullandım ve ellerim soyuldu sonrada kıpkırmızı oldu .. Bıraktım şu an kremleri..:KK25:

Ben de başardım.

-acnelyse iki günde bir sürdüm. Akşam 9,5-10 civarı .Bazen 3 gün ara verdim..(İlk sürüşte soyulmadı. İkinci üçüncü sürüşte soyulmalar başladı. dördüncü beşinci sürüşü 3 gün dört gün ara vererek yaptım.)

-expigmenti çok dikkatli sürdüm, kenarlara kaçırmamaya çalıştım.. Akşam 11 civarı yatmadan önce. Hatta çok zaman sürmedim. (çünkü kenarlara taşarsa iz kalır diye korktum)

-locoid yine çok dikkatli sürdüm.. en başında sabah bir iki gün gibi .. bir de çok soyulunca.. ama çok zaman kullanmadım..(çünkü kortizonlu diye korktum)

-bepanten- madecassol . Dönüşümlü kullandım.. Daha doğrusu sabahları sürdüm . Bir de akşam eve gelince saat 7 civarı, sıcak banyo sonrası sürdüm.

-50 faktörlük kaliteli bir güneş koruyucu evden çıkmadan önce..(Yüzümde bir tabaka gibi olduğu için akşam eve gelince hemen banyoda hafif kese ile çıkardım..Dikkat kese hafif olmalı !..)

10 gün bilemedin 15 gün sürdü.. 50 faktör güneş koruyucu çok önemli. Bir de gündüzleri pul pul dökülürken kuruyup çatlamalar vs olurken korkmamalı.. heyecanlanmamalı..Cildinizi bu süreçte iyi takip edin. Çok soyulmaya başlayınca bir gün daha ara verin.. Çok ovalamayın, çok keselemeyin..SONUÇ MÜKEMMEL!

Ilk defa bu karışımlardan sonuç aldım diyen birini duyuyorum umarım bıraktığında ve ilk güneşli günlerde yüzünde daha yaygın daha koyu lekelrin olmaz benim öyle oldu.kullanırken ii aydınlık tamamn olmasa da geneli lekeden arınmış oluyordu.aynı şekilde annemde 3 kış aylarında burnunun üzerindeki tırnak kadar lekeyi geçiremedi bırakınca aynı rn azından onun lekelri büyümedi ama benimkiler tam bir facia

Expigment hidrokinon içerikli bir preparat Amerika'da kullanılmıyor çünkü cildin güneşe karşı koruyucu tabakasını yok ediyor ve güneşe daha savunmasız hale getiriyor.amerika da lekelr için kullanılan leke tedav.kullanılan kremlerde hidrokinon içermez ibaresi bulunuyor.locoid kortizınlu bir preparattır.geçici güzellik verir ciltteki alerjil reaksiyonları baskılayarak expigmenti daha rahat kullanmanızı sağlar 15 gündem fazla kullanılması önerilmez.madecassol çok güzeldir gerçekten hücre yeniler.

Uzun lafın kısası bu karışım geçici güzellik sağlar bıraktığınızda hepsi geri döner,

kesinlikle çözüm... teyzemin kızında da vardı arkadaşım kullandıktan sonra oda kulandı şimdi ikisi de çok memnun ..en geç iki haftada geçicektir lekelerin...dönüşte başla gidene kadar soyulmalar biter..cildin tazelenir...sık sık 50 faktör güneş korucu kullan hiçç bişi olmas inş..:)

merhaba benım alnımda 4 yıldır gecmıyen bır gunes lekesı var beyaz tenlıyım , babenın cılt lekelerı ıcın bır kremını kullandım. doktora gıttım bunu kullanmaya devam et dedı , tabı cok pahalı 2 kere alıp kullandım rengı acıldı sadece..sızın yazmıs oldugunuz yazıyı okudum.. bende sızın annenıze uyguladıgınız gıbı uygulasam olurmu.. yanı ıyı gelırmı ....4 yıl once yazın oldu...oyle kaldı ...:KK43: benıde sınır edıyo o leke....cevap yazarmısınız.

2008 yılından bu yana yüzümde bariz koyu lekeler var bunun ıcın yapmadım birsey kalmadı dermatologlar bir sürü karsısımlar kremler verdı asıt ıceren krem bıle kullandım.gecen yıl lekeler ıcın lazer tedavisi gördüm biraz renkleri acıldı ama nafıle lekelerim hala duruyor herkes yüzümü soruyor herkese acıklama yapmaktan sıkıldım.tesadufen bu yazıyla karsılastım denemek ıstedım belkı ınanmazsınız ama ılk gunden soyulmalar basladı bakalım sonrası ne olcak herkese tskler :):KK9:

X