Lekeler, Çiller Cilt Beyazlatc ve leke giderici maske tarifleri

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
1 kaşık pirinci haşlayıp 3 saat bekletiyorsunuz sonra 1 kaşık pirinç suyu, 1 kaşık bal ve 1 kaşık yoğurdu iyice karıştırıp krem haline getiriyorsunuz, pamuk ile her gece yüzünüze sürüp en az yarım saat bekletiyorsunuz ( ben saatlerce tutuyorum çünkü renksiz ve rahatsızlık vermiyor ) soğuk su ile yıkayıp nemlendiricinizide sürdünüz mü mis gibi pamuk gibi beyaz ve lekesiz bir cilde kavuşuyorsunuz... :) emin olun yıllardır çektiğim iğrenç lekelerimden bu şekilde kurtuldum... sevgiler...

1 Çorba kaşığımı hepsi bide bu kaynatığımız pirincin su ile olacak dimi ? Pirince ne kadar su koyup haşladın ??
Teşekkürler
opuyorumnanaktan

ya arkadaşlar ben ne yapsam yüzümdeki lekeler gitmiyor. Dr. gittim kimyasal peeling yaptır dedi bende korkuyorum. Evde hazırladığınız bi tarif varmı cilde zarar vermeden yüzdeki deriyi soyacak:sm_confused:

merhaba arkadaşlar... öneriler ve bitkilerle yapılan maskeler gerçekten çok işe yarayacak gibi görünüyor fakat bu tip maskeleri uygulamadan önce yapılaması gereken en önemli şey mutlaka temiz ve ölü derisi alınmış (peeling yapılmış) cilde uygulanması dır. bunun dışında özellikle leke için hazırlanan maskeleri kesinlikle güneş ışığı yada aşırı florasan ışığı olmayan yerlerde uygulamanızı tavsiye ederim. zira bu tip maskeler mutlaka gece yatmadan ve karanlıkta yapılması gerekir. gün ışığında yapılan yada yapıldıktan sonra gün ışığı gören ciltler ters tepki verir renginizi açacağınıza tam tersi koyulaştırabilirsiniz. Dikkatsiz olarak maske uygulaması yapmamanızı tavsiye ederim :)

1 Çorba kaşığımı hepsi bide bu kaynatığımız pirincin su ile olacak dimi ? Pirince ne kadar su koyup haşladın ??
Teşekkürler
opuyorumnanaktan

canım, 1 çorba kaşığı pirinci yaklaşık 3 çorba kaşığı su ile haşlıyorum, sonra çıkan sudan 1 çorba kaşığı alıyorum, bal ve yoğurtta 1 çorba kaşığı olacak. Bu karışımı dolapta muhafaza ediyorum ve 3-4 gün kullanıyorum... pirincin içinde kalan az miktarda suyu da sabahları pamuk ile tonik gibi kullanıyorum :) sadece geriye kalan haşlanmış pirinci kullanamayacağım için atıyorum :)

ya arkadaşlar ben ne yapsam yüzümdeki lekeler gitmiyor. Dr. gittim kimyasal peeling yaptır dedi bende korkuyorum. Evde hazırladığınız bi tarif varmı cilde zarar vermeden yüzdeki deriyi soyacak:sm_confused:

yaklaşık 10 yıldır bu ciddi mücadeleyi veriyorum özellikle yaz aylarında maske halinde yüzümü kaplayan lekelerim insanların aaaa ne olmuş yüzüne demesiyle beni çok üzüyordu ... yukarıda verdiğim pirinç sulu tarifi hergece düzenli olmak şartıyla ve yanında leke açıcı kozmetik setini de aynı düzen içerisinde kullanınca şuan parlayan, aydınlık bir cilde kavuştum... artık benimle bütünleşen lekelerim hemen hemen hiç kalmadı... :)

Son düzenleme:

Gamze tarifini hemen bu akşam denemeye başlayacağım.Ne kadar zaman içerisinde lekelerinden kurtuldun? Bu tarif cildi soyuyormu? Teşekkür ederiz canım tarifin için olumunekankayizsmile

Gamze tarifini hemen bu akşam denemeye başlayacağım.Ne kadar zaman içerisinde lekelerinden kurtuldun? Bu tarif cildi soyuyormu? Teşekkür ederiz canım tarifin için olumunekankayizsmile

rica ederim canım, faydasını gördüğüm şeyleri paylaşmak bana mutluluk veriyor :) ben yaklaşık 3-4 aydır bu karışımı uyguluyorum, 2 aydır da renk açıcı kozmetik ürünlerini de kullanıyorum çift etki için :) bu karışım cildi soymuyor, tam tersi besliyor, onarıyor, aydınlatıyor... :) lekelerim kalmadı gibi bişey fakat hala hem karışımı hem de kremlerimi düzenli kullanıyorum malum önümüz yaz mevsimi...

Son düzenleme:

zaten tarif tek başına çözüm değildir mutlaka fakat kremler ile beraber iyi sonuş alınabiliyor. Ben Bioderma setini internetten 150.00 tl ye alıyorum, ürünleri tek olarak ta alabilirsin canım :)

zaten tarif tek başına çözüm değildir mutlaka fakat kremler ile beraber iyi sonuş alınabiliyor. Ben Bioderma setini internetten 150.00 tl ye alıyorum, ürünleri tek olarak ta alabilirsin canım :)

Ben Avon Anew ürününü kullandım leke için hiç yararını görmedim.Boş yere başka marka ürünlerede masraf yaptım işe yaramadı. Dr. gittim oda kimyasal peeling yapılması gerek dedi. cildi soymak gerekiyormuş. Onuda ben istemiyorum bakalım artık tariflerle bişeyler yapmaya çalışacağım

kizlar dudagimin etrafinda cikan sivilcelerin lekeleri kaldi. dudagimin yine kenarlarinda beyaz kuru taraflar var...sanki soyulcak gibi fakat soyulmuo cok rahatsiz edici.
ne tavsiye edersiniz?

kızlar slm dün farkettim bu topiği ve yoğurtlu maskeyi az önce denedim.cildimde bi yumuşacık oldu ama gözle görünür bi fark yok şimdilik(doğal olarak).

yanlız şunu sorucam ben zaten yoğurt beyazı bi hatunum.sorunum burnumda çok siyah nokta var.bide yanaklarım al al kırmızı doğumdan kalan hafif çillerim var.yani yüzüm yağlı bi yüz beyaz ama arada kırmızlıklar var.ben beyazlamak istemiyorum siyah noktalarım gitse yeter.bu maskenin bana bi faydası olurmu deneyenler den cevap bekliyorum.

yoğurt ve pirinç suyu cilde aydınlık verir, bal ise nemlendirir,besler... bu karışımın yağlı yapıdaki cildine fayda vereceğini sanmıyorum, madem beyazlamak ta istemiyorsun o zaman siyah noktalar için başka formül denemelisin...

Ben kuzenimle beraber domates-un maskesi yaptım çok güzel bembeyaz oldu özellikle de benim cildim pembemsi, sarımsı oldu harika bi maske herkese öneririm :)

ArkadaşLar biLmiyoRum bu maSkeyi yaZaNıNız var mı inCeLeme FırSatım OlmadıĞı için yazıyoRum ama daha Önce yazıLmıŞsa özür diLerim ŞimdideN herneySe Size tavsiye edebiLeceĞim bi maSke var teN renGini aÇan bi tüm LimoNun suyuNu sıkıN iÇine yuMurtaNın beyazı bir de Çay kaŞıĞı Şeker karıStırıN 5 dk bekLetiN yüzüNüze eLLeriNize SürüN 15-20 dk bekLedikten sora ıLık suyLa yıkayıN yumuŞak bi havLuyLa kuruLayın kuruLayın ama havLuyu yüzüNüze cok baStırmadaN bu maSkeyi haftada 3 güN yapıN inanıN yararıNı görüCekSiniz hem Çok parLakLık veriYo hem de teN rengiNiz açıLıyO ama buNun iÇin biraz Sabretmek Lazım Sizin de biLdiĞiniz gibi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…